RE: Babyhaller-inhalator (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


adulence -> RE: Babyhaller-inhalator (18.3.2014 22:42:22)

http://www.prizma.rs/sr/index.php/omron/inhalatori/2-proizvodi/omron/61-c28
Lokice,jel ste ovaj gledali?
Sanjice hvala!!!!




lokica77 -> RE: Babyhaller-inhalator (18.3.2014 22:56:12)

da da taj
Sanjice hvala
odoh zene u horizontalu vec tri noci ne spavam zvrca bolesna pa nam daje uzbunu svaku noc oko pola tri i do jutra nema spavanja




lokica77 -> RE: Babyhaller-inhalator (19.3.2014 16:15:40)

ispravka
nas je kao Sanjicin




adulence -> RE: Babyhaller-inhalator (19.3.2014 19:06:10)

Mi smo danas kupili ovaj gore sto sam poatavila...




jovicaa -> RE: Babyhaller-inhalator (19.3.2014 19:19:33)

sto adulence, opet bronhitis[sm=zmeden.gif]




adulence -> RE: Babyhaller-inhalator (19.3.2014 19:25:47)

Nije draga ali non stop kassljuca i to onako zrelo puna slajma...i vuce dosta dugo....a i nekako sam stava da inhalator treba imati,kako ste vi kako je maki?ljubi aleka...




jole82 -> RE: Babyhaller-inhalator (19.3.2014 19:27:30)

Treba imati inhalator na gajbi...mi smo dobili od kume isto neki kompresorski..evo mene je spasio sad kad sam bila začepljena..par kapi adrianola tri puta dnevno i za par dana sam bila kao nova..a mm baksuz nije hteo da koristi pa se razvlačio 7 dana za sapušenim nosem, glavoboljom i drugim čarima prehlade...
Stvarno korisna stvar...i ako zatreba za malce...bolje kod kuće nego vući u dz na inhalacije[sm=bravo.gif]




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (23.9.2014 13:19:27)

' vaka i vaka situacija.

Mi, hvala Bogu, bejasmo lepo zdravi i neskloni prehladama. Krenusmo u vrtic i evo prvo zapusenje nosa. Samo to, odlagala da idemo kod dr, ali odvescu ga ipak jer mozda prepise nesto, posto se cetiri dana patimo, lose spava, zapusen nacisto. Bas cu da pitam i njega za misljenje povodom upotrebe inhalatora bez odlaska kod dr, cisto da cujem, mada evo par zenica ovde se kunu u isti, a njima verujem jako. Moze biti da nam da nesto efikasnije da prodisemo.

Pitanja:

1. kako vi znate sta stavljate u inhalator, tj. koje lekove, doze, ako niste dobili prepisane inhalacije od dr?

2. Inhalator panda, koliko videh malko prelistavaju skorasnje postove, dodje najpovoljniji, a zadovoljne ste, gde ima da se kupi? Ako neko zna i gde je najjeftinije, molim pp.

Hvala mnoooogoooo!




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (23.9.2014 13:20:54)


IZVORNA PORUKA: Rosita

' vaka i vaka situacija.

Mi, hvala Bogu, bejasmo lepo zdravi i neskloni prehladama. Krenusmo u vrtic i evo prvo zapusenje nosa. Samo to, odlagala da idemo kod dr, ali odvescu ga ipak jer mozda prepise nesto, posto se cetiri dana patimo, lose spava, zapusen nacisto. Bas cu da pitam i njega za misljenje povodom upotrebe inhalatora bez odlaska kod dr, cisto da cujem, mada evo par zenica ovde se kunu u isti, a njima verujem jako. Moze biti da nam da nesto efikasnije da prodisemo.

Pitanja:

1. kako vi znate sta stavljate u inhalator, tj. koje lekove, doze, ako niste dobili prepisane inhalacije od dr?

2. Inhalator panda, koliko videh malko prelistavajuci skorasnje postove, dodje najpovoljniji, a zadovoljne ste, gde ima da se kupi u Bg? Ako neko zna i gde je najjeftinije, molim pp.

Hvala mnoooogoooo!





