cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama III deo

  
clock-img

31.07.2013, 00:18

clock-img

milicicak

pencil-img

7325


IZVORNA PORUKA: Yula

Sta ima u Medenom srcu????



U sastavu nista sto sto sam ja mogla da vidim, al eto reagovala je.
Mislim da je problem u cokoladi, zato joj i ne dajem nijedan wellnes keks koji je ima

clock-img

31.07.2013, 00:25

clock-img

milicicak

pencil-img

7325

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ti i dalje hoćeš da proizvode bezkazeinsko mleko?



Bezkazeinsko mleko je moguce napraviti i u kucnoj radinosti, dovoljno je samo da se doda neka kiselina (limun, rasol ili nesto slicno) u obicno mleko. Na taj nacin se dobiju dve faze: vodena u kojoj se nalaze proteini surutke, laktoza i mlecna mast i talog koji se sastoji od kazeina. Naravno, ne preporucujem da se ovo radi samo kazem da moze user posted image

http://classes.ansci.illinois.edu/ansc438/milkcompsynth/milkcomp_protein.html

< Poruku je uredio milicicak -- 31.7.2013 0:37:43 >

clock-img

31.07.2013, 10:30

clock-img

Peace*

pencil-img

4858

Zanimljivo, ali ipak ne. user posted image

Odvela sam Marka u vrtić. Njegovoj sreći nema kraja. Sve ide u vrtić i smeje se onako uspaljeno HI HI. user posted image
Za sada ide na sat vremena u vreme kada su u dvorištu i ništa ne jedu.
Tražiću danas jelovnik, i ako je prva užina, ona u 11.30h, zaista voćna, može da ostane i na njoj, do ručka. Mislim da će to biti dovoljno do perioda vraćanja njegove vaspitačice sa godišnjeg.
No, polako. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

31.07.2013, 11:17

clock-img

Peace*

pencil-img

4858

Napisala sam vaspitačicama ključno da imaju na papiru. Kopiraću vam, ako nekome ne daj Bože zatreba.

ANAFILAKTIČKA REAKCIJA NA KAZEIN (PROTEIN KRAVLJEG MLEKA)
Ne jede mleko i mlečne proizvode, što znači da ne jede npr pire krompir sa mlekom već sa vodom, ne jede proizvode (npr keksove) koji sadrže mleko. Može jesti samo keksove koji su navedeni na spisku u kategoriji OSTALO.
Na preporuku alergologa se izbegava sve što ima veze sa kravom, te za sada ne jede ni junetinu, teletinu, govedinu.
Takođe na preporuku alergologa, za sada ne jede ni jaja, kao jedan od najvećih alergena. Iz istog razloga ne jede ni ribu.
Gore na spisku je po kategorijama šta još za sada ne jede.

Prošlo leto je alergija na mleko bila toliko jaka, da kada je slučajno umočio ruku u prosutu kafu sa mlekom i obrisao je o stomak, odmah je dobio urtikariju na stomaku, koja je prošla na pranje slatkom vodom i mazanje običnog histaminika (Synopen). Ipak, reakcija je jaka, tako da ukoliko mese testo, to bih morala znati unapred kako bih ga taj dan ostavila kod kuće, ili pak da dadilja za njega u određeno vreme donese testo u kome nema mleka (njegovo testo ne sme dodirnuti ostalo testo u tepsiji pri pečenju). Isto je i sa pravljenjem pizze, on npr ne može rendati sir ili ga posipati po pizzi.
Po istom principu, ukoliko se ručak podgreva (a mislim da ću to ipak drugačije organizovati da se ne maltretirate oko toga), ne može istom kašikom da se meša njegov ručak i ručak ostale dece koji sadrži mleko.
Imam nekoliko posnih recepata za kiflice i mafine, pa ako vam budu trebali... 

Donela bih u vrtić da imate za svaki slučaj sledeće:
- Kiki bombone i gumene bombone
- Čips
- Posnu plazmu.

