RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Anoniman -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 11:09:32)

Ja Unu sada vodim kod naseg porodicnog lekara , vise ne kod decijih pedijatara, jer nasi nemaju pojma, dete mi prosli put zavrsi u bolnici, zbog nepravilno lecene virusne infekcije, jer dr. nije htela da da inhalacije, toboze jer ce dete da se navuce na njih, i posle mora stalno, bolje je piti antibiotike[sm=zmeden.gif][sm=smiley29.gif]

Peace tebi bese mama pulmolog? Reci mi je li taj pantenol, efedrin moze bez recepta u apoteci da se uzme, da joj probam???




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 11:26:40)

Da, mama mi je pulmolog, ali ne sluša decu, nikada nije poslušala ni jedno moje dete, kaže da se sasvim drugačije čuje, i da normalan zvuk dečijih pluća zvuči kao presmrtno stanje kod odraslog čoveka [sm=smiley36.gif] i prosto to neće da radi. Nikada se ne meša u ono što pedijatri ili dečiji specijalisti kažu, sem ako nije nešto BAŠ BAŠ non-sensno.

Sad ću da dobijem po ušima, ali... Pantenol rastvor sam kupila jaaaaako davno, mislim da ima 2g. Ja ne bacam to kada piše da se baci mesec dana nakon otvaranja, iskreno, do nedavno nisam ni znala da to piše na uputstvu, jer na uputstvima čitam samo doziranje, inače završim na kontraindikacijama, padnem 3x u nesvest i odlučim da lečim dete suncem. [sm=smiley29.gif]
Takođe, ni efedrin ne bacam posle 3 nedelje. Naša dr kaže da nema dejstvo posle 3 nedelje od otvaranja, a ja tvrdim da ima, dokle god se bočica ne potroši - probala sam. [sm=smiley1.gif]
Oba se kupuju bez recepta. Efedrin ti treba da decu, mislim da je 0,5%.

Doziranje:

1,5ml fiziološkog + 5 kapi efedrina (kod laringitisa npr, ili kod začepljenog nosa) 3x na dan
ili
1,5ml fiziološkog i 0,3ml pentenola (kod suvog kašlja koji dere grlo) 3x na dan
ili
1,5ml fiziološkog + 5 kapi efedrina + 0,3ml Pantenola (kad je npr nos začepljen a kašalj suv - ovim nekako pokriješ sve) 3x na dan.

Između možeš inhalirati obični fiziološki ako vidiš da joj prija.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 11:33:57)

Dodala bih, ne inhaliram decu uvek kad im je zapušen nos i kašlju, jer po nekada im odmaže. Previše se razredi sekret iz nosa, počne da se sliva kad spavaju i nastaje haos, niko ne spava.

Nekada prosto stavljam Olynth u nos 2x na dan, nekada stavljam i Olynth i Gentokulin u nos 2x na dan, a za kašalj UVEK (i ako inhaliram i ako ne) dajem sirup od rotkve.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0109/ktd-Screen.png[/img]




Anoniman -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 11:35:24)

Otkucam poruku i izbaci me[sm=hudicek1.gif]

Peace majka ti je kraljica[sm=smiley36.gif] ahahha.

Hvala ti puno za ovo, moracu da kupim da imam u kuci [sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 11:43:57)

Majko mila, navuci ce se na inhalacije!!!!!!!!!! Ma nemam reci..... Davno nisam cula vecu glupost![sm=hudicek1.gif]
A sta kao ab ce delovati na virusnu infekciju, malo sutra, pa videla si....
UM, Peace dobro kaze, a ja cu da dopunim... Fakat je da je Berodual za opstrukciju, kod bronhitisa, bronhiolitisa, astme, u svim situacijama kada se cuje karakteristican auskultatorni nalaz na plucima, stetoskopom. Mi to zovemo wheezing, i tu nema dileme, cuje se ili ne cuje, manje ili vise. E sad postoje situacije kada ima puuuno sekreta pa je opravdano "otvoriti" disajne puteve kako bi se sekret lakse izbacio, ali opet spram nalaza na plucima. Najvaznije je dobro poslusati dete i ja sam tu u velikoj prednosti sto nista ne dajem na slepo. I uvek cu se ograditi jer lako je pricati napamet.
Za sve nekomplikovane sline, curenja nosa, gusce ili redje, ne mozete pogresiti sa Efedrinom u inhalaciji, aliii uvek prvo proprati nosic, kako bi inhalacija stigla do sluzokoze. Mi koristimo 5 kapi na 1.5ml fizioloskog pa na 8h. u poslednje vreme koristim 1% za sve uzraste, i mladje i starije dete. Cerka mi je zdrava stvarno, decaci slinavi povremeno pa se ovo sto pisem odnosi na ovaj uzrast, 2.5 i 4 god.
Moram sad da vidim sta propustih.
I tako ja svoju Slavu proslavljam ovde sa vama [sm=jezicek.gif] [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 11:48:24)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Majko mila, navuci ce se na inhalacije!!!!!!!!!! Ma nemam reci..... Davno nisam cula vecu glupost![sm=hudicek1.gif]





