RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.9.2014 13:46:11)

Necu, necu, preoprezna sam ja [sm=smiley1.gif]. Sutra je nedelja, ako bas budem morala zvacu opet, a gde je nedelja tu je i ponedeljak pa cu u krajnjem kod dr. Stari recept nemam iako se secam da sam htel da ga ostavim za ove situacije, ali da li ga ostavih pojma nemam, izgleda da nisam [sm=smiley13.gif]

PS opet, ijaaao milicicak, pa ti si moj okidac za aha dozivljaj, nadojoh recept [sm=bravo.gif]




milicicak -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.9.2014 13:49:03)

Sad salji muza u apoteku [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.9.2014 13:51:41)

Hehe, radi, saljem ga posle kad dodje, ako bude mogao, ako ne nek cuva slinavka [sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (22.9.2014 9:56:55)

Mm je rekla apotekarka da efedrin ne valja, mislim ne znam tacno sta mu je rekla ali maltene da se ukida, da ima drugih sredstava, da lose utice da l na srce ?! Ok, znamo svi da je efedrin droga, i drugi lekovi su droge kad se zloupotrebe i koriste u velikim dozama, ali majku mu taj recept smo dobili od pedijatra u maju???? Jeste da ja nemam inhalator i stavljam mu direktno ali prema recptu od pedijatra! U svakom sl. probacu sad dva tri dana uvece, daj Boze da mu prodje, samo slini ali on kad slini bas lose spava, pa cu da vidim sa pedijatrom bas kad odem sa nekim rezultatima za koji dan.




Bibilib -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (22.9.2014 10:02:58)

Moj stariji sin je bas poceo da kaslje,kao da mu je grlo puno sekreta ali nema nista.Plasim se da nije ovaj virus....




milicicak -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (22.9.2014 10:08:40)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Mm je rekla apotekarka da efedrin ne valja, mislim ne znam tacno sta mu je rekla ali maltene da se ukida, da ima drugih sredstava, da lose utice da l na srce ?! Ok, znamo svi da je efedrin droga, i drugi lekovi su droge kad se zloupotrebe i koriste u velikim dozama, ali majku mu taj recept smo dobili od pedijatra u maju???? Jeste da ja nemam inhalator i stavljam mu direktno ali prema recptu od pedijatra! U svakom sl. probacu sad dva tri dana uvece, daj Boze da mu prodje, samo slini ali on kad slini bas lose spava, pa cu da vidim sa pedijatrom bas kad odem sa nekim rezultatima za koji dan.


Rosita, draga, mene je jedna apotekarka kad sam kupovala Alernovu pitala A za sta je to mleko? Moj odgovor je bio: Specijalna formula za decu sa alergijom na kravlje mleko. Njen komentar je bio sledeci: Jao, ala je skupo. A zasto joj ne date da pije jogurt?!!!

Tako da ima apotekarki i apotekarki... no sikiriki. Ako vam je dr prepisao ona ima samo da izda i da ne komentarise. A Torbica se kune u efedrin ako se pravilno koristi.

Ljubi nam drugara i da sto pre ozdravite [sm=smiley31.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (22.9.2014 10:38:32)

Milicicak, uzecu te za licnog suportera [sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (22.9.2014 10:42:49)

Naravno da ne valja, zato sam ja ovolika kolika sam, a mama mi ga kapljala direkt u nos. [sm=smiley13.gif] Mislim, umeđuvremenu se o njemu otkrilo svašta nešto, ali nije da ćeš detetu stavljati svaki dan u nos narednih 10 godina, pa u tom smislu svakako neće da šteti. Bilo bi zgodno da kupiš inhalator ako si u mogućnosti. Sasvim drugačije izlaze slinci kada dete inhalira efedrin i kad mu kaplješ u nos - iz iskustva ti kažem.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (22.9.2014 21:18:18)

Peace, ovaj put ovako, posto sad ide u vrtic svesna sam da ce ovoga biti i odlucila sam da kupim inhalator, ovih dana gledam na netu i raspitujem se kod vas.
[sm=smiley31.gif]




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 8:17:41)

Inhalator je bila jedna od retko dobrih investicija koje sam imala. [sm=smiley36.gif]




pocahontas -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:05:52)

prvo mi je velika beba bila bolesna, tri dana temp., curio nos, kasljala, al su joj izbile tri trojke pa pretpostavljam da je zbog toga. taman to proslo, u petak ujutru pocinje mala beba da kaslje, samo je kasljao, nema temp., nos ne curi, odvedem ga u petak popodne da ga poslusaju, dr kaze sve ok, pluca cista, da bi u subotu uvece poceo i nos da curi...elem, kasljanje se ne pogorsava, al nos curi za medalju, cistim non stop. ne znam da l da ga opet vodim u dz il da sacekam [sm=zmeden.gif] bojim se da tamo jos ne pokupi neku viruscinu, a bojim se i da li ovo moze da se spusti na pluca...




