RE: Šta NE jedete u trudnoći? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:48:30)

Jel mora da bude vakumirano ili ne? Ili može iz vitrine na sečenje?

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mogu tamo onda pršutu, suvo meso, ako nađem, nisam to nikada kupovala u Grčkoj, nit sam videla [sm=smiley36.gif]






vocicana -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:49:54)

Nisam jela, niti mogla vise ikada od tada ni da spremam ni da konzumiram, bilo koju ribu! Sansi nije bilo. Ostalo sam tamanila.




IvanaSK RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:50:28)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jel mora da bude vakumirano ili ne? Ili može iz vitrine na sečenje?

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mogu tamo onda pršutu, suvo meso, ako nađem, nisam to nikada kupovala u Grčkoj, nit sam videla [sm=smiley36.gif]




Ako bi to dla svom detetu da jede, onda mozes i ti[sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:51:26)

Blizu nam je hotel plaže. Da tako sam i mislila, kada ogladnimo, ja ću skoknuti do sobe da napravim, a jednom svakako moram dolaziti u sobu da stavim utrogestan.
Mi inače ne pravimo pauzu, ne dolazimo u sobu, ceo dan smo na plaži, ali ja ću dolaziti zbog klope i utrogestana. o sendviče i voće.

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

I ja bih ovako kao Milicicak. Ne bih nosila odavde. I ne bih kvarljivo na plazu. Ne znam koliko ti je daleko plaza od apartmana pa ako nije mnogo mozes da se prosetas kad ogladnis...
I jela bih njihove sireve. Cajnu bih uzela iz frizidera ovde [sm=smiley36.gif]





Sanjica26 RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:52:19)

Ma, ako si opustenija sa vakumiranim onda uzmi tamo. Nemoj da vuces iz Bg kad vec ima tamo sve. Sto bi rekla Mili opusti se. [sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:56:00)

Dunja, imas tamo sve. I suvo meso i nesto sto lici na cajnu. Slobodno mozes i iz vitrine pa da ti iseku. Kao sto Ivana rece, jedi sve sto bi dala Savi. I opusti se i uzivaj [sm=smiley31.gif]
I pojedi jedan giros za mene [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:57:29)

Važi se! :)

Hvala vam puno [sm=smiley31.gif]




nata11 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (15.11.2018 12:38:18)

Da li su OK domaci tvrdi sir i sirni namazi tipa philadelphia? Jel se to pravi od pasterizovanog ili nepasterizovanog mleka?Dr mi rekao umereno mlecne proizvode ali ja sam ogromannn ljubitelj sir i bas mi je tesko da ga se potpuno odreknem.




dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (15.11.2018 15:03:35)

Nato, ja sad u trudnoći te domaće jedem samo termički obrađene, i to ponekada ( u proji, piti),uglavnom uzimam upakovane u kutiji (mladi sir, fetu) ,ali negde kada odem na neki ručak kod klijenta, na svadbe, slavlja, jedem sireve koje postave ili recimo u restoranu, ćevape sa kajmakom. Nije to često, ali jesam jela, mada od 4. meseca, do tada sam samo upakovane u kutiji, pasterizovane.

EDIT: jela sam u 2. mesecu u Grčkoj namaze koje posluže kao predjelo, uz neko pecivo, dok ne stigne glavno jelo. Za njih pojma nemam da li su pasterizovani, ali su mi ti restorani u Hanji delovali pouzdano i fino, pa sam se opustila.




dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (15.11.2018 15:04:44)

Pre nekih 10-ak dana sam jela bruskete sa kozjim sirom i brusnicom, na nekom "eventu", mislim da sam pojela jedno 10, čini mi se da sam samo ja to jela, samo sam ih lovila po stolovima [sm=smiley36.gif]




nata11 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (15.11.2018 15:27:17)

Sve ja to jedem inace kozji, ovcji, plavi... moracu da smanjim malo. 




lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (2.12.2018 15:22:18)

Nato, nemoj jesti plavi sir (ako mislimo na isto - onaj sa plemenitom plesni) jer mislim da se oni prave od nepasterizovanog mleka ;)




Sanidej -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (1.3.2019 15:09:48)

Nema ogranicenja ako je trudnica zdrava. Poseban oprez je potreban npr. kod dijabeticara ili u slucaju povisenog krvnog pritiska.




lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (1.3.2019 19:25:07)



IZVORNA PORUKA: Sanidej

Nema ogranicenja ako je trudnica zdrava. Poseban oprez je potreban npr. kod dijabeticara ili u slucaju povisenog krvnog pritiska.



