RE: vrsnjacko nasilje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


lanajelena -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 12:51:07)

Olga ne mogu da verujem da se to desava medju tako malom decom[sm=smiley13.gif],kod Lane u razredu su se vec izdvojila dva divljaka,jedan stalno stipa decu a drugi ih gura,jednog malog stalno udaraju a moju Lanu je jedan od njih gurnuo na velikom odmoru da je pala i udarila glavom o pod,Lana je rekla ucitelju i on ga je kaznio,nisam htela odmah da reagujem jer ona ne zna da li je bilo slucajno ili namerno jer je bilo sa ledja ali ako se ponovi bice svega,videla sam mu roditelje na roditeljskom i po njima se tacno vidi da je to njihovo vaspitanje




branki* -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 13:01:46)

meni je muka od ovakvih stvari,od huligana,divljaka i delikvenata..uopste ne znam kako postaju takva deca,cemu ih uce roditelji,sta im pricaju,sta oni gledaju i slusaju,pa su takvi[sm=hudicek1.gif]




Peace* -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 13:18:36)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne znam da l sam vam rekla ali odmah juce sam je upisala na aikido i danas ide na prvi trening
ako nista vratice joj samopouzdanje

Bravo! Tako je Luka izveo aikido potez prebacivanja preko ledja na jednom decaku kad mu je pukao film i od onda su najbolji drugari.
Deca to moraju sama resiti, moraju se sami odbraniti i huligane postaviti na svoje mesto, nista drugo ne pomaze puno.
Time naravno ne kazem da mi ne treba da reagujemo.




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 13:22:18)

to moze da prodje kad je jedan nasilnik
ali ovde su bila njih cetvorica




Peace* -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 13:27:11)

Znam, al ako slozi jednog ni ostali je vise nece dirati, sem mozda svi zajedno.
Kako god, mislim da si dobro postupila.




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 13:33:37)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Znam, al ako slozi jednog ni ostali je vise nece dirati, sem mozda svi zajedno.
Kako god, mislim da si dobro postupila.

to svakako
ali mene stvarno plasi cinjenica da su deca od 5 - 6 godina u stanju da se organizuju kao copor hijena i tuku slabije
za deset godina ce sta ? klati , silovati , pljackati ?




milicicak -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 13:41:18)

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ali mene stvarno plasi cinjenica da su deca od 5 - 6 godina u stanju da se organizuju kao copor hijena i tuku slabije
za deset_ godina ce sta ? klati , silovati , pljackati ?

Uh, ja o ovome ne smem ni da razmisljam... Ali znam da ce mini buba sledece godine krenuti na rusku sistemu, mm vec dugo prica o tome, ja sam bila u fazonu da je mala, da joj ne treba, da ne zivimo u takvom svetu gde devojcice od 5 godina treba da znaju da se brane od vrsnjaka nasilnika... Ova Olgina prica me naterala da razmisljam drugacije [sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 13:43:58)

Milicicak , ja sam Mariju odgojila tako da ona jednostavno ni ne bi znala da se odbrani jer agresija radja agresiju , nasilje izaziva nasilje
a to nije svet u kome bih htela da ona zivi [sm=smiley13.gif]
i sta , nisam bila u pravu
trebala sam da je naucim da bude agresivna , da vristi upomoc i tuce druge
uzasno [sm=smiley13.gif]




milicicak -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 13:48:35)

Tuzno, pretuzno... I strasno [sm=smiley13.gif]
Drzi se, Olga, i mazi devojcicu [sm=smiley31.gif]




Mala Elena -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 14:28:13)

Pa sta ce biti sa njima-buduci delikventi u tinejdzerskom uzrastu!
Slazem se, ne bih ucila devojcicu borilackim vestinama ... pre sam za balet. Eno primaju devojcice od 3-9 god, mesec dana 1500 din. [sm=smiley1.gif]
Da malo razvedrim temu. [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 14:34:01)

ima tema o baletu
jadna zvercica ide u baletsku skolu
ali izgleda da joj treba i nesto vise i mnogo , mnogo grublje




Torbica -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 15:02:56)

Ja sam isla na gimnastiku iz ljubavi a na borilacke vestine iz potrebe. Glasam za to - osposobiti dete da opstane u ovom nenormalnom vremenu...