Torbi hajde da to kazu samo nasi pedijatri, vec i apotekari kada kupujes inhalator kod njih , ne zna se ko je ludji[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]

Ludaci[sm=hudicek1.gif]

Hvala puno Torbi[sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 11:49:34)

IZVORNA PORUKA: Peace*

Doziranje:

1,5ml fiziološkog + 5 kapi efedrina (kod laringitisa npr, ili kod začepljenog nosa) 3x na dan
ili
1,5ml fiziološkog i 0,3ml pentenola (kod suvog kašlja koji dere grlo) 3x na dan
ili
1,5ml fiziološkog + 5 kapi efedrina + 0,3ml Pantenola (kad je npr nos začepljen a kašalj suv - ovim nekako pokriješ sve) 3x na dan.

Između možeš inhalirati obični fiziološki ako vidiš da joj prija.



Ako ima suvog kaslja sa slinama, stavim 0.5ml pantenol rastvora zajedno sa Efedrinom.
A inace ako ima samo suvog kaslja, isto kao Peace, inhaliram samo pantenolom i prskam Tantum Verde sprej u grlo, svim uzrastima.

Plus http://uspesnazena.com/alt_ernativna-medicina/narodni-lek-protiv-kaslja-bronhitisa-i-laringitisa/

UM, ma ne zahvaljuj, drago mi je da sam od pomoci ovako na daljinu [sm=smiley31.gif]




milicicak -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 12:09:11)

Mini buba vec sesti dan ima temp koja ne spada ispod 37 a ide do 39,5... Kaslje produktivno ali sekret iz nosa je bistar i tecan. Smrsala je 1 kg.
Ks pokazuje klasican virus, pluca, usi, grlo cisti, rapid bris grla na streptokok negativan... Th: ispiranje nosa i vitamin c. Dr je protiv preventivnih Ab i ja se slazem sa njom, ne savetuje inhalacije jer realno nema sta da se razvodnjava...
I tako, ja ludim od nespavanja i nejela i brige...




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.1.2015 12:11:17)

Torbice, tashnice, mashnice, srecna ti slava [sm=bravo.gif].

Milicicak [sm=smiley13.gif]. Ufff, muči se detetnce, samo da što pre prodje pa će sve nadoknaditi ! Držte se!!!




Anoniman -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (12.1.2015 15:58:13)

Kupila Pantenol, nemamo vise beroduala, kaslje suvo, ali ne stalno, uglavnom uvece , i ne cesto, koliko 1, 5 fiz+ 0,3 pantenola????? Koliko puta dnevno, je lli dovoljno samo uvece???

Vise ne slini toliko, koliko je na pocetku.




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (12.1.2015 18:00:26)

Rosita,hvala!
UM,slobodno 3puta dnevno,na 8h-0,5 ml pantenola u 1,5ml fiz.




Anoniman -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (12.1.2015 18:22:58)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Rosita,hvala!
UM,slobodno 3puta dnevno,na 8h-0,5 ml pantenola u 1,5ml fiz.


Ok draga moja! Hvala[sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (12.1.2015 19:00:06)

Ma ništa [sm=smiley31.gif]




cockic -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (13.1.2015 8:54:40)

e ja sam dobila od prijatelja pulmologa tj.napisao mi je na papiricu efedrin 0,25 ja sam mu samo trazila da mi napise,da bi mogla da kupim jer bez dr.nece da ga prodaju.a koliko stvaljam tog efedrina za inhalaciju jer je blazi.do sad ih nikad nisam inhalirala efedrinom niko nam nije prepisivao.




milicicak -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (17.1.2015 19:01:34)

Sad sam se ja prehladila. Kasljem suvo i nadrazajno i bas bas sam iscrpljena. Ne ide mi se u dz... Kako i cime ja da se inhaliram? Koje su kolicine na mojih 55kg?
Ne pamtim kad mi je bilo ovoliko lose, svaki misic me boli a nemam temperaturu...




