writing-img

Levo - desno (prvaci)

clock-img

12.09.2013, 13:26

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

Letos sam se nešto zezala sa Lukom, stali smo jedan naspram drugog, i pokazala sam mu da strane gleda u X. Moja desna ruka - njegova desna ruka... Razumete na šta mislim?

Krenuli smo u školu, i jedan dan dolazi kući, gledam svesku, crtež:
pečurka, sa desne strane nartan cvet, precrtan, i nacrtan ponovo sa leve strane. Odmah shvatim šta (i pitala sam ga), gledao je u X i tako nacrtao cvet levo od pečurke. Objasnim mu da to gledanje strana u X je samo kada on i ja stojim jedno naspram drugog, inače boji normalno.

Međutim, juče dolazi iz škole, zadatak "Oboji balone u devojčicinoj desnoj ruci i dečakovoj levoj", naravno, devojčica okrenuta licem a dečak leđima... i ja se nađem u čudu šta da mu kažem.

Moja ideja je da mu kažem sledeće:

Uvek crtaš onako kako jeste, levo - levo, desno - desno. Ali ako imaš dečaka ili devojčicu i vidiš joj oči, onda bojiš obrnuto, tj u X.

Uf, kako će biti zbunjen. user posted image Napravila sam mu gomilu zadataka, pa ćemo svaki dan po malo, valjda će ukapirati.

Inače, ja se sećam ovoga iz škole i bilo mi je najveća trauma (pored akcenata u srpskom jeziku).

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 12.9.2013 13:27:33 >

clock-img

12.09.2013, 13:58

clock-img

bea83

pencil-img

5169

Moram da priznam da bih i ja bila zbunjena user posted image  ne znam baš da li bi se snašla sa tim gledanjem napred i nazad. Gledam ove tvoje crteže i razmišljam da li je moje levo isto što i devojčicino levo ili ne???user posted image

clock-img

12.09.2013, 14:23

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

Pa, ako ima oči, znači da gleda prema tebi, i tvoje levo je njoj desno.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

12.09.2013, 14:49

clock-img

bea83

pencil-img

5169

ma to znam, ali meni je inače teško da se orijentišem sa tim levo/desno, obično kad mi neko kaže imaš X na levom ramenu sto puta razmislim jel to moje ili njihovo levo? ne bih bila nikakav vozač user posted image

clock-img

13.09.2013, 14:34

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

Luka se oduševio zadacima, i sve sem jednog uradio iz topa tačno, na kraju je tražio i grafomotoriku, i rekao da mu napravim i za danas. user posted image user posted image Takođe je rekao, "Daj mi nešto teže, ovo je lako". user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

25.09.2013, 14:29

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

Možda da se ova tema nekako preimenuje... Nisam sigurna... Jer, sada evo širim sa onog levo-desno na gore-dole, pa i pisanje, i svašta nešto drugo. Molim moderatore da, ako smisle bolji naziv, neka menjaju. user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

14.07.2015, 21:33

clock-img

Bibilib

pencil-img

3029

Moj Marko jos uvek nije sto posto siguran kada su u pitanju strane, levo ili desno,uvek pita mene kao jel to desno, ali zna sta je dole,sta gore to kazem zbog crteza koje sam videla,zna oblike i sve boje ...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

clock-img

14.07.2015, 21:44

clock-img

NadaR

pencil-img

10840

M je na karateu definitivno savladao lijevo - desno :-D
Trener ih je gnjavio bar deset treninga dok svi nisu savladali. :-)


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

clock-img

14.07.2015, 21:46

clock-img

mila83

pencil-img

3821

Moji klinci znaju levo desno,ne znam kada su naucili,nekako spontano vremenom.a gore dole je valjda prvo sto nauce ,sto se tice orijentacije u prostoru.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

clock-img

14.07.2015, 21:54

clock-img

Bibilib

pencil-img

3029

U pravu si Mila gore i dole je prvo sto oni nauce,eto ja tek sad skontala i upravo testirala kazem Akiju spusti loptu dole i on je spusti user posted image user posted image user posted image user posted image sve sam luda majke mi...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

clock-img

14.07.2015, 22:10

clock-img

mila83

pencil-img

3821

To je najlakse zapamtiti.A pored raznih igara i vezbica,postoje i radni listovi sa slicnim zadacima kao ovim gore navedenim da dete razmislja i upamti te prostorne pojmove.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

clock-img

15.07.2015, 08:47

clock-img

vikiveki

pencil-img

8792

Moji su isto tako nekako spontano naučili to gore,dole,ispred,iza...a levo-desno su savladali isto relativno brzo kroz igre i rešavajući razne radne listove

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

clock-img

15.07.2015, 09:31

clock-img

mila83

pencil-img

3821

Super je i ona igra leti,leti...da nauce gore dole user posted image






















_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

clock-img

29.10.2016, 20:05

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

T uglavnom zna ali.. desava se i da skrene pogresno user posted image

clock-img

29.10.2016, 20:43

clock-img

mamica 91

pencil-img

464

Ja sam U ucila boje i strane odmah posle prvog rodj, jer je i lepo propricavala tj ali po principu :daj mi zutu kockicu i ona nekad slucajno ubode pravu, nekada iz petog pokusaja, ali smo se tako svaki dan igrale, a levu desnu stranu sam stalno kad je oblacim govorila, sad levu nogu, sad desnu ruku.. I tako je lako i bas rano naucila, sa dve god je znala sve boje, sa dve ipo negde i strane,. Inace je jako radoznala i voli sve da nauci.

Dok je malac suprotnost totalna zna dve boje, onu kao "tv" krv, i onu kao "dovno" braonuser posted image , a strane pojma nema. Nisam ga ni ucila kao nju iskreno, a i ne zanima ga bas.

clock-img

14.12.2016, 08:38

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Ovo svakodnevno ucimo kad negde idemo u setnju , srecemo levo, skrecemo desno, uh kako znaju da se pogube da umrem od smeha. user posted image

clock-img

14.12.2016, 10:52

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Moje prvace zna levo-desno gde je,naucila jos u predskolskom,sada uce znakove vece-manje u matematici pa i tu koristi levo-desno i sva je smesna kada savije ruku u laktu i gleda gde je stauser posted image

clock-img

11.04.2017, 09:57

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Naucila , kad vozimo bicikla ona uvek ide ispred o ja joj govorim levo desno.

clock-img

12.04.2017, 14:17

clock-img

Duškić

pencil-img

9602

Mi jos to levo.-desno , nemamo pojma..jos smo u fazonu tamo -ovamo. A mogu tako da joj govorim kad setamo nije mi ni palo na pamet..

clock-img

12.04.2017, 14:30

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Skontala sam.da je tako naj bolke i naucila, ono dok sam pricala.kojom rukom pises, pa ovo oni slabo je kapira mialim sporije. Ovo ke bas dobar nacin za ucenje, bar se kod nas tako pokazalo.

PROČITAJ ISKUSTVA RODITELJA
image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image