Takođe bih donela AERIUS SIRUP koji je antihistaminik, i u akutnim situacijama delimično smiruje stanje. Opet, da imate za ne daj Bože, iako ne očekujem da će vam trebati.


VOĆE
JEDE:
- sveže: jabuka, kruška, breskva, kajsija, banana, lubenica, dinja, šljiva (ringlov), crno i belo grožđe, narandže, mandarine, limun, jagode
- term. obrađeno: sve gore navedeno + bundeva, višnje, trešnje, dunja, borovnica, brusnica

NE JEDE: ananas, avokado, maline, kupine, grejp, kivi


POVRĆE
JEDE:
- sveže: paradajz, paprika, šargarepa, krastavac, rotkvica
- term.obrađeno: gore navedeno + tikvice, karfiol, brokoli, blitva, spanać, mirođija, cvekla, krompir, šargerap, pl. patlidžan, boranija, grašak, pasulj, crni i beli luk, praziluk, prokelj, kupus, keleraba, peršun, paštrnak, celer

NE JEDE: zelenu salatu (nije došla na red)


MESO
JEDE:
- jagnjetina
- svinjetina
- piletina
- jaretina
- pačetina
- ćuretina
- fazan
- divlja svinja
- pečenica ad Bačka
- Carnex pašteta sa šunkom
- Gala pileći parizer

NE JEDE: junetina, teletina, govedina, riba


ŽITARICE
JEDE:
- pšenica
- kukuruz
- ovas
- pirinač
- proso
- ječam
- Tonus hleb: proklijalo zrno pšenice, laneno seme, susam, seme bundeve, seme suncokreta, kvasac)

• NE JEDE ovsene kaše npr, ili neke tako slične gotove kaše, jer u njima ima natrium-kazeinat koji je proizvod kazeina!


TESTENINA
JEDE:
- la perfetta bez jaja

NE JEDE: jaja


OSTALO
JEDE:
- so, šećer, masl. ulje, susam, origano, aleva paprika, Vegeta, bosiljak, kakao, sojino brašno, alkoholno sirće, sunc.ulje, prašak za pecivo, vanil šećer
- Linco light margarin, svinjska mast, med
- Next i Nectar sok od jabuke i jabuka-šargarepa-narandža, Paradajz sok Nectar, Dumbo flips (ne klasičan smoki), čips, kokice, Kiki bombone, posna plazma, Wellnes keks sa komadićima crne čokolade, Zlatni pek sa kakao prelivom, Prima slani štapići, Bambi ribice, Bambi gumene bombone, Bambi crna čokolada, Dr Oetker puding od vanile, Calipso sladoled od breskve


< Poruku je uredio Peace* -- 31.7.2013 11:19:27 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

31.07.2013, 23:56

clock-img

Yula

pencil-img

2134

Super si ovo odradila, detaljno i jasno.

Nego, gde je stalo sa ovim vocem i povrcem koje ne jede?

Taman sam ,pomocu tvog spiska, dopunila svoju listu namirnica koje cu naruciti iz SRB, a danas sam kupila neke kekseve i kompote od jabuke, sok od jabuke, ovdasnje bonzite...

Ima jedan keks, zove se Speculoos, nema u njemu ni jaja, ni mleka, sa cimetom je i divan je, ne znam ima li ga kod nas? Znam da se mogao dobiti ranije po kaficima uz kafu. Ako imas koga da dolazi u Pariz, mogao bi me kontaktirati da ti kupim nekoliko i posaljem.

P.S. Sada nesto ponovo citam tvoj prethodni post, i cudim se da nema cimeta na zelenoj listi? Zar ti vec odavno nisi njemu dala cimet ili sam ja to nesto sanjala???? I ako nisi, zasto nisi?!

