cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Idemo u vrtić-2. deo

  
clock-img

04.09.2013, 10:16

clock-img

cockic

pencil-img

4591

a sto se tice privatnog vrtica,o tome i ne razmisljam.jer za dva nemam para.peki se u drzavni i privikao.lena ce isto samo treba vreme.

ja ne znak koliko je privatni u Nisu,ali ovde je uzasno skup.ja za dva provatna vrtica mesecno,radim dva meseca.ja sa mojom platom jedino pokrijem dva vrtica drzavna.jer je 19400.tek kad krene regresiranje koje nikako da zavrsimo bice 16400.sto isto nije ni malo jeftino.jer sa mojom platom ne izlazim vise od 23000din.a isto placamo i stan.a to je toliko ako neodem na bolovanje kad se dete prehladi.a posto sam bila i u julu i avgustu na bolovanju zbog boginja,dobijala sam manju platu.

clock-img

04.09.2013, 10:57

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27429

Jutros prvi dan u vrticu, pa i nije bilo toliiko lose .

Nije htela nista da doruckuje, u pocetku je stalno nesto kenjkava bila, pa da je nosim al kasnije se oslobodila i zaigrala s decicom. Sutra cu biti malo s njom a kasnije cu je ostaviti samu na sat vremena.

clock-img

04.09.2013, 14:46

clock-img

bea83

pencil-img

5169

Mod, Viktor ni dan danas ne jede, ustvari uglavnom ne jede. Od pet dana nedeljno bar 3,4 dana potpuno preskoči ručak, doručak nekad uzme par zalogaja nekad ni toliko, voće neće uopšte (doduše neće ni kući seckano, gadi se) eventualno pojede onu popodnevnu užinu kad već skapava od gladi. Ja se više ne nerviram ili bar pokušavam. Hvala bogu imunitet mu je super, rokam ga sa Pikovitom trenutno, cedim cveklu,šargarepu, dajem med, i evo izgurasmo već skoro pet meseci bez bolesti (tačnije jedan virus od tri dana)
Htela sam da kažem da je moguće da mu imunitet nije samo od "nejela" u vrtiću, naravno da i to utiče, ali pokušaj da se ne sekiraš oko toga toliko. Po meni je veći problem ovo što on kaže za vaspitačice user posted image

clock-img

04.09.2013, 15:43

clock-img

lanajelena

pencil-img

7467

Ovo moje dete me je danas izludelo,krenemo jutros jos od kuce place da nece u vrtic(zbog adaptacije na novu grupu ostaje do 11) dodjem po njega i kad smo izasli iz vrtica plakao je sat vremena kako hoce da se vrati da spava u vrticu user posted image ,tako da sam vaspitacici rekla da on od sutra ostaje na spavanju user posted image

najjace od svega je sto se vidi sa Lanom u trpezariji i ona dodje da ga hrani

< Poruku je uredio lanajelena -- 4.9.2013 15:44:36 >

clock-img

04.09.2013, 19:38

clock-img

jovicaa

pencil-img

9471

hahaha, super lanajelena, slatki suuser posted image
mi i danas prosli bez problema. kaze vaspitacica da se probudio dok je spavao i plakao jako, ali utesila ga je, uzela u krilo... ja se odusevila da ovako nesto uopste spomene...
ali ovako nista, sve super. tako barem vaspitacica kaze.
ali rekao je mmu kad je dosao po njega, dosta je bilo VRTICI, idemo kuci! hahahahuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 4.9.2013 19:40:17 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

clock-img

04.09.2013, 19:59

clock-img

Didy

pencil-img

7282


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun
Sutra cu biti malo s njom a kasnije cu je ostaviti samu na sat vremena.



