|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:27:15   
Anoniman
Nedavno sam od prijateljice,lekara, saznala da sve veci broj roditelja odbija da vakcinise svoju decu iako je zakonski obavezno. Naravno,placaju novcanu kaznu koja se krece oko 100.000din,ali to pravdaju masovnim pokretom u svetu,posebno u SAD. Sta vi mislite o tome?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:31:58   
mihi
Najgore je sto takva deca idu u vrtiće i zaista su u riziku da dobiju i morbile, i zauške.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:32:27   
ivaj
Skoro sam cula za ovo.
Sta znam,oni mogu da kazu za nas da smo ludi sto vakcinisemo a mi za njih sto ne rade to.Mada moram da priznam da sam par puta cula neka obrazlozenja zbog cega nece i naterala su me da se zamislim.Ali samo na krako.

Sve idem logikom da se to radi kod nas godinama,da se vecina dece vakcinise pa bolje pripadati vecini.Bar u ovom slucaju.

Drugi bas neki razlog i misljenje nemam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:32:56   
NadaR
Ja se ne bih nikada igrala sa zdravljem svoga djeteta user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:42:34   
mihi
Piše se svašta, nestručna lica tumače vakcine, rezultat je to da roditelji bojkotuju vakcinaciju. Ja sam Miloša do sada uredno vakcinisala, dobio je i Prevenar koji nije na programu redovne vakcinacije.

< Poruku je uredio mihi -- 24.1.2011 13:43:04 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:45:44   
SUPER MAMA
I ja sam za vakcinaciju ne bi zelela da se igram sa zdravljem svoga deteta.


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:47:44   
Olga75
mislim da osobe koje ugrozavaju javno zdrav;je treba krivicno da se gone . Nemate pojma cega sam se sve naslusala u vezi vakcinacije . Od globalne zavere do moje nestrucnosti .user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:49:45   
SUPER MAMA
Od globalne zavere do moje nestrucnosti .user posted image

Strasno.user posted image


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:53:47   
mihi
Stariji sin je vakcinisan sa 13 meseci, ništa se o tome nije znalo, niti je kome padalo napameta da takve stvari radi, on je rođen 97, a sad kada sam Miloša trebala da vakcinišem, otvaralla sam Medline, da tražim stručnu literaturu, da vidim nus pojave......

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:54:09   
Olga75
SM, da ne poverujes i cuveno pitanje a cime ti vakcinises svoju decu . Marija je dobila one vakcine koje socijalno pokriva a ni za jednu ti niko ne moze garantovati 100 % imunitet i da ce proci bez ikakve reakcije . Pobogu i bol je reakcija. Da ne pricam o iscudjavanju na sastojke , k'o da lokalni bakalin kasicicom ubacuje timerosal . Strasno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 13:55:52   
mihi
Ali kad sabraše to znanje o rastvaračima i nosačima vakcinauser posted image .

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 14:01:59   
SUPER MAMA
Ima svakavih ljudi, ja imam primer u komsiluku zena nije vakcinisala svoju bebu od rodjenja i spremna je da snosi posledice znaci da je kazne, samo da ne truju njenu bebu.
Ja verujem kakva god da nam je drzava da bar malo paze na vakcine, nisma strucna mozda sma i naivna.
I meni Monika je primila ove drzavne vakcine i hvala bogu normalno dete je a sto se tice reakcija skoro da ih nije ni imala sem sto je bilo mesto malo nateceno prvi dan.
Najgore mi je kad mi kazu:Pa zar si dozvolila da je vakcinisu sa drzavnim vakcinama?user posted image
Kao da sam ja najoga majka jer pobogu te vakcine su otrovne, svasta.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 16:21:16   
Brana
Ja sam protiv vakcinacije jer je nasa prijateljica bila direktorka Torlaka i zena je rekla da privatne vakcine tipa Pentaxin ne prolaze kontrole nego da ih privatnici uvoze na crno i rekla je i koji ljudi to rade,takodje nekoliko primera mojih prijatelja cija su deca imala posledice ispitane i uzrok je otkriven od strane strucnjaka da je u pitanju vakcinacija,takodje jedan od nacelnika za vakcinaciju je javno pricao da je njegovo dete dobilo autizam od vakcina i apelovao da se ne primaju,imam i neki video o americkom expertu koji je isto tako javno pricao sta se stavlja u vakcine da bi se izazivala razna oboljenja da bi se onda opet pravile vakcine za lecenje tih bolesti itd....U nekim zemljama Amerika,Australija,ima ih jos ne mogu sada svih da se set_im vakcinacija ne postoji i nikom nista ne fali prema tome ja sam moje dete vakcinisala do 8 meseci ali primao je Torlakove vakcine i to je to!
Takodje Hib vakcina je americkog porekla i ne ispitana je a da je se bebama!
Sta je falilo nasim bakama koje nisu prmale vakcine,zdravije su zivele,nije bilo toliko problema sa zatrudnjivanjem itd...Moj pedijatar kada sam rodila Lakija u startu mi je rekao nemoj da mu dajes Vigantol jer on radi taj posao vec 40 godina i prateci uticaj tih kapi rekao je da deca dobijaju kostana ostecenja i da mu dajem Ad kapi i na kraju se ispostavilo da se Vigantol ukida javno!
Ja nisam losa majka i ne ugrozavam svoje dete time sto mu necu davati da prima vakcine nego kao i druge majke sto misle da je dobro davati tako i ja mislim da ne treba davati!
Naravno svako ima svoje misljenje i ne treba nikome osporavati da uradi ono sto misli da je najbolje za svoje dete!