Janncica -> RE: Babyhaller-inhalator (23.9.2014 13:43:54)

Rosi,ovako ja to radim sa inhalatorom.... Kad procuri nos,zapusi se,krene kasljucanje,ukljucim samo 3 ml fizioloskog.I tako preguramo dan dok ne odemo kod dr,pa ona oceni da l' jos nesto da dodam ili ne. S tim sto meni S ima cesto bronhitise,pa vec znam po njegovom disanju i opstem stanju kad treba odmah da pocnem sa berodualom,pa sve isto tako odradim dok ne odemo kod dr.
Uglavnom...Inhalator je dobro imati u kuci. i vredi svaku paru.




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (23.9.2014 13:47:43)

De si pcelice, nejma te bre, samo s cveta na cvet [sm=smiley36.gif]?

Hvaaaalaaaa.




Peace* -> RE: Babyhaller-inhalator (23.9.2014 14:50:38)

1. kako vi znate sta stavljate u inhalator, tj. koje lekove, doze, ako niste dobili prepisane inhalacije od dr?


Naučiš vremenom. [sm=smiley36.gif]

Kod nas idu sledeće kombinacije:

1.
1,5ml fiziološkog, 0,3ml Pantenola, 5 kapi efedrina - to je najčešće (efedrin odčepi nos, a pantenol obliži iritiran i nos i grlo u slučaju kašlja).
Zašto je bolje efedrin davati kroz inhalator (po mom iskustvu)? Fiziološki razvodnjava sekret, a efedrin odčepi. Dok je situacija malo drugačija kada stavljaš efedrin u nos: odčepi, ali stegne sekret.

2. i 3.
isto što i gore samo u jednoj varijanti je fiziološki*efedrin (kod Laringirisa), ili fiziološki + pantenol (kod suvog kašlja)

4.
1,5ml fiziološkog + 10 kapi beroduala (bronhitis)




mati -> RE: Babyhaller-inhalator (23.9.2014 15:38:12)


IZVORNA PORUKA: Peace*

1. kako vi znate sta stavljate u inhalator, tj. koje lekove, doze, ako niste dobili prepisane inhalacije od dr?


Naučiš vremenom. [sm=smiley36.gif]



Naucio je mm. Ja ga redovno zovem na poso da ga pitam kako bese...[sm=smiley36.gif]




New Mom -> RE: Babyhaller-inhalator (23.9.2014 16:08:57)

I kod nas ide od a do s kao kod Tashe.
Bas smo sad na kombinaciji br.1 i to ih jos drzi na nogama.




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (23.9.2014 19:54:25)

Svasta cu ja nauciti! A koliko procentni efedrin? Da ja prvo kupim inhalator pa cu da krenem sa fizioloskim, pa cu da se osmelim dalje [sm=smiley36.gif].

Trenutno je sve ok kaze pedijatar, samo nos. On kaze mogu i sad da inhaliram fizioloski. Do kraja nedelje kupujem inhalator.

Hvala svima! Jos cu ja pitati [sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Babyhaller-inhalator (24.9.2014 8:57:08)

0,5% efedrin




Trcosava -> RE: Babyhaller-inhalator (24.9.2014 9:20:07)

Joj ja sam prvo pročitala brushalter inhalator i gledam da li sam prsla, kakava je ovo tema.

Kako ste vi srećni što možete kući deci terapiju da dajete kroz inhalator. Ovde ne daju ništa od lekova kući za inhalator. Samo fizioliški. Sve ostale terapije - ili će da nas hospitalizuju (pa da navučeš neku boleštinu još dodatno) ili u DZ na inhalacije (opet, navuci još koju boleštinu). Jedino što nam kući daju je pumpica koja je meni totalno bezveze i to kroz neku tubu.




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (24.9.2014 9:41:03)

Trco, mora i ovde recept, bar u Bg, za ove lekove, ali kazes dr da ces kod kuce da inhaliras... meni nisu dali bez rcepta efedrin.

A da, sad tek vidim da ti kazes da i sa receptom ne bi moglo kod kuce.




New Mom -> RE: Babyhaller-inhalator (24.9.2014 9:41:56)

Ta "tuba" je inhalator za poneti. Recimo. Zaovin mali to ima jer oni letuju kampujuci a on svaki dan uzima 2x th, pa im je mnogo zgodnije bilo.




