RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (26.12.2014 0:22:55)

Ahhhhh Mod draga, pa zasto ne zvrcnu na mob? Sad sam tek "usla" na RR [sm=smiley31.gif]
Ne znam koliko su ti stare kapi, kupi ujutru sveze, posle otvaranja dobre su 5 do 7 dana[sm=smiley13.gif] s tim da ne brines, ne mogu da stete ako su stare, vec nece pomoci...ljubim vas




dejana007 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (26.12.2014 9:32:35)

Moj sin otkad je krenuo u vrtic konstantno slinavi, sta sve nismo pokusali, na kraju dala brs gla i nosa i ima neku bakteriju koja reaguje samo na hemomicin, doktorka mi rekla da kupim ali da ne dajem ako nema temperaturu, kasalj isl. I evo 10 dana slinavi, par dana ne slinavi, pa opet krene. Haos




mama krava -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (26.12.2014 16:25:22)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Imam Efedrin kapi od 0.25. KOliko da stavim za Danila za inhaliranje? Na 1,5ml fiziološkog 5 kapi?
Zapušen mu je nos i kašlje onako kao iz pluća, baš zrelo. Ništa ne iskašljava. Jutros mu dadoh Broncho stop (to su mu proletos prepisivali), ali ba ga i inhalirala Efedrinom. Samo nisam sigurna za dozu.
Trobiiiiii heeelppp


Mod, covece iliti ženo, koliko mogu da primetim, ovi nasi slinavci imaju iste okidace sta god da su??!!!

Evo, druga tura od 3 dana u vrticu je rezultirala Urbazon + dve nedelje inhalacije Pulmikort a prva nedelja + berodual, i 2 meseca Singular[sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

Nisam imala priliku da se interesujem o tom leku! Ali dr rece da mora da mu da da bi ga zastitio...Evo ga dise na skrge!

[sm=zz_banghead.gif]




Modessty -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (28.12.2014 9:35:05)

Evo sad i Nikola! Jao da poludiš!




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.1.2015 15:00:49)

Eheeeeej, evo Nikolaja sa kontrole...predbronhiticno stanje, rece dr[sm=smiley13.gif] i dade pancef[sm=hudicek1.gif] ja nisam za to, pokusala bih da pojacam inhalacije na 3x po 3 kapi beroduala i 2ml (rece dr 2ml, ja stavljala 3ml) fizioloskog i sad ne znam smem li da mazem fitobalm...sve boginje su suve...Upomoc[sm=smiley13.gif]




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.1.2015 16:34:06)

Klarita, 0.3 ml iliti 6 kapi Beroduala na 6h, slobodno (4x). Moj bebac je sa 6 meseci bio na ovoj dozi i proslo ga je samo od inhalacija. 3-4 dana ovako, pa na 8h 2-3 dana i na kraju na 12h. Prati ga, ako temp poraste, uradi KKS pa daj ab ako bude povisenih neutrofila, kao sto znas!




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.1.2015 16:53:47)

Torbi [sm=smiley31.gif] cekala sam te kao zapeta puska[sm=smiley36.gif]
Sacekacu sa AB, em prvi put, em pancef[sm=zmeden.gif] hvala draga!




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.1.2015 17:01:05)

Draga, sreca pa videh, tu smo [sm=smiley31.gif] Ma znas ti sve dobro, ljubim
Cek, jel imao visoku temp?




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.1.2015 17:08:47)

Ma, uopste nije imao i nema temperaturu[sm=zmeden.gif] imao je dok mu izbijale boginje dva tri dana 37,2-37,8 pa kako prvi put ima ja davala paracetamol, jer ne znam kako ce kod njega da se razvija...kad eto ga sad...kaze pri bazi se cuje da ima slajma i bas je rekla predbronhiticno stanje[sm=zmeden.gif] a, vec je na inhalacijama 4 dana ali dva puta dnevno...Mislis da povecam na 4x i povecam dozu beroduala?




mama krava -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.1.2015 18:11:36)

Klarita koliko ti kg ima Nikiolaj?

Mi smo u Bg u decjoj bolnici za plućne bolesti dobijali po 1 kap na 2kg težine, prvo na 6 sati 2 dana pa posle još 3 dana ista doza na 8 sati, i prošao je bronhiolitis bez ab i sada pre neki dan kad je imao opstrukcije nismo dobijali ab...

Nama je pulmolog rekao da se bronhitisi/bronhiolitisi/laringitisi leče ISKLJUČIVO inhalacijama, jer je lupam 80% toga virusno, a ab se daje tek ako inhalacije ne daju rezultat da ne bi došlo do sekundarne infekcije.