< Poruku je uredio Yula -- 1.8.2013 0:00:32 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

01.08.2013, 09:31

clock-img

Peace*

pencil-img

4858

ananas, avokado, maline, kupine, grejp, kivi



Kivi neće da uzme u usta. user posted image
Od ananasa mene ume da svrbi jezik, iako ga obožavam.
maline i kupine... jednostavno mi se nije javio onaj osećaj da je sada vreme, ne znam da objasnim.
Avokado... šta će mu to? Mi to ne jedemo, nikada ga nisam stavila u usta, ne znam kako izgleda. user posted image

Cimet... da, jede ga, promakao mi je. user posted image

Ne treba mi mico više keksova, šta će mu to? Dosta je ovo što ima. user posted image

Zelena salata... ja iskreno nikada ne kupujem zelenu salatu, prosto zaboravim na nju i ubuđa se u frižideru pa sam odustala. Tako, jednostavno nije probao.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

01.08.2013, 12:34

clock-img

Snelle

pencil-img

7447

Odradili smo danas ipak EO, čisto da mi bude mirna savest. Dr koja radi u laboratoriji (lekar opšte prakse) mi je potvrdila da može da bude rezultat u redu iako dete ima alergiju na nešto. Rezultat je bio brzo gotov - EO su 4 i koliko sam razumela blago su povišeni što ukazuje na intoleranciju na hranu a ne na alergiju, naravno ako je rezultat tačan. Dr smatra da je prerano da ga izlažem bilo kakvim alergotestovima jer mu creva još uvek nisu dovoljno razvijena pa bi alergotest možda pokazao alergiju na nešto na šta nije alergičan i njena preporuka je da sačekamo da N napuni šest meseci a da do tada budem na ovakvoj dijeti na kakvoj sam trenutno ako mogu to da izdržim.

< Poruku je uredio Snelle -- 1.8.2013 12:48:17 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

01.08.2013, 12:42

clock-img

Peace*

pencil-img

4858

Koja je gornja granica?

Marku su sa 4,5 meseca kada smo radili bili oko 20!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

01.08.2013, 12:47

clock-img

milicicak

pencil-img

7325

Snele, i nama nisu preporucivali testove pre 6 meseci. A ti ako mozes da izdrzis sa dijetom, izdrzi, ako ne nije smak sveta user posted image drzim fige da sve bude dobro :) inace, ja sad Allernovu placam 1998din, do skoro je bila izmedju 2100-2500

clock-img

01.08.2013, 12:50

clock-img

Snelle

pencil-img

7447

Sad sam pogledala, gornja granica je 4. Znači on je na gornjoj granici. Ne znam odakle mi da je 4.46 user posted image , prepravila sam. Pa onda ne bi ni trebalo da su povišeni, jer su u okviru granice user posted image Kaže dr da je npr 11 mogli bismo da pričamo o alergiji, ovako ne.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

01.08.2013, 12:52

clock-img

Snelle

pencil-img

7447

Milice, a koliko dugo traje jedna kutija alernove? Ne planiram da pređem na nju, nego me čisto zanima.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

01.08.2013, 13:02

clock-img

milicicak

pencil-img

7325

Kutija ima 400g, a traje... pa zavisi koliko mleka pije. T je sisala do 14 meseci, mleko na flasicu je pocela da pije sa oko 13 i to manje od 180 ml samo ujutru. Ja sam na pocetku najvise Allernove trosila za zitno/ mlecne kasice (oko 180 ml po obroku). Uglavnom smo trosili izmedju 4 i 6 kutija mesecno, sada nam kutija traje oko 10 dana.

clock-img

01.08.2013, 14:38

clock-img

Peace*

pencil-img

4858

Eh koliko dugo traje... NIKOLIKO!!! Kada je beba u fazi da jede samo alernovu, a već je veća (oko 6m), kutija traje 3 dana. Onda kreneš da uvodiš čvrstu hranu pa se vremenom troši sve manje mleka. Ustvari, jedno vreme stagniraš sa potrošnjom, jer uvedeš čvrste obroke, ali povećaš količinu ml mleka za ostale obroke.
Sećam se da smo mi naručivali po 10 limenki na otprilike 3 nedelje do mesec dana. Finansijski šok! user posted image
Sada je već cool. Popije oko 120-150ml ujutru i isto toliko uveče. Opuštenije je mnogo.

