RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


ivekpivek -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 9:02:38)

dobro jutroo i od mene ,[sm=smiley31.gif],,mene zanima dali se smije ici na aerobik ako dojis dali to moze umanjiti mlijeko




Janncica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 9:33:57)

Dobro jutro... izvol'te na kafu [sm=kava.gif]
Zemunka,kod dekice smo bili. Obozavam ga [sm=bravo.gif] Lecio je mene kad sam bila mala,a sad i moju decu. A nema mu ravnog.
Ivekpivek,mislim da ti se nece smanjiti mleko,ali znam da sam negde procitala da mogu samo umerene vezbe,jer toksini prelaze u mleko...bla bla...tako nesto..Imas na fejsu grupu za podrsku dojenju.Mozes tamo da viidi.




pocahontas -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 9:49:24)


IZVORNA PORUKA: ivekpivek

dobro jutroo i od mene ,[sm=smiley31.gif],,mene zanima dali se smije ici na aerobik ako dojis dali to moze umanjiti mlijeko


nije dobro da se dobije upala misica, posebno gornjih ekstremiteta, nesto zbog mlecne kiseline, kad su misici pod upalom mleko menja ukus, kolicina se ne menja, samo ukus...tako su meni objasnili..




jovicaa -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 10:22:25)

mislim da zavisi od toga kolika je beba.
ako ima preko godine, sigurna sam da mozes da vezbas.
evo aleks i ja slazemo puzle, maki malo drema cekamo da se probudi, pa idemo nas troje u setnju..




little_one -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 10:40:11)

Jutro mame!

Nama se jutros oko 3 Andrea probudila uz plac i ja je pipnem po celu i imam sta da vidim....temperatura...srecom imala cepica u kuci...


Jutros joj opet stavim cepic i ona se pokaki nakon sat i po od cepica....valjda se stigao apsorbovati za tih sat i po....eno je dusa spava, samo klone i spava...a balavi za medalju...nos joj samo curi, koliko god izvucem jos uvijek idu bale....viroza neka je dohvatila....valjda ce da je popusti brzo...

Za vjezbanje u dojenju nemam pojma, ali mi ima smisla da toksini koji se izlucuju vjezbanjem mogu da uticu na mlijeko...ipak su toksini otrovi....al to je neko moje laicko misljenje...e sad zavisi i kolika je beba...da li joj to predstavlja jedinu hranu ili ne....




ivaMark -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 10:43:11)

Jole, ma T je divna [sm=bravo.gif] a drugar joj je lik sa flomasterima [sm=smiley36.gif]...

Moja bebana kaki po pet puta na dan, bas je pocela da me brine... Nocas je kakila u pola tri, pa jutros u sedam, zatim oko deset sada... Kaka je normalna, nije tecna, nekada ima malo sluzi, ako nastavi ovako u ponedeljak cu nositi stolicu na analizu.
Juce smo bile malo u dvoriste, covece...vetar i dalje duvka, tamo odakle smo dosle nije ovoliko duvao za sest meseci, zaboravila sam kako je ovde [sm=smiley1.gif]

Cvecka, bravo za kasicu, mogu da ih zamislim onako jedno do drugog kako ruckaju. Oduvek sam zelela blizance, pretpostavljam da je tesko ali je i lepo.




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 12:29:04)

Necete verovati,ali ja opet nemam net.[sm=smiley13.gif]

Ivekpivek nije preporučljiv ni gubitak kilograma jer opet topljenjem masnih naslaga se oslobadjaju toksini a vežbanje nije preporučljivo jer mlečna kiselina koja se stvara tokom vezbanja u mišićima odlazi i u mleko. E sad,mnoge žene izgube dosta na kilaži upravo zbog dojenja. (one bi trebale da jedu zdravije i količinski više) čitala sam ako je beba uobročena a majka želi da vežba da bi onda vreme vežbanja trebalo da bude posle dojenja jer mleko najviše nadolazi pola sata pre podoja. Sigurno da možeš vežbati,samo se zdravo hrani i odredi tacno vreme vežbanja.

