RE: Lekovi i dojenje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


smeško -> RE: Lekovi i dojenje (5.7.2019 7:34:01)

Hvala vam, drage mame!





lesica -> RE: Lekovi i dojenje (5.7.2019 8:17:55)

Smeško, ne sekiraj se.
Pomisli samo koliko puta su mame potpuno nesvesno bebe izložile koječemu pa im realno ništa ne fali.

Elem, to je jedna tableta, jedna doza, ništa mu biti neće, ne sekiraj se. A ove iz hlo bebe batali, više puta do sad sam se uverila da zaista često nemaju koristan savet, šta više...

Čuvaj se.




Maslacak15 -> RE: Lekovi i dojenje (5.7.2019 9:22:22)

kud pomenuh halo bebu...grrr. smesko stvarno nema razloga. To je jedna jedina doza i to razblazeno i indirektno kroz mleko. Nije to otrov. I ja mislim sto kaze lesica da su deca izlozena kojecemu nesvesno mnogo cesce. Oni jesu mali ali su i zilavi, priroda je sve to udesila. Nije bas tako prosto "pokvariti" nesto. Mene vise brines ti i tvoji bolovi? posto sam shvatila da oni nagadjaju da su priraslice, ali ocigledno sumnja i na nekuupalu jer ti nebi dala tetracikline. Kako si ??




smeško -> RE: Lekovi i dojenje (5.7.2019 10:50:23)

Maslacak, hvala ti na podrsci. Hvala svim mamama. Ja sam bolje. Boli samo kada pritisnem. Vadila sam krv i dala urin. Na pregledu je posumnjala na upalu priraslica i zato je dala ab, posto putujemo na more u sredu.





vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (5.7.2019 14:03:55)

Nato,javi se,kako si?Smesko,super da si vec bolje!




smeško -> RE: Lekovi i dojenje (9.7.2019 12:16:16)

Zenice, da li je jos neka pila primolut nor dok je dojila? Ginekolog je juce dao i rekao da sme da se doji, a u uputstvu pise da ne sme.





vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (9.7.2019 12:53:29)

U bre smesko,i na to moras da pazis..ali ako verujes svom dr,ja bi pila..nije kao za dovicin😂😂zna sa dojis.




smeško -> RE: Lekovi i dojenje (9.7.2019 12:56:57)

Pa, bolje da nisam citala. Otvorila sam zbog mucnine. Znam da ne bih trebala zbog prosirenih vena, ali dojenje mi je vaznije. Ne znam da li ona moze da se povuce bez toga, ja mrzim petljanje sa hormonima.





smeško -> RE: Lekovi i dojenje (9.7.2019 12:57:53)

Sad sam poslala poruku mom dr. Kao zaboravila sam juce da pitam. A stvarno nisam pitala, sam je rekao😂





vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (9.7.2019 13:11:51)

Smesko,ja sam pila,vec 3 puta,a operisala sam vene..pazi,svasta pise na svakom leku..




doramar11 -> RE: Lekovi i dojenje (9.7.2019 13:14:24)

Pise na svakom leku da se pre upotrebe konsultujes sa strucnim licem ako si trudna ili dojis. Konsultovala si se i uzivaj.




smeško -> RE: Lekovi i dojenje (9.7.2019 13:21:37)

Jok, pise da ne sme u toku dojenja.





Duškić -> RE: Lekovi i dojenje (9.7.2019 15:10:29)

Pih, pa valjda znaju. Ovo je.ludnica.




flamingos -> RE: Lekovi i dojenje (10.7.2019 11:02:54)



IZVORNA PORUKA: doramar11

Pise na svakom leku da se pre upotrebe konsultujes sa strucnim licem ako si trudna ili dojis. Konsultovala si se i uzivaj.
Upravo tako,ako si se konsultovala sa stručnim licem be brini





doramar11 -> RE: Lekovi i dojenje (10.7.2019 11:05:43)

Problem je sto ljudi hoce da cuju apsolutno odobrenje kad nesto uzimaju od lekova. To se nece desiti.




MimaKos -> RE: Lekovi i dojenje (21.7.2019 11:01:48)

Treba jako povesti racuna o ovome kada se doji, dosta lekova se izlucuje u mleko i nije nimalo naivno, obavezna konultacija sa lekarom





bubulence -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 10:21:44)

Zene, jako sam se ukocila, ne migu da hodam, jedva dojim vebca. Cula sam se sa dr i kaze da uzmem 2 dana po 2,5mg besendina iako dojim. A svuda pise da ne bi trebalo u toku dojenja. Da li neka ima iskustva? 





lesli -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 10:24:32)

Bubulence, ono sto znam da brufen smes, ali ne znam da li bi ti pomogao?Za bensedin nemam iskustva, ali ako pedijatar kaze da je ok iako dojis...mozda da uzmes?




Duškić -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 10:35:04)

Brufen.paracetamol.eferalgan, to da.




bubulence -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 10:41:06)

Pila sam i brufen i paracetamol, ne pomaze. Meni se ukljestio neki nerv i dr kaze da moraju misici da se opuste. Znam da se besendin pije u trudnoci, a sada nisam sigurna sta da radim... Pisala bih new mom ali je zena na moru pa mi je bzvz da je cimam





Duškić -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 10:46:19)

A Maslacak.?
Ja sam bila pod bensendinima kad sam se porodila, tad mi je tata preminuo pa mi je moja dr.davala. to stvarno nzm.




lesli -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 11:40:15)

Maslacak ce garant reci ne 😆Bubulence, a nesto od onih sportskih masti? To se maze ipak lokalno i ne ulazi u toj meri u krvotok kao bensedin. Ili da pitas u apoteci?Opcija je i da popijes bensedin da to prodje, mleko ispumpas i bacis a za to vreme dajes formulu. Komplikovanija, ali garant bezbedna varijanta.




vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 11:45:41)

Smes bensedin. Popi,ne muci se.




dunja RR -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 13:36:54)

Joj Bubi.
I Maslačak na putu, tj. u Bg, ako nisu već krenuli nazad.

Nisam ukočena, ali sinoć iskrenula nogu, stala na šahovsku figuru, S ostavio na podu. Boli podmulo, ne pijem ništa. Imam neke maze za povrede, jer je mm pre nekih pola god izvrnuo nogu, pa mu ostalo ali nisam mazala. Z asada trpim :(
A danas imada spremim stan, stiže mi brat od ujaka za vikend, pa klopu, pa pakovanje za Bosnu. I sa sve ovom bangavom nogom. U stvari sam oba stopala izvrnula, dve figure su bile, ali me desna više boli.




MimaKos -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 13:43:16)

Meni se to skoro desilo i zan sat pomaze -kupus! Obican, ispeglas oklagijom i na otok, sveze listove, sve mi je izvuko, to mi je sportistikinja jedna prodala foru .. i burova mast i obloge





Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>