RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.9.2014 16:52:57)

Nisam do sad ni jedan. Uyela sam dr Theiss bokvicu po preporuci farmaceuta. S obyirom da ima alergiju na hranu, kaze iako je i ovaj sirup nakon dve godine, bolje nego bocko koji je brsljan, ipak je brsljan veci alergen, tako mi rece.




Misha i Ljisha -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (30.9.2014 6:27:08)


IZVORNA PORUKA: Rosita

E ok, hvala, za ovu turu nam nece trebati.

Klarita, jedno ukucavanje od mene za tebe > Efedrin u NS - u Zelenoj apoteci, Futoska 89. [sm=smiley1.gif]

[sm=smiley36.gif] ova moja prija informisanija od mene. Znam gde je Zelena apoteka ali ne dao Bog da nam ustreba[sm=smiley36.gif]

Elem ja mogu reci da je D ozdravila jupiiiiiiiiiiiiiiii....Danas idemo u zoo vrt a sutra ce najverovatnije u vrtic. Nego mame ja bih moju D vodila na bazen deciji zatvoreni naravno ili mozda cak i u banju Morahalom (ili kako se vec kaze), e sad moje pitanje je da li vodite decu na bazen ako im curi nos? Mislim mozda je glupo pitanje ali eto pitam. Ja je ne bih vodila da se jos i kvasi dok je bolesna ali kapiram unutra je valjda toplo. Voli zenska da bude u vodi i da "pliva" a mm je mislio da nas vodi do te banje dok je Heather tu. D je sad zdrava ali se bojim da ne isprovociram ponovno curenje nosa.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (30.9.2014 9:37:27)

Haha prijo, pa ja samo dobro koristim pretrazivac, a bejah pri volji da nadjem info za Klaritu. I moj deran je u vrticu i bolje mu je, kuc, kuc. Dajem mu i ovaj sirup. Moje misljenje mozes pretpostaviti- ne na bazen.




cockic -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (30.9.2014 9:43:23)

ja sam zadovoljna bronkamilom za kasalj.dajem ga deci vec par dana.mislim da ima efekta.a probala sam i dr.thise neki za laku noc.ne znam sta sve ima u njemu.ni on nije los.skoro pa duplo je jeftiniji od bronkamila.ali ovaj je stvarno dobar.

sin je poceo bas da iskasljava od ovog bronkamila.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.10.2014 13:46:17)

Zene, jedno mozda glupo pitanje, al sta da radim , pitacu. Kad su vam klinci slinavi, je l pereta vi njima kosu, tj. koliko cesto perete? Ja D kupam svako vece a kosu mu, u normalnim okolnostima , perem 2x nedeljno. Ima jako gustu kosu koju susim fenom po 10 minuta. U stanu je hladno, nocu se spusti temperatura, mm tvrdi da ne treba da mu perem kosu, a proslo je 6 dana od pranja i ne izgleda mu prljavo, al ne znam... tako, kako vi?




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.10.2014 13:56:02)

Rosita, ko da mog slusam [sm=smiley29.gif] Ja iskreno perem, e sad, ti uradi po sopstvenom nahodjenju. Cak sta vise, K se dodatno raspuse nozdrve, pa lepse cini mi se izbaci, ali opet mozda kasnije ako je bas hladno po stanu, opet se zapusi...i tako u krug[sm=smiley29.gif]




Sanchy -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.10.2014 14:02:33)

I kad mu je curkao nosic kupala sam ga normalno,jeste hladnije ali ja dobro zagrejem sve,e sad M.ima jaku kosu ali ja njega sisam na sesticu zimi sto ce reci samo mu prebrisem glavu peskirom i to je to,leti ga sisam na trojku tu tek nemam problema..




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.10.2014 14:07:10)

Hvala! Ma D je osisan na pecurku, sa strane trojka a odozgo normalna, guuuusta kosa, ima da se susi ihahaj. Ja mislim da mu moram oprati pa kud puklo. Zagrejacu uvece, al ohladi se, jos je sinoc onako zapusen spavao sa mm od pola noci i tad se redovno nabode uz zid [sm=smiley29.gif]




Olga75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.10.2014 14:09:35)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Zene, jedno mozda glupo pitanje, al sta da radim , pitacu. Kad su vam klinci slinavi, je l pereta vi njima kosu, tj. koliko cesto perete? Ja D kupam svako vece a kosu mu, u normalnim okolnostima , perem 2x nedeljno. Ima jako gustu kosu koju susim fenom po 10 minuta. U stanu je hladno, nocu se spusti temperatura, mm tvrdi da ne treba da mu perem kosu, a proslo je 6 dana od pranja i ne izgleda mu prljavo, al ne znam... tako, kako vi?

ja zvercici perem kosu dva putqa nedeljno
kad je baaas bolesna sa temperaturom i onda joj operem
susim je fenom odavno
ako joj je koasa masna kuka kako je boli glava ( i mene boli eme kad mi je kosa prljava )
znaci perem joj kosu i osusim fenom




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.10.2014 14:17:30)

Olga[sm=smiley20.gif]. Nista, ima da se isfeniramo i ispeglamo ako treba, al da se opere [sm=smiley36.gif]




jovicaa -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.10.2014 15:09:19)

mi isto peremo decacima dva puta nedeljno kosu. ali ako su bas bolesni i jako kilavi, nekad produzimo za dan ili tako nesto. mislim nije to obaveza da mora sredom i nedeljom, nekad se pomeri za dan ili pozuri..
mada u sustini nije problem kupati dete ako je prehladjeno zbog same prehlade, nego ja nekad necu da ih smaram, ako im je bas lose.