Ovako smo mi danas, kaže vaspitačica da nije plakala, mada sam videla da su joj malo crvene oči. Kad sam odlazila, sva deca su plakala i vrištala i išla prema vratima, jedino su se ona i još jedna devojčica igrale. Kad sam došla po nju, većina dece je i dalje glasno plakala na vratima, a ona se igrala u sobi. Kad sam je pitala hoćemo li sutra opet doći, rekla je - Ne!user posted image
Posle sam joj rekla da ću je sutra ostaviti da se malo poigra i da ću brzo doći po nju, rekla je - Može! I posle je prepričavala - Sofija ide dece, mama b'zo dođe i ideo kući. Videćemo kako će to sutra izgledati. Sutra ostaje od 8 do 10h.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

04.09.2013, 20:03

clock-img

lesica

pencil-img

12027

Dobri su mališani, samo da tako nastave user posted image

Mi imamo u petak roditeljski, živo me interesuje šta će nam sad objašnjavati.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

04.09.2013, 20:08

clock-img

Didy

pencil-img

7282

Sofijina grupa je juče imala roditeljski, ostali smo sat i po vremena.user posted image Pričali su o adaptaciji, kako će se ponašati, kako da im olakšamo, kako da se postavimo... Tražili su da donesemo jednu veću kutiju oblepljenu šarenim papiro ili ukrašenu na neki drugi način da u to stavljaju dečje radove. Svako dete treba da ima svoju i to će biti sve dok su u vrtiću, onda nam predaju. Dobra fora. Napravićemo jednu i Stefanu da potrpamo sve radove koji nam stoje po kući i u raznim fasciklama i fiokama.
Stefanovi sutra imaju roditeljski. Dinamičan ovaj početak septembra! Još su se nama i rođendani uglavili tu.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

04.09.2013, 20:11

clock-img

lesica

pencil-img

12027

Didy, vama je baš veselo user posted image

I mi smo prošle godine nosili one velike kartonske fascikle/kutije, isto ukrašene za sve radove tokom celokupnog vrtića. I stvarno, živo me interesuje šta će nam sve ispričati na roditeljskom, i kakav će im biti plan i program sada u vrtiću.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

04.09.2013, 20:14

clock-img

Didy

pencil-img

7282

Stefan je do sada nosio ukrašene velike fascikle, ali sam skontala da je kutija mnogo bolja stvar jer u nju staju i svi radovi od plastelina, šarena jaja i sve ostalo što ima 3 dimenzije i što ne može u fasciklu da se spakuje.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

04.09.2013, 21:01

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

nama roditeljski u ponedeljak , cucemo sto culi nismo user posted image , verovatno koliko love za te wc papire , sapune , kremu i tako to , koliko love za vezbanke i te materijale i koliko love za bilo sta ostalo user posted image
inace pored drage Ive zver ima novu vaspitacicu Sandru , ne znam kakva je , zver se ne zali , nju sam danas pitala kako je M ona rece ok i tako
al pocela nova skolska pa cemo videti user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

04.09.2013, 21:27

clock-img

madre

pencil-img

6600

da li mozete da verujete da smo mi vec zaradili temperaturu 39!!! ja sam u cudu i pitam se kako je to moguceuser posted image tako mi je zao i krivo sto moramo da prekinemo adaptaciju dok ne prodje. svi misle da je dobio od nervoze, a ja ne znam sta da mislim. budi se nocu i vristi, a ujutru kada krece strasno place, cin ga uzmem iz vrtica on prica kako nece da ide sutra. da li je neka bila u takvoj situaciji? ne znam sta se radi tada, da li ga voditi ujutru ako ne bude imao ili sta?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

04.09.2013, 21:59

clock-img

lesica

pencil-img

12027

Joj Madre, ne znam sta da ti kazem.user posted image
Meni je L na adaptaciju isla dve nedelje pa se razbolela (urlikala je dotle toliko da ju je ceo MML zapamtio), pa dve nedelje nije isla. Nakon toga smo jos mesec dana bili na adaptaciji ( ja svakodnevno sa njom jer je urlala) pa je prihvatila tek kad je dosla jedna starija vasptac ica i presekla joj to prenemaganje, do tad sam bila ubedjena da cu i ja sa njom ici u vrtic do skole, pa se taman sto se privikla, pa se opet razbolela, pa opet pauza... Nakon toga malo se bunila kad ide u vrtic, ali je odbijala da obavlja nuzde u vrticu... Tek nakon par meseci je sve lepo bez bojkota prihvatila.