Moji spavaju,ja kuvam. Kad završim ako se D ne probudi,lećiću i ja. Bas je vreme za spavanjac.

Pozdrav mame




adulence -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 12:41:47)

Dobar dan,mi bile do poste platile sve racune,svratile do pijace da kupimo neku vockicu i dosle kuci,ja ukljucila pileci paprikas da se kurcka,Iva mi se uspavala pre nekih 15min,tako da sam sad mirna,ona spava,rucak se krcka...
Jovice jel ti krenuo Maksim na navikavanje...
Lo da sto pre budete bolji...nama je onaj bronhitis prosao,ali ona i dalje slini i kasljucne kad kad,nadam se da je to normalno...




jovicaa -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 12:51:49)

adulence jeste.. 2 dana je isao po 2 sata, onako, plakao je, videcemo kako ce dalje ici... kako je vama u vrticu, sta je to bilo sa bronhitisom, nisam u toku?
non stop su slinavi, kilavi, uf... bas me nervira ova zima.

a sto se tice toksina koji se oslobadjaju, mi i udisemo toksine i jedemo toksine(kroz hranu) i td i td.. ako bebi to vise nije jedina hrana, naravno da mozes da vezbas, pa nismo valjda operisane od zivota ako imamo decu i dojimo, samo napred, bolje ces se osecati. posebno ako beba ima preko godine..
znam dosta zena koje vezbaju..




pocahontas -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 13:12:31)

LO da nisu zubi?

meni su ovo za vezbanje rekli kad mi je beba imala 2 meseca i iskljucivo je sissala, e sad kazu da mleko ne postane otrovno nego kiselkasto,dok ne prodje upala misica, dakle nije stetno za bebu,ali vecina beba odustane zbog toga od sisanja jer im se ukus ne dopada..ja sam isla na par treninga (pilates) i odustala jer nisam htela da rizikujem, ali sigurno da je moguce vezbati neke blage vebe i dojiti...




adulence -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 13:15:50)

Jao kod nas ri je bio pakao,prvo je krenula da,kaslje i kaslje,3 puta smo odlazili kod lekara i govorili su nije joj nista,tek nakon 8 dana kaze dr bronhitis,terapija,inhalacije,i to se amirilo posle nedelju dana u utorak bili na kontroli dobro je,ostavila sam je jos ovu nedelju kod kuce,pa prekoautra da krene...bilo je sve auper,a sada posle tri nedelje ko zna ali navicice se a i ja cu imati vise proatora i za sebe i za ucenje,ma znas vec...




cvećka -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 13:36:47)

Doco, ma evo me, malo dok smo se sabrali sa ovo dvoje [sm=smiley36.gif] Ni nama pedijatar nije ni rec rekla o hrani, za to idemo u savetovaliste jednom mesecno ili malo redje, imas pola sata za jedno dete, pitas sta god te zanima, pregleda bebe skroz, bas se posveti zena, ne otalja te kao na decjem gde je uvek guzva... Ufff, mogu misliti za posao, mm je bez istog od septembra, a i ja cu biti cim mi istekne porodiljsko ): Jbt razmisljamo da idemo na Novi Zeland, zivota mi! Imamo i fakultete i licence i staz i boga nema da nadjemo posao... ako ne odemo negde radicu bilo sta, nije mi to problem, ali mi ne ide u glavu... No, nema veze, snaci cemo se (:

Janncice, pa bas da je pre neki dan... (((: uh, nama kao citava vecnost, posebno kad ne spavaju u isto vreme i kad se bude nocu da jedu i kad se probude u 5 da se igraju (8

IvaMark, bas tako! (: snimali smo, ja hranila jedno, zmu drugo, moje je smazalo odmah, njegovo je sve prosulo za vrat (((:

A Ivek ima maaalu bebu... Kako si Ivek covece, kako postizes sa svo troje?!




