RE: Lekovi i dojenje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (11.9.2012 13:09:13)

ana77,meni je dr rekla sve sto se pije u trudnoci moze i tokom dojenja,ali ipak proveri[sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Lekovi i dojenje (11.9.2012 13:15:40)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

ana77,meni je dr rekla sve sto se pije u trudnoci moze i tokom dojenja,ali ipak proveri[sm=smiley1.gif]


i ja bi rekla da je tako, ali nesmem to da savetujem [sm=smiley1.gif]




ana77 -> RE: Lekovi i dojenje (11.9.2012 19:32:07)

Hvala vam puno devojke :)! Pa i ja razmisljam tom logikom, a juce sam bila kod dr i zaboravila sam da je pitam, pa cu sledeci put ali rekoh, mozda je neka od vas pila :)! Ja sad pijem skoro svaki dan verapamil (u principu jednu tabletu od 40mg sto je trecina dozvoljene doze za trudnice) jer je vruce i vec se priblizavam porodjaju, pa mi je tesko ali sam do osmog meseca pila mozda jednom nedeljno, a nekad i redje + par puta kad sam imala tahikardije kombinovano sa bromazepanom ali to se (za sad) dogodilo 4 puta u toku cele trudnoce. A u uputstvima pise razlicito.

Kad saznam tacno, napisacu da ako nekom bude trebalo ostane ovde :D!




ana77 -> RE: Lekovi i dojenje (7.10.2012 13:42:05)

Evo da apdejtujem :)! Sestra patronazna u Visegradskoj mi je rekla da mogu slobodno da pijem, a Dr pedijatar je rekla da procenim sama jer ako pijem redovno ne bi trebalo da dojim, a ako pijem povremeno da to nije toliko strasno obzirom koliko deci znaci majcino mleko. Od kad sam se porodila mnogo mi je lakse za organizam, pa za sad nisam ni pila verapamil ali eto ako bude bilo potrebe picu ga. Rekla mi je da je pre svega bitno da mama bude zdrava i da se dobro oseca :D!




Anoniman -> RE: Lekovi i dojenje (8.10.2012 12:52:18)

Sinacilin pijem od jutros , jel mogu nesto od onih za grlo bombonica ?




Torbica -> RE: Lekovi i dojenje (10.10.2012 10:19:22)

Ja uredno sisam Fitosept bez secera, em mi pomogne, to je lokalno, opusteno. Ne verujem da natrijum usminat moze bilo sta, oblozi sluznicu i to je to.




mlada_mama -> RE: Lekovi i dojenje (4.12.2012 12:47:29)

Koliko dugo poslije totalne anestezije mogu da dojim? Hvala




Torbica -> RE: Lekovi i dojenje (4.12.2012 14:08:21)

Mlada mama, nakon 48 sati. Ja sam operisana jedne prilike u ponedeljak u podne, smela sam da dojim u sredu ujutro, tako su mi savetovali hirurzi. Pozz




adulence -> RE: Lekovi i dojenje (22.2.2013 12:47:40)

jedno pitanje verujem da moze ali da proverim da li smeju da se sisaju pantenol septolete dok se doji?




New Mom -> RE: Lekovi i dojenje (22.2.2013 13:10:26)

Da. U suštini sve što sme u trudnoći sme i pri dojenju.




mica0 -> RE: Lekovi i dojenje (11.3.2013 16:45:53)

izbegavam da pijem bilo sta




nina26 -> RE: Lekovi i dojenje (2.10.2013 17:22:05)

Da li sme da se pije nesto od antibiotika za cistitis ? Sumanjam da je to u pitanju, jer kad mokrim me pecka, a posto sam vec jednom imala veliki problem sa tim, strah me je da me opet ne uhvati. Osim puno tecnosti, sta jos pomaze, ako mogu da izbegnem antibiotik?




Janncica -> RE: Lekovi i dojenje (2.10.2013 17:31:46)

drugarice,i mene pocelo da pece danas... [sm=smiley13.gif]
Najbolje da vidis sa doktorom za antibiotik. Ja se kljukam sa brusnicom i vodom. Valjda ce mi biti bolje... [sm=smiley13.gif]




Janncica -> RE: Lekovi i dojenje (2.10.2013 17:36:39)

ne znam da l sme uvin caj dok se doji?
on mi uvek resi stvar.




nina26 -> RE: Lekovi i dojenje (2.10.2013 17:38:29)

Oxx, Jancice saputnice, sta nas snadje[sm=smiley13.gif]

Evo i ja se nalivam sa vodom, nadula sam se kao zaba[sm=smiley13.gif] a moze caj od brusnice? bas sam se mislila da li sme to, imam bas neku kutiju, nije od onih pravih, ali valjda ce posluziti...trebalo bi da pomogne, bas bih izbegla antibiotike ako ne mora..




