cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Serklaž / cerclage

  
clock-img

20.07.2013, 13:24

clock-img

reve84

pencil-img

533

Zdravo Zoruleee...

Ja sam radila u junu serklaz preventivno. Sto se tice ponasanja sa serklazom, onako kako si napisala tako i ja radim. Tako su mi rekli.....NIsta tesko da se dize, bez preteranog cucanja ili saginjanja ali ostalo umereno sto vazi i za ostale trudnice.

Nego mene zanima taj tvoj problem sa eserihijom...Meni se sad prvi put pojavila u vaginalnom i cervikalnom brisu...U ponedeljak idem na kontrolu ali dok ne odem sta su tebi rekli za to...Koliko je opasna u trudnoci pogotovo u cerviklanom brisu?

Pozz!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

clock-img

11.09.2013, 19:50

clock-img

Dani.kv

pencil-img

1634

Da li neko zna koliko se ostaje u bolnici posle serklaza?

clock-img

11.09.2013, 21:12

clock-img

reve84

pencil-img

533

Dani mene su pustili sutradan. Taj dan kad mi je radjen ukljucena mi je jedna boca tokolize za svaki slucaj zbog intervencije i antibiotik i sutra sam pobegla iz bolnice.


_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

clock-img

13.09.2013, 13:29

clock-img

cvećka

pencil-img

876

Ti si se doktoru popela na glavu ne bi li izasla odmah sutra, priznaj sad lepo user posted image

clock-img

13.09.2013, 14:33

clock-img

Dani.kv

pencil-img

1634

Evo i mene. Sve pripreme su ruzne i jadne. Ovako sam dobro prosla. Nista me ne boli i ne znam kad cu kuci

clock-img

14.09.2013, 10:33

clock-img

reve84

pencil-img

533

Dani najteze je proslo...jos malo i kuci si...

Cvecka kako si znala ??? :))))

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

clock-img

15.11.2013, 17:30

clock-img

Milica cica

pencil-img

887

Ja idem na procenu sledeće nedelje, meni je planiran preventivni serklaž u 17.nedelji, ali mi je posteljica bila dosta nisko, oko 1,5cm od grlića pa su odustali. Meni je dr rekao da može da se uradi do 27.nedelje.

clock-img

15.11.2013, 21:12

clock-img

vikiveki

pencil-img

8792

Ja sam u prvoj trudnoći htela sama tj.tražila sam od dr. da mi stavi serklaž jer sam mislila da je tako sigurnije.Međutim dr. mi je rekao da to nije potrebno i tako je i bilo.

clock-img

12.01.2014, 12:16

clock-img

tillia

pencil-img

310

da li je neko skoro radio privatno,koliko otprilike kosta?

clock-img

23.01.2015, 11:32

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: ishler

Mene je ginekolog upravo oabestio da mi je na grlicu ostao rascep od porodjaja i da cu u narednoj trudnoci morati obavezan serklaz.
Inace sam trudnocu predhodnu provela 5 meseci na tokolizi 24h zbog kontrakcija.
Od same pomisli me muka hvata,ono sto me interesuje da li je neko imao rascep i radio serklaz?user posted image



ishler draga, i kako si na kraju prosla u drugoj trudnoci? jesi li stavljala serklaz?
ja danas saznah da imam rascep grlica od drugog porodjaja. kakakv mi je porodjaj bio, nije ni cudo.
jel ti bio ured papa posle tog rascepa, ima li to neke veze?

clock-img

23.01.2015, 22:30

clock-img

Anoniman

ja samo da podignem temu, mozda jos neko vidi moje pitanje.
dakle, rascep grlica? user posted image
da li je adekvatno da pisemo ovde ili je potrebno otvoriti novu temu?

jos nesto sam zaboravila da kazem.. ja bila sigurna da je to od porodjaja, pa kazem danas dr kada mi je saopstila da to imam: pa ja sam bila samo 3 prsta otvorena, a dobila napone. mislim da su me na silu porodili..a ona ce meni na to: pa to nema veze, niste ni morali da budete trudni pa da dobijete rascep grlica. (?????) kako? ne shvatam sta je htela da kaze.
iskustva?

clock-img

23.01.2015, 22:37

clock-img

Olga75

pencil-img

20591

mozda je bolja nova tema u forumu : porodicno zdravlje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

24.01.2015, 00:27

clock-img

Anoniman

vazi, otvoricu

clock-img

11.11.2015, 09:42

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Juce sam dobila uput za pregled da vide treba li mi serklaz ili ne... prestravljena sam user posted image
Jel radio neko u betaniji? Jel rade na zivo il pod anestezijom?

clock-img

11.11.2015, 10:21

clock-img

sonyasha

pencil-img

2129

Anck, a zašto te šalju na procenu?jel ima nekih indikacija da treba?

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

clock-img

11.11.2015, 10:36

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Pa imala sam konizaciju pre 3 godine. Vidim ovde neki prosli i bez serklaza... sutra ujutru zovem da zakazem a neznam kako to ovde ide pa ako neko ima iskustva...

I da jaaako sam se unervozila user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.11.2015 10:37:06 >

clock-img

12.11.2015, 20:01

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Bila danas na pregledu u Betaniji , strasno me iznervirala doktorka njenim nastupom :"Pa zasto su vas poslali, pa jeste imali tegobe, pa zasto, pa kako..." Misliim..... i tacno sam ocekivala da ce biti divlja kao sto je i bilo. Kad mi je gurnula ruku mislila sam umrecu, doslo mi da je oteram u PM! user posted image

Srecom sve je za sad ok, kaze ona misli da ce tako i ostati ali da dodjem na kontrolu za mesec dana !

Pise grlic skracen za 1,5 cm a sad je trenutno 3cm ...to je valjda ok

clock-img

12.11.2015, 20:37

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

Koja dr te je pregledala?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

12.11.2015, 21:07

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Z.Grujic ja nemam reci !

clock-img

13.11.2015, 21:38

clock-img

alex88

pencil-img

2094

Anck svuda rade pod anestezijom ne brini,moja kuma je imala konizaciju ali prosla je trudnocu bez serklaza,bitno je da se prati mozda ti nece ni trebati

clock-img

03.12.2015, 18:44

clock-img

alex88

pencil-img

2094

Anck kakvo je stanje sa grlicem?jer ne treba serklaz?

clock-img

10.01.2016, 16:56

clock-img

alex88

pencil-img

2094

Dani kako izgleda sam cin skidanja serklaza?

clock-img

10.01.2016, 17:12

clock-img

Dani.kv

pencil-img

1634

Za razliku od postavljanja serklaza, skidanje je mala maca. Znaci u svesnom stanju, popnu te na sto, mislim da makazama scene, nesto povuce, izvuce i porodjaj moze da krene.
Nemoj da se plasis intuituvno ces da se branis, stiskas al valjda je to normalno posle svega.
Pre bolnice kupi silikonski katetar i ponesi sa sobom.
Ja sam odmah krenula da se otvaram i nisu stigli moji da donesu pa mi je zloglasna glavna sestra dala.
Opusti se. Najgore je proslo. Gledaj da beba bude sto duze u stomaku. Slusaj Dragoljuba. Zovi ga kad god imas neku nedoumicu a ja pratim iz prikrajka

clock-img

10.01.2016, 17:20

clock-img

alex88

pencil-img

2094

Ne plasim se,spremna sam i fizicki i psihicki i jedva cekam.Verovatno cu prirodno da se porodim pa mi onda ne treba kateter,da ponesem ja znaci i torbu user posted image

clock-img

10.01.2016, 17:48

clock-img

vocicana

pencil-img

12362

Dusa user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!