Probaj 2-3 dan da mu daješ berodual na 6 sati pa ćeš videti, ako nema poboljšanja daj mu ab... i obavezno neki probiotik posle terapije.

Proći će, ne brigaj![sm=smiley31.gif]





Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.1.2015 18:17:05)

IZVORNA PORUKA: Klarita

Ma, uopste nije imao i nema temperaturu[sm=zmeden.gif] imao je dok mu izbijale boginje dva tri dana 37,2-37,8 pa kako prvi put ima ja davala paracetamol, jer ne znam kako ce kod njega da se razvija...kad eto ga sad...kaze pri bazi se cuje da ima slajma i bas je rekla predbronhiticno stanje[sm=zmeden.gif] a, vec je na inhalacijama 4 dana ali dva puta dnevno...Mislis da povecam na 4x i povecam dozu beroduala?

Slobodno, em je subdoziran, em retko. Tako ce se otvoriti disajni putevi i izbaciti slajm. 6 kapi/6h u 1.5 ml fizioloskog.

Kao sto rece MK, nema potrebe za ab i u principu ne bi trebao da se daje bez KKS, mislim, za 20 minuta se sve dileme razrese, toliko treba privatnoj lab da iz prstica odradi KKS.




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.1.2015 23:25:45)

Znam sve...a, opet kad se radi o mom detetu ja nekako blokiram[sm=zmeden.gif] vec je inhaliran dva puta na tacno 6h i sledeca inhalacija je u 5h ujutru...stavila sam na 2ml fizioloskog. Ujutru cu KKS privatno. Radili smo dan pred izbijanje boginja i KS je bila mirna[sm=zmeden.gif] 100% sam sigurna da je virusnog porekla, jer je l' te ima varicelu...i necu i dalje sam pri stavu da necu da dam AB[sm=smiley1.gif]
MK imao je pre mesec dana 9700gr. Otisla sam da vidim sad kakvo je doziranje po kg...ali svakako sam pocela sa 6 kapi.




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.1.2015 0:58:26)

I mi se lečimo... Sutra ćemo treći put kod dr u roku od 7 dana. Samo da posluša dete, za to jedino i može da posluži pošto nikad ništa korisno od nje nisam čula. Možda da joj preporučim forum. :-) A mi da otvorimo temu ˝pitajte Torbicu na RR˝.[sm=smiley1.gif] Mislim, nema boljeg načina da je oteramo odavde. [sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.1.2015 1:36:02)

Jao, Bozeeeeeeeee, u pravu si Azra...sto rece, jedino mi za to sluze doktori "da poslusaju decu" a, kako da im verujem onda sta cuju[sm=zmeden.gif] kad retko dobijem dobru terapiju[sm=zmeden.gif] Da nije mog predjasnjeg iskustva, tj iskustva sa K i malko skole i pun ovog foruma, sta bi bilo [sm=zz_eek.png]




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.1.2015 2:06:51)

Baš tako K. Izgleda da svaka mama mora malo da prostudira medicinu da bi pomoglasvom detetu kada lekari gde vodimo decu to ne mogu. Opet, evo, i ovde na forumu , i u okruženju imam par primera dobrih lekara koji hoće da objasne, saslušaju i pomognu detetu na najbolji način. Pa se onda setih jedne babe iz komšiluka koju je iznervirao doktor koji joj menja dijagnozu, a ona ga pita ˝sinko, jesi li ti učio iz iste knjige kao i ovaj što me je pregledao pre tebe?˝. Ima svakakvih. Divna profesija, a opet retki je rade kako bi trebalo. Bar je moje iskustvo takvo. Hvala Bogu na svim ovim izvorima koji su nam dostupni da se informišemo, pitamo i razmenimo iskustva i mišljenja...




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.1.2015 9:07:33)

Koliko moja malenkost može...tu sam,drž te se!




cockic -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.1.2015 9:54:33)

mi smo svi prehladjeni od pocetka decembra evo i dalje,ja nemam pojma sta je ovo.kod mene na poslu svi slinavi,kaslju,ja,deca,muz,moja mama...i onda kazu da minus ubija viruse bas nesto ne bi rekla da je tako[sm=zmeden.gif]

i decu inhaliram berodualom 2x dnevno dr.mi rece cim krene kasalj da ga ukljucim 5 dana.i sirupe za iskasljavanje.jer sad kaslju bas zrelo oboje.




