RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 20:32:41)

ANCI ista prica,nocu spava,a preko dana dva puta po pola sata,isto i ja kazem ne smem da se zalim,ali veruj kicma mi je u haosu ,stalno je na rukama,valjda je u toj fazi [sm=smiley5.gif] ,mada nesto kontam da nju mozda malkice muci i zeludac,od rodjenja ona mnogo stuca,podriguje i nece da lezi na ravnom,imala je i par epizoda vristanja tokom hranjenja sto sam vec i pisala,samo sto ne povraca
Ja se istusirala popila caj od piskavice i sad cu jos malo da legnem da se opruzim i ja malo
e da da ne zaboravim pojavilo joj se blago crvenilo na obrazu pa sve do brade sa leve strane i primecujem da je hrapava koza na oba obraza,dal je moguce da je ekcem ( i ja i muz atopicari sa alergijama na sve i svasta ) ,mazala pantenolom,dal da je vodim kod koznog ili da sacekam [sm=zmeden.gif]




Moiraina -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 20:35:05)


IZVORNA PORUKA: viktori

Mi nismo kupili inhalator al ja bih volela da ga imam u kuci ionako to moze dugo da se koristi. Koji imate?



Ja imam ovaj klik
Uzeli smo ga još kada je prvo dete bilo beba, na 24 rate (ili 18? [sm=zmeden.gif] već sam zaboravila). Penzioneri imaju tu mogućnost da kupe na rate bez kamate, pa smo mi uzeli preko moje mame, otplatili smo ga da nismo osetili (rata je bila oko 400 din. mesečno). Definitivno se isplatio [sm=bravo.gif]




adulence -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 20:39:54)

Mamike,dobro vecr ja bila u teretani,uh tako mi prija to...od sledeceg messeca krecem na zumbu mnogo mi se svidja...mm okupao ivu,nahranio,pa smo nas dvoje vecerali,a beca spajki...




viktori -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 21:42:36)

Mi danas prohodali!!!!! kezila sma se od uva do uva. Nas dvoje sami i on polako od mene u prazno al ovaj put sigurica. Moja mala glavica postaje samostalni deckonja.
Inace ima temperaturu i danas i sad opet. I ja mu mackam calgel non stop i stalno sma "u toku" koji raste. Na krstovdan izasle gore i dole desno i pre neki dan gore levo. I lepo napipam dole levo raste mu i cetvorka i trojka! U isto vreme! Zato tako kuka nista nije jeo danima (danas je opet napokon jeo kako on zna a i ja sma se izvestila sa muckanjem svega na njegov fazon a da pojede sve sto sam ja zamislila) i temperatura. Nema kod njega ili sve ili nista.
Jole neka je nek vidi kakvih sve "olosa" ima pa ce da nam se vrati. ahahhaha i Nikola je neustrasiv i nikoga i nicega se ne boji. Lele kakav bi to tim bio. ahahhahahaha




Torbica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 21:51:59)

Vik, bravo za prve korake!
Jole, neustrasiva malena na tebe hihi!
Doco, kod nas se povremeno javljala tako pojedinacna suvlja promena, prolazila je na devicansko maslinovo ulje. Nasa dr nam je rekla da promenu prebrisemo sa bornom kiselinom (3%) pa onda maslinovo, i prodje za par dana. Mm je atopicar, polenska alergija, prasina, ambrozija. Ja nisam. Deca osim tih povremeno tu i tamo, nemaju nista. Retko u svakom slucaju. Ustvari, u fazi ozdravljenja od prehlade, tad se desi. Ali brzo prodje.
Odoh da caskam sa mm. Pozz




Anoniman -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 21:56:44)


IZVORNA PORUKA: Moiraina


IZVORNA PORUKA: viktori

Mi nismo kupili inhalator al ja bih volela da ga imam u kuci ionako to moze dugo da se koristi. Koji imate?