Uglavnom, smatram da treba da budete istrajni koliko god mozete, i da se trudis da sto duze izdrzi na adaptaciji... Na kraju, vdeces da li ce imati T sutra, biti slinav ili sta vec.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

04.09.2013, 22:28

clock-img

Didy

pencil-img

7282

Stefan prva dva meseca nijednom nije uspeo da spoji ni nedelju dana. krene u ponedeljak, u četvrtak uveče ili u petak zovu vaspitačice da ima T. I tako dva meseca. Ide 4-5 dana, pa dve nedelje ne ide, pa opet 4-5 dana pa dve nedelje ne ide.
Ja Stefana nikad ne šaljem u vtić dok nije prošlo bar 2 dana da je bez T.
A svi ti simptomi vrištanja noću, plakanja, urlanja kad treba da se krene su tipični simptomi adaptacije. Samo budi uporna, kroz to su prošli svi roditelji kojima je dete polazilo u vrtić.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

04.09.2013, 22:57

clock-img

Modessty

pencil-img

12173

Meni je Danilo bio bolji svaki put nakon pauze zbog bolesti. Ja mislila biće gore jer prekida adaptaciju, a u stvari je bio bolji i prestao da plače ujutru kad ga ostavljam. ALi je uvek pričao da ne voli da ide u vrtić. Kasnije je bilo kao Ok ako moram ali ne volim.
Znam da ima dosta dece koja odbijaju hranu u vrtiću ali je mali broj njih koja su završila u bolnici. Iskreno rečeno da imam poverenja u vaspitačice vodila bi ga i dalje. Ali nemam ni malo. I ono malo što sam imala isparilo je sa poslednjim pokušajem saradnje. Pričam stalno sa raznim ljudima o tome šta da radimo. Kažu mi drugarice koje su vaspitačice da nije dobro da samo promeni grupu a da ostane u istom vrtiću. Bolje da se traži premeštaj u drugi vrtić. Ja se onda pitam šta ako i tu bude problem? Takodje je pitanje da li će pristati da nam promene vrtić jer je uvek problem što navodno nigde nema mesta. Svi su im vrtići uvek prebukirani, a svake godine se opet primaju nova deca.
Što se privatnog tiče - finansijski biće veliko mučenje, ali bar te pare neću da dajem na lekove! Moja plata je oko 24000. Državni vrtić košta 4030din, a privatni na 4 sata 50eur - oko 5600din x 9 meseci(imaju užinu). Predložili su mi da ga prvo dovedem par puta onako turistički samo na razgledanje i da ostane koliko hoće. Da vidimo čisto kako će da se ponaša. Kažu biće mu dovoljno teško kad dodje beba pa da ga ne stresiramo odmah. Nego kad ja budem mogla da ga ovedem i da malo ostanem tamo sa njim, tada da krenemo. Meni je to ok.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

04.09.2013, 23:03

clock-img

lesica

pencil-img

12027

Mod, a je l' planirate da ostavite Danila kući, u prvom periodu kad bebac pristigne?


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

04.09.2013, 23:15

clock-img

Modessty

pencil-img

12173

Da, biće kod kuće ceo septembar sigurno. Videćemo za dalje. Sve zavisi od našeg ritma i njegovog ponašanja. Ne ide mi u prilog da ga šaljem u bilo kakav kolektiv što zbog virusa koje može da donese što zbog njegove psihe, bilo bi kao da ga izbacujemo iz kuće zbog bebe.
Već mi je žao para koje ćemo da damo za ovaj period što ne ide u vrtić. Ja sam skroz za to da ga ispišemo, i makar da uštedimo jedan mesec. Ali moj se muž još premišlja. KAže da ostavimo to za period nakon porodjaja. I verovatno je bolje tako. Da prvo vidimo kako će sve da se odvija.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