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (7.10.2014 0:12:13)

Mi se kupamo i kada smo bolesni, sasvim uredno, peremo kosu koje imamo sasvim dovoljno. E sada, mi se sami grejemo, kod nas je temperatura ista i noću i danju. Da je drugačije, nisam sigurna da bih isto uradila. Mislim da nije baš fino da se dete okupa, bude lepo toplo, pa onda nekad padne temperatura u stanu, a još prehlađeno...[sm=zmeden.gif] U tom slučaju, možda bih mu preko dana oprala kosicu.




Sanchy -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (7.10.2014 0:55:03)

mi drzimo i nocu upaljen francuski na petici pa se on sam pali kada padne temp,tako da nije hladno nikad u sustini




Misha i Ljisha -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (7.10.2014 6:52:57)


IZVORNA PORUKA: Azra_

Mi se kupamo i kada smo bolesni, sasvim uredno, peremo kosu koje imamo sasvim dovoljno. E sada, mi se sami grejemo, kod nas je temperatura ista i noću i danju. Da je drugačije, nisam sigurna da bih isto uradila. Mislim da nije baš fino da se dete okupa, bude lepo toplo, pa onda nekad padne temperatura u stanu, a još prehlađeno...[sm=zmeden.gif] U tom slučaju, možda bih mu preko dana oprala kosicu.

Jao Azra pa kod nas je cele zime tako, toplo pa padne temperatura[sm=smiley36.gif] (lozimo i prosto je tako nalozis toplo nocu ne lozis celu noc i padne temp), nikad joj onda ne bih preko zime oprala uvece kosu. Mislim nemam pojma mozda i krenem preko dana da joj perem kosicu. Srecom nema jos uvek mnogo kose pa nije problem a fen ne moze da vidi ocima.

Inace ja mojoj D perem kosu svaki drugi ili eventualno treci dan. Kad je bolesna i ima temperaturu obavezno joj hladim glavu ali ako je smrckava ne cak produzim "nepranje" na par dana.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (8.10.2014 13:31:31)

Oprasmo mi onomad najnormalnije. Fen je nas najbolji drug jos od bebstva [sm=smiley36.gif]. Iliti FEM kako D kaze, umirivali smo se zvukom fena a sad se feniramo redovno. Inace, D kaslje bas ono dosadno, nadrazajno, ali dr kaze da nije nista, dva puta ga je pregledao, kaze od slivanja iz nosa i zato sto kad se sluzokoza osteti virozom dete dobija nadrazaj a od kasljanja se jos vise nadrazuje i tako to moze da potraje dok se lepo ne zaleci.




Misha i Ljisha -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (8.10.2014 22:19:31)

Sve isto kao i kod nas osim sto malo manje kasljemo[sm=smiley13.gif] ali zato dobije temp s vremena na vreme i to neku nisku tipa 37,3




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.10.2014 0:17:09)

M i Lj, meni dr skoro reče da ona to ne računa u temperaturu.[sm=zmeden.gif] Kao tek preko 37,5 smatra da dete ima T, a obaranje T standard, kad pređe 38.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (14.10.2014 18:11:22)


IZVORNA PORUKA: cockic

ja sam zadovoljna bronkamilom za kasalj.dajem ga deci vec par dana.mislim da ima efekta.a probala sam i dr.thise neki za laku noc.ne znam sta sve ima u njemu.ni on nije los.skoro pa duplo je jeftiniji od bronkamila.ali ovaj je stvarno dobar.

sin je poceo bas da iskasljava od ovog bronkamila.


I meni se cinida je broncamil dobar! Italijanski, ista firma koja proizvodi fitobalm.




Misha i Ljisha -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.10.2014 8:20:17)

Mame imam pitanje. Moja d je ozdravila, ide u vrtic i sve je ok. Medjutim kazu u vrticu curi joj nos. Stvarno kad je pokupim iz vrtica vidim da slinavi kako dodjemo kuci ja njoj popodne nijednom nemam potrebu da obrisem nos, kuci ne slini uopste. Da li je njoj mozda tamo hladno??? Ja vidim da su oni nju skinuli juce u kratki rukav. Ok bilo je toplo ali bilo je toplo napolju, unutra onako. Prosto ne znam sta da mislim. Zasto joj pre podne curi nosic a popodne ne. I da napomenem kad ustane ujutru isto joj ne curi nos. Mislim meni to cak nije ni za ispiranje, nemam iz nosa sta da joj izvucem.