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:15:09)

Poc, odvedi ga sutra. Šta znam, ja sam tako uvek mirnija. Ipak je mali. ako vidiš neko poboljšanje, onda se strpi. Ja tako obično radim.

Kod nas situacija čudna. Već 2-3 dana dete po malo hrče dok spava, danas jače nego inače. Dakle, normalno diše na nos, nos otvoren, ne slinavi, ne kašlje, povremeno kija.[sm=zmeden.gif] verovatno će taj sekret krenuti da se sliva, očekujem... Mogu da mu dam sirup od jagorčevine? da li izvodite decu kada su tako malo ˝načeti˝, a vreme ovako nikakvo i hladno?




pocahontas -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:23:01)

sacekacu onda sutra...
moji ne idu napolje samo ako imaju temp., tako mi je doca rekao da radim...sta znam, vodim se time da je bolje da ih dobro obucem i izvedem bar na pola sata na svez vazduh, nego da non stop vetrim jer ce se tako pre prehladiti, mislim da se ovom malom to i desilo, ja vetrim ko poludela jer nam je pretoplo u stanu i on bio u bodicu na kratke rukave a sad napolju zahladilo pa se i soba bas ohladi kad izvetrim i eto, sad kaslje kao magare...




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:25:37)

Ja sam se suzdrzavala cetiri dana od odlaska kod dr, ali moram danas, sinoc smo probdeli, znaci davi se u slinama, cistim ali dzaba! Efedrin dan i po koristim, fizioloski, marisol, pumpica. Nek ga pogleda za svaki slucaj. Jadnicak ne moze ni da jede kako treba jer ne moze da dise.

Ja moram dobro da se edukujem sta sve smem na svoju ruku da dajem detetu. Prosto- pojma nemam. Bio je zdrav. A htela bih, koliko mogu, da na startu delujem.

Moze neki mali kurs, size: kad dete ovo i ono, ja tako i tako [sm=smiley1.gif]?

Hvalaaaa!




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:32:21)

Rosita, to se najbolje uči kroz praksu, nažalost. Evo, i ja, čim vidim, a mame jako rano vide da će se dete razboleti, obično pokušam nečim da predupredim, ili bar ublažim ono što sledi. Uglavnom čitam po netu, pitam iskusnije mame.

Evo, da ponovim moje pitanjce. Dete hrče-krklja dok spava 2-3 dana, vidi se da će taj sekret verovatno krenuti da se sliva, da li kroz nos, ili da počne da kašlje. Šta mogu da dam? Fiziološki sam uvela i špricnem povremeno tantum verde.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:36:20)

Azra, valjda se neko iskusniji javi [sm=smiley13.gif]. Sta da radimo kad ovo iskustvo mora da se ispece.




pocahontas -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:37:17)

kad moja velika beba :-P (obozavam tako da je zovem) dobije recimo temp. spustam paracetamol sirupom ili cepicima ako predje 38.5 i to nocu, ako je dan, prvo probamo ss tusiranjem i oblozima, zapusen nos cistim iskljucivo fizioloskim i pumpicom, a za kasalj dajem caj od belog sleza, pravim joj serbet (nekad sa mlekom, nekad sa vodom) i onu tasinu crnu rotkvu, kod dr vodim ako temp. potraje duze od tri dana, ako kasalj ne pocne da jenjava bar malo posle 3-4 dana i ako joj sekret iz nosa postane onako gust i zelen i to potraje malo duze. u svakom slucaju, pratis opste stanje, kao i kakvog je raspolozenja...valjda sam bar malo pomogla, mene je isto pitanje mucilo kad je tek krenula u skolicu, vremenom ces sama ukapirati sta i kako, al svakako mislim da ne treba nista od lekova davasti na svoju ruku, pa ni sirup za iskasljavanje.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:42:31)

E poc, ziva bila i nista od ovog da ne primenis zadugo, a i tad samo ono najblaze [sm=smiley1.gif]

Ovaj moj malisa je dobro i veseo je, al eto rekoh cetvrti dan je zapusen nacisto, noci su nam katastrofa a dr prekoputa zgrade, pa cu otici.

Nas dr je dosta oprezan sa lekovima, sve pokusava da izbegne sto je duze moguce.




Mala Elena -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:46:06)


IZVORNA PORUKA: Azra_

Poc, odvedi ga sutra. Šta znam, ja sam tako uvek mirnija. Ipak je mali. ako vidiš neko poboljšanje, onda se strpi. Ja tako obično radim.

