Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Ana RR -> Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (16.7.2013 10:46:17)

Nova temica [sm=smiley1.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0716/prh-Super-.jpg[/img]




Ana RR -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (16.7.2013 10:50:28)

Da nam se ne izgubi zanimljiv recept, evo ga i ovde

IZVORNA PORUKA: Torbica

Zemunka, sto se dorucka tice ja vrtim sledece: projice sa sirom/kajmakom (5 minuta u mikrotalasnoj), gibanica, hleb sa pavlakom/sirom, ponekad griz u koji dodam kakao ili med, neka od zitarica u slatkoj varijanti npr proso, ovas, kinoa sa medom i/ili kakaom, ako se setim jos napisacu, trudim se da bude raznovrsno. trudim se da i nama bude raznovrsno, volim kuhinju jakoooo, a ko bi rekao, sa mojih 50tak kg, sreca pa se ne vidi. [sm=jezicek.gif]




lesica -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (16.7.2013 11:00:18)

I da vam ja malo pripomognem sa nalaženjem ideja za BEBIN DORUČAK tu se svojevremeno svašta pisalo i ima puno interesantnih predloga.




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (16.7.2013 18:10:48)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

I da vam ja malo pripomognem sa nalaženjem ideja za BEBIN DORUČAK tu se svojevremeno svašta pisalo i ima puno interesantnih predloga.



Super! Hvala! [sm=bravo.gif]




Zemunka85 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 9:12:56)

Kada mogu dati pecurke i kako?




Ana RR -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 9:36:59)

Zemunka, rano je za pečurke a u njima i nema ništa korisno za bebu. Moj Marko ima 2 godine i još uvek mu nisam dala.




Ivanka 75 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 9:41:17)

Nisam ni ja davala pečurke, a i teške su za varenje.




Ana RR -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 9:48:00)

Mada, evo čitam u mojoj knjizi piše:

Gljive - bogat su izvor vitamina c, folacina, vitamina b grupe,kalijuma, selena, bakra, kalcijuma, magnezijuma i vlakana.

Ne znam, ja bih sačekala još malo sa njima.




Bebilina -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 10:05:15)

Sinu sam pecurke dala nesto pre punih 11 meseci. Igrom slucaja se posluzio sirovom pecurkom (ne dajem mu vise tako) pa sam konsultovala nutricionistu i dobila zeleno svetlo za 10+ meseci. Neko cak savetuje i ranije, sa 7-8.
One nisu "beskorisne" kako se kod nas smatra, na dalekom istoku im mnogo bolje poznaju znacaj. Pune su vitamina B, C, D, potasijuma, gvozdja, proteina, selena, antioksidanata i korisne i za odrasle i decu.
Spremam ih u sosevima, bolognese npr, a dala sam mu i punjene povrcem i sirom, pa zapecene. [sm=smiley1.gif]




lesica -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 10:30:52)

Ne znam, nisam pametna.
Ja znam da je nama svojevremeno Lenkina lekarka (sjajan lekar i čovek inače) napomenula da pečurke odložimo za što kasnije iz jednostavnog razloga što njihov hemijski sastav kao takav nije pogodan za bebe i malu decu zbog velikog sadržaja minerala odnosno imaju jako puno makro, mikro, i elemenata u tragovima, a neuporedivo manje proteina nego u mesu, i da kao takve njihova česta upotreba može da predstavlja veliko opterećenje za bubrege.

Uglavnom, mislim da je L prvi put jela pečurke tek posle navršenih godinu i po dana, i to kroz čorbicu. A tako nam je ostalo i do dana današnjeg, prosto smatram da postoji mnogo kvalitetnijih stvari, daleko od toga da su "beskorisne" samo trenutno za nju nisu neophodne.




bea83 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 10:35:00)

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Kada mogu dati pecurke i kako?


Mi smo ih jeli prvi put sa 11 meseci kroz rižoto, a sad ih jedemo i kroz čorbicu,nekad pečene sa jajima




Moiraina -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 14:41:09)

Ja sam pečurke (šampinjone) dala nešto posle prvog rođendana. Ni sada ih ne jede nešto često, 2-3 puta mesečno maksimum.




