RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.9.2014 10:30:23)

Problem je sto vise ljudi ne osecaju drustvenu odgovornost. Samo svoje d*pe i ko vas druge sisa. To sto ti ne vakcinises svoje dete ugrozavas zdravlje i zivot mog koje nije jos poraslo da moze da primi vakcinu.

Moji ovo dvoje su oboje dobili u 13.mesecu. Kaca je 10.dan imala T 37.5, doduse ispostavilo se da su joj 2 zuba izbila tih dana. Kolja ni toliko.




mali_mis -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.9.2014 10:40:10)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Problem je sto vise ljudi ne osecaju drustvenu odgovornost. Samo svoje d*pe i ko vas druge sisa. To sto ti ne vakcinises svoje dete ugrozavas zdravlje i zivot mog koje nije jos poraslo da moze da primi vakcinu.





[sm=smiley20.gif] [sm=bravo.gif]

Nije mi bilo sve jedno kad je primao. Ne verujem u teoriju zavere, ali uvek postoji ono ali. Imam dobrog pedijatra i verujem toj zeni. Na svu srecu imali smo samo blagi osip i to je proslo.
Zdravlje deteta mi je na prvom mestu. Jednog dana ce krenuti u skolu, ko meni moze da garantuje da tad nece ne daj Boze izbiti epidemija malih boginja.




Sanchy -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.9.2014 10:44:17)

Ovo nije vise teorija zavere,videcemo jos ali po ovom clanku izgleda da je CDC lazirala istrazivanja ,videcemo ..M.nije primio MMR cekam da vakcinu proglase neodgovarajucom i da je rasclane na komponente,tako ce primiti pa kad tad..ovu ne..




Anarunika -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.9.2014 10:51:19)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Problem je sto vise ljudi ne osecaju drustvenu odgovornost. Samo svoje d*pe i ko vas druge sisa. To sto ti ne vakcinises svoje dete ugrozavas zdravlje i zivot mog koje nije jos poraslo da moze da primi vakcinu.

Moji ovo dvoje su oboje dobili u 13.mesecu. Kaca je 10.dan imala T 37.5, doduse ispostavilo se da su joj 2 zuba izbila tih dana. Kolja ni toliko.


Ja sam više za vakcinaciju, to mi još uvek ispravnije izgleda. Ali razumem da ljudi postaju sumnjičavi ( pa i ja donekle). Toliko trovanje uma sa raznoraznim pričama, kao da hoće skroz da nas zbune da totalno prestanemo da razmišljamo svojim glavama.




lesica -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.9.2014 10:54:06)

Dakle, teme bojkot vakcinaciji, autizam zbog vakcinacije - tamo se priča nastavlja.

Ovde kad će tj. kad su primili MMR i kako su podneli. [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.9.2014 10:55:07)

meni je isto palo na pamet da ovoj bebi kad bude doslo do toga dam mmr iz 3 puta ,kao rasclanjenu..ne znam,nisam pametna.




Torbica -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.9.2014 10:58:15)

NM [sm=smiley20.gif]
Mene nerviraju sektasi zdravog nacina zivota i samozvani prirodnjaci ili koji vec [sm=hudicek1.gif]. Ja prva jesam da se vodi racuna o svemu, ali brate to samo sirova hrana i gledanje u sunce [sm=smiley29.gif] uz to "prirodno" ide i odbijanje vakcinacije kao modela kojim nas sve truju, ma daaaaaj, povraca mi se od toga....
E sad, drugi je problem sto neko dobije vakcinu kad joj nije vreme ili je dete bolesno, i to odmah povezu sa genocidom!
Pa evo svezeg primera - ne zelite da znate sta bi bilo sa Serpicinim sinom da zena nije pametno odigrala i na svoju ruku odlozila MMR...[sm=bravo.gif]




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.9.2014 11:02:29)