Janncica -> RE: Lekovi i dojenje (2.10.2013 17:45:08)

Ja se bojim da mi ne krene pesak...Inace pijem dosta vode,a sad...[sm=smiley13.gif]

Sad sam gledala za Pipegal(to sam pila jednom za urinarnu infekciju) pise da ne sme u trudnoci i dojenju.[sm=smiley13.gif]




nina26 -> RE: Lekovi i dojenje (2.10.2013 18:03:23)

ja slabo pijem vodu inace...rece mi mama za tsj lek,al'''' kad ne moze...valjda ce proci ovako[sm=smiley31.gif]




Moiraina -> RE: Lekovi i dojenje (2.10.2013 21:50:29)

Ja sam za urinarnu infekciju pila Palitrex (pokupila sam izgleda u porodilištu, zajedno sa bebom), posle toga sam još dva puta bila bolesna i oba puta završila na antibioticima (opet Palitrex i drugi put Ospamox ako se dobro sećam). Naravno, sve uz preporuku lekara koji je znao da dojim.




Janncica -> RE: Lekovi i dojenje (3.10.2013 22:54:46)

Nince,je l te proslo...Meni bolje.Shvatila sam da sam postala prava baba i da moram da obucem helanke ispod trenerke da ne nazebem... [sm=smiley36.gif]
Pila sam brusnicu.Negde sam izguglala da se ni ona ne preporucuje dok se doji... [sm=zmeden.gif]




nina26 -> RE: Lekovi i dojenje (4.10.2013 11:07:23)

IZVORNA PORUKA: Janncica

Nince,je l te proslo...Meni bolje.Shvatila sam da sam postala prava baba i da moram da obucem helanke ispod trenerke da ne nazebem... [sm=smiley36.gif]
Pila sam brusnicu.Negde sam izguglala da se ni ona ne preporucuje dok se doji... [sm=zmeden.gif]


staaaaaaaa???upravo pijem brusnicu, rekla mi mikrobiolog [sm=smiley13.gif]

nije mi bolje, tj simptome i nemam neke ali sam uradila urinokulturu, i imam veliki broj bakterija, cekam popodne da vidim koje su bakterije u pitanju, pa da uzmem odgovarajuci antibiotik[sm=smiley13.gif]

gde si videla to za brusnicu[sm=zmeden.gif]




mati -> RE: Lekovi i dojenje (10.11.2013 13:07:54)

HITNO mi treba odg. Navukla samneku alergiju iz bolnice i gusilo me sinoc pa je bila i hitna...
Da li je neka pila nesto za alergiju a da sme da se nastavi dojenje?




Janncica -> RE: Lekovi i dojenje (10.11.2013 13:14:20)

Mati sta ti je doktor rekao? Ja sa alergijom nisam imala problema sad.Ne znam sta da ti kazem. Najbolje je slusati doktora. Meni uvek kazu da je najbitnije moje zdravlje i da se resimo bolesti.a dojenje moze da saceka i za par dana dok ne popijem lek.Mada su mi uvek davali lekove koji idu sa dojenjem.
Poslala sam ti PP




Janncica -> RE: Lekovi i dojenje (10.11.2013 13:21:51)

Izguglala sam da presing sme sa dojenjem. kao i aerius. A da pozoves Halo bebu?




vikiveki -> RE: Lekovi i dojenje (10.11.2013 13:29:17)

Ja sam u porodilištu navukla prehladu pa sam odmah po izlasku dobila T i pedijatar mi je rekao da mogu da pijem Pentraxil iako dojim bebu i ništa joj nije bilo...što se tiče presinga za to nisam sigurna ali mislim da on ne škodi ništa za dojenje




Mala Elena -> RE: Lekovi i dojenje (10.11.2014 22:58:47)

Koliko vremenski treba da prodje od uzimanja panadola extra protiv T i prvog podoja ? Kada dospeva u mleko? Popila bih od 500ml ako predje 38.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>