Azra_ -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (6.1.2015 12:32:24)

Ja vodila mog na kontrolu. Nije bila naša dr, neka druga dežura. Ova danas viče na mene što mu dajem Fluimucil, kaže ugušiće se. Mislim, ko je lud??!!! Učite iz istih knjiga???!!! Istina, možda se klinička slika od subote do danas promenila, možda drugačije kašlje, ne znam i sama... Dobili smo sirup Spalmotil (salbutamol). Ja sam više bila za inhalacije, ali ona dala sirup.... Kaže do subote da tolerišemo ovakvo stanje, ako ne ide na bolje, da se javimo.




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (7.1.2015 0:37:58)

Azra[sm=smiley13.gif] da poludis i pop[sm=smiley35.gif] i jos da cekas subotu[sm=smiley13.gif] Boooze dragi...

Kod nas stanje, rekla bih dobro, videcemo sta ce stetoskop otkriti u cetvrtak...deluje mi prilicno dobro, no on i nije delovao lose...inhaliram ga strikno na 6h...videcemo...




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 1:02:02)

I samo da javnem da je N i zvanicno dobro, rece dr da je cisto sve i da eto AB odradio svoje[sm=smiley36.gif] ja se jedva naresila da odemo i dok je slusala stetoskopom, ja tonula od toga sta ce reci[sm=smiley13.gif] kad je rekla da je sve OK pao mi kamen sa srca[sm=smiley1.gif] Mm imao genijalnu ideju kako da joj saopstimo da on nije ni pio pancef, te sve svalismo na njega, kao N povracao od AB pa mi nije dao vise da mu dam, jos ja izvalim kako smo pred razvodom zbog toga[sm=smiley29.gif] cela predstava bila, ali zena se smejala i rece nam da ne brinemo iako je povracao, nije sigurno zbog AB vec od slajma i da mu ipak damo i danas i sutra i odemo na kontrolu u utorak. Naravno, ne dajem i inhaliram sad na 8h, jos mu curi nosic i sline su vec guuste bas bas guste, pa smo uzeli kapi za nos (one magistralne, vec sam pisala o njima)...i veceras mu po drugi put stavila, mnogo mu je bolje, eno ga spava od 22i30[sm=smiley1.gif]
Hvala Torbici i MK na savetu o doziranju [sm=smiley31.gif]

Sad je \K zaslinavila opasno te je na terapiji defrinolom i kapima za nos...nemam "svezeg" efedrina, a prva apoteka koja ga ima je na 20km, pa cemo ovaj put probati ovako[sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 10:43:35)

[sm=smiley20.gif][sm=smiley31.gif]
treba im te ab bez potrebe gurnuti da ne kazem gde....doktorima... [sm=hudicek1.gif] bespotrebno trovanje




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 10:50:11)

[sm=bravo.gif] Klari!

Nas dr stvarno tesko poseze za ab.


Ja sam kasljala u zadnjih nedelju dana, krenulo je bas suvo, ali mi je, cini mi se, ovaj sirup dosta olaksao :

http://www.pkbveleprodukt.rs/proizvodi/bronhi%20sirup.htm




Anoniman -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 10:53:33)

Una je bila na predstavi u vrticu za NG 2 sata i pocela je da lsinavi cim je dola kuci i da kaslje, stavljam joj fiziomer, izvlacim slinice, i inhaliram berodualom ujutru i i uvece. Ovaj put nisam htela antibiotike da joj dajem, dr, kaze da se na plucima nista ne cuje i da je dobro sto je inhalirram. E sad me zanima Torbi, ona jos uvek ksalje i nosic je zapusen, je li malo za nju 5 kapi beroduala i 3 l fizioloskog???? Ona ima oko 19 kg[sm=zmeden.gif]




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 10:55:09)

Ja Marku već čitavu večnost (a sada ima oko 15-16kg) stavljam 10 kapi beroduala u 1,5ml fiziološkog, po preporuci pulmologa.
Ali ja ne razumem zašto koristite Berodual ako dete nema bronhitis već samo kod kašlja?
Moji kada samo kašlju, u zavisnosti od vrste kašlja, koristim Pantenol + fiziološki, ili efedrin + fiziološki, ili pantenol + efedrin + fiziološki.
Berodual dobijaju samo ako je dr potvrdio bronhitis.
Torbi, objasni mi.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 11:09:05)

Isto kao i kod Peace, dr je rekao berodual samo za kasalj ako se spustilo na bronhiole, bronhije.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>