Autizam zbog vakcina

bojkot vakcinacije





Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (19.9.2014 13:39:29)

Joj Serpi strasno je to kad se poljulja poverenje u lekara. Sigurno ga ne opravdavam, drskost i bezobrazluk nemaju opravdanje, samo mi nije jasno kako nije primetio da je dete bolesno. On nije imao temperaturu sa 16 000 leukocita?
Ovde se inace nikad ne radi krvna slika pred vakcinaciju. Pravilo vazi, da obicna prehlada nije razlog za odlaganje i moji su cesto bili slinavi kad su primali vakcine pa i MMR. Treba da prodje cetiri dana od temperature ako je dete bilo bolesno pre nego sto daju vakcinu ako je doslo do odlaganja.




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (19.9.2014 14:02:10)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Joj Serpi strasno je to kad se poljulja poverenje u lekara. Sigurno ga ne opravdavam, drskost i bezobrazluk nemaju opravdanje, samo mi nije jasno kako nije primetio da je dete bolesno. On nije imao temperaturu sa 16 000 leukocita?
Ovde se inace nikad ne radi krvna slika pred vakcinaciju. Pravilo vazi, da obicna prehlada nije razlog za odlaganje i moji su cesto bili slinavi kad su primali vakcine pa i MMR. Treba da prodje cetiri dana od temperature ako je dete bilo bolesno pre nego sto daju vakcinu ako je doslo do odlaganja.




Maslacak,on je bio bolestan pre nego da odemo kod dr,ispio sirup ali ocigledno nije delovala terapija,jednostavno samo sam zamolila da malo odlozimo vakcinu,obican pregled koji je obavio nije ukazivao tj on mi je rekao da je dete zdravo,ne znam kako nije video upaljeno grlo,i mnogo me brine to sto stvarno mislim da nije jos uvek spreman za mmr,sta ti mislis o tome? Znas da je usporen u fizickom pogledu,pa sam samo htela da malo mentalno i fizicki sazri.




Modessty -> RE: MPR (MMR) vakcina (19.9.2014 14:05:23)

nama je naša pedijatrica rekla da MMR nikako pre 18 meseci
a Niko a će je dobiti verovatno mnogo kasnije. evo kasnimo i sa pentaximom




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (19.9.2014 14:39:03)

Ja sam to vec postovala, pokazano je da decija losije reaguju na vakcinu sto je kasnije prime tj reakcija je zesca. Ni tada im se nece nista desiti stvarno opasno, ali veci je rizik od nus pojava. Osim toga osnovni problem odlaganja je sto je dete izlozeno riziku da se u medjuvremenu razboli i time se gubi svrha vakcinacije.
Serpi ja stvarno mislim da to nema veze. MMR moze da se daje vec od 9 meseci, razlog zasto se daje kasnije je da kod nekih beba postoji jos uvek pasivni imunitet od majcinih antitela koji moze da inaktivira antigen, znaci imunizacija bi bila defektna. To je razlog zasto je u kalendaru tek sa navresenih 11 meseci (barem ovde).





serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (19.9.2014 20:32:29)

Hvala Maslacko [sm=smiley31.gif] necu da odlazem do ko zna kad,samo jos par meseci.




Anarunika -> RE: MPR (MMR) vakcina (22.9.2014 8:57:16)

Evo sad uzeh knjižice od dece, treba da zakazujem sistematski. Pogledah vakcinacioni karton i vidim da je stariji primio MMR sa 16 meseci a mlađi sa 14. To je sudeći po većini postova malo rano, ali eto oni nisu imali nikakve reakcije , čak ni one blage. Sećam se da uopšte nisam ni razmišljala da li da se vakcinišu ili ne. To se podrazumevalo. I znam da smo u par navrata , ali ne sećam se da li je bio MMR ili neka druga vakcina, odlagali vakcinaciju zbog prehlade, gripa i sličnog.
Volela bih da sa takvim poverenjem, vakcinišem i bebicu koja će doći...




