RE: Lekovi i dojenje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (2.11.2015 10:09:11)

Smes da pijes i dojis,ne brini! popi i panadol.




New Mom -> RE: Lekovi i dojenje (2.11.2015 10:23:47)


IZVORNA PORUKA: adulence

Dakle nocas sam dobila strasnu groznicu temperaturu i probudila se sa jezivom glavoboljom i bolom u misicima...
Odem kod dr,hitna krvna slika...i ta da angibiotik,prvo mi dade jedan na bazi penicilina i kaze trebali bi ste da prestanete da dojite 3 dana,a ja kad mi je to rekla suze mi same krenuse,kao neka pekmeza ja sam se tako rasplakala...i onda kada je valjda videla koliko mi znaci dade mi ospamox isto penicilinski i kaze moze da se doji..
Za 2 dana na kontrolu...zene sta vi mislite?

Doktor ti je idiot. Toliko.
Sinacilin apsolutno sme tokom dojenja, ne mogu da verujem da je tako nesto mogao da ti kaze.




branki* -> RE: Lekovi i dojenje (2.11.2015 22:52:03)

Ado,smes slobodno da dojis kao sto su ti vec rekle new mom i von.




wivern -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 18:27:25)

Zene dobih stomacni i dijareju [sm=smiley36.gif] sta smem da pijem.
Znam za paracetamol i brufen protiv temp ali sta da pijem da me zacepi [sm=jezicek.gif]. Mislim da smem enterofuryl?




eca89 -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 18:46:51)

Wiv, ja sam pila Linex mislim da njega smijes, jer meni dr propisao iako dojim, kad sam ja imala probleme i naravno jedi rižu i čok.za kuvanje.




Trcosava -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 18:47:05)

Od lekova pojma nemam šta smeš.

Za začepljenje je dobar sok od borovnice, koka kola (to nisam ni ja verovala), tamna čokolada (ili beše ona za kuvanje)

Od lekovitih čajeva je neki list. Da li dunje ili maline ne mogu da se setim.

Od lekova za dijareju sam ja uvek i samo liobif pila (i nalivala se sokom od borovnice). E sad sačekaj da vidiš šta smeš od lekova.

p.s. sad vidim da masa preporučuje taj liobif i za bebe. Pa kapiram da dok sme novorođenče smeš i ti. U ampulama je bio liobif.

p.p.s. ne znam koliko će sve to svrhu imati ako je stomačni virus.

p.p.p.s. ništa bitno, samo mi kul da pišem ovde p.p.p.p.s [sm=jezicek.gif]

p.p.p.p.p.s nisam ništa pila majke mi




wivern -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 18:52:49)

Liobif sam pila i ne pomaze mi vise, linex primila k znanju. najvise bi mi odgovarao ovaj enterofuryl jer odmah zacepi.
A te koka kole, cokolade i cajevi kod mene ne rade. [sm=smiley36.gif]
Mozda pampur da probam [sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif]




lesica -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 18:58:21)

A bulardi? On ti je kvasac nije bakterija, pa računam veća ćelija, brže radi [sm=smiley36.gif] A smeju i bebe, i ne apsorbuje se.




doktorkakristal -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 19:12:50)

WIV nazalost obicno nista dok virus ne odradi svoje,sve se svodi na hranu,znaci sve sto zatvara samo prepecen hleb,banane i dosta tecnosti




Torbica -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 19:14:36)

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: adulence

Dakle nocas sam dobila strasnu groznicu temperaturu i probudila se sa jezivom glavoboljom i bolom u misicima...
Odem kod dr,hitna krvna slika...i ta da angibiotik,prvo mi dade jedan na bazi penicilina i kaze trebali bi ste da prestanete da dojite 3 dana,a ja kad mi je to rekla suze mi same krenuse,kao neka pekmeza ja sam se tako rasplakala...i onda kada je valjda videla koliko mi znaci dade mi ospamox isto penicilinski i kaze moze da se doji..
Za 2 dana na kontrolu...zene sta vi mislite?

Doktor ti je idiot. Toliko.
Sinacilin apsolutno sme tokom dojenja, ne mogu da verujem da je tako nesto mogao da ti kaze.

[sm=smiley20.gif]




wivern -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 19:58:21)

Hihihihihihi i ko me je opet spasio.. NM [sm=bravo.gif]
Zene sme i enterofuryl.
A ja sad idem da odstampam fotku NM u prirodnoj velicini i stavim je u hodnik kao ikonu, pa kad god prodjem da se poklonim [sm=bravo.gif]




serpica -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 21:27:10)

Wiv [sm=bravo.gif]
a kad je vec aktuelna tema da pitam,Coldrex,Fervex i te stvari u trudnoci mi nisu dozvoljavali a sada? Vec nekoliko dana imam prehladu,nos curi,i grlo me boli nista sem eferalgana nisam uzimala..sad vec prolazi ali da znam za ubuduce..pu,pu..




adulence -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 21:31:01)


IZVORNA PORUKA: wivern RR

Hihihihihihi i ko me je opet spasio.. NM [sm=bravo.gif]
Zene sme i enterofuryl.
A ja sad idem da odstampam fotku NM u prirodnoj velicini i stavim je u hodnik kao ikonu, pa kad god prodjem da se poklonim [sm=bravo.gif]

bukvalno,zena je zmaj...juce nisam stigla ni da odem do fb vec me je cekala poruka od NM sa savetima...svaka joj cast..




