RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (13.11.2014 14:32:19)

Kupi mu čarape sa omiljenim likom iz crtaća, možda ih neće skidati. [sm=smiley36.gif]




mama krava -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (13.11.2014 14:40:02)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ma bre, one ne zna 'de je levo!!! Kakav omiljeni lik! Njemu je sisa omiljeni lik[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (13.11.2014 14:50:26)

[sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (13.11.2014 15:46:40)

MK ako ce ti biti lakse, ni moje dete ne nosi carape. cak sta vise ona je u stanu u bodiju kratkih rukava ili u majici kratkih rukava i gacicama i nista vise nece da obuce. jedva je namolimo da se obuce ako neko dolazi ili idemo napolje. obucena je jedino kada dodjemo iz setnje pa slucajno zaboravi sve da skine. pokrivac ne koristi od kada zna za sebe i ne pokusavamo da je pokrijemo. a u stanu je onako normalno, nama ok da sedimo u trenerci. ona inace od prosle god nije bila bolesna. celu zimu je tako izdrzala. evo sada malo slini, ali vec prolazi, trajalo je 3 dana... e da imala je i T jedno vece ali je tada jos bilo toplo pa sam sigurna da nema veze sa oblacenjem




mati -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.11.2014 22:56:53)

Zene cime smem da inhaliram Mitra?
Jadnicko bas mu curi nos, a ne zna da dune. A onog noska gde li sam stavila nemam pojma, sutra mm radi generalku pa ce ga naci valjda. Stavljam mu fizioloski, prskam u nosic. Al to nije dovoljno.
A Mata evo poceo da kaslje, ne znam ni sa njim sta cu. Njega inhaliramo Berodualom.




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.12.2014 23:33:55)

Mati,Efedrinom,3 kapi na 1.5 ml fiz pa na 8h, a kad je bas jako zapuseno - 5 kapi. U principu ne na kraće intervale od 6h.Ako nemaš Efedrin,onda Adrianol.Efedrin je efikasniji.Pozz




mati -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.12.2014 23:36:34)

Torbi [sm=smiley31.gif] znala sam da ce uskocis... Ne bi jga ja toliko ni inhalirala, mozda jednom dnevno, kad ga uspavam pa dok mi je na grudima uspravno, ovako ako je budan mislim da bi tesko islo.
A imam prospan, moze li on?




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 12:16:01)

Prospan da inhaliraš? Ne. On je sirup za kašalj, a Efedrin i Adrianol su kapi za nos.




mati -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 12:49:00)

Tasho sad si me zbunila. Mi smo Matu vec inhalirali Prospanom. Evo tih kapi
[img]http://www4.slikomat.com/13/1203/swn-s-1400.jpg[/img]

A i ovo sam izguglala KLIK Pri dnu stranice pise za inhalaciju sta i kako...




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 12:54:08)

Možda onda postoji za inhaliranje. [sm=smiley36.gif]

Ja znam da postoji za kašalj. KLIK




mati -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 12:57:13)

Pa evo ti ih na slicku sto si stavila...[sm=smiley1.gif]
A ja recimo nisam koristila sirup, imam onaj Zmajac i Lunac, jedan je beli slez a drugi jagorcevina. (ili obrnuto)
Eto razmenjujemo savete i sirupe i kapi...[sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 12:59:29)

Terapijske indikacije: Za ublažavanje simptoma hroničnih inflamatornih oboljenja bronhija, akutna zapaljenja disajnih puteva praćena produktivnim kašljem.

Ne piše da je za nos, već za kašalj.




mati -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 13:03:40)


IZVORNA PORUKA: mati

Zene cime smem da inhaliram Mitra?
Jadnicko bas mu curi nos, a ne zna da dune. A onog noska gde li sam stavila nemam pojma, sutra mm radi generalku pa ce ga naci valjda. Stavljam mu fizioloski, prskam u nosic. Al to nije dovoljno.
A Mata evo poceo da kaslje, ne znam ni sa njim sta cu. Njega inhaliramo Berodualom.