04.09.2013, 23:22

clock-img

lesica

pencil-img

12027

Pa čekaj, zar nema smanjenja računa kad dete ne ide u vrtić? Mislim na to da donesete potvrdu od lekara i slično.
I onda taman, kad iskulira kod kuće mesec/dva a bebac bude tu i kad Danilo prevazidje ljubomornu fazu, možda prihvati vrtić u kome je sad. A lako ćete ga odvesti na privikavanje u privatni, ako bude trebalo.
Mnogo je nezgodno što je sad prelomni period, a istovremeno vas čekaju velike promene.
Ali polako, tvoj muž je u pravu, pusti da se sve malo sredi, da se ti lepo porodiš, da se stabilizujete, pa ćeš onda videti kako dalje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

05.09.2013, 00:03

clock-img

Modessty

pencil-img

12173

ma jeste ta fora da platiš pola kad ne ide u vrtić. Neznam šta ćemo na kraju svega. Toliko su mi se zgadile da danas recimo kad sam nosila opravdanje za avgust nisam htela ni da im se javim, mislim vaspitačicama. Dala sam trijažnoj sestri, malo popričala sa njom i otišla.
Možda je trebalo daim cele godine nosim neke poklone, kafu i slično pa da mi malo pogledaju dete kako valja. Ne kažem da je moj sin nešto poseban u odnosu na drugu decu, ali zaista ne mogu da verujem da imaju problem da ga nauče da jede tamo jer je stvarno lak za čuvanje i poslušan. Ima bubice kao i sva deca i ume po nekad da bude tvrdoglav, ali je baš poslušan i sve se možeš dogovoriti sa njim.
Ja nemam ideju kako je u vrtiću jer nikad nisam išla u vrtić. Išla sam u predškolsko a to nije isto. Nadala sam se da će moje dete voleti da ide u vrtić i da će mu tmao biti lepo. Ni sanjala nisam da ću ja sama da steknem takvu odbojnost da mi se gadi njegov vrtić. Bila sam uporna cele godine i ubedjivala sve oko sebe kako je za njeg ipak bolje da ide u držani vrtić i da će prevazići i to odbijanje hrane. Na žalost to se nije desilo.

Osećam više nego za bilo šta drugo u životu da ne treba više da ga vodim tamo. A razmisliću o varijanti da tražimo prebacivanje u drugi vrtić. Recimo u ovaj od preko puta u koji smo prvo i hteli da ga upišemo ali nije bilo mesta.
Trenutno me opasno drmaju hormoni i predporodjajno ludilo pa je bolje da odluku ostavim za neki dan krajem meseca

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

05.09.2013, 00:19

clock-img

jovicaa

pencil-img

9471

najbolje da probas da ga prebacis u drugi drzavni. ali ako je razlika izmedju privatnog i drzavnog samo 1600 din, onda bolje da ide u privatni, to nisu neke velike pare..
a zasto ste zavrsili u bolnici?
i meni je aleks pre mesec dana skoro zavrsio u bolnici zbog salmonele, a nije isao u vrtic, isto je jaaaaako slabo jeo mesecima pre toga, a nije bilo vrtica... mislim i ako se razboleo to nem mora da ima veze sa tim.


_____________________________

don't shit where you eat :))

clock-img

05.09.2013, 10:04

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27429

Ipak je danas bila sama u vrticu, bez mene samo sam je predala, sat i po.
Kad sam dosla, vaspitacica je rekla da nije ni zaplakala user posted image , samo je pitala kad ce kuci i nije nista doruckovala!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 5.9.2013 10:07:22 >

clock-img

05.09.2013, 13:30

clock-img

Peace*

pencil-img

4892

najjace od svega je sto se vidi sa Lanom u trpezariji i ona dodje da ga hrani



user posted image


Didy user posted image

Marko je počeo da laže. user posted image Prekjuče je došao iz vrtića i rekao da su sva deca bila u dvorištu jedino je on bio kažnjen i bio unutra. Pitam zašto, kaže "Ja sam vikao Ti si beba, onda je on vikao Ti si beba, pa sam ja vikao Ti si beba, pa je ona vikao...." user posted image Pitala sam vaspitačicu, kaže Ma kakvi, čak nisu to ni vikali. user posted image Kaže da je on super, hoće da crta, da lista slikovnice, da radi sa plastelinom, uglavnom, sve hoće. user posted image
Juče je došao i rekao da je bila predstava, neki tigar, i miš... i zaista vidim posle slike na FB iz vrtića, Maki u prvom redu pomno prati predstavu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

