RE: Šta NE jedete u trudnoći? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.12.2020 12:56:51)

E da i djumbir pomaze, ako ga mozes i volis.Uzmes djumbir u prahu (kotanyi recimo) i razmutis malo tog praha u casi vode i popijes.




Deika -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.12.2020 14:19:04)

Trudim se da jedem ok, ali dosta stvari mi ne prija. Ali sam isto primetila čim se malo isprazni želudac meni mučnina i onda se nateram da jedem nešto. Ali dobro. Jede mi se plazma a i voće, ali pošto imam insulinsku ne smem da preterujem u tome. tj doktor mi je rekao da izbegavam plazmu koliko je moguće, jedino ako baš ne mogu nista. Danas čekam krekere da probam da mi donese verenik, ali mi se već u startu ne jede to slano. Za đumbir sam čula, i isporbaću. 





Elenita -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (17.12.2020 0:11:42)

Riba





Deika -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (20.12.2020 10:03:24)

Pojela sam juče za doručak tunjevinu, za ručak pastrmku, za večeru skušu. Po parče jedno. Da to nije pretetano zbog žive? Prijalo mi baš





Duškić -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (20.12.2020 10:07:29)

Ja nisam neko ko obozava ribu, volim ali ne preterano.
Meni je smetala cajna , nisam mogla to tako da jedem i puno zacinjeno.

Ako ti prija i nije ti muka zasto ne ?




Deika -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (20.12.2020 10:15:01)

Pa rekoh zbog žive da nisam preterala. Mada nisam je jela nijednom više u ovoj nedelji. A čitala sam da tuna ne sme često, za pastrmku i šarana ne znam





Deika -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (3.4.2021 17:05:16)

Pozdraav, da li je u trudnoći dozvoljena upotreba sode bikarbone za čišćenje voća i povrća? Pošto verujem da nešto sode ostane i na voću/povrću, zanima me je l u potpunosti bezbedno to.. 





nata11 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (3.4.2021 17:23:07)

Naravno. Mislis da potopis voce i povrce. To se svakako preporučuje.





mati -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (3.4.2021 19:48:23)

Deika, ti to sve dobro isperes. Nesto i ljustis. Sigurno je bezbednija od svega onoga što ostane na kori dok stigne do marketa ili pijace.




Deika -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (8.4.2021 10:35:49)

Hvalaaaaa 😀 ja samo da pitam, da ne razmišljam za džabe. 😀 Da, da, mislim na to pranje u sodi bikarboni. 😀 





Akita11 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (9.4.2021 15:13:58)

S




Akita11 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (9.4.2021 15:15:37)

Zanima me da li je opasno u trudnoći jesti prepečenu, zagorelu hranu? Desilo mi se par puta da mi je pasulj zagoreo, pa sam jela iako je imao sitne male crne ljuspice od tog zagorelog. I generalno,prepečem hranu.





lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (9.4.2021 18:51:45)

Ako si pojela 1-2x bebi nece biti nista, ali na duge staze i na nekoj redovnoj osnovi to nije za tebe zdravo.




Anci2024 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (1.2.2024 14:59:44)

Ja takodje nemogu da podnosim slatko a pre trudnoce sam jela. Jedem banane i jabuke. Sir i cvarci su mi odlicna kombinacija u trudnoci. Hahahaha malo cudno😉. Nemogu da podnesem miris kulena niti limuna. Kad sam imala mucnine limun mi dosta pomogao a sad nemogu da ga smislim. Smoki mogu da jedem ali do neke mere. Cevape nemogu da podnosim. 
Prva mi je trudnoca i jako se cudim kako to da nemogu podnositi to sto sam mogla pre trudnoce ali citala sam da je to normalno.





17 joka -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (1.2.2024 17:46:37)

Meni je jedino   smetao miris mleka i njega nikako nisam mogla da pijem.Ono sto mi se nestvarno trazilo i jelasa sam jesu vocni jogurti pavlaka , ma sirevi  jogurt sve mlecno , kisele salate  , voce.Slatko uopste mozda od 6tog meseca me krenulo i to nepreterujemGrickalice  nista, brza hrana  nista  Povracala 4 puta  samo su mi razni mirisi i smradovi smetali od treceg meseca pa nadalje   dok se sprema hrana umirala sam ali da klopam nisam imala problem 😆 videcemo jos ovih mesec dana kako ce biti 




Srecko47E -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (12.2.2024 11:09:36)

Ja sam vala jela sve sto mi se jelo.
Te ne bi trebalo ovo,te ne smes ono...Ma hajde molim te.
Jela sam sta mi se jelo. [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]