cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Stalni zubi

  
clock-img

23.08.2012, 12:53

clock-img

Anoniman

Luka ima 6 godina.
Pre koji dan, grize sendvič, i suze krokodilske, pogleda mm, kaže "Ma uvukla ti se korica među zube", uzme čačkalicu i pogleda... i čudo!
Iza mlečnih zuba su mu izrasli donji stalni kečevi. Sad je kao ajkula sa dva reda zuba. user posted image Klimaju mu se mlečni, sad ću da zovem zubarku da pitam šta sada.

clock-img

23.08.2012, 13:04

clock-img

Anoniman

Kaže zubarka, ništa, čekamo da sami ispadnu, ako ne ispadnu tokom sledeće nedelje da svratimo da vidi, a onda će on jezikom gurati te stalne zubiće, i vratiti ih na mesto. Da ne brinem. 

clock-img

23.08.2012, 13:08

clock-img

madre

pencil-img

6601

tash, ja bih te zubice sto pre izvadila, mogu da smetaju tim stalnim zubima, pa da rastu krivo!
kad sam bila mala nosila sam obicnu protezu, a sad kao velikauser posted image nosim fixnu, evo vec 4 godine! upucena sam u te stvari po malouser posted image ali ako je zubarka tako rekla, nema tu puno priceuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

23.08.2012, 13:29

clock-img

liliana

pencil-img

4820

Pitanje za mame koje imaju malo striju decu: Kad rastu šestice deci?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

24.08.2012, 12:22

clock-img

Anoniman

madre, baš baš se klimaju mlečni, ja kontam da će za koji dan da ispadnu, ne bih da ga traumiram ako će se to srediti samo u roku od par dana. Ako se bude teglilo cele sledeće nedelje, otići ćemo zubaru.

Mislim da Luka još uvek nema šestice, nedavno sam baš pipala. Proveriću danas.

clock-img

24.08.2012, 12:25

clock-img

lanajelena

pencil-img

7467

Lani izbio stalan zub nego mi je nesto veliki kao dva mlecna u jednom user posted image

clock-img

24.08.2012, 12:33

clock-img

Bebilina

pencil-img

2304

Tash jesu vam to prvi?
Ja bas razmisljala kad ce posto vidjam decicu od 5god da im se menjaju. Meni se cini da su meni kasnije, al nisam sigurna...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

clock-img

24.08.2012, 12:45

clock-img

Anoniman

Da, prvi. Već je bio očajan jer deci u vrtiću uveliko ispadaju zubi, i eto, njemu oba odjednom. user posted image Čak neće ni biti dugo krezubav. user posted image

clock-img

24.08.2012, 12:55

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Roku je nedavno ispala donja jedinica i odmah izrasla druga, sad mu je druga jedinica klimava a stalni već raste iza, već sam se zabrinula.
Kažem mu da ga klima jezikom da ispadne a on neće sve pazi kad jedeuser posted image
Prvi smo izbacili četkajući zube.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

24.08.2012, 22:36

clock-img

Anoniman

Ljudi, Luki raste i donja leva dvojka, izvirila, ali se ta dvojkica mlečna ne mrda. E svašta stvarno. Baš sam blesava, kompletno sam zabrinuta i opterećena ovim mlečnim / stalnim zubima. user posted image

clock-img

25.08.2012, 09:06

clock-img

lanajelena

pencil-img

7467

Tash bolje ga odvedi da mu povade mlecne zube da ne iskrivi stalne

clock-img

27.08.2012, 12:37

clock-img

Anoniman

Hoću, otići ćemo ovih dana definitivno.

Inače, gledala sam, nema 5-ice još uvek. Jesu petice već stalne, ili sam ja nešto pomešala?

clock-img

27.08.2012, 12:49

clock-img

lanajelena

pencil-img

7467

Trebalo bi da su sestice stalne i da kad izbiju najbolje ih je zaliti jer se one prve kvare a ovako su manje sanse L jos nema sestice i nemam pojma kad one izlaze...nema 5-ce meni D ima petice,nesto mi kroz maglu da si ti pisala da nisi ni primetila kad su mu izbile petice

< Poruku je uredio lanajelena -- 27.8.2012 12:50:45 >

clock-img

27.08.2012, 12:52

clock-img

Anoniman

user posted image Htedoh reći da nema 6ice. 

clock-img

27.08.2012, 13:45

clock-img

liliana

pencil-img

4820


IZVORNA PORUKA: Tash

user posted image Htedoh reći da nema 6ice. 


user posted image user posted image user posted image
Ma, razumeli smo te!!!user posted image
Nego, i dalje ne znam kad deci niču 6-tice... Valjda se javi neka mama sa starijom decom, pa mi razreši dilemu... Znam da su 6-tice stalni zubi, ali ne znam kad ih dete dobija.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

27.08.2012, 15:19

clock-img

krixtina

pencil-img

80

Mojoj curi sa6godina su pocele izlaziti

clock-img

28.08.2012, 08:12

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Znači već sa 6 idu te 6-ice.
R. je ispala i druga jedinica, htio je ići zubarici, neće zubaru nego samo zubarici i sad mu žao što ne idemo da ga diže i spušta na stoliciuser posted image
Nadam se da će to odušvljenje potrajatiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

30.08.2012, 09:16

clock-img

Anoniman

Danas idemo kod zubara, imam tremu. user posted image

clock-img

03.09.2012, 10:47

clock-img

lajla

pencil-img

1022

Mojoj Tei su izasle sve sestice i jako se namucila imala je svaki put visoku temperaturu i krvarile su joj desni,grlo se upali pa onda i antibiotike prima...sad smo to pregurali...

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

clock-img

03.09.2012, 15:47

clock-img

madre

pencil-img

6601

tash, sta bi kod zubara?
lajla, pa zar mora tako?user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

04.09.2012, 19:36

clock-img

lajla

pencil-img

1022

Nju je strefilo bas zestokouser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

clock-img

04.09.2012, 21:31

clock-img

liliana

pencil-img

4820


IZVORNA PORUKA: lajla

Mojoj Tei su izasle sve sestice i jako se namucila imala je svaki put visoku temperaturu i krvarile su joj desni,grlo se upali pa onda i antibiotike prima...sad smo to pregurali...


Lajla, sa koliko godina su joj izašle šestice?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

05.09.2012, 09:32

clock-img

lajla

pencil-img

1022

Sa 5,5 su pocele da izlaze za dve nedelje puni 6 ostala je jos jedna koja je pocela da izlazi i naravno jako joj smeta.Od kada su pocele da joj izlaze odbija meso da jede...nista od mesa nece...kaze udavice se od mesa,valjda je jako boli dok zvaceuser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

clock-img

05.09.2012, 10:11

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: madre

tash, sta bi kod zubara?



Nismo otišli jer se taj dan Luka vratio sa ušoboljom iz vrtića pa je popasao antibiotik. Danas smo bili na kontroli, ozdravio je, pa treba da odemo ovih dana.

clock-img

05.09.2012, 10:44

clock-img

lajla

pencil-img

1022

Tash tek sad sam procitala vas problemuser posted image Javi sta je rekao cika zuba.


_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.