A za EO... Pokušala sam da saznam kojom brzinom oni opadaju kada se krene sa dijetom, ali nisam saznala.
Naime, mene je zanimalo, da li ako sumnjam na neku namirnicu koju sam mu dala pre 4-5 dana, da li će EO biti povišeni, ili je tih 4-5 dana dovoljno da se vrate na granicu, ili pak ispod nje. Nisam saznala. Tako da ne znam da ti kažem, da li bi vaši EO bili iznad granice (zanemarljivo iznad granice pretpostavljam) da ste krv vadili pre par dana.
Ako me podsetiš uveče, mogu ti proveriti po našim nalazima kojom brzinom su se Marku EO smirili.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

01.08.2013, 17:35

clock-img

Yula

pencil-img

2134

IZVORNA PORUKA: Peace*

ananas, avokado, maline, kupine, grejp, kivi




Cimet... da, jede ga, promakao mi je. user posted image

Ne treba mi mico više keksova, šta će mu to? Dosta je ovo što ima. user posted image




Pa, posle nekog vremena dosadi jedno te isto, a deca vole slatkise, uglavnom. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

01.08.2013, 17:36

clock-img

Yula

pencil-img

2134


IZVORNA PORUKA: Snelle

Milice, a koliko dugo traje jedna kutija alernove? Ne planiram da pređem na nju, nego me čisto zanima.



Snelle, kada planiras da pocnes sa nemlecnom hranom i imas li predstavu kojim redosledom ce to ici, odnosno, da li ces pratiti neke najnovije trendove i preporuke ili ces to raditi po sopstvenom nahodjenju?

Mozda je najbolje sacekati da se bebin organizam potpuno iscisti od alergena, da bi bila sigurna da ne reaguje na nesto sto ti jedes, pa da onda udjes u zacaran krug.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

01.08.2013, 18:05

clock-img

Snelle

pencil-img

7447


IZVORNA PORUKA: Yula

Mozda je najbolje sacekati da se bebin organizam potpuno iscisti od alergena, da bi bila sigurna da ne reaguje na nesto sto ti jedes, pa da onda udjes u zacaran krug.



Baš ću ovako i raditi. Svakako neću krenuti pre njegovog petog meseca, možda sačekam do šestog, videću već šta i kako bude se odvijalo. Kada smo bili u bolnici, na otpustu nam je gastro rekla da mu čvrstu hranu uvedem sa puna 4 meseca, što bi bilo za otprilike dve nedelje, a to mi ne pada na pamet!
Tasho, s obzirom da se krv u stolici javila poslednji put prekjuče verujem da su EO baš onakvi kakvi bi trebalo da budu user posted image
A što se tiče Alernove, kapiram da bi mi trebalo oko 250-300e mesečno, ali smo se mm i ja dogovorili da ako bebac i dalje bude krvario bez obzira na moju dijetu, i izbacivanje svih ovih namirnica mu uvedemo dohranu. Za pare ćemo se snaći, a to koliko bi me bolelo da prestanem sa dojenjem tuga mi i da pričam, posebno kad je ovako lepo napredovao do sada user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

02.08.2013, 00:31

clock-img

Yula

pencil-img

2134

Snelle, iskreno se nadam da ce se sve ipak srediti i da ce bebac lepo nastaviti da siki, ne sekiraj se unapred, mada i ja sam tip koji uvek ima plan B.

Ja sam imala iste brige i bilo mi je uzasno zao da mu ukinem sisanje jer je obozavao da sisa ( mada sam primecivala da u to neko vreme kada sam prekinula sa dijetom, malac ne uziva uvek na sisi, znate onaj osecaj, kao kada jedete ljuto, ukusna vam hrana, ali ljuuuuto, e taj neki fazon ) i odlicno je napredovao od mog mleka. Brinula sam da li ce prihvatiti specijalno mleko, pa kako ce napredovati, ali hvala Bogu, dete je nastavilo super da napreduje!

