cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca

clock-img

11.04.2016, 20:11

clock-img

Ana RR

pencil-img

34156


IZVORNA PORUKA: cokica22


Zanima me da li je neko primao deksazon u trudnoci? Ja sam danas bila kod doktorke, 37. nedelja sam, termin mi je 9.maj, ali cu morati da se porodim dve nedelje ranije, ako ne i pre... posteljica mi je treci stepen i sutra moram da primim 3 injekcije deksazona ujutru i 3 uvece... odjednom.. pritom moram da stavljam i orvagil... da li je neko imao slicno iskustvo i ima li razloga da se plasim? Nova sam ovde, napravila sam nalog samo da bih to pitala, jer vidim da nema tema,a inace pratim ovaj forum skoro svakog dana...



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

11.04.2016, 20:32

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Meni je u drugoj trudnoci krenuo porodjaj u 32.nedelji. Primila sam 5 injekcija sa razmakom 12 sati zarad ubrzanog sazrevanja bebinih pluca.
Ti si u plusu jer si vec 37.nedelja, bebina pluca su verovatno skoro potpuno razvijena i bez kortiko, tako da ne treba da se plasis.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

12.04.2016, 00:08

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

I ja sam primala. Jako sam se plašila, a na kraju se ispodstavilo bez razloga. Sve je prošlo kako treba, što želim i tebi user posted image Srećno!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

12.04.2016, 07:04

clock-img

serpica

pencil-img

8707


IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: cokica22


Zanima me da li je neko primao deksazon u trudnoci? Ja sam danas bila kod doktorke, 37. nedelja sam, termin mi je 9.maj, ali cu morati da se porodim dve nedelje ranije, ako ne i pre... posteljica mi je treci stepen i sutra moram da primim 3 injekcije deksazona ujutru i 3 uvece... odjednom.. pritom moram da stavljam i orvagil... da li je neko imao slicno iskustvo i ima li razloga da se plasim? Nova sam ovde, napravila sam nalog samo da bih to pitala, jer vidim da nema tema,a inace pratim ovaj forum skoro svakog dana...






Ja sam se poslednji put porodila sa 37 nedelja takodje na CR nisam primala nikakve injekcije ni ja ni beba.
Dve nedelje pre termina i nije mnogo rano tako da ne brines.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

clock-img

04.12.2023, 13:57

clock-img

17 joka

pencil-img

10849

Kad se najranije daje ta prva doza za sazrevanje pluca kod beba? Jel to moze ranije ili ide neposredno pred porodjaj.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

clock-img

06.12.2023, 21:18

clock-img

ANDJEELA

pencil-img

312

Joko u drugoj trudnoci sam primila inekciju 40 dana pre porođaja..Nesto sam imala višak plodove vode...bila na ispitivanju i dobijem tu inekciju..Posle se porodila normalno..Ali eto dali su tada za svaki slučaj.Pozdrav draga !

clock-img

07.12.2023, 09:50

clock-img

17 joka

pencil-img

10849

Draga Andjela hvala na odgovoru ❤️

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

PROČITAJ ISKUSTVA MAMA
image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image