RE: vrsnjacko nasilje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Trcosava -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 9:52:38)

Ne zna, ja sam relativno zadovoljna ovim vaspitačicama ovde. KAžem, vajlda imam razumevanja. Opet ja poznajem svoje dete, ona ide kao tenk - uopšte ne gleda. PA se desilo prošle godine (čini mi se) da se zatrčala, gledala Bog te pita gde i zakuca se u nekog, taj neko padne, ona isto i to na zube. Pa je izbila zub. Zvali su me odmah.

Sad u proleće, dolazim, kaže mi vaspitačica da je ugrizao za ruku jedan mali. E sad, ovde su mešane grupe od 1. do 6. godine, a taj mali ima 2. Mislim, pošteno je on nju ugrizao, ali ne možeš se u tom slučaju ljutiti na dete.

Jednom je isto bilo da je Ana nekog 'grubo gurnula'. Kaže meni vaspitačica to, ja je pitam samo 'da li je prva udarila', kaže nije, ali znate ona je grubo gurnula. Rekla sam joj, gledajte dok god moje dete prvo ne udara, uopšte me ne zanima da li je nekom vratila. Kaže pa znate nju je taj i taj gurnuo, ali ana je grubo gurnula. Mislim se a taj/ta što je nju je lagano?

Tu sam im stavila do znanja da sam ja moje dete VASPITALA da ne udara prva i da ako je kojim slučajem neko udari da VRATI! I da kad drugo roditelji VASPITAJU svoje dete da ne udara druge, mogu da mi nešto kažu. Od tad mi ništa ne govore.

Olga, nadam se da će biti sankcionisani. I roditelji i deca. I da zverčica što pre zaboravi to ružno iskustvo [sm=smiley31.gif]




Modessty -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 9:54:52)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Bila jesam,probala jesam,pa se klub preorjentisao na realni,zato znam o čemu pričam.Nema veze,kad udje u te vode videće i sama za koju godinu šta i kako.Ljubim je
Tehnika je zapravo prilagodjena realnim situacijama u životu, u to smislu uproscena i ima razlike.


I dalje tvrdim da ne znaš o čemu pričam, tj ne kapiraš.
A o kvalitetu neću da govorim. Uzaludno je. Zato što tog realnog više nema. Bilo dok je bilo i Ljube, više ga nema.




serpica -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 9:56:38)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ne zna, ja sam relativno zadovoljna ovim vaspitačicama ovde. KAžem, vajlda imam razumevanja. Opet ja poznajem svoje dete, ona ide kao tenk - uopšte ne gleda. PA se desilo prošle godine (čini mi se) da se zatrčala, gledala Bog te pita gde i zakuca se u nekog, taj neko padne, ona isto i to na zube. Pa je izbila zub. Zvali su me odmah.

Sad u proleće, dolazim, kaže mi vaspitačica da je ugrizao za ruku jedan mali. E sad, ovde su mešane grupe od 1. do 6. godine, a taj mali ima 2. Mislim, pošteno je on nju ugrizao, ali ne možeš se u tom slučaju ljutiti na dete.

Jednom je isto bilo da je Ana nekog 'grubo gurnula'. Kaže meni vaspitačica to, ja je pitam samo 'da li je prva udarila', kaže nije, ali znate ona je grubo gurnula. Rekla sam joj, gledajte dok god moje dete prvo ne udara, uopšte me ne zanima da li je nekom vratila. Kaže pa znate nju je taj i taj gurnuo, ali ana je grubo gurnula. Mislim se a taj/ta što je nju je lagano?

Tu sam im stavila do znanja da sam ja moje dete VASPITALA da ne udara prva i da ako je kojim slučajem neko udari da VRATI! I da kad drugo roditelji VASPITAJU svoje dete da ne udara druge, mogu da mi nešto kažu. Od tad mi ništa ne govore.

Olga, nadam se da će biti sankcionisani. I roditelji i deca. I da zverčica što pre zaboravi to ružno iskustvo [sm=smiley31.gif]




Slazem se u potpunosti. Moja deca nisu agresivna i uvek vode racuna o svom ponasanju,ne govore ruzne reci i nisu svadljive prirode.cak i kad dodje do svadje nece da vrate nego se meni pozale.