Ti dajes sve od sebe i sta god da odlucis, sigurna sam da ce to biti zato sto osecas da je to najbolje za tvoju bebu.

P.S. Ako se i odlucis za neko specijalno mleko, pokusaj da ga nabavljas iz inostranstva, kao npr. Tasha i Zille, cini mi se da je dosta jeftinije.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

02.08.2013, 18:00

clock-img

Peace*

pencil-img

4858


IZVORNA PORUKA: Snelle



Tasho, s obzirom da se krv u stolici javila poslednji put prekjuče verujem da su EO baš onakvi kakvi bi trebalo da budu [sm=zmeden.gif


Nisam sigurna sta me pitas.

Marko je ostao danas u vrticu i na uzini. Posto su ostali jeli vocni jogurt, njemu sam ostavila posnu mlev plazmu sa konpotom od jabuka. Poheo je. Vaspitacice su prvo njega umile i prebacile u sovu za igru da se slucajno ne bi umazao ukoliko se umaze slavina i posto se ubrljaju stolovi. Stvarbo su dicne. <3

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

02.08.2013, 18:01

clock-img

Peace*

pencil-img

4858

Ebes smart phone i moje prste. :-)

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

02.08.2013, 23:09

clock-img

Yula

pencil-img

2134

user posted image user posted image user posted image

Koliko znaci kada neko ko treba da se stara o detetu ozbiljno to shvati. Sve pohvale za njih!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

03.08.2013, 10:09

clock-img

Peace*

pencil-img

4858

S obzirom da je vaspitqcica pitala dal mu nesto moze biti ako dodirne umazanu slavinu, danas sam izvela jedan tewtic. Pozvala sam ga u kuhinju, vadim mleko iz frizidera, a on dusa kaze Ja to ne smem <3, i namazala sam mu malo na unutrasnju stranu leve podlaktice. Nije se nista desilo. :-) Nisam sigurna da cu to reci u vrticu, neka oni paze i vise nego sto treba, ali sam ja mnogo mirnija.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

03.08.2013, 11:34

clock-img

Yula

pencil-img

2134

Heeeej, ne mogu da verujem! To su odlicne vesti!!! user posted image user posted image user posted image

Kako si se usudila posle onog iskustva na moru prosle god?

Izgurace to Mare sve kako treba, dusa majena.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

03.08.2013, 12:10

clock-img

Peace*

pencil-img

4858

Kontam bolje ja da teatiram nego da sedim na iglama svaki dan. Ustvari, kljucnu ulogu u mojoj odluci su odigrale soja koju jede od marta i juneca supa od nedelje.

< Poruku je uredio Peace* -- 3.8.2013 12:12:02 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

03.08.2013, 16:32

clock-img

milicicak

pencil-img

7325


IZVORNA PORUKA: Peace*

S obzirom da je vaspitqcica pitala dal mu nesto moze biti ako dodirne umazanu slavinu, danas sam izvela jedan tewtic. Pozvala sam ga u kuhinju, vadim mleko iz frizidera, a on dusa kaze Ja to ne smem <3, i namazala sam mu malo na unutrasnju stranu leve podlaktice. Nije se nista desilo. :-)



Tash, pa to je divnooooo user posted image user posted image user posted image

T je juce probala neko slano pecivo sa susamom (ostali sastojci su brasno, ulje i pivo) i odmah reagovala tecnom stolicom... dakle, nema susama a necu joj dati ni pivo da pije user posted image
Mi se i dalje osipamo od mlecnih poljubaca, juce joj se pojavila blaga koprivnjaca na obrazu gde je rodjak poljubio posle nes kafe...

clock-img

04.08.2013, 01:49

clock-img

Yula

pencil-img

2134

Milicicak user posted image Proci ce! Veruj i budi strpljiva, sve ce se to srediti. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.