RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (27.9.2014 22:10:47)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Da ali ako u potpunosti ozdrave pa se vrate u kolektiv nece zaraziti jos desetoro deceu suprotnom hoce i ta mi se logika ne dopada,,no dobro zato i ne ide u vrtic..

da ni meni se ne dopada ta logika. Sad mogu ovako ali verovatno uskoro necu moci da cekam da u potpunosti ozdravi. I slazem se sa Rositom Peace, tvoji pricaju[sm=smiley13.gif]




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 0:12:31)

Mame, uskoro će i vaši propričati. Moj je kada mu je loše samo kenjkao, a nisam znala zašto. Jednog jutra, malo pre nego je napunio dve godine, samo se probudio i rekao ˝mama , boli me grlo˝. Eto, i to dođe, ali , i tada, moram pratiti situaciju i promatrati njegovo ponašanje. Imam puno dece u komšiluku koja idu u vrtić, neke od njih ja još ne videh da nisu slinavi i da ne kašljucaju, to je redovno stanje.




Sanchy -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 0:14:57)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Da, sve znam. Mislim da konkretno D u ovoj fazi nije zarazan, i ja bih volela da svi idu zdravi ali na zalost to je nemoguce. Joj Peace, tvoji bar pricaju :)

Kad sam ja isla u vrtic svako jutro nas je dr pregledao stetoskop poslusa,grlo pogleda i ajde,ko god je i malo ima naznaka bolesti vracan je nazad ,to sad vise ne postoji..zato su dz prepuni u svakom trenutku,uopste ne mislim da je to dobro i da se tako gradi imunitet po meni tako se samo slabi imunitet ..M.je pre neki dan bio na decijem rodjendanu gde je bilo pa preko dvadesetoro dece retko koje je bilo full zravo,ili kaslju katastrofa ili smrcu haos,srecom M.nije nista pokupio




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 1:47:15)

Jeste Sanchy al ranije se lakse obezbedjivalo cuvanje za dete, roditelji su lakse isli na bolovanje, sve je funkcionisalo drugacije. Eto ja cujem da neki roditelji ispred vrtica daju deci brufen i ona kao nemaju T a celu se noc patila. Prva reakcija: da l je moguce???? Druga: o, koliko li je tuzan i na sta je prinudjen taj roditelj... a trenutno je bolesno pola grada. Ja bih isto volela da je kao nekad, al sve drugo bi moralo biti kao nekad. Ono malo sto cuh od zena, to nije samo kod nas, kojekude jos je slucaj. Bice da odoh predaleko al- kapitalizam. I kriza svega.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 9:08:17)

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Da ali ako u potpunosti ozdrave pa se vrate u kolektiv nece zaraziti jos deset_oro deceu suprotnom hoce i ta mi se logika ne dopada,,no dobro zato i ne ide u vrtic..

Da, ali ce sva ostala deca da se vrate tako u vrtic. Prosto, curenje nosa nije nuzno bolest kao ni kasalj. Mogu biti posledice koje se vuku jos neko vreme.
Pa, nisu se ni moji rodili da znaju da pricaju. [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 9:29:48)

Hahaha, nemoj sad da se vadis Peace kad znamo da jesu [sm=smiley36.gif]. Misljasmo, da nam je se domoci vasega vozrasta [sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 9:32:56)

Ma salila sam se. Htedoh reci, dok nauce da pricaju - vec ces znati sta im je i pre nego sto kazu.
Ah te mame, sve znaju...




cockic -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 15:01:58)

mi bili juce na kontroli sa cerom sve ok,da nastavi da pije bronkamil.pa sam i taj sirup kupila.ovih mesec dana nema koji sirup za kasalj nisam probala da im dam.

a sin kaslje izmedju zrelog i suvog nekako sisti dok kaslje ili se smeje.sad ga muz vodio da ga poslusa dr.kaze nema nista sve ok.ovaj kasalj do sad nisam cula.a kaslje vec skoro dve nedelje malo samo zvuk se razlikuje.

nisu skloni bronhitisima,ali bolje proveriti za svaki slucaj.