Ja imam ovaj klik
Uzeli smo ga još kada je prvo dete bilo beba, na 24 rate (ili 18? [sm=zmeden.gif] već sam zaboravila). Penzioneri imaju tu mogućnost da kupe na rate bez kamate, pa smo mi uzeli preko moje mame, otplatili smo ga da nismo osetili (rata je bila oko 400 din. mesečno). Definitivno se isplatio [sm=bravo.gif]


I ja imam takavg.svekar ga uzeo na 24 rate ja sam prezadovoljna sa njim.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 22:00:40)

Samo da mahnem i odoh da se pakujem u krevet i da citam knjigu. Teodora je ceo dan dobro osim sto nije imala stolicu. Sofija isto. Svaki dan ima po tri do cetiri puta. Znam da se tolerise do nedelju dana ali vec se muci. Mi kao da smo u zacaranom krugu. Bas sam smorena.[sm=smiley1.gif]
Bice bolje, tako tesim sebe.[sm=smiley1.gif]
Doco odvedi je ako ce da ti bude lakse.
Torbice svidela mi se ona kremica manna sto si mi pokazala. Mislim da cu da narucim neki sapun i mami onaj komplet stop ekcem posto su joj po rukama zive rane. Nista joj ne pomaze. Htela je dr da joj da inekciju, ali kad joj je rekla da se od nje dize pritisak odustala je. I ovako ima visok.


Evo vam tema za inhalator. Mi imamo prizmin. Uzeli smo preko kartice. Moze bez kamate kod njih ako nemate nekog od penzionera.




jole82 -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 22:03:25)

Imamo već temu Inhalator
A doco probaj u temi Ekcemi na dečijoj koži ima žena sa iskustvom pa mogu da te posavetuju

Inače dobro veče[sm=smiley1.gif]
Super za teretanu adulence
A viktori ...e nasmejala sam se za "ološe"[sm=jezicek.gif] A bili bi moderna srpska verzija Boni i Klajda[sm=smiley36.gif]
T pajki, ja žderem duplu dozu pirinčangog griza od čokolade sa višnjama....nenormalno koliko je ovo dobro..




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 22:05:20)

Sad Jole da pises u receptima o tome [sm=smiley1.gif] Bas mi zvuci primamljivo.




jole82 -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (6.2.2014 22:13:43)

Hahhaa...pa nema šta...skuvaš griz pirinčani od čokolade (takav se kupi...to je prodaje gde je bebeća hrana[sm=smiley36.gif]) i kad je gotov ubaciš poluodledjene višnje taman da ga smlače da mož' odma' da se jede[sm=smiley36.gif]...tako da nije ovo ni za jedan recept...da mi se samo smeje narod[sm=smiley36.gif]




mama micki -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 7:48:27)

Dobro jutro mame[sm=kava.gif]
Mi juče bili na poslednjoj inhalaciji ali još uvek pijemo antibiotik. Mnogo je bolje sada.
Viktori, bravo za dečka[sm=bravo.gif]
Adulence super, ja nikako da se odlučim da krenem negde na zumbu, nešto mi ne odgovaraju termini ovde u kraju, ali imam na 4 dvd-a pa se zumbam kući.
Danas moram da odem do posla da odnesem doznake, konačno gotovo sa bolovanjem i od ponedeljka sam na godišnjem odmoru, a 24. marta se vraćam na posao[sm=zz_cold.gif][sm=smiley19.gif]
Želim vam lep dan!




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 8:32:30)

Dobro jutto! Zna se ko je ujutru prvi mama micki i doca. Doce jos uvek nema.[sm=smiley36.gif]
Moje cure jos uvek spavaju. Sofija se nije budila ni da jede.Cini mi se da ce danas da bude divan dan.




