RE: Babyhaller-inhalator (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


Modessty -> RE: Babyhaller-inhalator (25.9.2014 13:54:31)

Maslačak molim te da virneš u temu o respiratornim alergijama. Baš sam tamo pitala zašto Danilu niko nije preporučio ni dao inhaliranje. Da ne pišem ponovo šta mu je




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (25.9.2014 14:19:29)

U principu se slazem da se kod nas malo lakse poseze za lekovima , procedurama i td. Ja mislim da su Peace i Torbica najkompetentnije da govore o benefitima inhaliranja. Moj malisa je veseo, dr ga pregledao, sve ok, ali lose jede i bas ga je nocu mucio nos. Nema T. Nisu mu neophodne inh. Dr rece mozete, nije zgoreg. Ali fizioloski. Izgleda da imam nizak prag tolerancije na do te mere zapusen nos :).




Janncica -> RE: Babyhaller-inhalator (25.9.2014 14:29:13)

Moju poznanicu je jedan stari dr pedijatar nakrpio sto je dete inhalirala kad mu bio zapusen nos,kao zato se spustilo na bronhije. [sm=zmeden.gif]
Ja samo znam da S bez inhalacije ne moze da izbaci slajm. I ne usudjujem se da mu iste uskratim,kao sto me je savetovao jedan dr pulmolog.
I sad skoro je imao problem samo sa nosicem i inhalirala sam samo fizioloskim par dana i proslo.Nije se spustilo.




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (27.9.2014 13:24:26)

Ja ocekivala malo zivosti na ovoj temi, kad ono nista [sm=smiley1.gif].

Pedijatar kaze da inhaliranje fizioloskim ne moze da skodi.

A nadjoh i ovo:

http://www.mojpedijatar.co.rs/vase-pitanje/2014-01-19-083021-inhaliranje-fizioloskim-rastvorom/




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (27.9.2014 13:44:03)

Istekla sesija, misljah nas pedijatar. Inace D se samo prvi put drao, vec drugi nista.




Misha i Ljisha -> RE: Babyhaller-inhalator (27.9.2014 21:25:07)

mi imamo medelin inhalator, garancija 5 god, mogu i odrasli da se inhaliraju ima maska i za decu i za odrasle, nastavak za nos i za usta. Ja sam zadovoljna. D nekad hoce lepo da se inhalira nekad nece. Npr danas se zezala ukljucivala je i iskljucivala inhalator pa sam ja odustala danas od inhalacije tad ali sam je inhalirala dok je spavala preko dana. I to sigurno jedno 15 min samo fizioloskim. Lepo je bas spavala videlo se da joj prija.




mati -> RE: Babyhaller-inhalator (28.9.2014 2:03:58)

Matija se sad super inhalira... Ali na pocetku... Ma sta sve nismo smisljali, pustala sam mu klipove dece koja se inhaliraju, ukljucivala kamericu da sam sebe gleda, pustamo mu crtani...
On "mirise dim", tako smo nazvali inhaliranje od pocetka...[sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: Babyhaller-inhalator (16.10.2014 9:41:00)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

A sto su srecni Trco? Meni je ovaj topic iskreno pomalo scary, osecam se ko sa druge planete, Mozda sam ja eto imala ultra srece, al kad citam ovo ja ko da dece nemam [sm=smiley1.gif] A idu obojica u vrtic, i da cesto su slinavi. Nikad u zivotu nisu inhalirani bili niti planiram:) Slinav nos resavam brisanjem istog. Kad bas zaribaju dobiju najobicnije kapi za nos, a i to vrlo retko, pred spavanje ako vidim da ih budi. Meni nije jasan bas benefit svih tih procedura, mislim da je maltretiranje i generalno ne vidim sto bi im davala medikamente od kojih neki nikako nisu trivijalni ako ne mora.

Tek sada vidim post. Srećni zbog razloga koje sam posle navela. Hvala bogu da ti deca ne morju na inhalacije.

Da dodam da ovde šalju u bolnicu za bronhitis, bez obzira na to da li ima dete T. I opet, navučeš još koju boleštinu. Nikakvu terapiju nije dobijala osim beroduala/ventolina kroz inhalacije na 6 sati. A prošli put sa upalom pluća isto u bolnicu, pasam i ja navukla boleštinu trudna...




Azra_ -> RE: Babyhaller-inhalator (12.1.2015 12:54:22)

Evo, i mi smo pribavili inhalator. Koristiće. Dete ima 3 godine, sada nam prvi put treba, do sada nismo koristili.

Iskustva sa inhalatorom ću tek podeliti, ali samo da vam dam korisnu informaciju. Omron u Prizmi košta 7800din! Tamo bismo ga i kupili, ali slučajno mi je sestra javila da u jednoj apoteci imaju redovan popust na Prizmine uređaje 20% pa ispadne oko 6200. Ode muž tamo, a ono sada imaju i neku akciju i plati ga 4900din!!!




Modessty -> RE: Babyhaller-inhalator (12.1.2015 12:58:37)

toliko i koštaju ti inhalatori. I mi smo naš platili 4900 čini mi se! Nema potrebe da se plati više. Svi oni dobro rade.
sad nas je inhalator spasio upale pluća!