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 14:26:31)

CVECKA i mi se mislimo da idemo negde,ocigledno da ovde zivota nema [sm=zz_frown.png] ,kad stignes slikaj bebe pa da ih vidim ,duse male poljubi ih ,kad se setim samo kako smo se jadale [sm=smiley36.gif]
Vreme je bezveze,ja sam nikakva,ovaj konkurs me poremetio nacisto,znam da je neka opaka namestaljka cim primaju 2 ,a nas 70 na zavodu,al eto nemam mira ,sve se nesto nadam [sm=smiley24.gif]




Torbica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 14:35:46)

Cao zene!
Mm kuva danas gulas od divljaci napolju, ja sam ispekla hamburger peciva i testeninu uz to, zelena salata.. Deca su bila na radionici ja sam se lepo izmasirala pa sad lebdim. Kolaca imam takodje. Bebac jos dzonja, cera me prati u stopu, pa na brzinu da napisem koju.
Doco, verujem ti za posao [sm=smiley13.gif] Navijamo u svakom slucaju, nikad se ne zna! [sm=smiley1.gif]




anci kv -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 14:36:54)

Cvećka,kako se boriš sa dvojkama?
Doco,probaj pa šta bude,maada i sama znaš kako je stanje kod nas u ZC
Vreme idealno za dremku




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 14:51:50)

Mm vodio T na predstavu. Sad njih dvoje spavaju. Mene ceka Sofija. Spavala je prilicno dugo.
Doco navijamo za posao,
Cvecka nedostajes[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




jovicaa -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 16:07:05)

i ja bih volela da probamo da odemo negde u inostranstvo, kada diplomiram, ali cisto sumnjam da ce mm hteti i to me jako deprimira [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 20:17:30)

Dobro vece mame!
Da se pohvalim,Filip je prohodao. Sad trckaram za njim po ceo dan a o frajer sav je bitan!!![sm=zz_biggrin.png]




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (8.2.2014 20:21:10)

sta je ovo nigde nikog [sm=zmeden.gif]
Doru okupaqla i sad spava,sredila se i ja pa cu jos malo da se izvalim i spavam




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (9.2.2014 7:47:19)

Dobro jutro [sm=kava.gif]




jovicaa -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (9.2.2014 9:12:17)

dobro jutro i od mene, kod nas opet slineeee... muka mi je vise... ne mozemo 7 dana da spojimo da svi budemo zdravi.
maksim je tek prelezao neki gadan virus od kog 90 posto dece dobije bronhitis(on srecom nije), prosli smo samo sa virozom, ali sad evo opet sline, a tek su pocele prethodne da mu staju.... grrrrr[sm=hudicek1.gif]
jos i mm-a steglo nesto.. a kisa pada, ne mozemo ni u setnju, bice lud dan danas osecam[sm=smiley29.gif]




adulence -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (9.2.2014 9:24:15)

Dobro jutro mame....i kod nas sline koje jos uvek nisu prosle od bronhitisa i pri tom su zuto zelene,jel treba da se brinem,nikad ne znam sta koje sline znace...




mama micki -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (9.2.2014 10:23:14)

Dobro jutro i od nas!
Evo i mi se pridružujemo klubu slinavaca[sm=smiley36.gif]
Samo da vas pozdravim pa moram da idem!
Želim vam svima lep dan!




anci kv -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (9.2.2014 11:05:38)

Evo i nas,sad drema,verovatno će to trajati najviše pola sata
Lep dan za skitnju




jovicaa -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (9.2.2014 11:08:07)

adulence te su zavrsne, ok su[sm=smiley36.gif]
kod nas opet krenuo providan sekret u velikim kolicinama, kombinovan sa tim starim zuckastim[sm=hudicek1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>