Torbica -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 15:07:00)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: Torbica

Samo nemoj tradicionalni aikido, nego ovaj realni, prava je stvar, a pokazacu joj i ja malko kad se vidimo! [sm=smiley31.gif]

Molim te da ne širiš netačn informacijd i da ne vređaš. Mogla bi i ja da napisem štošta o tom "aikidou" Ljube Vračarevića, ali ovo nije tema za to a i mislim da jd ružno pljuvati po drugima.

Olga trening bilo koje borilačke veštine će joj sigurno puno značiti i za samopouzdanje a naučiće i da se brani. Aikido vam je super izbor!

Što se tiče vrtića, Ivanka je u pravu. Vaspitačic su morale da vas odmah pozovu, a ne da kriju i prave se lude. Ako ne reaguješ ti klinci će i dalje maltretirati zverčicu. Ona ideja o advokatu možda uopšte nije loša. Podićiće sve na viši nivo

Svasta, gde je tu uvreda? Ili bilo sta uvredljivo? I netacna informacija o cemu?
Radi se o tome da manja deca lakse prihvataju uproscenu tehniku i rade se konkretne odbrane od - hvatova za ruke, noge, kosu, ramena, obuhvat oko struka, udarci nogom. Bukvalno za nekoliko treninga zaista ume da se odbrani. Niti sam nesto lose rekla niti mislila. Samo sam imala na umu da sto brze prihvati tehniku. A ova je prilagodjena za ulicu, tu nema govora.... Zao mi je sto se bezveze vredjas..




New Mom -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 21:43:14)

Oldzi, rekoh ti sve vec. Drzi se! Ljubi zvercicu!
IZVORNA PORUKA: Peace*

Znam, al ako slozi jednog ni ostali je vise nece dirati, sem mozda svi zajedno.
Kako god, mislim da si dobro postupila.

Slazem se!




Torbica -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 22:12:02)

Izvinjavam se ako je zvucalo pogresno, celo popodne razmisljam o tome... Nisam nista lose mislila, i svaka metoda ima dobre strane zasigurno. Subjektivna jesam, dobrim delom iz licnog iskustva, jer su svi moji klinci sa kojima sam radila vrlo brzo bili prave male bombe, znali su sve sto treba da se dobrano odbrane. Ali nisam zelela ni jednog momenta bilo sta da potcenim, iskreno. [sm=smiley13.gif]




Modessty -> RE: vrsnjacko nasilje (14.9.2014 23:55:20)

Prvo, aikido je aikido. Nema tu realni, ovaj, onaj. Drugo, nema tu uprošćene tehnike. Da si ikada bila na treningu neke druge aikido škole znala bi o čemu pričam. Sve su to varijacije na temu.
Izvinjavam se što promašujem ovu našu temu.

Olga baš me interesuje šta će sutra reći vaspitačice i svi ostali. Da li vodiš Mariju u vrtić sutra?




Torbica -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 7:49:00)

Bila jesam,probala jesam,pa se klub preorjentisao na realni,zato znam o čemu pričam.Nema veze,kad udje u te vode videće i sama za koju godinu šta i kako.Ljubim je
Tehnika je zapravo prilagodjena realnim situacijama u životu, u to smislu uproscena i ima razlike.