< Poruku je uredio Brana -- 24.1.2011 16:33:12 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 16:33:38   
Anoniman
Ja ne verujem u te razne teorije zavera i koječega, smatram da njih smišljaju dokoni ljudi željni pažnje (Brano, ovo naravno nema veze sa tobom, mislim na ljude na mnogo višim pozicijama od nas običnih smrtnika koji nam to serviraju).
Mislim da je vakcina nešto najbolje što se čovečanstvu desilo, i iskoristiću privilegiju življenja u 21. veku do maksimuma.
Što se tiče roditelja koji "bojkotuju" vakcinaciju...koliko god ja bila svesna da je to, kao i kod svih ostalih roditelja, iz najbolje namere, ne mogu ni da razumem, ni da opravdam nevakcinisanje deteta. Bez ljutnje

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 16:39:05   
Brana
Nedjo to je tvoje misljenje ja se ne ljutim ja sam imala prilike da se uverim i mnogo toga se i javno pokazalo,moja prijateljica direktorka Torlaka sigurno me nije lagala jer sam ja zahvaljujuci njoj i njenoj pomoci zatrudnela,ali takodje nema ljutne i pokazivanje ne razumevanja za majke koje ne zele da vakcinisu svoju decu!Nije ni cudo sto ih je sve vise takvih koje ne zele!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 17:10:12   
lenaa
Brana slazem se sa tobom. Imala sam prilike da razgovaram sa mnogim lekarima ovde i u Austriji da bih se informisala sta je najbolje za moje dete. Misljenja su podeljena. Mnogi ljudi uopste nisu vakcinisali svoju decu, nisu dali ni jednu jedinu vakcinu - njihovo pravo, to je ovde dozvoljeno. Nas dr nam je objasnio da je sada vakcina dosta poboljsana i da bukvalno nema nikakvih posledica pa se retko javi i povisena temperatura . To naravno govorim za Svajcarsku, ne znam kako je u Srbiji. Da ne duzim, moja bebica po rodjenju nije primila vakcinu - ne daje se, primila je oralno nesto za ciscenje krvi. Dali smo joj vakcinu koja je 6 u 1. Nikako ne bih kao roditelj odbila vakcinu protiv decije paralize recimo, jer da se nesto dogodi ne daj Boze a ja sam to mogla da sprecim vakcinom, a joj necu ni da pisem dalje....

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 17:25:17   
Brana
I ja sam dala Lakiju Diterper,Polio,Hep, nikako Pentaxin i tri revakcinacije tih vakcina i to je to nisam htela da dam Hib vec sam napisala zasto,ali su sve Torlakove tj.Laki je primio sve vakcine koje sam ja primala kao mala!
Sto ti kazes za paralizu veliki kasalj.... to je primio a ove novije uvedene ne!
Naravno treba da se informisemo kao ti a ne samo da prihvatamo kako nam ovde serviraju.user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 24.1.2011 17:26:30 >

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 17:30:20   
Olga75
Brano , svako radi kako misli da treba a taj vajni strucnjak neka meni tacno objasni vezu izmedju MMr vakcie ( prdpostavljam da je ona u pitanju ) i autizma. Pod jedan svi znaju da su doticni lekari u Vestminstenu ( tamo gde se vencavaju engleski kraljevi ) bili kivni na farmaceutske industrije jer im je bilo malo suski i poturili tu pricu . Nigde nema ni jedan rad , koji bi meni kao lekaru potvrdio vezu izmedju autizma i MMr vakcine.
Ne vakcinisati malo dete protiv tetanusa i poliomijelitisa je toliko neodgovorno da uopste necu trositi ni vreme ni zivce da objasnjavam zasto je to bitno.
Mislim da bi drzava trebala da mnogo stroze reaguje na pojedince koji nesmotrenim odlukama ugrozavaju javno zdravlje.
Sad cu reci nesto krajnje bezobrazno i neeticki : bas me briga za tudju decu , briga me je samo za moje


