|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebin doručak
2.3.2009 14:51:34   
Jeca*
Moj Luka je sad u osmom mesecu. U temi Ishrana bebe 3 do 6 meseci sam pomenula da mi je dr rekla da bih već mogla da mu oformim obroke.
E sad, ručak nije problem, jer taj obrok već uveliko imamo i imam već neki ritam koji smo usvojili i jelovnik koji sam mu napravila. Večera takođe nije problem jer mu dajem Milupine pirinčane pahuljice sa mlekom.
Problem mi je doručak. Polako ću mu sad uvesti jogurt, kiselo mleko, palentu, pretpostavljam da smem i pavlaku....ali sad razmišljam, ne mogu mu dati samo jogurt, a ne mogu mu davati palentu svaki dan. Hleb tek od devetog meseca smem....Imate li ideja kako da oformim 5 relativno različitih doručaka nedeljno?
Možda preporučite i neke pahuljice za bebe? Samo, ja ne bih slatke, jer ima voćnu užinicu. Volela bih da mu doručak bude slan obrok.
Sve ideje su dobrodošle!

< Poruku je uredio Jeca RR -- 2.3.2009 14:52:06 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bebin doručak
2.3.2009 14:58:11   
Anoniman
Meni padaju na pamet samo slatke stvari.

Recimo voćni jogurt. Ja sam to Luki često davala umesto jednog obroka, ali onog obroka u 11h, a pre toga je u 8h pio mleka.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bebin doručak
2.3.2009 15:04:38   
mihi
A ono kuvano jaje ili neka kvalitetna viršla, drugo da je slano mi nepada na pamet jer od testa ništa još nesme?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bebin doručak
2.3.2009 15:07:48   
Anoniman
Pa ne sme ni jaje. Tek će da ga uvode, ali će onda jedno vreme da ga jedu samo kuvano i to umesto mesa...

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bebin doručak
2.3.2009 15:36:58   
Jeca*
Jaje se daje samo kao zumance (belance tek od godinu dana) i to se daje po 1/4, pa 1/2 pa tek onda celo zumance. Pasira se u povrce, uz rucak, naizmenicno sa mesom. Znaci jedan dan je meso, a sutradan jaje, pa opet meso, pa jaje, npr. 2x nedeljno meso, 2x nedeljno zumance.
Sto se tice virsli, bebama do godinu dana minimum, a mozda i duze se ne daju nikakve mesne preradjevine ili suhomesnato.
Zato ja i mozgam....napravi mu slan dorucak! Od cega kad je tako mali izbor namirnica koje sme user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bebin doručak
2.3.2009 15:38:50   
Anoniman
Zaista ne znam da te savetujem jer ja nisam tim redosledom uvodila hranu.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bebin doručak
2.3.2009 17:16:45   
stella
Ja bih ti preporucila gotove kasice ponekad da ubacis.
Ima dosta kombinacija,
ja hani za dorucak obicno dam neku vocnu gotovu kasicu,pretezno ove sa zitaricama.A malo poslije toga joj dam moj dorucak,a ti mozes onda nesto sto si skuhala. A u te gotove mozes neke pahuljice da ubacis.Mozda proso ili neke druge.Proso moze i u slatke i u slane kasice.

< Poruku je uredio stella -- 2.3.2009 17:18:27 >


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bebin doručak
2.3.2009 19:12:32   
Lu
I mene je uvijek taj doručak kod bebe zbunjivao jer još nesmije dosta stvari da jede a već kuhaš jedan slani obrok.
Ja sam u početku davala slatke kašice a poslije jogurt ili mladi svježi sir uz palentu ili možeš neke druge žitarice kao rižine pahuljice i sl.,mislim da je to najbolja kombinacija za doručak,mliječni proizvodi i žitarice,odabereš koje vam odgovaraju i mijenjaš svako jutro.
To neće dugo trajati,uskoro ćeš smjeti davati i žumance pa onda i neke druge namirnice i biti će lakše.
A ako baš inzistiraš na slanom obroku,jedino ti preostaje da kuhaš i ujutro neko povrće ili meso.

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bebin doručak
2.3.2009 19:22:08   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: lu

I mene je uvijek taj doručak kod bebe zbunjivao jer još nesmije dosta stvari da jede a već kuhaš jedan slani obrok.
Ja sam u početku davala slatke kašice a poslije jogurt ili mladi svježi sir uz palentu ili možeš neke druge žitarice kao rižine pahuljice i sl.,mislim da je to najbolja kombinacija za doručak,mliječni proizvodi i žitarice,odabereš koje vam odgovaraju i mijenjaš svako jutro.
To neće dugo trajati,uskoro ćeš smjeti davati i žumance pa onda i neke druge namirnice i biti će lakše.
A ako baš inzistiraš na slanom obroku,jedino ti preostaje da kuhaš i ujutro neko povrće ili meso.


