RE: Lekovi i dojenje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Mariya -> RE: Lekovi i dojenje (30.4.2017 12:08:04)

Skockice za sve lekove piše da ih treba izbegavati u trudnoći i dojenju jer nijedan nije ispitan na njima. Antacidi generalno mogu da se piju i za vreme trudnoće i dojenja, ja znam da Rennie može sigurno i ja ga pijem više od 10 godina kad imam tegobe sa želucem.
Znači pila sam ga poslednjih 6 godina i u trudnoćama i dok sam dojila.




Skockica -> RE: Lekovi i dojenje (2.5.2017 21:15:07)

Hvala Mariya na odgovoru. A koje ti probleme imas, kako se manifestuju?
Mene je dr danas pregledala i sumnja da imam kamen u žuči. Dala mi ibruprofen protiv bolova i ako mi ne prodje ove nedelje da se javim da radimo ultrazvuk.




Mariya -> RE: Lekovi i dojenje (3.5.2017 6:59:34)

Skockice, ja imam bolove u želucu poput probadanja i mučnine. Nekad se javi i osećaj težine u želucu i kiselina.
U ovoj 3.trudnoći mi se želudac urnisao i baš me muči, upravo zbog dojenja ne pijem ništa drugo osim Rennie ili eventualno probiotik, a nikako da odem do lekara ali u planu mi je[sm=jezicek.gif]




Skockica -> RE: Lekovi i dojenje (3.5.2017 22:59:52)

Uh a mene boli tupo i dosadno pa se siri prema bubrezima, nemam mucnine ni gorusicu. Danas mi kao malo bolje , nisam pila ibruprofen jer nisu jaki bolovi a i ovako bolje mogu videti da li mi nesto smeta. Sad cemo videti...




Dragce86 -> RE: Lekovi i dojenje (29.6.2017 16:46:34)

Od antibiotika su bezbedni Penicilinski preparati, od antipiretika ( za skidanje temperature Febricet/Panadol ), a od sedativa Bensedin, tako da mame koje moraju nesto od toga koristiti smeju da doje.




Tatjana.87 -> RE: Lekovi i dojenje (9.9.2017 23:08:23)

Danas primila petu injekciju penicilina,jer sam imala jaku gnojnu anginu!
Pošto nisam mogla da gutam pila sam Sinacilin sirup duplu dozu. Jedno veče primila injekciju diklofena i pored toga dojim bebca! A meni su striktno rekli da za dojilje ne valjaju samo lekovi za smirenje da to utiče na bebu!




krin 40 -> RE: Lekovi i dojenje (10.9.2017 9:20:35)

Ja sam bila antibiotik kada je D imamo mesec dana.Ima tačno odredjena grupa lekova koja se ne preporučuje




MamaNecaVo -> RE: Lekovi i dojenje (3.10.2017 16:57:50)

Svakako sta god od lekova da se uzima, posavetujes se sa lekarom.
Ja sam imala tezu upalu posle porodjaja,pa sam pila ultra jek lekove i normalno dojila.
Ne smeta svaki lek bebi,ali lekovi za narkozu kako ih ja iz sale zovem se ne smeju uzimati.
(Na svakom leku pise da se ne savetuje trudnicama i dojiljama,ali..)




Dragica Draga -> RE: Lekovi i dojenje (4.10.2017 22:51:45)

Ja sam zbog mastitisa pila i antibiotik, kapi za suzavanje materice, i paracetamol... sve u isto vreme nekih 10tak dana... lekar mi preporucio. Dojila normalno, nisam primetila da bebi smeta




MamaNecaVo -> RE: Lekovi i dojenje (8.10.2017 23:32:20)

Bas u retkim situacijama se savetuje prekid dojenja,ali opet uvek se doktoru napomene da beba sisa i daje se zamena sto se leka tice.
Ali vecina ide sa dojenjem,tj nije da ide ali ne ulazi toliko u mleko.Da tako,prosto kazem.




Srecko47E -> RE: Lekovi i dojenje (6.12.2017 1:35:49)

Pre uzimanja leka pitati dr ili pozvati halo bebu.




Dora89 -> RE: Lekovi i dojenje (4.3.2018 9:34:11)

Indikacije i kontraindikacije kao u trudnoći. Antibiotici smeju na bazi penicilina, cefalosporina, eritromicin i hemomicin. Smeju i lekovi za herpes.
Od lekova za bolove i temperaturu smeju Paracetamol (najbolji za trudnice i dojilje), Brufen, Diklofen, Rapten. Izričito ne smeju lekovi Dovicin, Aspirin i Ferveks!!!