Trcosava -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 10:05:46)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR


Nije mi jasno šta je sa roditeljima. Da li neznaju kako da se izbore sa sopstvenom agresivnom decom ili ih jednostavno nije briga? Sa Danilom je u vrtić išao dečak koji je imao problem sa agresivnošću. Stalno su vaspitačice imale problem sa njim jer je tukao drugu decu, lomio igračke i slično. Dolazio je i psiholog zbog njega, ali koliko sam videla nije mnogo urodilo plodom. A mama tog dečaka bila je jadna sva izgubljena i videlo se da više nezna ni šta da radi ni šta da kaže. Meni je bilo mnogo žao. S druge strane imali su još jednog besnog dečaka koji je recimo jednom prilikom rasturio vaspitačicin kišobran u param parčad (i dalje mi nije jasno kako je uspeo to da uradi sa samo 3 god) a mama se nije ni izvinila.


Pričala sam već o sličnom problemu koji je Ana imala kad je krenula u vrtić. Taj je bio najstariji u grupi (čak i kad je bila ona grupa od 3-6). Ana je svaki dan dolazila kući i žalila se da je taj i taj udara, često u stomak. Meni prekipi i skrenem pažnju vaspitačicama. Kaže ona meni, znate on je takav. On bi da mu taj dan pera bude drug za ceo dan i kad neće on j e besan i ne zna kako to da ispolji. A Ana ne da na sebe, u smislu ona će da se igra sa kim ona hoće. Mislim drago mizbog toga, ali neću bre da mi dete ide sa traumom u vrtić. PAr puta je i rekla da neće jer će on da je bije. Pa sam joj rekla vrati iz sve snage.

Sledeće godine su bili razdvojeni i dolazim po Anu, a došla majka po to dete sa mlađim detetom i slušam kako ga grdi vapsitačica pred majkom, a ona samo sleže ramenima.

Tako da ima i jednog i drugog, samo mislim da prednjači ono da ih baš briga. Plus im je guzica puna svega i deca su besna.




Peace* -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 10:06:27)

Ovo što ću napisati nema nikakve veze sa Olginom Marijom, već ima veze sa uopšteno odnosima među decom.

Sa Lukom u razred ide jedan dečak, u daljem textu D. On je malo osećajni, i temperamentniji, ali, po meni jako lepo vaspitan, i ja se recimo družim sa njegovom mamom, i znam koliko radi sa njim, i znam da je svaki dan na vratima kod učiteljice da pita kakav je bio.
Pre neki dan, učiteljica je dočekuje sa "D je uboo Š olovkom u ruku, curila krv..."
Žena očajna, ne zna više šta da radi. Dosta smo pričale, ona ustvari pokušava da shvati šta je okidač za takvo ponašanje u školi, jer privatno, D se lepo igra sa decom, nema nikakvih problema.
Taj dan je kod L bio drugar F, i ja odlučim da ispitam šta se ustvari desilo... kontam dvojica ih je, sve će istrtljati.
Priča je sledeća:
N (znači kompletno neko novo ime u odnosu na sva gore) je čačkao D.
D se naljutioi gurnuo je N.
Umeđuvremenu je video da se F skida za fizičko, i pokušao da mu skone gaće, F se naljutio i lupio pesnicom D.
Dok je D pokušavao da se izmakne od udarca, zakačio je L ramenom, pa ga je L šutnuo u du*e.
Onda je D krenuo na L, mlateći duksom, pa je Š uskočio da brani L, uhvatio je dux, a D ga je onda uboo olovkom.
Pa, ko je tu onda kriv ustvari???

Realno, da N nije čačkao D, D ne bi uboo Š.

Pitam a gde je tu mlaćenje jabukom koja je u kesi? A klinci mi kažu, "A, to je bilo posle na odmoru. Š je stavio jabuku u kesu i udarao time ostale". [sm=zmeden.gif]

A šta je mami predstavljeno? Predstavljeno je da je D uboo Š, pa je išao kod pedagoga. [sm=smiley13.gif]


Druga situacija je u Markovom vrtiću, imaju malog A, koji je po meni nevaspitan, drugi vole da kažu "Takvo je dete". [sm=zmeden.gif]
Elem, mali često remeti mir, udara decu u igrli... Nedavno se desilo da je jedan miran dečak odlepio i ujeo A. Svi su bili revoltirani, a ja mislim da je to ok. Deca moraju da postave svoje protivnike na mesto. Posle godinu dana, pa najmanje što je mogao je da ga ujede. Naravno, usledila je kazna, mama šokirana...