Misha i Ljisha -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 15:03:53)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Da, ali ce sva ostala deca da se vrate tako u vrtic. Prosto, curenje nosa nije nuzno bolest kao ni kasalj. Mogu biti posledice koje se vuku jos neko vreme.



Slazem se sa ovim. Dok je D bila bas mala beba ja sam se salila i govorila da se ne bojimo slinavih noseva[sm=smiley36.gif], prosto je potrebno vreme da nos prestane da curi a sto kaze Rosita ne mora da znaci da su zarazni. Za njih je prosto bolje da potpuno ozdrave.




Sanchy -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 15:33:05)

Ne znam stvarno,M.nosic i ako procuri ,sto je retko,to traje dva dana ev.tri..,kasalj maksimum pet..tako da ne znam sta da kazem..Cockic probaj Bocko sirup on je na bazi brsljana deluje i na viruse i na bakterije i na sekret i uopste na sve vrste kaslja..




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 20:50:38)

Pa ne mozes nista da kazes jer ti dete ne ide u vrtic. [sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 21:28:20)

Tacno,i nece skoro[sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.9.2014 21:49:17)

Ja ovu sad prehladu i ne pripisujem vrticu. Bolesni smo i mm i ja- a ja stvarno nisam sklona respiratornim problemima, stomacni sam covek. I na sve strane ljudi su bolesni, D se pati sa trojkama i put ka infekciji je otvoreniji... Smatram da bi ga vec prosle sline u ovoj turi da hoce da koristi nos. Olenjio se pa dise vise na usta, sto mu produzava sline i susi grlo pa tera na kasalj dodatno. A vidim da bi mogao na nos kad bi hteo polako. Tako kad bi polako jeo ne bi toliko hvatao vazduh. Procice i to.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 9:04:49)

Sancy, ja nisam za vrtic pre 3ce godine, tako da podrzavam.
Taj put adaptacije se mora proci pre ili kasnije, a stava sam da je dovoljno da se pocne sa 3, da ne mora pre. Al bi ipak bilo zgodno da se prodje pre skole.
Ni moji sad nisu pokupili u vrticu. Pored skole i vrtica, pokupili su od dadilje. Jbg, takva tura.




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 9:10:06)

Gde tj u kojoj apoteci u NS se mogu nabaviti efedrin kapi bez recepta? Dolazi mi drugarica iz NS u petak, pa bih je zamolila da donese...zlu ne trebalo, ali krece sezona[sm=smiley13.gif]




Sanchy -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 10:51:56)

A zasto treba za kapi za nos recept?Prosle godine mm je bez problema uzeo 0.25 posto efedrin u Ap.ustanovi Beograd,nikakav recept mu nisu trazili..medjutim te kapi M.nista nisu pomogle pa sam uzela Olynth sa dozerom 0.05 ksilometazon ,prodisao je..Peace ja se iskreno nadam da nikada nece proci kroz tu fazu jer sam stvarno ubedjena da to nije faza nego je tako maloj deci slab imunitet i u vrticu se bolesti vrte ukrug jer deca ne dolaze potpuno zdrava..u skoli su vec stariji samim tim i imunitet je jaci pa uglavnom tog zacaranog kruga nema..videcemo..Mozda ga upisem i u vrtic ali sad jos ne..




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 11:09:55)

Zato sto su zenice pisale da se ne mogu uzeti bez recepta[sm=smiley13.gif] a, efedrin je alkaloid i zloupotrebljavaju ga narkomani i sportisti i tako...pa, da se ne objasnjavam mnogo, ali kod nas na jugu ih nema. U Nis nisam ni pitala, jer ovde citam da ne mogu. Svakako ne bih kapala deci u nos, ali bih ga volela u svojoj kucnoj apoteci za inhalacije [sm=smiley1.gif]

Sanchy, upisaces dete kad ti smatras da treba. Ali da pravila nema, nema. Evo moja rodjaka nije slala dete u vrtic upravo iz tog razloga koji ti navodis, pa je mala krenula u predskolsko prosle skolske godine i nije sastavila ceo mesec, a kad se sve skupi nije isla ni tri meseca jer je non stop bolesna. Ove godine je djak prvak i evo mesec septembar jos tece, ona je isla samo dve nedelje u skolicu[sm=smiley13.gif] Nema pravila, sve zavisi od deteta.