Ja se slazem sa zitaricama i sirom,poparice palenta i povrce.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bebin doručak
18.5.2010 14:29:28   
*Alexx*
Dižem temu. Šta doručkuju vaše bebe?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bebin doručak
18.5.2010 14:30:24   
Modessty
mleko direktno iz "kravice" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bebin doručak
18.5.2010 14:32:48   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Modessty

mleko direktno iz "kravice" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Smej se, smej, videću te za koji mesec u temi user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bebin doručak
18.5.2010 14:34:09   
Modessty
ja dobila neki kuvar za bebe još dok sam bila trudna. Ali nema odvojeno šta za doručak šta ručak a šta večera. Samo su dati recepti za razne supice i druga jela

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bebin doručak
18.5.2010 14:35:07   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Modessty

mleko direktno iz "kravice"


Smej se, smej, videću te za koji mesec u temi user posted image


mene već hvata panikauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bebin doručak
18.5.2010 14:37:38   
*Alexx*
Mod, toliko smo pisali, ima da se načitaš user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bebin doručak
21.5.2010 10:18:36   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Modessty

mleko direktno iz "kravice" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Smej se, smej, videću te za koji mesec u temi user posted image



Ma neka si joj rekla, zloca jedna mala. Videce  ona kako je pijuckati kafu i traziti sta za dorucak, rucak, kad sme ovo, a kad cu mu ovo????? user posted image user posted image user posted image Modessty uzivaj jos
Da ne bude OT- kod nas trenutno za dorucak neke pahuljice- 7 zitarica i od neki dan cokolino + AD. Pokusala sam nesto drugo- palenta, jogurt, pavlaka, ..  ali odbija


< Poruku je uredio usamljena -- 21.5.2010 10:21:38 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bebin doručak
21.5.2010 12:13:18   
gagana83
Za dorucak uglavnom pahuljice(kukuruzno-pirincane,7 corn)ponekad palenta sa jogurtom.

< Poruku je uredio gagana83 -- 21.5.2010 12:14:03 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bebin doručak
24.11.2010 19:42:33   
Mishica 77
Palentu sa kis. mlekom ili pavlakom, poparu sa pavlakom(to obožava), voćni jogurt(sam i to obožava ili sa pahuljicama), griz, pahuljice sa voćem, plazma sa voćem, voće sa slatkom pavlakom, voće sa mladim sirom, testenina sa krem sirom ili mladim sirom.....  

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bebin doručak
24.11.2010 19:49:39   
Verus
Jogurt: od vanile, breskve, banane ili borovnice
Pirincane pahuljice sa bananom
Avokado i banana

Ili samo bananu i jogurt itd.  To je to za sada, naravno, pije moje mleko po budjenju, pre dorucka.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bebin doručak
25.11.2010 10:46:56   
MamaMkd
ja obicno dajem voce sa pahuljicama koji se pripremaju sa mlekom (ad). uvek razmisljam bas na ovu temu, kad bi mu dala palentu sa jogurtom ili mladim sirom za dorucak nemam gde da ubacim voce (a mislim da mora bar malo voce dnevno). dajem mu 3 obroka dnevno, uvece uglavno neke mlecne kasice, izmedzu dorucka i rucka pije malo ad mleka, pre vecere nekad malo dojenje. ako mu dam uzinu onda preskocice mleko ili dojenje. trebala bi mu dati malo vise jogurta, pavlake ili mladog sira ali neznam gde da ubacim to. ne ide bas uz svaku zelencukovu slanu kasu, a uz voce praktikujem da mu dam ad mleko zato sto malo slabo napredzuje pa mi je dr rekao da unosi malo vise ad mleka.
btw ima 8m.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bebin doručak
25.11.2010 11:52:51   
LillyT
Voće s pahuljicama (ili bez)
Griz (danas isprobale)

Nisam znala da voćni jogurt može da buder obrok user posted image JA sam mislila da je to užina, jer ja to ne volim i ne jedem i pojma nemam koliko to može nju da drži.
Kako se pravi popara? Znam u teoriji šta je , ali ne jedem i ne umem da napravim.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu MamaMkd)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bebin doručak
25.11.2010 11:54:37   
Anoniman
LillyT, ja sam Neši davala voćni jogurt za doručak, ali je to bila više kaša nego jogurt, izgnječim bananu i nalijem jogurtom...isto i sa breskvom, višnjom, ma sve što sam videla na kupovnim ja sam mu pravila. Ukus je, meni, odvratan, ali je on to jeo kao gladna godina, voleo je to najviše od svega.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bebin doručak
25.11.2010 11:58:29   
mejvis
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Palentu sa kis. mlekom ili pavlakom, poparu sa pavlakom(to obožava), voćni jogurt(sam i to obožava ili sa pahuljicama), griz, pahuljice sa voćem, plazma sa voćem, voće sa slatkom pavlakom, voće sa mladim sirom, testenina sa krem sirom ili mladim sirom.....  

Vau, kakve ideje svaka čast!
Pitanje: Voćni jogurt samo malo ugreješ i pomešaš sa pahuljicama- koji voćni jogurt i koje pahuljice (bez mleka)?
Voće sa slatkom pavlakom? Kako to praviš? Koju slatku pavlaku koristiš?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bebin doručak
25.11.2010 12:14:05   
gagana83
IZVORNA PORUKA: LillyT

Voće s pahuljicama (ili bez)
Griz (danas isprobale)

Nisam znala da voćni jogurt može da buder obrok user posted image JA sam mislila da je to užina, jer ja to ne volim i ne jedem i pojma nemam koliko to može nju da drži.
Kako se pravi popara? Znam u teoriji šta je , ali ne jedem i ne umem da napravim.


Stavis u serpicu vodu pa kad provri ubacis izmrvljen hleb ili kiflu i to je to.Mozes i malo da prokuvas to,ako hoces da bvude vise kasasto.
U to posle mozes da ubacis jogurt,pavlaku,kiselo mleko...(ne znam jeste li poceli sa ovim)
Ako ces bez mlecnih proizvoda mozes i umesto vode da stavis neku supicu(pilecu,telecu...)




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bebin doručak
25.11.2010 12:24:15   
LillyT
Gagana, počeću da ti uplaćujem staž kao ličnom savetniku u ishrani bebe user posted image

Kuvala sam joj groz onako kako si mi objasnila i relativno je solidno jela.
Jao ljudi, koja sam ja user posted image kupila detetu plazmu i sada je ja jedem za doručak, a njoj experimentišem. Treba me utući.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here