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 8:34:40)

dobro jutro Dora je opet imala epizodu tokom sisanja sa izvijanjem,malo je jela al neka je videcu kako ce biti u toku dana
TORBI posto imam maslinovo lje prvo cu da probam to sto si mi rekla pa ako ne bude bolje vodicu je,jutros se jedva nazire crvenilo,mozda je iziritirala i cukom mnogo bali i ne vazi cucu iz usta
Nocas sam s vise od tri puta budila zbog jakih bolova u torakalnoj kicmi [sm=zz_cold.gif]




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 8:35:57)

SANJICE tu sam ti ja
Ne brini za stolicu ,moja Dora je imala na 7 dana ,sad se samp regulisalo




adulence -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 8:36:25)

Dobro jutro,ja ustala i sad cu da spremam dorucak,a moja gospodjica i dalje spava...




mama micki -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 8:46:52)

Pa šta da radim kad ustajem u pola šest[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Prvo kafica i RR!
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Dobro jutto! Zna se ko je ujutru prvi mama micki i doca. Doce jos uvek nema.[sm=smiley36.gif]
Moje cure jos uvek spavaju. Sofija se nije budila ni da jede.Cini mi se da ce danas da bude divan dan.





Torbica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 8:54:08)

Cao mamike, evo i mene. Ustajem i ja ali pakujem moj trojac za vrtic. [sm=smiley1.gif] Popijem cajic pa da budem vredna.
Doco, to je prirodno i koza lepo povuce sebi, hidrira se, znas da je u njemu idealan odnos omega 3 i 6. A za kicmu - masaza. Ja sam se razmazila pa imam jednu-dve masaze nedeljno, zavisi kako se organizujem. Npr, sutra u 10 vodim decu na kreativnu radionicu a meni dolazi maserka. Kao nova budem. Pozdrav svima




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 8:55:08)

Doco znam da je normalno da se nema stolica do sedam dana. Ona je od pocetka imala redovne stolice. Nijedan dan nije preskocila. Plasim se da je nije poremetila retka stolica. Ni Teodora nije imala juce. Mada, za nju me ne cudi kad nista nije jela.




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 9:34:18)

TORBI znam masaza je zakon,moracu da odem inace cu biti nacisto ukocena
SANJICE sredice se to ne brini,ako budes bas videla da se mnogo nateze i place mozes da zumes list muskatle operes stavis na vrh pavlovicevu i ubacis u guzu,ali to je samo ako se bas bude mucila,jer u sustini ne trba mehanicki draziti creva,posle se bas ulenje




Ana RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 9:49:14)

Doco, list muškatle??




dijana1* -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 10:57:25)

Dobar dan mame [sm=smiley1.gif]
Moj bebac je sinoc sisao u 21h i spavao do 5:30, jeeeeee[sm=bravo.gif] a ja sam svakih sat vremena navijala sat zbog grudi. E da sam znala pa da se i ja naspavam[sm=smiley1.gif]




mama micki -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 11:12:54)

Mamike evo mene opet. Pijem kaficu i čekam da dođe sveki da čuva Saru a ja odoh da pozavršavam nešto.
Dan je prelep kod nas!
Sve vas[sm=smiley31.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 11:37:15)

Dijana talo sam i ja radila dok se nije uspostavila laktacija. Sad ako spava cele noci ne budim se. Trebalo bi zbog Teodorinog piskenja da ustajem, ali zamenio me mm.
Htele smo nas tri napolje, ali Teodori se vec spava.




emicaa -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 11:43:50)

mamice ne znam dal vec negdje ima tema pa da pitam ovde :)vratila sam kulazu sto sam imala prije trudnoce ali imam glupi stomacic,nekako se preko dana bas naduva pa navece izgledam kao da sam opet u trecem mjesecu,sta je vama pomoglo za skidanje (samo da nisu trbusnjaci njih ne smijem radit ),ne mogu na dijetu jer ako jos malo smrsam izgledacu kao da nemam hljeba da jedem [sm=smiley36.gif]




Leax -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (7.2.2014 11:46:35)


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal
mozes da zumes list muskatle operes stavis na vrh pavlovicevu i ubacis u guzu,ali to je samo ako se bas bude mucila,jer u sustini ne trba mehanicki draziti creva,posle se bas ulenje


Ovo prvi put cujem [sm=zmeden.gif] nikada se ne bi usudila tako nesto, pa zato postoje cepici zar ne?!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>