Tatjana.87 -> RE: Lekovi i dojenje (17.3.2018 13:49:48)

Drugari Help!! Juce sam imala situaciju,idem kod zubara vec evo skoro dve nedelje juce sam otisla i naletela na veoma nervoznu doktorku koja posto je bila revoltirana sa mojim pitanjem zasto mi je zakazala termin u periodu pauze (silno se uvredila) e povodom toga posto je bila nadrndana pregledala mi je ostatak zuba,zakljucila da je jedan za vadjenje i da treba dva zuba da snimim [sm=zmeden.gif]
Otisla sam dole da se raspitam o snjimanju i izuzetno ljubazna zena koja radi tamo mi je postavila samo jedno pitanje,da li bebac sisa naravno moj odgovor je bio da,na to mi je zena rekla da ne bi trebala da snimam zub zbog dojenja. Kakva su vasa iskustva,trazila sam po netu pa mi nista nije jasno,nasla sam vise tekstova koji kazu da je to ok nego da nije?




vocicana -> RE: Lekovi i dojenje (17.3.2018 14:12:45)

Msm da nema nikakve veze snimak zuba. To je prekratko i veoma slabo zracenje, za razliku od onog da recimo snimas kicmu ili vece zglobove u telu, to su onda snopovi gama zrakova kojima treba vremena da te malo napuste.
Prekratko je, ali vidi kako ce te posavetovati rentgen tehnicari.




mama Jo -> RE: Lekovi i dojenje (17.3.2018 14:16:42)

Secam se da su zene pisale da su i u trudnoci snimale uz konsultaciju sa dr...
Nisam zaista cula da zbog dojenja ne bi trebalo da se snima zub, valjda ce se javiti neko ko je bio u istoj situaciji.




vocicana -> RE: Lekovi i dojenje (17.3.2018 14:19:47)

Ma kakvi, kao sto sam rekla, premalo je to zracenje da binesto ugrozilo bebca.
Na kraju, daleko bio, sta da dodje do upale pluca i sl, ne daj Boze, pa kako ces, mora da se slika. Majka, dete, bilo ko.

Msm da nikakve veze nema




Rosita -> RE: Lekovi i dojenje (24.4.2018 16:34:51)

Šta bi smelo protiv bolova u želucu[sm=zmeden.gif]




mama Jo -> RE: Lekovi i dojenje (24.4.2018 21:41:15)

Joj Rosita nemam pojma... ja sam u trudnoci imala bolove u zelucu i nista nisam pila, a ne znam ni sta bi sad smela... mozda nesto na biljnoj bazi da probas, bar da ga malo umiri?




vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (24.4.2018 22:23:57)

Rosita,jesi li smela nesto tokom trudnoce? Mislim da to i sad smes.




Rosita -> RE: Lekovi i dojenje (24.4.2018 22:28:45)

Jesam reduflux, gelusil lak. Čak su mi u frontu rekli i ranisan, ali nisam njega. Ja bih nešto za bol, ne za gorušicu. Najbolji bi mi bio buscopan al on izgleda ne sme[sm=smiley13.gif]
Vidiš mama jo, ne znam, ima onaj iberogast biljni, hm.




vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (24.4.2018 22:39:27)

Mislim bas da sme..pa buscopan daju i na porodjaju..zar ne?




IvanaSK RR -> RE: Lekovi i dojenje (24.4.2018 22:41:06)

Rosita Klik
Mozda da probas te sto si mogla u trudnoći, mozda i pomognu...




mama Jo -> RE: Lekovi i dojenje (24.4.2018 23:07:42)

Mozda si i pisala, je l' mozes da povezes od cega te boli?
Probaj taj... bar da ti malo ublazi.
Ja sam se u trudnoci mucila, pisah vec, pa znam sta znaci bol u zelucu...☹




jess021 -> RE: Lekovi i dojenje (25.4.2018 6:51:50)

Rosita, na sajtu Lactamed vidi koji lekovi su dozvoljeni za vreme dojenja.




mama Jo -> RE: Lekovi i dojenje (25.4.2018 8:10:23)

A smem li fervex? Prehlada me lomi bas, grlo ubija, jesva gutam, sisam pantenol al' slaba vajda...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>