Misha i Ljisha -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 11:27:35)

I moj bratanac je ujeo jednu devojcicu do krvi sto se kaze, mi smo svi ostali u soku jer on uopste nije agresivan. Elem njemu je bas u pravom smislu reci prekipelo jer je jedna devojcica u vrticu maltretirala svu decu naravno i njega, on je treo trpeo trpeo i prosto jednog dana ju je ujeo u samoodbrani. Medjutim to su neke normalne stvari medju decom, tako nesto covek moze da ocekuje. A ovo sto se desilo Mariji je strasno, organizovano, udruzeno, da ne kazem smisljeno i to je daleko od nekog decijeg nestasluka.




Sanchy -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 11:38:29)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Bila jesam,probala jesam,pa se klub preorjentisao na realni,zato znam o čemu pričam.Nema veze,kad udje u te vode videće i sama za koju godinu šta i kako.Ljubim je
Tehnika je zapravo prilagodjena realnim situacijama u životu, u to smislu uproscena i ima razlike.

Torbice slazem se sa tobom,postoji razlika izmedju realnog i tradicionalnog Aikidoa u smislu da je realni konkretan i bazira se na ucenju tehnika za momentalno onesposobljavanje protivnika u trenutku napada od strane istog dok tradicionalni zalazi u vise sfere tj.pored same samoodbrane prezentuje i samokontrolu i pokusaj da se primarno pokaze nadmoc nad protivnikom a da mu se ne nanesu povrede ni u smislu samoodbrane,takodje to je vestina koja moze da se upotrebi i u drugim sferama zivota kako joj i sam naziv kaze..licno mi se vise ,mnogo vise dopada tradicionalni ali je danas izgleda i na zalost potrebniji realni...prijatelj mi je Sensei..




Modessty -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 11:48:24)

Meni sensei nije prijatelj, već muž, a aikido treniram od 1998. godine. Zato odlično znam o čemu pričam!

A sada vas molim da se vratimo na temu "vršnjačko nasilje"!
Hvala!




Misha i Ljisha -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 11:54:06)

jao izvinite molim vas ne zelim niko da se uvredi ali ja kad procitam sansei krenem da se valjam od smeha, valjda uvek pomislim na karate kid-a[sm=smiley36.gif]. Bilo kako bilo deca treba da idu na neku borilacku vestinu, ja sam isla na karate. Niko me nikad nije dirao plus sam jos i brata branila[sm=smiley36.gif]. Sad sam sve kate pozaboravljala, nisam vezbala a u trku sam mogla da skocim i kolenima dodirnem ramena ahahah-...eeeeeeeee davno bese




Sanchy -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 12:05:10)

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Meni sensei nije prijatelj, već muž, a aikido treniram od 1998. godine. Zato odlično znam o čemu pričam!

A sada vas molim da se vratimo na temu "vršnjačko nasilje"!
Hvala!

Onda otvori temu pa nam objasni..i moj prijatelj drzi skolu Aikidoa ,realnog..zao mi je Torbice jer popi kritiku a da ja uopste ne vidim razlog..




Modessty -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 12:21:50)

Sanchi molim te da ne čačkaš bez potrebe. Neću da otvaram temu i neću da reagujem na tvoju prozivku. Nije u duhu aikidoa pre svega [sm=smiley1.gif]
A sad vas stvarno molim da se vratimo na temu!




