cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Inhalacije

  
clock-img

23.10.2017, 08:56

clock-img

degu

pencil-img

11332

To je misao koja ni meni ne da mira i tako mi stoji taj inhalator bzv. U petak sam zvala zbog B dz,nisu nas mogli primiti ali posavetovala nas je dr-ka da ga inhaliramo fizioloskim, pa sam se odvazila i nju da pokusam jer dete kako je krenulo u vrtic ne moze da se oporavi. Ali pocela je jos gore da kaslje, kasnije dobila i T, izgleda je novi virus sad. Evo on mi je juce bio skroz dobro, danas cujem opet nos, opet krci, uzas...

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

23.10.2017, 10:37

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26811

To ti je tako Degu. Sofija se izlecila od bronhitisa. Nema vise ni truncicu slina, a celu noc kaslje. Taman je ozdravila.
sto se tice mladjeg. Starije dete donosi iz vrtica. Mi smo se napatili kad je bila beba, tj.ona. T nije nista, ali zato Sofi uzas.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

13.11.2017, 16:15

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652

A je uz inhalacije pomogao Bronhi sirup.
Nikad brze krcanje nije proslo i nosic.

clock-img

13.11.2017, 16:27

clock-img

degu

pencil-img

11332

Ja moram da kazem da su nama inhalacije na kraju pomogle, prvo je krenula vise da kaslje, dr-ka je rekla da mora tako jer se razredjuje sekret, ukljucila joj fluimucil i uz inhalacije fizioloskim samo je prosao kasalj :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

13.11.2017, 18:18

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Jel mislite na inhalacije u dz ili na inhaliranje kod kuce? To je isto zar ne? I u dz stavljaju samo fizioloski u inhalator?

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

13.11.2017, 22:48

clock-img

degu

pencil-img

11332

Mislim na inhaliranje kuci a stavljaju sta dr prepise.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

13.11.2017, 23:30

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652

Kucna varijanta je mnogo bolja.
U DZ dete moras voditi svaki dan a nekad i po dva puta u toku dana.

Super,bas mi je drago!

clock-img

29.01.2018, 18:29

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24684

Posle inhalacije dete ne bi trebalo napolje sat vremena?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

29.01.2018, 18:35

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Ivana mi ne izvodimo decu napolje,zato smo ih uvek kuci inhalirali,cak i kada nismo imali inhalator pozajmljivali smo bas zbog toga.

clock-img

29.01.2018, 19:06

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24684

Da, da, al me interesuje koliko tacno posle inhalacije ne može napolje. Ne znam da li sat ili dva.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

29.01.2018, 21:56

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652

Ivana ja za to prvi put cujem iskreno.
Kako ona deca koja se inhaliraju u DZ?
Sad si me bas zainteresovala da ispitam ovo.

clock-img

29.01.2018, 22:20

clock-img

Rosita

pencil-img

7285

Za moje dete ovo je spas. Evo pre neki dan poceo da biva zapusen, promukao, kaslje. Prosli put se zeznuh i pustih da ga nova dr leci kapima i slicno i dobi upalu pluca. Sad 3 dana najslabije doze pulmikorta i bas mu je pomoglo. Od dva zla ovo je neuporedivo manje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu

clock-img

29.01.2018, 23:08

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24684

Rece mi drugarica da ne bi trebalo sat vremena posle inhalacije da se izlazi napolje. Kad nije hladno ne mora bas da se poštuje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

30.01.2018, 07:06

clock-img

Duškić

pencil-img

9590

I ja gledam da ne izvodim decu odmah nakon inhalacije.

clock-img

30.01.2018, 08:27

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26811

Ivana, ne bi trebalo sat vremena posle inhalacije napolje. Tako je nama rekla dr.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

30.01.2018, 08:29

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

Ni mi ne vodimo decu napolje posle inhalacija.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

30.01.2018, 11:25

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Ivana sat vremena najmanje ali najbolje dva,tako mi rece pametan covekuser posted image

clock-img

30.01.2018, 12:17

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24684


IZVORNA PORUKA: veselica RR

Ivana sat vremena najmanje ali najbolje dva,tako mi rece pametan covekuser posted image


Ljubi pametnog covekauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

30.01.2018, 14:03

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652

Hvala vam zene za ovo!
Da nije RR 99% stvari ne bih nikad saznala.

clock-img

06.03.2018, 12:41

clock-img

Dora89

pencil-img

3151

Mi bez inhalatora ne bismo mogli da preguramo zimu! user posted image I to sa "Berodualom"! Pustimo joj crtani. A ona, dušica, sve prihvata, sama drži masku!

clock-img

06.03.2018, 12:43

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Tako i J., prvo se plasila a onda joj je postalo zanimljivo i sama je trazila da uzme masku 😊
Pa malo sebe malo igracke inhaliramo 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

06.03.2018, 12:51

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24684

Moja je jedno vreme htela, sad opet pocela da ludi posle par minuta user posted image verovatno je smorilo vise.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

06.03.2018, 12:58

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26811

Evo jedan interesantan tekst na ovu temu. KLIK

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

06.03.2018, 17:57

clock-img

Ana RR

pencil-img

34146

Gde mi je Torbica sada da me posavetuje user posted image

Naime, ovo moje dete od januara kašlje, sa vrlo kratkim pauzama. U januaru je pio Pancef zbog upale grla i imao inhalacije berodualom (3x dnevno, 6 kapi beroduala i 2,5ml fiziološkog) jer su se malo čula pluća. Sedam dana je trajala terapija, na kontroli rekoše da je ok, pluća su čista, iako je još malo kašljao. Krenuo u vrtić i posle nedelju dana opet kašalj. Nije kašljao noću i bio je generalno potpuno ok pa ga nismo odmah vodili kod dr ali kada smo videli da ne prolazi mm ga je odveo. Pluća čista, grlo čisto, dobio inhalacije 7 kapi beroduala + 3 ml sinomarina (2x dnevno), oko 18h cetirizin i operil p pred spavanje. I mucoplant bršljen 3 x na dan.
Na kontroli posle 4 dana (kod druge doktorke, naravno, jer već godinu dana nemamo stalnog pedijatra u domu zdravlja) dr kaže da je ok i da ne moramo da inhaliramo. Međutim on i dalje kašlje. To je konstantno zreo kašalj, kada ga uhvati ne može da se zaustavi. Nikako ne popušta. Da li je trebalo da nastavim sa inhalacijama, možda je 4 dana bilo malo? Za dva meseca je popio nekoliko sirupa za kašalj (a i ja, jer od januara ja imam suvi kašalj) i ne prolazi. Evo čitavo popodne kašlje. Prošle nedelje je bio kod lekara, ne mili mi se opet dom zdravlja a ništa konkretno ne reše.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

06.03.2018, 18:05

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Beba pocinje da krkljaima 3 m . Da li smem da je inhaliram ? Molim vas ako je neko imao iskustva da pise...da ne smaram pedijatra.