cockic -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.10.2014 8:41:40)

meni svako jutro curi nos,i to je samo pre podne.tako i mojoj deci.posle ne.od cega nemam pojma.evo meni sad curi nos.isto tako i deci.

inace mojoj deci od svakog virusa predje u bakt.u petak sin dobije temperaturu u subotu kod dr.kaze upala krajnika.i cep cerumena u desnom uvetu.tako da koliko god ja stavljala kapi u nos to proseta ili na grlo ili na uvo.on sa grlom nema problema kao cera.mislim da mu je ovo 2-3 upala krajnika.dok za ceru ne mogu da prebrojim,bas ih je imala dosta.ali evo od marta mislim da nije.ona je odmah pocetkom septembra dobila upalu uva.krajnici su bili ok.

a kod nje su vidljivi cim otvori usta,ja koja nisam dr.vidim da li su upaljeni ili ne.a sinu se ne vide nego mora bas da jako otvori usta.ili da mu dr.susti jezik onim stapicem da bi oni iskocili.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.10.2014 8:45:46)

MiLj, kontam da može biti da je dune promaja, kine par puta, i onda curi nosić. Bar kod mene to ide tako. Ako se oznojim napolju jer je toplo, i uđem unutra a prozori su otvoreni, i malo pirne, ja kijam kao luda.
Možda da probaš da kažeš vaspitačicama da kad je uvedu unutra da joj vrate dugi rukav.




Misha i Ljisha -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.10.2014 8:49:03)

rekla sam im danas da je ne skidaju. Posto ne znam u cemu drugo moze biti problem. Neka je skinu napolju a kad udju unutra da je obuku. juce sam joj obukla bodic kratkih rukava i majicu dugih i otisla je sa jaknicom. Jaknicu naravno smo odmah skinuli a unutra je bila u dugim, kad sam je pokupila bila je u bodicu. E sad ja nemam dovoljno potkosulja za nju, a kako ne nosi pelene bodici nekako prosto vise smetaju. Danas sam joj obukla bodic na bratelice, znaci kao potkosulja, pa majicu kratkih rukava pa dugi rukav. ako je skinu da ima bar dva sloja na sebi. Nisam pametna. Znaci kuci je sve super a tamo slini. Prosto ispada da saljem bolesno dete u vrtic[sm=smiley13.gif]




Trcosava -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.10.2014 8:57:26)

MiLj tu bitnu ja vodim sa bakom mm [sm=jezicek.gif] ona bi je samo oblačila. Po meni je gore dete natrontati i nemati opciju da se skine u nešto laganije jer će se onda oznojati, pa kad stane negde napolju, dune vetrić - eto ti prehlade, curenja nosa.

E sad, tebi je dete malo, ne znam vode li ih oni u wc (pošto ne nosi pelenu) ili idu sami. Ana mi jekrenula u vrtić sa 3 godine i imala sam dovoljno potkošulja. Kad je ovako žnj vreme - uvek, ali UVEK slojevito. Potkošulja, majca na kratke, majca na duge (tanka) i preko dukserica (debela). Tako sam počela Anu da oblačim. Unutra, iako još nema grejanja je mnogo vruće. Napolju isto. No opet, dete je moje veće, tvoje manje. Kad god dođem po Anu, u kratkim rukavima je i plus na sve to mokra leđa. Jednostavno, deca u vrtiću su mnogo aktivnija nego kući. Primerno tome je i oblačiš. Zimi, naravno ne oblačim majcu na kratke rukave, već potkošulja, tanka majca na duge, dukserica (obično na raskopčavanje) plus jakna.

Cepam joj med i apisirup, curka joj nos, ali ništa strašno. Mnogo bolja situacija nego prethodnih godina. A evo, juče je išla kod komšinice na trampolinu, kiša padala prekjuče uveče i malo mokra bila pri obodu. Mokra joj guzica bila i čarape, evo već danas curi nos. Dakle.... samo da je suva.




Misha i Ljisha -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.10.2014 9:02:39)

Trco moram da se opremim sa potkosuljama ocigledno. Ne nosi pelene vec duze vreme ali ja nikako potkosulje da kupim. Kuci uvek ima bar dva sloja na sebi i nemamo problema. i ja pretpostavljam da jurcaju i svasta tamo pa se brze i oznoji. Ali odnela sam ja i presvlake njoj (doduse trazili su presvlake ako se upiski-jednom joj se desilo da je pisnula u gace jer vaspitacica nije dosla na vreme do wc solje ispred koje se moja D nacrtala i dovikivala je[sm=smiley36.gif]) pa ako je bas skroz mokra volela bih da je presvuku. Ona se bas jako znoji. Nisam pametna majke mi. Probacu tako ko sto kazete. Pa videcemo.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.10.2014 9:04:43)

Ja mislim da je puno i potkošulja. Ostaje joj vlažna potkošulja na leđima.
Moji imaju kratki rukav i dugi rukav (tanku majcu dugi rukav).




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>