RE: vrsnjacko nasilje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


World -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:02:39)

Valjda se podrazumijeva da ce pozvati roditelje?? Roditelje novcano kazniti, a nasilnu djecu ispisati iz vrtica momentalno, nema tu sta da se raspravlja.. hajde da se dvoje djece potuklo, desava se.. ali ovo je strasno, divim ti se kako si to uopste i podnijela, ja imam utisak da bi ih samljela sve momentalno... [sm=hudicek1.gif]




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:13:31)

draga ne pitaj kako sam podnela [sm=smiley13.gif] posle deranja na vaspitacice sam popila bromazepam
u ponedeljak cu da zahtevam svasta samo cu da stavim na papir da ne zaboravim od besa [sm=hudicek1.gif]
evo je srce moje zaspala , sve se pita sta je kriva kad su je sutali [sm=smiley13.gif]




dijana1* -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:27:28)


IZVORNA PORUKA: World

Valjda se podrazumijeva da ce pozvati roditelje?? Roditelje novcano kazniti, a nasilnu djecu ispisati iz vrtica momentalno, nema tu sta da se raspravlja.. hajde da se dvoje djece potuklo, desava se.. ali ovo je strasno, divim ti se kako si to uopste i podnijela, ja imam utisak da bi ih samljela sve momentalno... [sm=hudicek1.gif]


Slazem se sa World, ovo bih definitivno trazila. Zar Marija u ponedeljak treba sa strahom da ide u vrtic? Zbog koga? Zbog nasilnika koji se slobodno setaju vrticem? A neeeeee neeee, ispis odmah[sm=hudicek1.gif]
E sada sam se iznervirala[sm=hudicek1.gif]




Trcosava -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:32:32)

Sve ono što je Lesica napisala plus podebljano od World. Ispis i žigosanje nasilnila. Novčana kazna roditelja.

Ja sam neko sa puno razumevanja za vaspitače, ne mogu da skapiram kako ih nisu sklonili.

I još bi tražila verovatno i odštetu za pretrpljeni strah i da plate psihologa koji bi mi dete lečio. Olga ljubi zvercicu ujutru




branki* -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:35:38)

ja ne znam da li mogu da se ispisu iz vrtica[sm=zmeden.gif]mislim,ne znam koje su kazne i sankcije obzirom da su mala jako deca..nisam nikad cula za tako nesto u vrticima,jesam u skoli...strasno.




Klarita -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:43:38)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

draga ne pitaj kako sam podnela [sm=smiley13.gif] posle deranja na vaspitacice sam popila bromazepam
u ponedeljak cu da zahtevam svasta samo cu da stavim na papir da ne zaboravim od besa [sm=hudicek1.gif]
evo je srce moje zaspala , sve se pita sta je kriva kad su je sutali [sm=smiley13.gif]

Obavezno papir kao podsetnik, a ja cu da ti napisem sve sto saznam od tetke.




dijana1* -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:45:16)

To je ozvbiljan problem. secam se kada sam isla u skolu , mislim da sam bila drugi razred, dve devojcice su me svaki dan tukle. Niko nije reagovao. cekale su me posle skole i nisam smela ici kuci. Dan danas se secam toga i secam se straha koji sam osecala. Tada se vec uveliko zaratilo ali posto su druge nacije odeslile su se sa roditeljima. Taj dan sam slavila kada sam cula da su otisle.
Po meni najgore sto moze da se desi jeste da roditelji dignu frku par dana, da se ukljuci milijardu socijalnih radnika ali Marija i ti decaci i dalje ce biti u istoj grupi i u kontaktu. Zato da bi se M osecala sigurnom treba zahtevati da se decaci ispisu iz vrtica.
Pa mislim da bi im napravila pakao od zivota[sm=hudicek1.gif]




Bibilib -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:45:52)

Mogu samo da kazem da je doslo strasno vreme na ovoj Zemlji... Da covek nije siguran da posalje svoje dete u skolu,to je zalosno ali u ovoj nasoj drzavi nema zakona a da ima mnoge bi stvari bile drugacije.




