cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Kordocenteza

  
clock-img

12.01.2009, 12:46

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Jao Maya baš mi je drago,sigurno si presretnauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

12.01.2009, 14:23

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

Baš mi je drago user posted image

clock-img

10.11.2009, 09:52

clock-img

Mica breskvica

pencil-img

141


ima li neko da je ovo radio u skorije vreme ili da poznaje nekoga?

clock-img

10.11.2009, 14:00

clock-img

Mica breskvica

pencil-img

141


izgleda nema niko...user posted image user posted image

clock-img

10.11.2009, 14:16

clock-img

Maya21

pencil-img

2923

kao sto vidis, ja sam radila, sada vec ne toliko skoro, ali i dalje mogu da ti pomognem ako imas nekih nedoumica. Tu sam ako treba user posted image

clock-img

10.11.2009, 14:21

clock-img

Mica breskvica

pencil-img

141


meni su juče rekli da treba u četvrtak sada da idem da radim, ali sa bebom je sve u redu, problem je pupčanik, u kome su vidljive 1 vena i 1 arterija, umesto 2 vene i 2 arterije...nije mi jasno kakve to veze onda ima sa kordocentezom, s obzirom da je dabl test u redu i do sad sve bilo kako treba

clock-img

13.11.2009, 14:01

clock-img

mejra81

pencil-img

624

Ne razumem se u kordocentezu ali sam upoznala jednu trudnicu koja je to radila
zato sto joj beba ima mali zeludac (sta god to znacilo). Verovatno sve vide preko toga!
Mada su je posle toga poslali na magnetnu rezonancu!user posted image
Ona nije uzimala nikakve terapije posle kordocenteze, koju je radila u 21-oj nedelji
a sada je 34-ta.

clock-img

13.11.2009, 20:01

clock-img

mimaNS

pencil-img

28

Ja sam radila kordocentezu pre nesto manje od godinu dana. Ne znam kakve ima veze sa brojem vena i artirija, ali posto vade krv bebe, verovatno nesto mogu iz toga da otkriju

Pozdrav

clock-img

08.01.2010, 19:17

clock-img

Mama79

pencil-img

1

Možete li mi reći gdje ste radile kordocentezu?

clock-img

27.03.2010, 13:26

clock-img

Anna79

pencil-img

57

Meni je triple test koji sam radila pre mesec dana pokazao visok rizik za Down-a, jer mi je Beta HCG dosta povisen, pa mi je dr zakazala kordo za 06. april u Visegradskoj, jer je u trenutku kad mi je stigao rezultat vec bilo kasno za amniocentezu, tj. dr mi je rekla da nije sigurna koliko bi rezultati amnio bili pouzdani u toj nedelji. Moja dr inace radi u Visegradskoj, ali radi i privatno, ja idem privatno kod nje, ali mi je za kordo rekla da obavezno radim u Visegradskoj, i da cu lezati par dana. Naravno, ona ce mi raditi i kordo, ali moram priznati da nisam bas skroz opustena.
Inace, kad je stigao rezultat triple testa, dr mi je rekla da mi ona preporucuje dve opcije - da radim kvadriple test ili kordo. Ja sam odmah odlucila da cu raditi kordo, nisam se dvoumila ni jednog trenutka, jer prosto takvu neizvesnost ne bih mogla da podnesem.
Sve u svemu, za nedelju dana idem u Visegradsku, ali ubi me ova neizvesnost user posted image

clock-img

27.03.2010, 13:46

clock-img

Snelle

pencil-img

7447

Ana, znam da je nemoguće da se ne brineš, ali probaj da se opustiš. Skokni do teme double test i vidi tamo šta sam pisala, isto to se odnosi i na triple. Tvoj loš rezultat ne mora ama baš ništa loše da znači user posted image

clock-img

27.03.2010, 17:16

clock-img

pahulja76

pencil-img

1516


IZVORNA PORUKA: Anna79

Meni je triple test koji sam radila pre mesec dana pokazao visok rizik za Down-a, jer mi je Beta HCG dosta povisen, pa mi je dr zakazala kordo za 06. april u Visegradskoj, jer je u trenutku kad mi je stigao rezultat vec bilo kasno za amniocentezu, tj. dr mi je rekla da nije sigurna koliko bi rezultati amnio bili pouzdani u toj nedelji. Moja dr inace radi u Visegradskoj, ali radi i privatno, ja idem privatno kod nje, ali mi je za kordo rekla da obavezno radim u Visegradskoj, i da cu lezati par dana. Naravno, ona ce mi raditi i kordo, ali moram priznati da nisam bas skroz opustena.
Inace, kad je stigao rezultat triple testa, dr mi je rekla da mi ona preporucuje dve opcije - da radim kvadriple test ili kordo. Ja sam odmah odlucila da cu raditi kordo, nisam se dvoumila ni jednog trenutka, jer prosto takvu neizvesnost ne bih mogla da podnesem.
Sve u svemu, za nedelju dana idem u Visegradsku, ali ubi me ova neizvesnost user posted image