New Mom -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 21:53:59)


IZVORNA PORUKA: serpica

Wiv [sm=bravo.gif]
a kad je vec aktuelna tema da pitam,Coldrex,Fervex i te stvari u trudnoci mi nisu dozvoljavali a sada? Vec nekoliko dana imam prehladu,nos curi,i grlo me boli nista sem eferalgana nisam uzimala..sad vec prolazi ali da znam za ubuduce..pu,pu..

Coldex ne, jer sadrzi jos ponesto sem analgetika. Fervex je isto sto i Eferalgan ili plavi Panadol. To je sve paracetamol i smes.
Smes i brufen da pijes.

Bilo koje pastile za grlo smes.

Za nos ako je jako kriticno smes kapi za decu tipa Operil P, Adrianol i sl.




serpica -> RE: Lekovi i dojenje (3.11.2015 22:34:52)


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: serpica

Wiv [sm=bravo.gif]
a kad je vec aktuelna tema da pitam,Coldrex,Fervex i te stvari u trudnoci mi nisu dozvoljavali a sada? Vec nekoliko dana imam prehladu,nos curi,i grlo me boli nista sem eferalgana nisam uzimala..sad vec prolazi ali da znam za ubuduce..pu,pu..

Coldex ne, jer sadrzi jos ponesto sem analgetika. Fervex je isto sto i Eferalgan ili plavi Panadol. To je sve paracetamol i smes.
Smes i brufen da pijes.

Bilo koje pastile za grlo smes.

Za nos ako je jako kriticno smes kapi za decu tipa Operil P, Adrianol i sl.




Hvala [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Valerie -> RE: Lekovi i dojenje (4.11.2015 21:21:33)

bas sam se iznenadila da sme ferveks. sad gledam sastav i pise da osim paracetamola ima i i antihistaminik (feniramin maleat). ja bih radije uzela panadol...

a meni je jedna apotekarka za grlo prodala pastile sa zalfijom, iako sam joj rekla da dojim. a zalfija se inace koristi za zaustavljanje mleka [sm=smiley3.gif] htela sam posle da idem da joj ocitam, al rekoh sta vredi, na srecu sam proverila. i pastile otisle babi [sm=smiley36.gif]




New Mom -> RE: Lekovi i dojenje (4.11.2015 21:35:58)

Valerie, sve pastile smeju za grlo jer to deluje lokalno, ne ide u mleko.
A sto se tice zalfije i uticaja na mleko, to se odnosi ako pijes nekoliko litara dnevno ili vrlo vrlo koncentrisanu kolicinu caja (isto vazi za nanu i persun).




New Mom -> RE: Lekovi i dojenje (4.11.2015 21:41:33)

Inace, neki (vecina) antihistaminika u standardnim minimalno prepisanim dozama smeju tokom dojenja. Njihovi nusefekti se ocitavaju u privremenom i prolaznom (mogucem) smanjenju kolicine mleka i to je sve. Postoje seme kako se piju.




vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (4.11.2015 22:16:08)


IZVORNA PORUKA: wivern RR

Hihihihihihi i ko me je opet spasio.. NM [sm=bravo.gif]
Zene sme i enterofuryl.
A ja sad idem da odstampam fotku NM u prirodnoj velicini i stavim je u hodnik kao ikonu, pa kad god prodjem da se poklonim [sm=bravo.gif]

Ala si me nasmejala! NM nista bez tebe,svaka cast..ali kako ona objasni,umiri!




Valerie -> RE: Lekovi i dojenje (4.11.2015 22:22:39)

[sm=smiley1.gif] hvala na pojasnjenju NM [sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Lekovi i dojenje (5.11.2015 15:56:07)

Što sam proklinjala dojenje neki dan kad sam se vozila preko Šavnika [sm=smiley5.gif][sm=smiley29.gif]

Inače nikada prije porođaja nisam imala mučnine u toku putovanja (a putovali smo jako često), ali otkako sam rodila L krenuo je pakao. Naročito kad sam se vozila pozadi. A na gorepomenutim krivinama mi jedino Dramine pomažu, ali kad piše da ne smiju...Bogu dušu, Bog je neće [sm=smiley36.gif]

Je l' ima nešto protiv povraćanja u putu a da smiju dojilje (da se unaprijed pripremim za slučaj da me opet put nanese gore)?




serpica -> RE: Lekovi i dojenje (6.11.2015 6:56:00)

Chupa,ja sam protiv mucnina u trudnoci pila bedoxin,nija bas za put ali pomaze i mozes da ga pijes dok dojis tako su meni reklija ga pijem i sad zbog ruke..malo opusti...




Valerie -> RE: Lekovi i dojenje (6.11.2015 21:31:02)

ja uzeh par rupuruta sad posle porodjaja, nisam ni razmisljala jer sam ih uzimala i tokom trudnoce. uputstvo naravno ne bas jasno, ali se nadam da je ponekad ok




Mariya -> RE: Lekovi i dojenje (10.11.2015 0:16:13)

Ja nisam pila rupurut nego rennie kad moze u trudnoći valjda može i za vreme dojenja !? Nisam primetila da je išta škodio.




Mariya -> RE: Lekovi i dojenje (10.11.2015 23:29:42)

A kako nisam znala da može fervex,jao,koliko sam prehlada pregurala samo pateći sa čajevima i medom umesto da se lepo lečim fervex om[sm=hudicek1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>