05.09.2013, 14:14

clock-img

cockic

pencil-img

4591

mi danas bili na sat vremena u vrticu,lena kenka jedino kad je dajem vaspitacici.nekih 30 sekundi.i kako ja odem ona se smiri.a kad sam dosla po nju,ona izlazi sa vaspitacicom i smeje se.nije zaplakala kad me je videla.i ok je bila tamo tih sat vremena.
ja iz iskustva sa pekijem sam je ocekivala crvenih ociju i natecenu.kad ono smeje se.i vidi se da nije plakala.sutra je sat i po.ja sam za sad zadovoljna.samo da tako i ostane user posted image a bitno je da su i vaspitacice zadovoljne kako je krenulo.a za hranu cemo tek videti kako ce jesti tamo.kuci nema problema za sad.

trudicu se da je dovodim do devet sati,a kupim pred spavanje tj.posle rucka sto je oko 12h.tako cu par dana i onda do pola tri.pa cu videti na poslu da samo radim jedno vreme do 14h.jer inace radim po smenama.ma moja plata deluje malo,ali ja radim dnevno 4h.tako da ko radi 8h izlazi preko 40.000.za trgovinu je to super.samo sto sam ja posle 4 godine se vratila na posao.i onda mi rekose bolje da pocnem sa 20h.sto mi trenutno odgovara.mada tesko se ovde i penje satnica,a ima dosta njih pre mene na spisku.

clock-img

05.09.2013, 15:50

clock-img

jovicaa

pencil-img

9471

meni je cudno to sto kod nas ne traze pidzame?
izgleda da sva deca koriste istu posteljinu, da nema svako svoj krevet.. ne znam da li je ovo uopste moguce?
kod nas u grupi ima 22 dece, i jedna vaspitacica? tj radi jos jedna ali smenjuju se, nisu tu obe istovremeno...
ne znam kako ona moze nesto kreativno onda da uradi sa njima, i ubedjena sam da ih ne vode napolje...
sutra cu ici po aleksa pa cu da vidim.. ali sve mi je ovo bzv. a inace kaze mm da je super vaspitacica, dopada nam se.... samo me nervira sve ovo ostalo, sto je do vrtica.
danas je dobio nalepnicu smajlija i cvet, zato sto ne place i jede user posted image
a kaze mm da je danas bila zurka tamo, ne znas ko se vise drao od dece. ali aleks ne, on kulira situaciju, kontam da ga zesce smaram i da je jedva docekao da malo promeni

_____________________________

don't shit where you eat :))

clock-img

05.09.2013, 21:51

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

mateji je danas bio prvi dan u vrticu, u grupi ih je 19, ali ih je danas doslo samo 10, jedna vaspitacica ih cuva, boravak je od 15-19h, nema adaptacije, deca se odmah osavljaju. mi smo mateju ostavili na 2 sata, nije pravio problem kad je ostao, dezurala sam ispred vrtica pola sata, sve je bilo ok, medjutim kad smo dosli on je bio sav uplakanuser posted image
vaspitacica kaze da se rasplakao kad mu je rekla da sedne za sto(sva deca su sedela i jela, on nije hteo i poceo da place a posle i da vristi)
kad sam dosla po njega, spremacice su me pitale da li je moje dete ono sto je vristalo, svi su ga culi, vaspitacica je htela da me zove ali nije imala moj broj...
ne znam kako ce sutra biti, valjda ce biti boljeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...