Moiraina -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 15:39:39)

Nego, sad nešto čitam po netu o pečurkama, ispada da su šampinjoni najgora opcija, jer su najviše tretirani kojekakvom hemijiom. [sm=zmeden.gif] Navodno, vrganj i bukovača su mnogo bolji izbor...




Ana RR -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 15:43:49)

Pa to je tačno, a svi mi najčešće kupujemo šampinjone, ovde kod mene retko bude nešto drugo. Zato ih i ne dajem.




Moiraina -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.7.2013 15:49:36)

U mom Maxiju baš često imaju bukovaču, ali ja nekako uvek kupim šampinjone, navika a i volEm ih... A spremala sam par puta i bukovaču i baš je super ukusna, moraću češće nju da uzimam.




sanja 92 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (21.7.2013 1:29:54)

da vam dam jednu ideju za bebin dorucak.
kajgana od zumanca:na puteru proprziti malo belog i malo crnog luka,dodati paradajz i zumance.umesto paradajza moze i sir zamucen sa zumancom.




nina26 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.7.2013 21:37:36)

i mi smo vec zreli za ovu temu, a bogami rekla bih i za lukac[sm=smiley36.gif]

kako spremate hranu sa lukom? da li ga ubacite da se bari sa otalim povrcem, ili ga malo prodinstate na ulju ili cemu vec? i koji je bolji, onaj obican ili crveni luk? a praziluk?




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.7.2013 21:41:18)

Ja sam pocela sa prazilukom,kuvala sa ostalim povrcem,zatim crni luk i sada vec beli[sm=smiley1.gif]




Moiraina -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.7.2013 21:43:20)

Ja sam za sada davala samo mladi luk, 2-3 kolutića sam barila sa ostalim povrćem. A čini mi se da sam pročitala da je praziluk lakši za varenje od običnog luka, to ću dati među sledećim namirnicama (nikako da dođe na red).
Inače, ja sam juče i danas dala grašak, mnogo mu se sviđa i nije mu smetalo.




nina26 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.7.2013 21:56:50)

hvala devojke, ako nadjem praziluk krenucu sa njim....predpostavljam malo se da, a ne tipa pola glavice [sm=smiley1.gif][sm=zmeden.gif]

a sta mislite o patlidzanu?




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.7.2013 21:58:50)

Ja sam stavlja tri cetiri kolutica ..patlidzan odavno jedemo ,ali ne secam se tacno kad sam krenula..isto ga kuvam ..




nina26 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.7.2013 22:10:31)

pa sta mislis da li je rano za nas? mada ne vidim razlog, zasto bi bilo? ja bih ga pekla, jer mi je kuvan bezukusan .




Bebilina -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.7.2013 22:31:32)

Nina nije rano za praziluk.
Inace on je najbogatiji najraznovrsnijim hranljivim materijama od svih alijuma. Ja sam ga dinstala kao bilo koji luk na kokosovom ulju, pa dodavala ostalo povrce. I ostale lukove jede, tacnije od njegovih 10m jede isto sto i mi, samo mu odvojim pre dodavanja nase kocke i njemu dodam domacu "supu" koju imam u frizu. [sm=smiley1.gif]
Patlidzan takodje jede u djuvecima, ili punjen povrcem pa pecen. [sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.7.2013 23:09:25)

Nina polako sve uvodi osim onog sto se striktno preporucuje posle prve godine tipa belance,med,itd...tako da nije rano[sm=smiley1.gif]




pocahontas -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (23.7.2013 1:21:10)

mi uveli praziluk, pre nedelju, dve, kuvam ga sa ostalim povrcem, ali u samu kasicu stavim samo malo, a u petak uveli cveklu i to je, cini mi se, prvo sto joj se nije bas svidelo jer je sve vreme dok je jela pravila neke cudne face...mogli bi i mi patlidzan ovih dana, na njega sam skroz zaboravila jer ga ja nesto i ne volim pa mi ne padne na pamet.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>