writing-img

RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]

  
clock-img

11.11.2018, 12:13

clock-img

Rosita

pencil-img

7285

Sve se slazem, maslacak. Secas se moje krupne bebe, a kao losiji protoci pa da pratimo? Al se ta finta izjalovila jer niti sam htela aspirin da pijem, niti je bilo potrebe. Za mene, ako su ekspertni dobri, to je to. 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu

clock-img

11.11.2018, 12:20

clock-img

Maslacak15

pencil-img

6242

jao jes Rosi bas mu je lose unutra bilo, siromah. Da si malo bolje to pratila imao bi mozda i 5 kila ovako se rodio neuhranjen sa 4300user posted image user posted image

clock-img

11.11.2018, 13:03

clock-img

nata11

pencil-img

9187

Ja imam divnu dr u DZ. Bez problema dobijam sve sto mi treba- upute, fraxiparin, utrogestan. Bila pre neki dan dala mi sila nekih fascikli i knjizica za citanje. E sada ja sam sama odlucila da idem kod dr privatno jer hvala bogu imam uslova i oprema je mnogo bolja (a i dr mnogo iskusniji ), nema cekanja i nerviranja i ona to zna pa me ne forsira merenjima i ostalo.I kod nas je po zakonu 4 UZ. Bas sam juce citala. Ali ja bih isla da mogu na 5 dana 😊

_____________________________




clock-img

11.11.2018, 14:33

clock-img

BubaBubica

pencil-img

2539



Ja baš i nemam izbora oko dr. U dz ima ih dvojica, jedan je stručan al grub i olako prepisuje jake lekove, a drugi je kao kod prijatelja da odeš. Priča o sebi, zeza se, sa pregledima je zaista nežan ali pitanje je koliko je stručan. Ja idem k njemu jer mi je dojadilo da krvarim posle svakog pregleda kod ovog prvog ali svakako planiram bar dva UZ privatno. I prošlu trudnoću sam vodila kod ovog i hvala Bogu sve je prošlo savršeno al opet neki crv mi neda mira.


Sad imam neko tačkasto krvarenje koje traje već dve nedelje sa pauzama od po dan dva, ali je toliko bledo i to je više neka bledo smeđa sluz, imam neki hematom od 1,5 cm. Al je toliko bledo da je obojeno tek toliko da se vidi na gaćicama da nije belo. Rekao mi je mirovanje i prepisao utrogestan, al mirujem koliko mogu, pored troje dece i nije nešto moguće. Gledam stvarno da ne preteram da se ne pojača ali nervira ovo mrljavenje. Bolova nekih nemam, osećam se dobro i legmem kad oset_im pritisak dole. Valjda će sve biti ok.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

clock-img

12.11.2018, 10:21

clock-img

Malenamrvica

pencil-img

294

Drage trudnice, imam šumeći magnezij, zanima me jel smijem samo jednu šumeću na dan? Sada imam lagane grceve pa bi popila? A da se isto desi navecer jel smijem jos jedan?

clock-img

12.11.2018, 10:51

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

MalenaMrvica najbolje bitaj u apoteci ili doktora.Ja sam imala stalno grceve ali sam pila samo jednom dnevno magnezijum.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

12.11.2018, 10:54

clock-img

jess021

pencil-img

13373

Malena, ja ti uopste je preporucujem sumece tablete, to je cista hemija. Sigurna sam da i kod vas ima Mg u kesicama koje se direktno pije. 
Mozes slobodno dva dnevno. 
Vojvodjanko, kad su nalazi?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

12.11.2018, 10:56

clock-img

Malenamrvica

pencil-img

294

Trenutno kuci imam samo te, nemam vise u vrecicama koje sam pila i prije trudnoce. Kupit cu, a mislim da ovaj ne moze bas toliko nastetiti, ne znam...

clock-img

12.11.2018, 13:25

clock-img

Malenamrvica

pencil-img

294

Jel mo moze netko od vas napisati koliko traje vremenski prvi ultrazvuk. Jako me strah i nadam se da se nece dugo trajati..

clock-img

12.11.2018, 13:30

clock-img

Maslacak15

pencil-img

6242

koliko trajeultrazvuk zavisi od lekara i njegovog /njenog profesionalnlog stila. Neki su brzi neki detaljni. Par minuta. Kako god bilo ultrazvuk je potpuno bezopasan koliko god trajao, moze da se radi i svaki dan ako treba i nema bas nikakvog razloga da te to brine.