Peace* -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 8:29:01)

Ja ne znam da li sam u krivu, ali moja deca su učena od malena da prvi ne smeju da diraju, ali da ako njih neko dira, moraju da reaguju i da tada ne biraju način: udari, grebi, grizi, čupaj, štipaj... radi sve što ti padne na pamet.
Luka je tip osobe koja se povlači. Ume da trpi u godinama, ali kad mu posle godinu-dve padne roletna - protivnik je nadrljao.
Dok Marko... Marko ne ulazi u konflikt sa drugarima za sada, već samo sa bratom, a tada se to svodi na to da onda Luka beži i viče "Mamaaaa, Marko me tuče!" [sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 8:51:21)

vratih se iz vrtica
vaspitacice su bile izuzetno predusretljive , nisam morala da pretim inspekcijama.
Obavili su razgovor vec sa reodieljima trojice decaka ,cetvrti valjda nije danas dosao u vrtic . Danas ce da zovu psihologa i pedagoga za nasilje i posle procene ce organizovati roditeljski sastanak.
Rekose mi da su deca strasno agresivna i kad se upozore roditelji vecina kaze : pa to je igra [sm=zmeden.gif]
eto to je sto se tice tih mera
a Marija nije bila srecna sto ide u vrtic , probala sam da je utesim da je danas sigurno nece niko dirati




branki* -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 9:35:47)

kako mogu da kazu-to je igra!i da li bi rekli da je igra kad bi njihovo dete bilo u pitanju!mada,ne razumem,da mene sutra zove vaspitacica ili uciteljica i da kaze znate sta,vase dete je oborilo i sutiralo devojcicu jer joj nije dao na tobogan,pa mislim,ocitala bih mu bukvicu za sva vremena!




bubulence -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 9:41:00)

neka se oni igraju tako sa svojom decom. ali neka ih pre toga ispisu iz vrtica .
uzas.
ali lepo od vaspitacica sto su same pokrenule sve ovo.




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 9:43:23)

razgovor sa roditeljima su same obavile
a ja sam zahtevala opservaciju psihologa i roditeljski sastanak
sve u svemu sad je sve na roditeljima




Sanjica26 RR -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 9:45:27)

Branki takvi su neki roditelji. Nemam direktan kontakt sa roditeljima, ali ono sto cujem od kolega mi se nimalo ne svidja. Svi su krivi samo su njihova deca dobra. Secam se kako je otac od jednog decaka unajmio advokata. Taj decak je svu decu u seoskoj skoli maltretirao. Placu devojcice sto ih non stop grebe. Nekad se desi da ih ujede. Cas nismo mogli da odrzimo. Dolazili su direktor i psiholog. Sazvali opsti roditeljski . Ma niko mu nista nije mogao. Samo smanjena ocena iz vladanja.




branki* -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 9:49:45)

e,sanjice,to je najbezveznije u svemu tome,sto skola ne moze ni na koji nacin da dekvatno reaguje i kazni takvo dete.ruke su vezane.mislim,kakva je to kazna-smanjenje ocene iz vladanja?!cudna mi cuda..ili ukor.evo za 10 godina koliko sam u skoli znam da su samo 2 djaka premestena u druge skole,nakon sijaset problema koje su napravili.to je najveca kazna.




Modessty -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 9:51:47)

Baš lepo od njih što su odradile svoj posao sada kad su se uplašile da će popiti kaznu!
Marija će se opustiti. Samo joj daj dovoljno vremena.

Nije mi jasno šta je sa roditeljima. Da li neznaju kako da se izbore sa sopstvenom agresivnom decom ili ih jednostavno nije briga? Sa Danilom je u vrtić išao dečak koji je imao problem sa agresivnošću. Stalno su vaspitačice imale problem sa njim jer je tukao drugu decu, lomio igračke i slično. Dolazio je i psiholog zbog njega, ali koliko sam videla nije mnogo urodilo plodom. A mama tog dečaka bila je jadna sva izgubljena i videlo se da više nezna ni šta da radi ni šta da kaže. Meni je bilo mnogo žao. S druge strane imali su još jednog besnog dečaka koji je recimo jednom prilikom rasturio vaspitačicin kišobran u param parčad (i dalje mi nije jasno kako je uspeo to da uradi sa samo 3 god) a mama se nije ni izvinila.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>