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (19.1.2015 10:06:25)

Pih bre Milicicak...Mozes pantenolom 1ml i 3ml fizioloskog...a, ja dosla da vidim koji pantenol kupujete[sm=zmeden.gif] N mi nocas kasljao nadrazajno, suvo, od jutros par puta, ali nece da mu smeta da ga inhaliram...setite se gde zivim pa mi postujte neki pantenol[sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (19.1.2015 10:10:30)

https://www.google.rs/search?q=pantenol+rastvor&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2Mm8VMrPAqLCywPeyYHQDw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1920&bih=967#imgdii=_&imgrc=j0ed-OPWls1mpM%253A%3BdrZb-as1B_WAjM%3Bhttp%253A%252F%252F2.bp.blogspot.com%252F-7yt6tIW-Huk%252FUg9dOFVaa3I%252FAAAAAAAAA-4%252FIIJhH3zkfnM%252Fs1600%252FIMG_20130817_131312.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fzdravakosa.blogspot.com%252F2013%252F08%252Fpantenol-rastvor-i-kosa.html%3B1600%3B1200

Taj belo-ljubičasto-rozi, Galenikin.




gagana83 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (19.1.2015 11:28:28)


IZVORNA PORUKA: Unina mama


IZVORNA PORUKA: Torbica

Majko mila, navuci ce se na inhalacije!!!!!!!!!! Ma nemam reci..... Davno nisam cula vecu glupost![sm=hudicek1.gif]





Torbi hajde da to kazu samo nasi pedijatri, vec i apotekari kada kupujes inhalator kod njih , ne zna se ko je ludji[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]

Ludaci[sm=hudicek1.gif]

Hvala puno Torbi[sm=smiley31.gif]

Raznih pedijatara ima, majko mila...
Moja Una je slinava evo vec mesec dana, pun nosic, narocito ujutru. Kasljala je neko vreme, evo sad srecom prestala ali nosic i dalje pun.




milicicak -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (19.1.2015 11:36:13)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Pih bre Milicicak...Mozes pantenolom 1ml i 3ml fizioloskog...


Hvala, draga [sm=smiley31.gif]




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (19.1.2015 11:40:20)


IZVORNA PORUKA: Peace*

https://www.google.rs/search?q=pantenol+rastvor&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2Mm8VMrPAqLCywPeyYHQDw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1920&bih=967#imgdii=_&imgrc=j0ed-OPWls1mpM%253A%3BdrZb-as1B_WAjM%3Bhttp%253A%252F%252F2.bp.blogspot.com%252F-7yt6tIW-Huk%252FUg9dOFVaa3I%252FAAAAAAAAA-4%252FIIJhH3zkfnM%252Fs1600%252FIMG_20130817_131312.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fzdravakosa.blogspot.com%252F2013%252F08%252Fpantenol-rastvor-i-kosa.html%3B1600%3B1200

Taj belo-ljubičasto-rozi, Galenikin.

Ima, ima taj samo[sm=smiley36.gif] Hvala Tasho...prsnula sam mu u nosic neki aquafor sa 5% pantenolom, pa cu kasnije da ga inhaliram ovim...




cockic -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (30.1.2015 10:16:26)

i cera se prehladila u utorak da bi prekljuce tako krenula suvo da kaslje.znaci curi nos i kasalj.i njoj sam ubacila efedrin koliko sam citala cim krene nos inhalacije sa njim.i evo tek danas prestala sa tim iritirajucim kasljem sadje krenula da iskasljava.mada sinoc je imala i t,ali od jutros je nema.pa je popodne svakako vodim kod dr.mozda je virus.sin je ovo imao pre nedelju dana njemu je proslo na nogama,mozda zato sto je veci.

pre sam koristila pantenol,sad ga dugo nisam kupila.mozda bi on bio najbolji kad krene taj suv kasalj.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (30.1.2015 10:43:39)

Ljudi kako smo mi bolesni!!!
Krenulo je u nedelju sa Markovom temp. Ponedeljak, dr, upala krajnika, Sinacilin. I tu se zavrsava njegova temp, i ustvari, sem sto mu curi nos, nije mu nista.
Ali ponedeljak na utorka noc, Luku pocinje da boli grlo i dobija temp, mene razvaljuje temp, opet dr. Svi pijemo Sinacilin.
Luka jos i sinoc imao temp, vise noje prelazila 39 kao prethodnih dana, i ne raste na 3 sata... a meni, pa meni temp ne spada uopste.
Ko me poznaje, sve ce mu biti jasno kad mu kazem da ne pusim vec danima. Ne mogu da disem. Kasljemo svi. Strasno.
Cuvajte se




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.2.2015 22:23:19)

Mm je bolestan vec treci dan. Ne pamtim kad ga je ovako oborilo, temperatura, poceo je veceras sa ab. D od juce kaslje, veceras temperatura, na 38.2 dadoh mu eferalgan. Ufffffff [sm=hudicek1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (10.2.2015 7:06:45)

evo da se upisem, kasljem kao magarac, boli me grlo, imam i sline srecom nemam temp. Ovako nekako guram. Samo da mi D prodje bez temp jer i ona malko slinavi.




mama krava -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (10.2.2015 10:57:41)

Mene lomi baš...I počele neke sline, kao....

Mali I delje kilev I sada kašlje od te kandide, KATASTROFALNO! Znači nikad nisam čula da neko ovako kašlje.... I smori ga I smlati pa spava po cele dane[sm=smiley13.gif]!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>