To sto pokusavate da osvojite nagradu je legitimno, ali kad vec piset_e na ovakvim temama pisite smisleno, a ne da sirite dezinformacije.Naravno da postoje ogranicenja. Sirova riba (susi i sl), termicki neobradjeno ili nedovoljno obradjeno meso (tartar biftek, slabije peceni stekovi i sl), proizvodi od sirovih jaja, nepasterizovano mleko i proizvodi od istog... se nikako ne preporucuju trudnicama!




bubulence -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (2.3.2019 0:27:43)

Lesli bravo!

Evo pre par dana sam otkrila da ne bi trebalo jesti ananas, koliko znam ni sveps se ne pije u trudnoci,tunjevine, sardine, bifteci kao sto je lesli i rekla... Ima dosta stvari koje ne treba konzumirati u toku trudnoce 




lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (2.3.2019 17:56:29)

Sirovo meso, riba, jaja i nepasterizovano mleko zbog bakterija tj. parazita - salmonela, toksoplazma, listerija...
Tunjevina i sva ta riba koja je pri vrhu lanca ishrane (sabljarka i sl) jer sadrzi velike kolicine zive.
Ananas navodno izaziva kontrakcije.
Trebalo bi izbegavati i suhomesnate proizvode, takodje zbog opasnosti od listerioze.




Kvakvak -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (19.4.2019 17:40:25)

Jedem sve




Kvakvak -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (19.4.2019 17:41:11)

U stvari, sad ne jedem meso...




mikica88 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (2.10.2020 20:36:13)

Za ananas prvi put cujem, jela sam ga skoro. Vise necu.
Meni smetaju i banane ali iz drugog razloga (zatvora).




jabudic -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (4.10.2020 15:02:42)

Sve jedem, i vas cu da pojedem 😂

Salim se, meso mi slabo ide, ostalo jedem sve.




mikica88 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (4.10.2020 19:19:36)

Jabudic , njam, njam.




Maruska15 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.10.2020 14:43:18)

Jedem meso,povrce i voce. Slatkise ne smem zbog šećera.  Mada se nekad pocas_tim.





mikica88 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.10.2020 19:36:28)

Ja isto izbegavam slatkise, jedem ih bas malo. Trudim se da pravim smuti.




Deika -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.12.2020 10:29:48)

Zdraavo, kako sam u ranoj trudnoci ( sedma nedelja), pocele su mi mucnine i jedva nesto jedem. Ali me najvise brine npr kad uvece veceram, ja veceram tipa samo jedan krastavac u 8 h uvece i šolju jogurta, i ne jedem dok ne ustanem, a kad ustanem uglavnom ne mogu odmah da jedem, pa to bude nekih 14 h od večere. Šta mislite da li to može da utiče loše na bebu pogotovo ako je večera bila slaba? 





lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.12.2020 12:54:53)

Ne moze, ne brini.Ja sam u obe trudnoce zivela na svega par namirnica u tih prvih 10-12 nedelja dok su mucnine bile najizrazenije.Prvo dete ima 2 godine i nista joj ne fali. Drugo je na putu, 14. nedelja i za sada je isto sve ok.
Pronadji sta ti prija i jedi.Ima zena koje ne mogu nista da zadrze u stomaku, pa cak ni vodu...e to je vec ekstrem i druga prica.Ali ako mozes da pijes i jedes par stvari, sve je ok. Jedi sta mozes. Bice vremena za zdravu ishranu.
Ja sam u pocetku mogla voce(jabuke, kruske), kompote, mleko/jogurt/pavlaku, dvopek, slane krekere/stapice/cips (to su zene ovde savetovale) 😁, (nekad) plazmu. Peciva od belog brasna. Kisele krastavce i pire krompir. Sve ostalo mi je se gadilo. Sto miris, sto ukus, sto koezistencija. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>