cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: MIKROTALASNA

  
clock-img

07.11.2009, 17:15

clock-img

nina83

pencil-img

533

IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Ellenica

Nasla sam recepte

mikrotalasna

A evo jedan recept koji jos nisam probala ali uskoro cu.


Potrebno vam je (za 1 osobu):
-veca solja za kavu, namenjena za upotrebu u mikrotalasnoj
-4 velike kas. brasna
-3 velike kas. secera
-2 velike  kas.kakaa
-1 vanilin secer
-1 jaje
-3 velike kas. mleka
-3 velike kas. ulja
-3 velike  kas.cokolade izmrvljene na komadice
-iseckani orasi, lesnici, bademi - ovo po izboru
Stavite sve suve sastojke u soliu i dobro izmesajte. Dodajte jaje i dobro izmesajte, mleko i ulje, i jos jednom sve dobro izmesajte da dobijete glatku masu u koju dodajte komadice cokolade i/ili seckane bademe. Stavite soliu u mikrotalasnu i ukljucite na punu snagu 3 minuta. Izvadite soliu iz mikrotalasne, ohladite 1-2 minuta


Ovo mi zvuči kao muffin,ali gotov za 3 min.user posted image


Ellenice, kako to ispadne? Bude kao kolac ili se jede kasikom? Ne razumem se nesto u kolaceuser posted image

clock-img

08.11.2009, 14:46

clock-img

Ellenica

pencil-img

763

Pravila sam danas kolacic gore navedeni.
I ispao je muffin.
Nisam stavljala cokoladu i lesnike vec samo ovako testo, i to sve stavila u poluloptastu solju(kontam da se lakse vadi).
sve sam smazala u roku od 3min. a inace sam pekla 5min. a ne 3 kako pise u receptu.

Nije bilo lose za kolac od 5min.
Ali cu sledeci put staviti jos makar 1 kasiku mleka, jer je bilo dosta tvrdo testo.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

clock-img

08.11.2009, 15:02

clock-img

nina83

pencil-img

533

E, super, hvalauser posted image  Probacu i ja ovih dana, pa javljam utiskeuser posted image

clock-img

05.12.2009, 00:37

clock-img

Ellenica

pencil-img

763

5 kašika sećera
5 kašika brašna
6 kašika ulja
2 jaja i pola praška za pecivo
Sve izmutiti mikserom i peci 5 min na najjačoj temperaturi.
Preliti sa 2 dcl prokuvanog mleka sa 5 kašika šećera.
Može šlag


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

clock-img

25.12.2009, 13:37

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Ja jedino za sta sam je koristila jeste za tople sendvice..a iskrena da budem nemam pojma ni sta smem u nju da stavljam?

Vidim spremate nes kafu, nesquik sl. znaci mogu one obicne solje?
ja imam inace fobije od tih aparata user posted image

clock-img

05.01.2010, 22:20

clock-img

Lilly*

pencil-img

3854

Pogledajte recept user posted image Ako bude trebao prevod, javite user posted image KLIK
Sada videh da je Ellenica stavila skoro isti recept, razlikuje se u šećeru, ali ovde imate i sliku user posted image


< Poruku je uredio Lilly RR -- 5.1.2010 22:25:18 >

clock-img

05.01.2010, 22:24

clock-img

dunja RR

pencil-img

30253


IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Pogledajte recept user posted image Ako bude trebao prevod, javite user posted image KLIK



kakvog je ukusa, jesi pravila?

clock-img

05.01.2010, 22:25

clock-img

Lilly*

pencil-img

3854

Nisam, sada našla na netu user posted image

clock-img

06.06.2010, 14:21

clock-img

Anoniman

Mi sutra dobijamo mikrotalasnu...pa ajd da se malo informishem...

shta od posudja sme unutra? Znam da obichan tanjir i sholju smem da stavim unutra.... za pripremu kokica sam se obuchila kod kume josh odavno...totalno sam navuchena na te kokice...

E sad...razmisljam....dal smem mikrotalasnu da koristim za zagrevanje vode za dohranu? (dal ta voda treba samo da je zagrejana ili prokuvana?) i dal mogu u neku (kakvu?) posudu da stavim staklene flashice, i ubacim u mikro da ih sterilishem? user posted image

clock-img

06.06.2010, 14:27

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Draga Smeshkica kad dobije u uputstvo pise sta smes.Znam da neke flasice mozes da stavis u mikrotalasnoj, mislim na staklene flasice.Sa druge strane procitej lepo uputstvo.Kod mene je pisalo da samo staklene posude na koje pise ili su obelezani da mogu se koristite u mikrotalasnoj.Inace porcelan da ali bez aplikacije cisti porcelan.Toliko od mene.Mozda nije i neka informacija ali najbolje procitaj uputstvo.
I zaboravila sma lepo da te sluzi mikrotalasna.user posted image

clock-img

06.06.2010, 18:22

clock-img

jance

pencil-img

6439

da, plastika moze u mikrotalasnu, ali mora isto da bude ona koja je kako pise "za mikrotalasnu"
ni slucajno nestavljati escajg u mikrotalasnu, to sam naucila, ni emajlirane serpe (jedna mi je gorela!)