anci, a kolika ti je bila ta beta posto si napisala da je povisenauser posted image ja sam juce podigla reziltate triple testa ali do utorka nema ko da mi ih protumaci user posted image

clock-img

29.03.2010, 15:07

clock-img

Anna79

pencil-img

57

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ana, znam da je nemoguće da se ne brineš, ali probaj da se opustiš. Skokni do teme double test i vidi tamo šta sam pisala, isto to se odnosi i na triple. Tvoj loš rezultat ne mora ama baš ništa loše da znači user posted image



Snelle, hvala ti, sve to znam i stvarno mislim pozitivno, ali na momente me uhvati nenormalna panika. Samo jedva cekam da se sve sto pre zavrsi

clock-img

29.03.2010, 15:11

clock-img

Anna79

pencil-img

57

IZVORNA PORUKA: pahulja76


IZVORNA PORUKA: Anna79

Meni je triple test koji sam radila pre mesec dana pokazao visok rizik za Down-a, jer mi je Beta HCG dosta povisen, pa mi je dr zakazala kordo za 06. april u Visegradskoj, jer je u trenutku kad mi je stigao rezultat vec bilo kasno za amniocentezu, tj. dr mi je rekla da nije sigurna koliko bi rezultati amnio bili pouzdani u toj nedelji. Moja dr inace radi u Visegradskoj, ali radi i privatno, ja idem privatno kod nje, ali mi je za kordo rekla da obavezno radim u Visegradskoj, i da cu lezati par dana. Naravno, ona ce mi raditi i kordo, ali moram priznati da nisam bas skroz opustena.
Inace, kad je stigao rezultat triple testa, dr mi je rekla da mi ona preporucuje dve opcije - da radim kvadriple test ili kordo. Ja sam odmah odlucila da cu raditi kordo, nisam se dvoumila ni jednog trenutka, jer prosto takvu neizvesnost ne bih mogla da podnesem.
Sve u svemu, za nedelju dana idem u Visegradsku, ali ubi me ova neizvesnost user posted image



anci, a kolika ti je bila ta beta posto si napisala da je povisenauser posted image ja sam juce podigla reziltate triple testa ali do utorka nema ko da mi ih protumaci user posted image



Draga, meni je triple radjen u 17 + 5 nedelji, a Beta Hcg mi je bio 44711 mlU/ml, tj. 3.56 Corr.Mom, sto je za taj period visoko, pa je to za sobom povuklo da mi i rizik za Down-a bude visok. sta pise kod tebe?

clock-img

29.03.2010, 17:48

clock-img

pahulja76

pencil-img

1516

meni sa triple testa za betu pise 9280 mlU/ml tj 0.39 Corr. MoM
al su meni na uz nasli kod bebe cistu pa me sad hvata panika user posted image

clock-img

30.03.2010, 11:43

clock-img

Anna79

pencil-img

57

IZVORNA PORUKA: pahulja76

meni sa triple testa za betu pise 9280 mlU/ml tj 0.39 Corr. MoM
al su meni na uz nasli kod bebe cistu pa me sad hvata panika user posted image



Koliko se ja razumem, mislim da ti je Beta dobar. A sto se tice ciste, nemoj da brines, ja sam imala hematom do 13 nedelje i krvarila sam, pa je prosao. Javi obavezno sta ti je dr rekao, koliko sam razumela, ides danas?

clock-img

30.03.2010, 12:20

clock-img

pahulja76

pencil-img

1516

dans idem kod moje dr da joj odnesem sve rezultate testova tj. analiza koje sam u zadnje 2 nedelje radila (brisevi, uz, stomatolog) i da mi da uput za institut za majku i dete.... sutra idem na 4D uz i konacno u cetvrtak na konzilijum-danas me vec hvata pomalo panika user posted image

clock-img

30.03.2010, 12:24

clock-img

Anna79

pencil-img

57

Joj, draga, znam, tako je i meni zbog kordocenteze, ali moras da budes jaka. Normalno je da te hvata panika, ali pokusaj da razmisljas pozitivno.
Drzi se i javi obavezno sta je bilo