Sanchy -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 11:15:28)

Ja sam mu stavljala u nosic i kao sto rekoh nista nije pomoglo,i u CG.su mi bez ikakvog recepta razblazivali u apoteci neke Bosnalijek kapi sa efedrinom kad je imao 6 meseci ali kao sto rekoh isto da li sam mu sipala vodu ili te kapi nikakav efekat..Ma slazem se,ali bih svakako da izbegnem te bolesti dok je jos ovako mali..




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 11:18:18)


Sanchy, ovaj olynth sa dozerom, je l to neki specijalni olynth? Mm ima olynth, ali nema nikakav dozer, naprska se.

Ja se secam Klarita da su pisale zenice, al posto je NS nisam upamtila.




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 11:21:24)

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ja sam mu stavljala u nosic i kao sto rekoh nista nije pomoglo,i u CG.su mi bez ikakvog recepta razblazivali u apoteci neke Bosnalijek kapi sa efedrinom kad je imao 6 meseci ali kao sto rekoh isto da li sam mu sipala vodu ili te kapi nikakav efekat..Ma slazem se,ali bih svakako da izbegnem te bolesti dok je jos ovako mali..

Mozda sam ja u ovom svom haosu pobrkala loncice[sm=zmeden.gif] procitacu opet, ima vremena.

Naravno, Sanchy, razumem te u potpunosti[sm=smiley1.gif]

Rosita [sm=smiley31.gif] hvala draga na podsecanju, ipak nisam pobrkala loncice[sm=smiley1.gif] Potrazicu danas u Le opet. Ruku na srce, mogu ih ja nabaviti i ispod ruke ono sto se kaze jer u svakoj apoteci imam po nekog kolegu i do sada sve sto mi je trebalo "na crno" nabavljali mi bez problema, nego mi malo glupo da trazim nesto za sta mi nije frka. Pa sad kad vec neko dolazi odande gde se mogu nabaviti bez problema, a taj neko mi je dovoljno blizak da se ne opetrecujem i ne opterecujem njega za te kapi, rekoh da si uzmem da imam[sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 11:58:17)


IZVORNA PORUKA: Rosita


Sanchy, ovaj olynth sa dozerom, je l to neki specijalni olynth? Mm ima olynth, ali nema nikakav dozer, naprska se.

Ja se secam Klarita da su pisale zenice, al posto je NS nisam upamtila.

Ne ne,ja koristim pogresan termin ,to su te sa rasprsivacem,samo sto su ove za decu 0.05 posto ksilometazolin




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 12:01:44)

E ok, hvala, za ovu turu nam nece trebati.

Klarita, jedno ukucavanje od mene za tebe > Efedrin u NS - u Zelenoj apoteci, Futoska 89. [sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 12:13:16)

Mi efedrin planiramo da koristimo samo preko inhalatora , ne kapanjem. Ali posto ga nemamo , uspeli smo da se izlecimo samo sa fizioloskim. .a bilo je bas gadno par noci , sve sam bdila nad njom i slusala mukicu kako dise. [sm=smiley13.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 12:25:59)

Da, ja sad imam inhalator, budem li koristila, preko njega cu.

Moye biti da kupim ovaj sirup bocko sto ga pominje Sanchy, nece da skodi. Posto D kaslje, mozda mu pomogne.




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 13:18:32)

Fala, Rosita, fala[sm=smiley1.gif]

A, beli slez je l' si probala?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>