writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo

  
clock-img

17.10.2017, 09:21

clock-img

krin 40

pencil-img

5658

Mom S su čepići spasili život kada je bio mali.Poučena lošim iskustvom za temp.ne dajem ništa dok ne predje 38

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

clock-img

17.10.2017, 11:12

clock-img

degu

pencil-img

11332

Nama su cepici zadnji put samo3 sata drzali bez temperature,dok je brufen drzao 6 sati, samo kad su ovako mali muka dok ne popije pa ako povrati, ne smes opet da das, ne znas koliko je ostalo u stomacicu, koliko je povratio, ma uzas. Kad su veci obozavaju sirupe, jedva cekaju user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

17.10.2017, 12:41

clock-img

Sarav

pencil-img

3861

Hoće S sirup ali kad je prvi dan temperature. Posle bude iscrpljena i plačljiva pa neće ništa, bacaka se, pljuje, ma užas živi. Onda su nam spas čepići. Hvala Bogu, nije to baš tako često.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

clock-img

17.10.2017, 14:54

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4707

Bas tako. Mladjeg ne mogu da nateram da popije, a starijem ne mogu da objasnim da njemu ne treba.

IZVORNA PORUKA: degu

Nama su cepici zadnji put samo3 sata drzali bez temperature,dok je brufen drzao 6 sati, samo kad su ovako mali muka dok ne popije pa ako povrati, ne smes opet da das, ne znas koliko je ostalo u stomacicu, koliko je povratio, ma uzas. Kad su veci obozavaju sirupe, jedva cekaju user posted image




_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

clock-img

29.10.2017, 12:23

clock-img

Cvetic17

pencil-img

74

Nama su pomogli Eferalgan cepici 150mg kad je temperatura bila 39C, mislimo da je bio ili virus ili od zuba. Svakako je proslo, samo 2 dana trajalo, hvala Bogu.

clock-img

11.11.2017, 01:15

clock-img

Mariya

pencil-img

4489

Evo i nas u temi..
L imao 39,3 u guzi pre kupanja. Onda sam ga kupala u mlakoj vodi, dala mu nurofen (on kod moje dece deluje kasnije ali duže nego paracetamol) i ništa!
Dete gori, temperatura ne silazi! Onda sam ga skinula, umotala u mlaku pelenu,da li je to, da li je sirup počeo da deluje. Zalepila sam mu toplomer ispod pazuha, sad je taj na 38.

clock-img

11.11.2017, 09:28

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

Meni je za skidanje temperature ukoliko ne deluju lekovi najbolje trljanje vlaznom pelenom, trljas ekstremitete jer je bitno da se temperatura rasporedi, ako su hladne noge i ruke znaci da temp.raste i da nece padati dok ne postignes da se i noge i ruke zagreju. Ja trljam oko zglobova pa preko celih ruku i nogu i za 5,10 minuta se temp.rasporedi i krene da pada

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

11.11.2017, 09:30

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

S avlaznom toplom pelenom? i U kom smeru od zglobova, gore ili dole?
Kod nas su ceste te situacije...

clock-img

11.11.2017, 09:32

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26827

Mariya, kakva je od jutros situacija?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

11.11.2017, 09:41

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Ja sam i sa komovom rakijom skidala, natopim carapice pa obucem joj, i natopljenom krpom masaza

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

11.11.2017, 09:51

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

Pokvasim pelenu mlakom vodom i trljam energicnim pokretima gore dole, kao kad hoces da se ugrejes kad se smrznes napoljuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

11.11.2017, 09:53

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Hvala Isi, u zlu ne trebalo, ali imacu uvidu. Mi rakiju retko bas stavljamo, a probala sam rendani krompir ali on oboji carape.

clock-img

11.11.2017, 15:53

clock-img

Mariya

pencil-img

4489

Ceo dan T, u 2 opet bilo 39,4, dala sam mu eferalgan, otad spava.

clock-img

16.11.2017, 11:36

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Mucimo se celo jutro. U 7 pocela T , u 8h imao 38.9 i dam mu Paracetam spustio tek na 38.4 i to posle 2 sata user posted image
Kupali ga al brzo skocila. Sad ima 39.2 nisam mogla da cekam 4 sata (12h) dala sam mu brufen.

clock-img

16.11.2017, 12:33

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4707

Kupanje obara T samo trenutno. Ako nisi sacekala 4h. Nasa dr kaze da se detetu da sirup bez obzira na satnicu da se dete ne bi mucilo.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

clock-img

16.11.2017, 12:38

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

Kad ne mogu da sačekam 4 sata između dva leka jer temp previše raste, tada narendam krompir i stavim im u čarape. Ne vole, ali radi posao.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

16.11.2017, 12:43

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4707

Peace, a ako su im ruke i noge hladne isto stavljas krompir?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

clock-img

16.11.2017, 12:46

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

Tako i procenjujem kolika je temperatura.

Zavučem ruku na grudi - vruć --> ima temperaturu

Pipnem šake - tople --> do 38
- hladne --> preko 38

Naravno i izmerim toplomerom, al ne mogu meriti svaki sekund, pa prvo pipam, pa tek onda merim, ako su im hledne ruke.

Da, stavljam krompir i ako su im hladne ruke, noge.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

16.11.2017, 12:53

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4707

Mislila sam da im se nista ne stavlja na rukice i nogice ako su im hladne.

Slazem se sa tim, preko 38 sa 5 uvek budu hladne.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

clock-img

16.11.2017, 12:53

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Peace, a ako su im ruke i noge hladne isto stavljas krompir?


Da , isto kazu i za sirce i alkohol da deluje samo ako je T stala , tj. kad su tople ruke, jerr dok su hladne T i dalje raste.

Pa ja mislim da sam devojcicama i na 3 h davala ako bas bas ne moze da stane, ali sad svuda citam na 4. Ma da to i ako se desi to je jednom dva puta.

Joj namuci se, od jutros mu ne spada.user posted image

clock-img

16.11.2017, 13:04

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652

Nisam znala ovo za sake i noge.

clock-img

16.11.2017, 13:10

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

Mislila sam da im se nista ne stavlja na rukice i nogice ako su im hladne.



Nisam to čula.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

16.11.2017, 13:36

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4707

Tako sam ja cula. Kad su hladne ne stavlja se nista, vec treba ruke i noge da se zgreju, a glavica da se hladi.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

clock-img

15.12.2017, 13:11

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

Mako je u prošli petak završio antibiotik zbog streptokoke, i evo, sad su ga vratili iz boravka zbog temperature! user posted image user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

15.12.2017, 13:16

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Nisu valjda opet 😔