clock-img

12.11.2018, 14:08

clock-img

dejana007

pencil-img

1844

Tako je, u pravu ste. Nije prikladno piti sumeci mg. Bilje direct. I ja sam zadovoljna svojim.ginekologom. uvek redovno dobijam upute i recepte-sve sto treba. 
Sad imam jedno pomalo glupo pitanje. Nisam sujeverna i volela sam puno mog pok.oca.... Madjutim moja sestra po ocu u trudnoci nije htela da ide na groblje. E sad... Sledece subote obelezava se godina. Meni se ide - iako je put dalji. Ali sta vi mislite o tome? Generalno se dobro osecam i mislim da bih izdrzala put i ostalo ali narodna verovanja su cudo.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

clock-img

12.11.2018, 14:22

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24692

Dejana, evo u ovoj temi smo pisali nešto slično Klik
Ako se ti dobro osecas i zelis da ides, slobodno idi...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

12.11.2018, 14:43

clock-img

vojvodjanka87

pencil-img

1130

Sad tek vidim da ste me spominjali u ovoj temi user posted image Nalazi su gotovi kao sto znate beta je 206user posted image

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

clock-img

12.11.2018, 14:48

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Bravo draga user posted image user posted image

clock-img

12.11.2018, 14:52

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24692

Vojvodjanka, mrvice posle ultrazvuka i potvrdjenog datuma termina posaljite mi pp sa datumom pa da vas upisem ovde na prvu stranu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

12.11.2018, 18:15

clock-img

nata11

pencil-img

9187

Molim vas da mi preporuce knjigu o trudnoci. Ima solidan izbor ali ne znam koja najdetaljnije opisuje sa ilustracijama.

_____________________________




clock-img

12.11.2018, 18:46

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Draga ja sam sad pre trece trudnoce dobila knjigu Bebologija,odlicna je.Nema ilustracija ali je bas sve opisano od porodjaja pa sve do ishrane beba.
Imam i dosta knjiga o bebama,Prva godina u dzepu je super,imam i neke kuvare,pisi mi ako te zanima nesto vise.

clock-img

12.11.2018, 19:24

clock-img

lokicagagica

pencil-img

287

Knjiga o trudnoci kojom sam odusevljena jeste "Sta da ocekujete dok ocekujete", odmah za njom je i nastavak "Sta da ocekujete u prvoj godini". Detaljne su bave se svim temama  i bukvalno je sve lepo opisano. Knjige od Sladjane Crvenkov su takodje veoma dobre. Bebologija se meni licno nimalo nije dopala. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

clock-img

12.11.2018, 19:40

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Bebologija je super za zene koje su po prvi put trudne jer obuhvata sve teme.
Sta da ocekujete kao i sve knjige o trudnoci i deci iz Kreativnog su odlicne.

clock-img

12.11.2018, 19:46

clock-img

lokicagagica

pencil-img

287

Bebologiju sam i dobila na poklon u prvoj trudnoci, ali mi se iz nekog razloga nije dopala. Svakako ukusi su razliciti. Drugarice su nahvalile i Larousse trudnoca knjigu, medjutim bila je malo jaca cena pa je nisam nabavila. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

clock-img

12.11.2018, 23:15

clock-img

suzanazeljko

pencil-img

101

Cure kako ste? Ja sam 11 nedelja i u poslednje vreme mi je super. Nista mi ne smeta od hrane. Osecam kao i da nisam trudna. Stomak mi se onako vidi ali nije onako tvrd kao kad vidim trudnicu. Jel to normalno?

clock-img

13.11.2018, 08:07

clock-img

Malenamrvica

pencil-img

294

Drage zene, dali vama budu grcevi nekad izraceniji? Jucer sam ih imala i bili su dosta nelagodni, danas puno manje. Jel to tako normalno?

clock-img

13.11.2018, 08:12

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26827

Nato imamo bas tu temu. Nema puno iskustva, ali barem nastavite tamo. KLIK

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

13.11.2018, 08:54

clock-img

dejana007

pencil-img

1844

Suzanazeljko normalno je. Jos je i rano za stomak. :) 
Sto se tice grceva magnezijum direct, voda mg i b vitamin (jedan do dva dnevno). Trebalo bi da pomogne :-*

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

clock-img

13.11.2018, 08:57

clock-img

Malenamrvica

pencil-img

294



IZVORNA PORUKA: dejana007

Suzanazeljko normalno je. Jos je i rano za stomak. :) 
Sto se tice grceva magnezijum direct, voda mg i b vitamin (jedan do dva dnevno). Trebalo bi da pomogne :-*

hvala ti, nije mi samo jasno zasto su jedan dan jaci a drugi slabiji? Jel to normalno??