Trcosava -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:49:30)

Ako ne postoji opcija ispisivanja, onda prebacaj problematicnih u druga obdaništa i nikako zajedno. Na žalost danas su prava deteta mnogo visoko i strah me da ništa neće biti preduzeto. Još mi u glavi ona priča o klincu koji teroriše kompletan razred i kao ne mogu da ga prebace. Uf Olga, samo se drži [sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:55:13)

Oldži, sve znaš, samo trezveno u ponedeljak da ništa ne zaboraviš. Ja sam za radikalne mere kad su ovakve stvari u pitanju, ionako je u ovoj zemlji sve otišlo u peršun, samo nam fali delikvencija iz vrtića.




Bibilib -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:56:54)

Ja mislim da bih prebila te male nasilnike...ne bih mogla da se suzdrzim...tako bi im lupila po par samara da neznaju gde im je dupe a gde glava pa nek odgovaram...




Peace* -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 22:58:41)

Uzas! Pisem sa tel pa ne mogu duhacko, toga ima i u skolama.
Pisem kad se ihvatim kompa.
Olga, drzi se i ljubi devojcicu!




Misha i Ljisha -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 23:03:07)

Citam i ne verujem. Olga to je strasno. Bas strasno. Ispis te dece odmah, ako vaspitacice ne mogu da se brinu o tolikoj grupi (sigurno ih ima preko broja kao i u svakom nasem vrticu) onda neka zaposle jos jednu ili prosto neka smanje grupe i to da bas ti decaci lepo odu iz grupe. Eto neka ostane 1. Mada ja ne bih stala dok i taj jedan ne ode. Uzasno nesto, nemam reci. Ijuuuuu pa ja bih ih verovatno izdevetala na licu mesta po cenu zatvora i maltretiranja dece i ko zna cega. Svaka tebi cast zeno. dobro si postupila i u ponedeljak ces biti informisanija i pribranija. Mozes im lepo na finjaka da prostite zene "uterati". Imas vremena da lepo smislis plan sta i kako i onda da istrajes, a dete ne bih dala u vrtic dok nasilnici ne odu. I to ne bih premestala svoje dete niposto. Mozes i novinare lepo da im posaljes. Mislim npr Sovilj iz 021 da je stvarno posten decko pa njemu direkt na mail da pises. A ako vrticu zapretis i novinarima ce da se useru, odmah im ode reputacija, vise im nijedno dete nece pohadjati taj vrtic. Uf i ja sam besna kao ris. Kako je to uopste moguce???? Mislim obicno vaspitacice ne vide podmukle radnje tipa stipanje ili ujedanje ili grebanje nesto sto traje jedan sekund i sto moze "u prolazu" pa vaspitacicama promakne. To su neke normalne situacije ali OVO, OVO je strasno. Za osudu je i vaspitacicama i toj deci i roditeljima. Nemam reci.

Ti sve lepo zapisi. I treba tako i ja to radim stalno kad mi je nesto izuzetno bitno, ma skoro pa da pisem i govor da se ne bih spetljala kad treba nesto lepo da saspem. Ljubi curu nasu lepu, nasu divnu folklorasicu. Jao srce malo, pa ona nece hteti da ide da se druzi zbog takvih idiota.

Sad mislim. Znas rano ti je dete naucilo ruznu lekciju zivota. Ko zna zasto je to dobro. Mozda Bog (nemojte me smatrati sad nekim fanatikom molim vas) ima plan i mozda u zivotu ona treba da bude opreznija sa ljudima, mozda ce joj ova situacija u zivotu pomoci u nekoj drugoj.

Ljubim vas.

PS: ja bih sad spavala pored svog deteta. Znam sigurno da bih, ja cim je slucajno nesto stresno ili pomislim da je stresno po moje dete ja nju odmah pored sebe stavim tu noc. Grli ljubi i mazi za vikend, zlato svoje.




Torbica -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 23:17:04)

[sm=smiley3.gif][sm=smiley34.gif] Nemam reci da opisem ovu strahotu....
Debelo bi me zapamtili, preduzela bih sve, ali sve sto zenice predlozise, ma sve znas. Ljubim puno malu andjelcicu i da joj se nikad vise ne priblize takvi huligani...I da zaboravi.... Jbm ti zivot....