clock-img

30.03.2010, 12:26

clock-img

pahulja76

pencil-img

1516

hocu anci user posted image user posted image user posted image

clock-img

30.03.2010, 12:30

clock-img

Nessa

pencil-img

14

Radila sam kordo u Visegradskoj pre mesec dana i mogu vam reci da procedura nije bolna ali je neprijatna.Ne znam koliko ce vam ovo pomoci ali tamo kordo rade samo tri lekara od kojih je jedan totalni debil mene je busio tri puta bez uspeha i bukvalno je vezbao na meni.Drugi put mi je to radio doc.Glisic i coveka je genije kao i prof. Radunovic.Moj savet je da nikako ne dozvolite da vam korodocentezu radi dr. Milicevic! On je mozda strucan za amnio ali korodo je malo komplikovaniji zahvat.

< Poruku je uredio Nessa -- 30.3.2010 12:31:52 >

clock-img

30.03.2010, 13:03

clock-img

Anna79

pencil-img

57

IZVORNA PORUKA: pahulja76

hocu anci user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image

clock-img

30.03.2010, 13:16

clock-img

Anna79

pencil-img

57

IZVORNA PORUKA: Nessa

Radila sam kordo u Visegradskoj pre mesec dana i mogu vam reci da procedura nije bolna ali je neprijatna.Ne znam koliko ce vam ovo pomoci ali tamo kordo rade samo tri lekara od kojih je jedan totalni debil mene je busio tri puta bez uspeha i bukvalno je vezbao na meni.Drugi put mi je to radio doc.Glisic i coveka je genije kao i prof. Radunovic.Moj savet je da nikako ne dozvolite da vam korodocentezu radi dr. Milicevic! On je mozda strucan za amnio ali korodo je malo komplikovaniji zahvat.



Ja sam razumela moju dr da ce mi ona raditi kordo, ali i ako nece, sigurna sam da ce me staviti u dobre ruke user posted image

clock-img

30.03.2010, 13:17

clock-img

Anna79

pencil-img

57

IZVORNA PORUKA: Anna79

IZVORNA PORUKA: Nessa

Radila sam kordo u Visegradskoj pre mesec dana i mogu vam reci da procedura nije bolna ali je neprijatna.Ne znam koliko ce vam ovo pomoci ali tamo kordo rade samo tri lekara od kojih je jedan totalni debil mene je busio tri puta bez uspeha i bukvalno je vezbao na meni.Drugi put mi je to radio doc.Glisic i coveka je genije kao i prof. Radunovic.Moj savet je da nikako ne dozvolite da vam korodocentezu radi dr. Milicevic! On je mozda strucan za amnio ali korodo je malo komplikovaniji zahvat.



Ja sam razumela moju dr da ce mi ona raditi kordo, ali i ako nece, sigurna sam da ce me staviti u dobre ruke user posted image



I da, zaboravih da napisem da zahvaljujem na savetu user posted image

clock-img

01.04.2010, 11:17

clock-img

pahulja76

pencil-img

1516


IZVORNA PORUKA: Anna79

Joj, draga, znam, tako je i meni zbog kordocenteze, ali moras da budes jaka. Normalno je da te hvata panika, ali pokusaj da razmisljas pozitivno.
Drzi se i javi obavezno sta je bilo



anchi, pisala sam u temi trudnice kada idete na pregled
KLIK

clock-img

07.04.2010, 21:40

clock-img

Anna79

pencil-img

57

E ovako, danas sam dosla iz Visegradske, juce ujutru su mi uradili kordocentezu. Sve u svemu, nije nista strasno, vise je neprijatno nego sto boli.
Ono sto je bio mali problemcic jeste to da je bebica tako sve vreme bila okrenuta da je otezano uzimanje krvi iz pupcane vrpce jer sve vreme sedi na istoj, pa su mi uzeli malu kolicinu, sada cekamo da nam iz laboratorije jave da li je to dovoljna kolicina ili ce morati da se ponovi. Sama procedura uglavnom traje kratko, par minuta, ali je kod mene trajalo nekih pola sata iz navedenog razloga.
Sada moram strogo da mirujem narednih sedam dana, pijem i Palitrex, a rezultati su gotovi (ako je kolicina koju su mi uzeli dovoljna) za nekih desetak dana.
Samu intervenciju mi je uradio dr Glisic i stvarno je odlican. Dodatno me hrabri to sto mi je pre samog postupka rekao da mu na ultrazvuku deluje da je sve u najboljem redu i da je bebica vrlo nemirna, sto je uvek dobar znak user posted image