Azra_ -> RE: Babyhaller-inhalator (12.1.2015 13:10:21)

Ja Omronov ni na jednom mestu nisam videla za manje od 7800! Toliko je i u njihovom predstavništvu i po apotekama gde samo pitali. Ima drugih jeftinijih, ali ovaj je bio toliko. E sada, možda nismo imali sreće da pitamo na pravom mestu, ali eto, sestra javila dobru informaciju.

Mi smo prvi put ovako dugo bolesni. Nakon onog RR Deda Mraza, nikako da se očitavimo. I rođendan, i Novu godinu, Božić dočekali slinavi i nikakvi.[sm=smiley13.gif] Ništa strašno kaže dr, ali da tretiramo i redovno se slušamo.




Modessty -> RE: Babyhaller-inhalator (12.1.2015 13:16:26)

virusi! Sva nam deca bolesna!




mama krava -> RE: Babyhaller-inhalator (6.3.2015 16:46:10)

Da li neko zna da li moze da se kupi samo maska za inhalator, kao rez deo? Mi imao PIC-ov i deca su mi sje*ala malu masku[sm=zmeden.gif]




veselicaa -> RE: Babyhaller-inhalator (6.3.2015 18:55:02)

Trebalo bi da ima u apotekama,ali znam sigurno da ima na jednom sajtu na netu,mi smo skoro kupili.Potrazi na google,izacice ti nesto vec.




choopa choops -> RE: Babyhaller-inhalator (6.3.2015 20:18:51)

IZVORNA PORUKA: mama krava

Da li neko zna da li moze da se kupi samo maska za inhalator, kao rez deo? Mi imao PIC-ov i deca su mi sje*ala malu masku[sm=zmeden.gif]

Ovo?
KLIK
i ovo
KLIK




veselicaa -> RE: Babyhaller-inhalator (6.3.2015 20:26:06)

Mi smo uzeli u ovom prvom shopu




acalukic -> RE: Babyhaller-inhalator (8.3.2015 22:14:54)

Moja cerka kupila u Prizmi inhalator kompresorski.




mila83 -> RE: Babyhaller-inhalator (8.3.2015 23:47:46)

Mi imamo Philips Avent,jednom ga samo koristili do sada,uzeli smo jer imamo troje dece , a najvise sada zbog trece bebe,koja je imala otezano disanje zbog srcane mane.Nadam se da ga necemo cesto koristiti. Bio je 6200dinara.




mama krava -> RE: Babyhaller-inhalator (8.3.2015 23:52:32)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: mama krava

Da li neko zna da li moze da se kupi samo maska za inhalator, kao rez deo? Mi imao PIC-ov i deca su mi sje*ala malu masku[sm=zmeden.gif]

Ovo?
KLIK
i ovo
KLIK


Vidi ti ima i on line.... Pa eto..ako ne nadjem po apotekama ima na netu...

Hvala Čupo!




veselicaa -> RE: Babyhaller-inhalator (8.3.2015 23:55:48)

Mk mi smo narucili i stiglo nam brzom postom od tih sa prvog klika [sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Babyhaller-inhalator (9.3.2015 0:00:42)

Ovo je mnogo dobra stvar koju ja planiram da kupim...u zlu ne trebalo!




mirka11 -> RE: Babyhaller-inhalator (6.1.2016 21:28:44)

Imala bih jedno pitanje u vezi inhalatora, mi imamo inhalator koji je u obliku pileta proizvodjac hikoneb, zanima me da li neka mama znam da li moze da se kupi odvojeno samo ona casica u koju se stavlja lek jer je suprug otkuvao sa maskom I ona se deformisala :(




Rosita -> RE: Babyhaller-inhalator (7.1.2016 23:52:07)

Bas me cudi da se deformisala. Mi nasu redovno prokuvavamo, tako pise i u uputstvu, doduse nas je PIC. Verovatno mogu da se uzmu delovi. Zovi ovlasceni servis. Nije za poredjenje, ali meni je recimo pukao deo usisivaca, to jest one drske i case, pa sam uzela u servisu drugi.




choopa choops -> RE: Babyhaller-inhalator (8.1.2016 0:26:23)

Probaj ako znas gdje se prodaje taj inhalator. Recimo ja sam nosila prije nekoliko u apoteku masinicu za pranje zuba, oni prosćijedili servisu i popravili..tako da vjerujem da se mogu i rezervnni djelovi dokupit.




branki* -> RE: Babyhaller-inhalator (4.2.2016 20:54:40)

IZVORNA PORUKA: Maraj

E suzi dr nam rece Omron da kupimo , ja uzela Pic-ov. Nekog zeca sam uzela.... opet Pic ima dosta ljudi ovaj Omron kazu mi u apoteci samo penzioneri kupuju jer aju popust na Prizmine proizvode sa penzionim cekom...otkud znam valjda nisam pogresila , samo sam gledala da sto pre lupim. Sta ste vi uzeli

IZVORNA PORUKA: suzi kju

I mi smo uzeli Pic, samo MrHippo, obaj nilski konj, šta li je već [sm=smiley36.gif]
I mi smo znatno bolje i raspolozenije, baš sam happy!!!
Koliko si ga platila?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>