Peace* -> RE: Babyhaller-inhalator (24.9.2014 9:49:24)

To se zove Babyhaller. [sm=smiley1.gif]

http://www.ringeraja.rs/forum/fb.asp?m=16386

To Marko koristi kad je na redovnoj terapiji Flixotide-om.




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (25.9.2014 13:24:22)

Kupili smo ovaj: http://www.picsolution.rs/mr-pingui/ -ne mogu da uredim lep link zato sto sam blokirala neke kolacice, a ako ih odblokiram ubise me nekakve zezalice sto iskacu, elem u apoteci koju je Dunja RR pomenula pre neki dan na temi Pentaxim i Infanrix, 5300 din, dok je kod nas u apoteci 6500, nisam na drugim mestima gledala ali kapiram da je ovo jako povoljno. Mladic se drao kao magarac i tresao nakon poluuspesne sesije, ne znam kako vasi malisani, al ovo je bas stresno [sm=smiley13.gif]. Al ako ce da bude bolje, sve cemo istrpeti. Hvala svima!




Maslacak15 -> RE: Babyhaller-inhalator (25.9.2014 13:29:28)

A sto su srecni Trco? Meni je ovaj topic iskreno pomalo scary, osecam se ko sa druge planete, Mozda sam ja eto imala ultra srece, al kad citam ovo ja ko da dece nemam [sm=smiley1.gif] A idu obojica u vrtic, i da cesto su slinavi. Nikad u zivotu nisu inhalirani bili niti planiram:) Slinav nos resavam brisanjem istog. Kad bas zaribaju dobiju najobicnije kapi za nos, a i to vrlo retko, pred spavanje ako vidim da ih budi. Meni nije jasan bas benefit svih tih procedura, mislim da je maltretiranje i generalno ne vidim sto bi im davala medikamente od kojih neki nikako nisu trivijalni ako ne mora.




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (25.9.2014 13:33:42)

Ja sam konsultovala pedijatra i rekao mi je da ga inhaliram fizioloskim. Upitala sam ga da bih detetu olaksala jer je bas zapusen i to ga jako ometa pri jelu i spavanju. A maslacak, tvoja logika je ok, s tim sto bi iskusnije korisnice ove procedure mogle da odgovore na pitanja.




Maslacak15 -> RE: Babyhaller-inhalator (25.9.2014 13:42:01)

Rosita ne mogu da kazem naravno da je u svakom slucaju suvisno i nepotrebno svako dete je slucaj za sebe zavisi od tegoba itd. Samo mi je prosto cudno na osnovu licnog iskustva. Ja nikad nisam dosla u situaciju da inhaliram dete niti mi je ona preporucena. A slina imamo na pretek. U par navrata je stariji imao epizode gadnog kaslja, pedijatar je rekao pluca su cista, proslo je samo od sebe. Mladjem teku potoci ponekad, ali prosto dokle god je dobro raspolozen, dobro jede nema temperaturu ja ga tretiram da je zdrav. Obrisem mu nos i kraj price[sm=smiley1.gif].
Da dodjem u situaciju da dete stvarno ima nekih ozbiljnih problema itd naravno da nebih izbegavala terapije, nebi da budem pogresno shvacena, ja sam uvek za Medicinu ali mi se cini da je to u Srbiji malo moda sa inhalacijama izvlacenjem slina itd. To moj licni utisak, mozda gresim.




daca77 -> RE: Babyhaller-inhalator (25.9.2014 13:50:37)

Slazem se vrsnjakinjo...i meni su predlagali nakon dobijenog bronhitisa upotrebu inhalatora i naravno kortikopreparate. Razmisljala sam da li da poslusam pulmologa ili da sama nesto preduzmem...inace, kasalj me je drzao vise od jedne godine, a narocito je bio pojacan u vreme kisnih dana. Zamolim sveki da zove rodjake u Vojvodini i potrazi domacu guscju mast. Posle nedelju dana mazanja i spavanja[sm=zmeden.gif]...kasalj se vise nije javio...
Pulmolog, inace kucni prijatelj, misli da me izlecio inhalacijom i kortikosteroidima.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>