cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

U školu sa 6 ili 7 godina?

  
clock-img

02.02.2009, 13:12

clock-img

Anoniman

Šta vi mislite, šta je bolje? Da li mislite da treba žuriti i dete ranije upisivati u školu, sa 6god?

Ja sam rođena u aprilu, pa sam u septembru imala punih 7, ali šta sa decom koja su rođena u decembru? Da li ih upisivati sa njihovim godištem, ili čekati septembar da napuni 7?

clock-img

02.02.2009, 13:13

clock-img

guppy RR

pencil-img

5437

januarsko sam dete i krenula sam sa 6 godina u školu - ništa mi nije falilo.
U Sloveniji je sad to normalno, ovde je uveden sistem 9-godišnje osnovne škole, pa kreću deca sa 6 po progamu.


clock-img

02.02.2009, 13:15

clock-img

Anoniman

Nisam imala pojma.

Ustvari sam sličnu temu videla na rr.ba, i gledam godište deteta 2003. a kreće u školu pa sam se zbunila.

clock-img

02.02.2009, 15:07

clock-img

kumara

pencil-img

1426

Tasho, mislim da je i kod nas sad tako... Ili je bar bilo price da ce biti.

Sa jedne strane meni je zao da se dete upise sa 6 godina u skolu jer mu krades vreme za igru, a sa druge strane za kasnije je mnogo bolje jer ranije zavrsi fax i ima bolje sanse da se zaposli jer je mladje od generacije sa kojom studira (u idealnim uslovima naravno).

clock-img

02.02.2009, 15:15

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lenka

(u idealnim uslovima naravno).



user posted image

clock-img

02.02.2009, 15:22

clock-img

stella

pencil-img

414

Nisam sigurna ali mislim da je kod nas sada sa 5 ili 6 godina,jer su uveli osnovnu skolu 9 godina.
U prvom razredu nema ocjena,djeca se igraju,crtaju i slicno.Vise ga dodje kao vrtic nego kao skola.
Moje misljenje je da je sasvim bilo dovoljno 8 razreda  i da djeca idu sa 7 godina u skolu.Al ko mene pitauser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

clock-img

02.02.2009, 15:28

clock-img

kumara

pencil-img

1426

Da i meni je to sa 9 godina skole nevidjena glupost!!! Ali boze, tacno to sto si rekla, ko nas pita! user posted image

clock-img

02.02.2009, 15:41

clock-img

Anoniman

A od koje godine je to aktuelno? Moj brat je sada 8mi razred, i sledeće godine ide u srednju školu... jel to zbog toga što je krenuo po starom? user posted image

clock-img

02.02.2009, 15:46

clock-img

stella

pencil-img

414

neznam od koje godine,al djeca koja su krenula u skolu po starom,zavrsavaju po starom,tj 8god a po novom koja su krenula oni idu 9 god

_____________________________

H A N A 26.09.2007

clock-img

02.02.2009, 15:54

clock-img

Anoniman

Jadno moje dete, on dok stigne do škole, osnovna će trajati 15god. user posted image

clock-img

02.02.2009, 22:21

clock-img

Koka Loka

pencil-img

206

Moj sin je rođen 28.12. i krenuo je u školu sa nepunih 7. I ovako mu je često dosadno na času, da smo čekali još godinu dana mislim da bi bilo previše.

Ćerka mi je rođena 5.3. - ona je krenuti sa svojom generacijom, tj. neće ranije krenuti u školu.

To sve zavisi i od samog deteta.

clock-img

03.02.2009, 08:31

clock-img

Anoniman

Imam drugaricu koja je rodila sina krajem juna, moj Luka je rođen početkom jula. U jednom momentu je izašao neki zakon, i kako smo ga mi razumele, po njemu, naša deca će biti različite generacije... odnosno, njeno dete će ići da 2006-im, jer je u prvoj polovini godine, a moje sa 2007-im jer je u drugoj polovini godine, a razlika među njema je 11 dana. user posted image

clock-img

03.02.2009, 15:39

clock-img

kumara

pencil-img

1426

Svasta, to mi je bas cudno... user posted image

clock-img

03.02.2009, 16:23

clock-img

Lu

pencil-img

15094

I kod nas je ta devetogodišnja,znači sa 6 će ići a neka dječica nemaju ni punih 6user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

04.02.2009, 00:13

clock-img

Koka Loka

pencil-img

206

Tasho ma jok, pusti te urbane legende user posted image

clock-img

05.02.2009, 14:51

clock-img

Anoniman

nashi kreteni samo dizu ruku i usvajaju zakone, pa tako i ovaj o osnovnom obrazovanju(naravno sve naopako kao i sa bolonjom) sta je pisac htio reci to ne zna niko na svijetu!
elem nedavno je ponovno usvojen jedan zakon u BiH gdje je pored tog kretenskog devetogodisnjeg obrazovanja uvedeno i obvezano predškolsko obrazovanje, odnosno djeca godinu dana prije nego krenu u školu obavezna su pohađati predškolsko nešto?????!!!!
niti kontaju oni šta su usvojili, niti kontamo mi roditelji šta trebamo, elem juser posted image lud zbunjenog!!!

clock-img

05.02.2009, 14:54

clock-img

Anoniman

To ima i kod nas. A znači da ako ti je dete išlo u privatno zabavište, ili ga je čuvala dadilja/baka, MORAŠ da ga daš godinu dana u državno predškolsko. Imbecilnost po meni. Šta ako je dete imalo drugare (a imalo ih je) u zabavištu, onda treba da ga cimaš iz tog privatnog zabavišta u državno predškolsko, taman tu navikne, onda ga cimneš u školu. user posted image

clock-img

05.02.2009, 15:11

clock-img

Anoniman

ma samo maltretiraju ... uzas...a najgore sto sve na kraju po jadnoj djeci... ne znam i ne kontam, al zao mi je klinaca i to pravo

clock-img

05.02.2009, 18:13

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

nashi kreteni samo dizu ruku i usvajaju zakone, pa tako i ovaj o osnovnom obrazovanju(naravno sve naopako kao i sa bolonjom) sta je pisac htio reci to ne zna niko na svijetu!
elem nedavno je ponovno usvojen jedan zakon u BiH gdje je pored tog kretenskog devetogodisnjeg obrazovanja uvedeno i obvezano predškolsko obrazovanje, odnosno djeca godinu dana prije nego krenu u školu obavezna su pohađati predškolsko nešto?????!!!!
niti kontaju oni šta su usvojili, niti kontamo mi roditelji šta trebamo, elem juser posted image lud zbunjenog!!!


A jel se taj prvi razred devetogodišnje u koji krenu sa 6god. računa kao predškolskouser posted image
U vrtiću u koji Roko ide imju djeca predškolsko,onda je to sa 5goduser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

05.02.2009, 19:46

clock-img

Anoniman

user posted image  Mislim da je onda predškolsko od 5te a škola od 6te.

clock-img

21.02.2009, 11:11

clock-img

Brisani korisnik

pencil-img

-4166

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

21.02.2009, 11:14

clock-img

Lu

pencil-img

15094

A jel obavezno gagi predškolsko kod vasuser posted image

clock-img

21.02.2009, 11:16

clock-img

Brisani korisnik

pencil-img

-4166

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

21.02.2009, 11:18

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Da iako će krenuti u školu sa 6 prije moraju odraditi predškolsko u vrtiću,
što kaže mm,već sada sa dvije godine su mu krenule obavezeuser posted image

clock-img

21.02.2009, 11:20

clock-img

Brisani korisnik

pencil-img

-4166

[Sadržaj poruke je obrisan]