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 23:18:53)

hvala vam drage moje na podrsci [sm=smiley31.gif]
sad sam se malo smirila , ona nije ozbiljno povredjena , nekoliko puta je prepricavala sta joj se desilo
i prica je uvek ista , sutra cu je pomalo ponovo ispitivati da budem sigurna i da mogu da rekonstruisem
a u ponedeljak idem u borbu protiv nasilja u vrticima
joj kolko me rastuzuje to , u vrticu sutiranje , ej , pa to je van svake pameti
ne zelim ni da razmisljam gde ta deca rastu kad su ves sada sa sest godina takvi
ali to nije moj problem !




bubulence -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 23:30:15)

jao Boze [sm=smiley13.gif].
Olga uradi kako mislis da je najbolje za Mariju, znam samo da mi izvinjenje ne bi bilo dovoljno. nego obavezna kazna roditelja i dece.




Dani.kv -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 23:46:20)

Olga samo se mani demokratskih metoda resavanja problema. Jesi zena skolovana, al to je tvoja zvercica. Ma oci bih iskopala takvim roditeljima. Tuzba i tv. Uvek cuti ma necu da cutim




Žapkić -> RE: vrsnjacko nasilje (13.9.2014 0:02:54)

Olga, a gde je bila vaspitačica?




17 joka -> RE: vrsnjacko nasilje (13.9.2014 0:10:40)

Olga, [sm=smiley31.gif] slazemm se sa zenicama.

stvarno nemogu da shvatim tako mali a nasilni strasno

ja bih za svoje dete cuda napravila

ljubi zvercicu i pokusajte se smiriti a u ponedeljak u akciju




Ivanka 75 -> RE: vrsnjacko nasilje (13.9.2014 0:28:25)

Olga [sm=smiley31.gif]
Ovakve stvari me mnogo ljute.
Moje misljenje je da su i vaspitacice krive
1. deca ne smeju biti bez nadzora na igralistu
2. ukoliko se desi nesto odmah pozvati roditelje svih ucesnika
3. lagace svi, i vaspitacice i nasilnici, njima se ne moze verovati, samo Marija govori istinu
4,. Olga, ne odustaj, trazi odgovornost




Žapkić -> RE: vrsnjacko nasilje (13.9.2014 0:50:36)

Apsolutno se slazem sa Ivankom!!!
Vaspitačice će pokušati da se "izvuku k"o masan rep", roditelji tih dečaka će braniti svoju decu, ali ti si pametna žena-znaš šta ti je činiti!!!!!!!!!!




Sanjalica1980 -> RE: vrsnjacko nasilje (13.9.2014 1:13:19)

Ja citam i ne verujem. [sm=smiley13.gif]

Olga svaka tebi cast na reakciji. Imam utisak da bi ih sve isamarala iako znam da to nije resenje.

Sestrin sin je imao nekoliko situacija od 1-4 razreda i dusa me bolela sto mu nisam mogla pomoci. Sestra je tu intervenisala ali danas ne mozes puno ni da uradis ako sve ide po zakonu. Sada ima problem sa samopouzdanjem i to pokusavamo da resimo. Malo i kroz sport. Trenira kod mene vec koju godinu i vidi se napredak ali trebace jos vremena.

Nasilje mi je strasno.

Sestra i ja smo ga iskusile za vreme rata i trajalo je 5 godina. Roditeljima mnogo toga nismo ni ispricale.




dunja RR -> RE: vrsnjacko nasilje (13.9.2014 1:16:08)

Uh Oldžika, sada videh, uas.
Ljubu mi Zverčicu, srce malo [sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: vrsnjacko nasilje (13.9.2014 8:00:26)

Ja mislim da bih pretila tuzbom... [sm=hudicek1.gif]




mali_mis -> RE: vrsnjacko nasilje (13.9.2014 8:54:17)

Olga za tebe i Zvercicu [sm=smiley31.gif]
Skupi sve neophodne informacije, i u ponedeljak samo pametno.
Po meni su tu prvo krivi roditelji tih baraba jer ih ocigledno nisu vaspitali kako treba, i vaspitacice, pa one su tu da cuvaju decu koja su im poverena na cuvanje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>