Torbica -> RE: MPR (MMR) vakcina (22.9.2014 18:43:52)

Moja cerka je dobila sa 13 punih, 14-i mesec. Podnela solidno, osip, temp preko 38 par dana, otekle zlezde, nista posebno.
Decaci nisu jos... Pisala sam..




lokica77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 17:13:27)

Zene pitanjce,
elem K je juce primila mmr, jutros je uredno odvela u vrtic a ja na posao, kad tamo koleginica pita "Zar moze u kolektiv, a tek primila vakcinu, jel tebi dr rekla da je ostavis kuci 2-3 dana pa tek onda moze u kolektiv?"
ja [sm=smiley3.gif] i ne, nije mi niko rekao, pojma nisam imala da mora da ostane kuci 2-3 dana od vakcine
Sta kazete???




Žapkić -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 17:39:51)

Lokice, nama niko isto ništa nije rekao...[sm=smiley13.gif] Doduše, moje dete i ne ide u vrtić, ali ne vidim zašto ne u kolektiv.[sm=smiley13.gif]
Valjda će se javiti još neko .




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 17:44:25)


IZVORNA PORUKA: lokica77

Zene pitanjce,
elem K je juce primila mmr, jutros je uredno odvela u vrtic a ja na posao, kad tamo koleginica pita "Zar moze u kolektiv, a tek primila vakcinu, jel tebi dr rekla da je ostavis kuci 2-3 dana pa tek onda moze u kolektiv?"
ja [sm=smiley3.gif] i ne, nije mi niko rekao, pojma nisam imala da mora da ostane kuci 2-3 dana od vakcine
Sta kazete???


A što ne bi išla u kolektiv? Jedino ako misli da će joj imunitet malo opasti zbog vakcine, drugih razloga nema.




lokica77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 18:27:09)

Pa nemam pojma i ja ne vidim zasto ne bi isla... bas sam se zamislila sad....[sm=zmeden.gif]




Žapkić -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 18:28:38)

Ma, Loki, ja mislim da sme slobodno da ide i d nemaš razloga za brigu.




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 18:29:11)

Meni je logičnije da ne ide u vrtić u periodu kad se očekuje reakcija na vakcinu, za 2 nedelje, čisto da bi bila kod kuće pod nadzorom zbog eventualne temperature, dotad....




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 18:32:41)

Doduše, kad je Iva primala MMR uradili smo krvnu sliku koja je bila malo slabija i dr joj odloži. Za 7 dana dobije visoku temp a dr kad smo je doveli samo zgranuto, sa, za mene, užasnim izrazom lica, reče: "Zamislite da smo joj dali MMR pre 7 dana!? Kakav bi haos napravili kod nje!"

A kda je posle 3 meseca primila vakcinu KS bila i više nego odlična, zdrava o dren, ni temp nije dobila, sve prošlo u najboljem redu.




lokica77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 18:37:12)

mi smo radili kks( i bila je odlicna) ali 20-ak dana pre nego sto je primila vakcinu, posle smo isli na more i jos malo proskitali, preksinoc se vratili i juce je odvedem dr je pregleda i kaze moze mmr, kks nije ni predlozila da ponovo uradimo




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 18:41:39)

Ma sigurno je ona dobro, suludo je da bude kod kuće 2 nedelje pa još i ako dobije reakciju na vakcinu, mnogo će da izostaje iz vrtića.
Da bi ti bila mirna, zovi dr, ili svrati da pitaš šta da radiš.




lokica77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 18:59:04)

Otici cu svakako koliko sutra, dr nam radi posle podne, hvala ti draga mislim da bezveze panicim ali ajde sve u rok sluzbe[sm=smiley1.gif].
P.S. sad je usla u kucu (moja mama je vodila napolje) kad ono iz nosica malo curka vodica...brrrrr u strahu su velike oci....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>