Lele dok se objasnimo. [sm=smiley36.gif]
Jos mi dr rekla da mogu samo fizioloskim, ja joj kazem da imam Prospan onakaze moze. Tolko o tome koliko nas slusaju.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 13:36:12)

AAAAAAAAAAAA, ja mislila pitaš za Mitin nos. [sm=smiley36.gif]




mati -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 13:38:05)

Pa pitala sam i za to i za ovo i tako... Nema veze, sad bar ja znam da ima prospan sirup a ti da ima kapi.[sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 13:39:38)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




Mala Elena -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 13:47:11)

Nadam se da ce im pomoci da brzo ozdrave ...
Gore sam citala o skidanju. ..moj zvrk samo skida pape, bukvalno na dva minuta, meni navlacenje vec postalo rutina [sm=smiley36.gif]
Treba da idemo sa njom napolje ali kako vetar duva ,bojim se da je izvedem .




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.12.2014 15:59:36)

Meni S počeo jako puno da slinavi moram početi da mu dajem sirupe i da mu mažem Fitobalm,prošli put je ta kombinacija urodila plodom




Modessty -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.12.2014 17:34:14)

Imam Efedrin kapi od 0.25. KOliko da stavim za Danila za inhaliranje? Na 1,5ml fiziološkog 5 kapi?
Zapušen mu je nos i kašlje onako kao iz pluća, baš zrelo. Ništa ne iskašljava. Jutros mu dadoh Broncho stop (to su mu proletos prepisivali), ali ba ga i inhalirala Efedrinom. Samo nisam sigurna za dozu.
Trobiiiiii heeelppp




Modessty -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.12.2014 17:34:58)

Ima temperaturu 37,6




Modessty -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.12.2014 17:50:43)

Dobro bre zna li neko da mi odgovori?! [sm=zmeden.gif]

Torbi reče gore da na 1,5ml fiziološkog stavlja 5 kapi efedrina od 0.5 Pošto ja imam ovaj slabiji od 0.25 da li treba da dupliram dozu?




Modessty -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.12.2014 19:04:43)

auuu nigde nikog!




mama krava -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.12.2014 21:29:26)

Ili dupla doza ili manje fizioloskog. Ja sam na receptu imala efedrin od 0,25, ali u apoteci nisu imali, nego su mi rekli da ga kod kuce kad ga otvorim razblazim sa celom ampulom od 5ml fizioloskog i da je to onda 0,25.




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.12.2014 21:47:57)

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Dobro bre zna li neko da mi odgovori?! [sm=zmeden.gif]

Torbi reče gore da na 1,5ml fiziološkog stavlja 5 kapi efedrina od 0.5 Pošto ja imam ovaj slabiji od 0.25 da li treba da dupliram dozu?

Pisala sam ti na FB, ovde ne videh pitanje!
Nemoj smanjivati fizioloski, on je bitan ne samo zbog rastvaranja leka nego i zbog razvodnjavanja sekreta a samim tim i brzeg izbacivanja. Dupliranjem doze ne dupliras koncentraciju, mada veca kolicina ce imati bolji ucinak. Ja bih krenula sa 5 kapi, pa ako ne pomogne, stavila bih 10, nece mu naskoditi.
I Fluimucil, jednu kesicu uvece, jednu ujutro radi razredjivanja sekreta, slobodno.
Samo agresivno protiv sekreta, ako se on efikasno sklanja, nema komplikacija. Ja uz ovo propiram nosic fizioloskim rastvorom. Bas nikad mi se dete ne budi nocu zbog zapusenosti jer properem pred spavanje + inhalacija, ako je bas zastopan nos - 1% Efedrin.
Sve sto dajete lokalno, imate vecu slobodu, da tako kazem, i spram stanja, ako slabiji rastvor ne pomogne, onda jaci. Zilion puta, nikad problema nisam imala ni sa jednim detetom.
Da brzo prodje!
MK [sm=smiley31.gif]




Modessty -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.12.2014 23:50:48)

hvala Torbi puno! Evo još je budan i nema temperaturu. Nos mu nije mnogo zapušen, ali na trenutke deluje kao da se zacementira i ne može da udahne pa se onda nakašlje. nema bog zna šta ni da izduva. Inhalirali smo ga sa 1,5ml fiziološkog i 7kapi efedrina. Nakon sat vremena opet mu nosic bio suv pa samu špricnula fiziološki da malo ovlažimo. Ujutru idemo kod nase dr. Javicu kako smo prosli.
Zaboravih, dajem mu od jutros Bronhostop, to imam, i prska sam u grlo Propolgolu. Kasno sam videla za fluimucil. prezivecemi noc pa cemo videti sutra sta dalje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>