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 17:41:55   
lenaa
A sta se desava sa vakcinacijom protiv svinjske gripe ? Citala sam na netu a i mama mi je pricala koliko su na tv-u apelovali na ljude da prime tu vakcinu - strasno. Pa te umro tamo neki N.N od svinjske gripe pa svakakve neke price, samo da se ljudi nagovore da prime vakcinu. I primilo je dovoljno ljudi, naravno vecinom nekih bakica i dekica koji su vec bolesljivi pa se boje za svoj zivot i misle da ce se ovako zastititi.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 17:43:30   
Olga75
vakcina protiv gripe NIJE obavezna vakcina

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 17:46:28   
lenaa
Da u pravu si, u Svajcu ni jedna nije obavezna

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 18:04:32   
Verus
Ovde (SAD) sada daju vakcinu za gripu zajedno sa svinjskom. Helena je primila 2.  Prva se daje sa 6 meseci a druga odmah posle mesec dana..mislim da bebice koje idu u jaslice ipak treba da prime protiv gripe.  Ne garantuje jer moze neki drugi virus biti aktuelan, ali ce ih bar zastitit od tih nekoliko...

Sto se tice MMR jako sam bila iskidana sta da radim.  Naravno do sada je sve vakcine primila, i mislim da zbog vakcina ima manje decijih bolesti.  Ali skoro sam citala izvestaj da MMR stvarno nema veze sa autizmom.  Skorija istrazivanja su ukazala na vezu zutice kod beba i visokog bilirubina i autizma. 

Autizam je jaaako sirok pojam. Neka deca govore i normalno funkcionisu, druga sede sama i klate se u cosku.  Mislim da se sada to puno lakse prepoznaje i zato visok procenat slucajeva...

Ne znam iskreno sta da mislim.  Magareci kasalj i slicne stvari nisu za zezanje.  U Kaliforniji je skoro dosta beba umrlo zbog istog.  Sto je najgore roditelji su ti koji cesto prenesu deci.

Sve u svemu, vakcinisacu je za sve sto bi trebala da dobije.  Smatram da je previse, ali svakako ne moze ni biti u vrticu ako nije primila sve vakcine.

Sada na 9 mesecnoj kontroli nije nista primila.  Znaci zadnje su sa 6 meseci, sledeca tura sa 12....
IZVORNA PORUKA: olga75

vakcina protiv gripe NIJE obavezna vakcina

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 18:07:39   
Brana
Olga ja sam rekla svoje iskusvo i misljenje tako da napadanje i nervoza nisu potrebni jer ja nikoga ne teram da radi nesto sto nece vec sam samo iznela svoje misljenje a kao drugo MMR vakcinu ja nisam ni spomenula!user posted image
trece i treba da te briga za svoje dete i onda ne treba da me napadas zasto ja mom necu da dam!i ja brinem za svoje dete na svoj nacin i necu ovde nisakim da se svadjam!user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 24.1.2011 18:08:34 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 18:09:45   
Brana
IZVORNA PORUKA: lenaa

A sta se desava sa vakcinacijom protiv svinjske gripe ? Citala sam na netu a i mama mi je pricala koliko su na tv-u apelovali na ljude da prime tu vakcinu - strasno. Pa te umro tamo neki N.N od svinjske gripe pa svakakve neke price, samo da se ljudi nagovore da prime vakcinu. I primilo je dovoljno ljudi, naravno vecinom nekih bakica i dekica koji su vec bolesljivi pa se boje za svoj zivot i misle da ce se ovako zastititi.

slazem se u potpunosti!

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 18:15:18   
Olga75
Brano da sam te napadala rekla bih to mnogo gore. Kazem da predpostavljam da se radi o MMR vakcini jer za nju kruixe price da je povezana sa autizmom. Ti ako ces vakcinisati dete to ces uraditi ako neces tvoja stvar . U nicije odluke se ne mesam user posted image
Mozda sam zvucala ostro ali i ti bi da ti ja kazem da je neki kompozitor bljak a nemam pojma o muzici user posted image
Slazem se da poredjenje nema smisla ali ja leba jedem od diplome medicinskog fakulteta , radila sam i sa decom i mislim da dovoljno znam da mogu reci vakcinacija je potrebna user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here