ali sto se ostalih stvari tice, ja nemogu da zamislim zivot bez nje! podgrevanje, odmrzavanje, sve moze brzo da se uradi, i nemoras da cekas celu noc da se nesto odmrzne, ili da grejes rernu i stan zajedno sa njom, da bi samo ugrejala rucak.

i da, kokice za mikrotalasnu su savrsen izum. jeftine su a puno se naprave. savrsena varijanta za goste!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

clock-img

06.06.2010, 19:43

clock-img

Ana RR

pencil-img

34162

Moja koleginica skoro na poslu htela da ugreje neke pice i ubacila ih u mikrotalasnu sa sve alu folijom user posted image

Tada sam prvi put videla vatru u mikrotalasnoj user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

07.06.2010, 00:24

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Moja koleginica skoro na poslu htela da ugreje neke pice i ubacila ih u mikrotalasnu sa sve alu folijom user posted image

Tada sam prvi put videla vatru u mikrotalasnoj user posted image user posted image user posted image


Ovo sa alu folijom se i meni desilouser posted image Biser!Ali nije bilo vatre jer sam na vreme iskljucila,samo je nesto svitnulo unutra i culo se jedno "puf"user posted image Mikrotalasna je ostala citava!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

07.06.2010, 08:25

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Moja koleginica skoro na poslu htela da ugreje neke pice i ubacila ih u mikrotalasnu sa sve alu folijom user posted image

Tada sam prvi put videla vatru u mikrotalasnoj user posted image user posted image user posted image


Ovo sa alu folijom se i meni desilouser posted image Biser!Ali nije bilo vatre jer sam na vreme iskljucila,samo je nesto svitnulo unutra i culo se jedno "puf"user posted image Mikrotalasna je ostala citava!



I meni je bila samo iskra u "puf". Ubacila sam kinder čokoladicu da malo popusti... user posted image

clock-img

16.06.2010, 21:45

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

jel pecete nesto u mikrotalasnoj?
ja sam kupila juce neku koja ima nekih 1000 opcija a uputsvo ne kontam user posted image
da li pecete meso u njoj i kako? imam opciju grill pa me zanima kako se koristi.
nadam se da ce neko znati da mi kaze user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

16.06.2010, 21:47

clock-img

2002m

pencil-img

2595

meni mikrotalasna sluzi samo za odmrzavanje i grejanje jelauser posted image , e da....i za kokice.

clock-img

16.06.2010, 21:50

clock-img

gagins

pencil-img

680

Ja imam isto neku sa milion opcija,probala sam pile(gril),neverovatno,gotovo je za pola sata,kao iz pecenjare!Meni sluzi najvise za podgrevanje i naravno za najbolje tople sendviceuser posted image

clock-img

16.06.2010, 22:28

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

gagins a u cemu peces? jel celo pile stavis ili u komadima?
ja pojma nemam kako to ide,jako sam smotana user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

16.06.2010, 23:23

clock-img

gagins

pencil-img

680

Samo sam ga nasolila i unutra i spolja kao kad ga pecem u rerni i malo nauljila gore,cisto da se uhvati lepsa korica,A dobila sam sa mikrotalasnom i teflonsku tepsiju plicu pa sam u to stavila i pekla.

clock-img

16.06.2010, 23:51

clock-img

Anoniman

Ja sam bila nevidjeno glupa za mikrotalasnu, ali vremenom sam je doktorirala i koristim je za svasta nesto.

Obozavam recimo da na onu zicu za gril naredjam krompire u ljusci, ispecem ih i posle oljustim, isecem na nekoliko delova, prebacim ih u keramicku ciniju i preko ili kajmak ili par listova kackavalja i sunke i vratim tako u mikrotalasnu jos 30sekudi-minut da se to gore otopi .... bude - njami....

clock-img

17.06.2010, 09:12

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Po ovim vrućinama je nezamjenjivauser posted image
Kuham naveče  a sutradan podgrijavamuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

17.06.2010, 09:15

clock-img

Mari86

pencil-img

2202

Moj mm kad vidi da je nesto iz mikrotalasne nece ni da proba kaze ima ukus kao plastika user posted image user posted image
ili ja ne znam da spremim user posted image user posted image inace extra kuvam ali ovo iz mikro user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

clock-img

17.06.2010, 09:19

clock-img

bebironcic

pencil-img

1543

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Po ovim vrućinama je nezamjenjivauser posted image
Kuham naveče  a sutradan podgrijavamuser posted image


istouser posted image


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

clock-img

30.06.2010, 11:46

clock-img

Sonreir

pencil-img

855

Ja sam jos jedna od novopecenih domacica user posted image Da li mogu nekako da skuvam pirinac, ali ne u vodi nego u mleku u MT? Koliko mleka i koliko pirinca da stavim u 1 solju za kafu, na koliko jako da ukljucim MT i na koliko min?

clock-img

01.07.2010, 12:23

clock-img

bebironcic

pencil-img

1543

MT koristim vec 10-ak godina,ali ja sam po tom pitanju glupauser posted image jedino sto radim podgrejem nesto u vatrostalnoj ciniji,gurnem kokice,podgrejem neki sendvic ili pizzu i nista drugouser posted image nemam pojma sta sme od sudova a sta ne,vidim da vi sve i svasta radite u MT,pa ako bi neko hteo da mi pojasniuser posted image user posted image jedno malo uputstvouser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!