Kod nas situacija čudna. Već 2-3 dana dete po malo hrče dok spava, danas jače nego inače. Dakle, normalno diše na nos, nos otvoren, ne slinavi, ne kašlje, povremeno kija.[sm=zmeden.gif] verovatno će taj sekret krenuti da se sliva, očekujem... Mogu da mu dam sirup od jagorčevine? da li izvodite decu kada su tako malo ˝načeti˝, a vreme ovako nikakvo i hladno?


Eleni curi nos 2 dana ali nije toliko strasno.ali joj krklja u nosu i smeta joj kad duze lezi ... .sinoc sam je izvodila, mislim da nista ne fali. ..znam po sebi kad sam bolesna pa izadjem ,odmah mi bude lakse ....
Taj sirup mozes dati, na biljnoj je bazi.





Janncica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 13:50:48)

Azra,samo fizioloski.I meni S isto tako. Krci mu nos dok spava.I to traje vec neko vreme.Prskam mu marisol kad god se setim.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 15:00:38)

Evo, da ponovim moje pitanjce. Dete hrče-krklja dok spava 2-3 dana, vidi se da će taj sekret verovatno krenuti da se sliva, da li kroz nos, ili da počne da kašlje. Šta mogu da dam? Fiziološki sam uvela i špricnem povremeno tantum verde.


Mislim da baš i nemaš šta sem da u fiziološki dodaš i efedrin, kako bi prestalo da se sliva, već da se stegne i izbaci. (pretpostavljam da pričaš o fiziološkom na inhalator)

Slažem se sa ovim što je Poc, napisala, i ja tako. Razlika je u sledećem: ako slinci pozelene u dva dana, a temp nema, uključim Gentokulin kapi 2x1 na 3-5 dana. Dete vodim kod dr kad dobije temp, ili, ako je petak a meni izgleda da će sutra dobiti temp. [sm=smiley36.gif] Prosto gledam dete - nekada mu nije ništa a vidim da nije dobro, a nekada slini i kašlje a vidim da mu nije ništa.
Neko gore je rekao: praxa.




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 15:14:50)

Peace, ne inhaliram ga. Šta znam, nikad i nisam. Hvala Bogu, nije često bio bolestan, osim sa grlom kuburio oko prvog rođendana. A dr nam nikada nije ni spomenula inhalaciju. Fiziološki mu ubrizgavam u nos. Onako, na stranu jedna, pa druga nozdrva. Da li efedrin kapi mogu u nos, bez inhalatora? Koji je njihov sastav?Vidim da ih ima od 0,25 , 0,5 i 1%. Koje se stavljaju u nos, a koje su za inhalaciju? Mada, efedrin svakako ne bih bezz dr, nikada ga nismo koristili, nego, eto, da znam...




Mala Elena -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 15:26:39)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Evo, da ponovim moje pitanjce. Dete hrče-krklja dok spava 2-3 dana, vidi se da će taj sekret verovatno krenuti da se sliva, da li kroz nos, ili da počne da kašlje. Šta mogu da dam? Fiziološki sam uvela i špricnem povremeno tantum verde.


Mislim da baš i nemaš šta sem da u fiziološki dodaš i efedrin, kako bi prestalo da se sliva, već da se stegne i izbaci. (pretpostavljam da pričaš o fiziološkom na inhalator)

Slažem se sa ovim što je Poc, napisala, i ja tako. Razlika je u sledećem: ako slinci pozelene u dva dana, a temp nema, uključim Gentokulin kapi 2x1 na 3-5 dana. Dete vodim kod dr kad dobije temp, ili, ako je petak a meni izgleda da će sutra dobiti temp. [sm=smiley36.gif] Prosto gledam dete - nekada mu nije ništa a vidim da nije dobro, a nekada slini i kašlje a vidim da mu nije ništa.
Neko gore je rekao: praxa.



Ja za ovo nisam ni znala da postoji, mnogo cu ovde da naucim [sm=smiley1.gif] A taj efedrin je u konm obliku? Kao fizioloski pretpostavljam. Ona meni nista ne izbacuje. I ja sam bolesna , ne znam da li je neki virus ili je moguce da sam joj prenela preko mleka?[sm=smiley13.gif]




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 15:46:33)

Efedrin su kapi pa se od njih pravi rastvor za inhalaciju, a ukapavaju se i u nos. Najbolje će ti reći Torbica, peace, i mame koje koriste. Mislim da one idu isključivo na recept.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.9.2014 21:17:29)

Efedrin smo koristili 3x, sa sest, 14 m i evo sad, direkt u nos. 0.25%, 3*2 kapi u obe nozdrve, pet dana. Kod zapusenog nosa. Na recept idu. Inhalirala nisam.
Isli kod dr, sve cisto, samo nos. Kaze da mogu fizioloskim da ga inhaliram, pitah sta misli da za ove situacije kupim inhalator.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>