Sanchy -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 12:26:58)

Mislim da je ovde jasna situacija osim toga mozda bi stvarno ucesnice ove teme interesovala razlika izmedju stilova,da li ona postoji,u kom gradu je najbolje kod koga ici tj.u koju skolu itd..,a posto je tvoj muz Sensei ti imas najvise informacija onda..nije ovo daleko od teme Aikido je vestina samoodbrane a ona je danas deci preko potrebna jer je nasilja sve vise,i sama planiram da M.upisem sa cetiri godine posto ovde ranije ne primaju




Modessty -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 12:31:22)

Sanchi nije tema.
A reklame su zabranjene
Imamo ove teme pa se o aikidou i drugim borilačkim veštinama (vezano za decu) može pisati tamo:
Sport
Mama, tata, vežnajte samnom




Peace* -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 13:29:50)

Mod, mnogo si burno odreagovala, a niko nije želeo da vređa tradicionalni aikido. [sm=smiley31.gif]




Modessty -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 13:31:07)

peace ne čačkaj me i ti pliz [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 13:31:58)

Sta je bilo sa Marijom i Olgom, kako je prosao sastanak?




Klarita -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 13:36:15)

I ja cekam, mislim celo jutro na njih dve[sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 14:18:30)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

vratih se iz vrtica
vaspitacice su bile izuzetno predusretljive , nisam morala da pretim inspekcijama.
Obavili su razgovor vec sa reodieljima trojice decaka ,cetvrti valjda nije danas dosao u vrtic . Danas ce da zovu psihologa i pedagoga za nasilje i posle procene ce organizovati roditeljski sastanak.
Rekose mi da su deca strasno agresivna i kad se upozore roditelji vecina kaze : pa to je igra [sm=zmeden.gif]
eto to je sto se tice tih mera
a Marija nije bila srecna sto ide u vrtic , probala sam da je utesim da je danas sigurno nece niko dirati


i zvala me je sefica objekta , kaze da ce u sredu u osam doci pedagog , psiholog i direktorka pa da ja razgovaram sa njima jer postoje neki koraci koji se u tom slucaju preduzimaju




Anoniman -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 14:20:58)

Olga nista ne preepstaj slucaju, svi smo uz tebe[sm=smiley31.gif] Da se vise ne ponov. Ljubi nam zvercicu!i




Modessty -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 14:24:02)

Olga i trba da razgovaraš sa njima. Kako je zverčica sada?




Klarita -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 14:34:35)


IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: Olga RR

vratih se iz vrtica
vaspitacice su bile izuzetno predusretljive , nisam morala da pretim inspekcijama.
Obavili su razgovor vec sa reodieljima trojice decaka ,cetvrti valjda nije danas dosao u vrtic . Danas ce da zovu psihologa i pedagoga za nasilje i posle procene ce organizovati roditeljski sastanak.
Rekose mi da su deca strasno agresivna i kad se upozore roditelji vecina kaze : pa to je igra [sm=zmeden.gif]
eto to je sto se tice tih mera
a Marija nije bila srecna sto ide u vrtic , probala sam da je utesim da je danas sigurno nece niko dirati


i zvala me je sefica objekta , kaze da ce u sredu u osam doci pedagog , psiholog i direktorka pa da ja razgovaram sa njima jer postoje neki koraci koji se u tom slucaju preduzimaju

Da, postoje svuda, nazalost.




Mala Elena -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 15:10:14)

Olga, nadam se da ce brzo zaboraviti, jedva cekam u sredu da cujem sta je bilo.




dunja RR -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 17:52:28)

[sm=bravo.gif]
IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne znam da l sam vam rekla ali odmah juce sam je upisala na aikido i danas ide na prvi trening
ako nista vratice joj samopouzdanje

Bravo! Tako je Luka izveo aikido potez prebacivanja preko ledja na jednom decaku kad mu je pukao film i od onda su najbolji drugari.
Deca to moraju sama resiti, moraju se sami odbraniti i huligane postaviti na svoje mesto, nista drugo ne pomaze puno.
Time naravno ne kazem da mi ne treba da reagujemo.





Torbica -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 21:40:08)

Veliki poljubac Mariji.
Poljubac i za Sanchy i Peace [sm=smiley1.gif]




17 joka -> RE: vrsnjacko nasilje (15.9.2014 21:53:55)

Olga, bitno je da su vaspitacice preduzele nesto i da ce ipak nadam se tiagresivni decaci biti kaznjeni

mogu da zamislim kako se Zvercica osecala danas[sm=smiley13.gif] ali brzo ce proci [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>