writing-img

Požar u obdaništu (Meksiko)

clock-img

08.06.2009, 09:26

clock-img

Anoniman

Negde je lu već spomenula, ne mogu da nađem taj njen post...

Broj žrtava u požaru, koji je u petak zahvatio obdanište u gradu Ermosiljo, na severozapadu Meksika, popeo se na 41, dok se najmanje 12 dece nalazi u životnoj opasnosti, saopštile su meksičke vlasti. 
"U proteklih nekoliko sati još troje dece je umrlo", rekao je ministar zdravlja države Sonora Rejmundo Lopes novinarima i dodao da je 12 od 22 hospitalizovane dece u teškom stanju.
Kada je požar izbio, u obdaništu "ABC centar" se nalazilo najmanje 140 dece, od kojih je nekoliko desetina sa teškim opekotinama prebačeno u specijalizovane bolnice preko granice u američku državu Arizonu. Većina nastradale dece, starosti od nekoliko meseci do tri godine, umrlo je od posledica udisanja dima, preneo je Rojters.
Susedi i vaspitači su trčali kroz gust dim kako bi izvukli decu iz "ABC centra", a vatrogasci su probijali zidove kako bi doprli do mališana.
Za sada nije poznato gde ili kako je požar izbio, ali postoji mogućnost da se to dogodilo u obližnjem skladištu ili prodavnici guma, saopštila je meksička vlada.
Predsednik Meksika Felipe Kalderon je naložio da se pokrene istraga povodom ovog tragičnog događaja.
Izvor: blic.rs

clock-img

08.06.2009, 09:54

clock-img

Sneža

pencil-img

1513

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

clock-img

08.06.2009, 09:57

clock-img

2002m

pencil-img

2595

To sam gledala pre neko vece, uzas.Ostavis dete u isugrnu ustanovu i user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Nisam ni odgledala do kraja, ne mogu kada su deca u pitanju jako mi je strasnouser posted image

clock-img

08.06.2009, 09:59

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Joj to mi je bilo strašno još kad sam čula da je bilo beba od 3 meseca pa nadalje nisam mogla da slušam. Užasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

clock-img

08.06.2009, 10:01

clock-img

2002m

pencil-img

2595

IZVORNA PORUKA: mihi

Joj to mi je bilo strašno još kad sam čula da je bilo beba od 3 meseca pa nadalje nisam mogla da slušam. Užasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

I ja sam prebacila kada su rekli da je bilo beba od 3 meseca pa do......dalje neznam.

clock-img

08.06.2009, 10:09

clock-img

NadaR

pencil-img

10840

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!