RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


choopa choops -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (6.11.2014 13:01:54)

Pa da, mislim ko sa 6 godina zna da nacrta zeca??? [sm=smiley36.gif] Ali je nesporazum ispao taj, da sam ja shvatila da ona hoće da joj JA uradim domaći, a na kraju se ispostavilo da je ona zapravo htjela da joj pokažem kako bi trebalo da nacrta! I onda je došlo do te histerije, pa njenog crtanja djevojčice [sm=lev.gif] Ali mi je na kraju bilo bitno da ona shvata da roditelji ne treba djeci da rade domaći, več da im pokažu koliko mogu i ako baš zaškripi, a da za ostalo oni moraju da se snađu sami! [sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (6.11.2014 13:23:57)

[sm=smiley20.gif]

Mi smo imali situaciju: učile su se strane sveta. (FUJ) I naučili smo na karti sever gore, jug dole, zapad levo, istok desno.
I onda rade u školi neki listić i pitanja su: Šta se nalazi severno od škole?, na kojoj strani sveta od škole je tvoja kuća? A ja [sm=smiley3.gif]
Onda je mm počeo da obajšnjava, "Pa sediš u učionici ovako, to znači da je tabla na zapadu dakle napred, a jug na levu ruku... Reko NEEEEEE! Ne može tako! Zbuniće se i ćao! Do kraja smo mu objasnili na koju stranu da se okrene u učionici da bi gledao u sever, a onda su strane sveta kao na karti. [sm=smiley29.gif] Da li treba da kažem da je u jednom momentu rekao "Sine, žene se slabo snalaze u prostoru. Nije to do mame, to sve žene tako!", a ja.... [sm=smiley3.gif][sm=lev.gif][sm=hudicek1.gif]




choopa choops -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (6.11.2014 13:35:51)


IZVORNA PORUKA: Peace*

"Sine, žene se slabo snalaze u prostoru. Nije to do mame, to sve žene tako!", a ja.... [sm=smiley3.gif][sm=lev.gif][sm=hudicek1.gif]


[sm=smiley36.gif]

E vidiš kod nas je obrnuta situacija. Kad negdje putujemo, MM me vodi umjesto navigacije [sm=jezicek.gif] A meni kad je dosadno, onda ga malo provozam, npr u BG ga redovno na Mostarskoj zezam da sad mora sam da odluči kuda, pa poludi. A kaže da kad dođe na Slaviju izgubi svaki put pola kilograma od nervoze [sm=smiley36.gif] On jednostavno nema predstavu o prostoru, lijevodesno, strane svijeta. Kao da je žensko [sm=jezicek.gif[sm=jezicek.gif]]

A ovo za učenje strana svijeta me podsjeća na ono lijevo-desno. Jednom kad ukapra šablon, ide lagano. Ali je zbunjujuće u početku. Ja sam se kao mala, uvijek orijentisala prema moru-jug [sm=smiley4.gif] pa ostalo rasporedim [sm=smiley36.gif]




Adriana83 -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (6.11.2014 16:36:50)

Nije negativa ali cisto da se zna,bio majstor i popravio masinu! [sm=bravo.gif] Otisle cetkice na motoru,1200 dinara! Ne mogu biti srecnija [sm=bravo.gif]




emicaa -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (6.11.2014 16:44:31)

Odo i ja malo u off ali kad spominjenete lijevo i desno mm to stalno mješa,kažu mu tu trebaš desno on ode lijevo ja dobijem rogove,rekla sam mu ne desnoj ruci svezati crveni končić možda onda nauči [sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (6.11.2014 17:05:54)

Ubice nas moderatori, ali emice ista stvar i kod nas [sm=smiley36.gif]

Adriana [sm=smiley20.gif]




Žapkić -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (6.11.2014 17:19:06)

Ooooooooooooooo, majku vam seljačku!!! Može li jedan dan da prodje da neko nešto ne zapali??? Šta-jel to šteta da propadne ovako lep dan a da se nešto ne zapali???
Puna mi kuća dima-prozovi mi bili otvoreni-sad mi je u kući kao u mišani!!![sm=lev.gif][sm=lev.gif][sm=lev.gif]




choopa choops -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (10.11.2014 0:22:25)

[sm=zz_furious.gif] Mrzim kad pozajmim nekome knjiu, a taj neko mi je ne vrati! Sto puta sam sebi rekla da ću zapisat kome dajem i ne uradim tako. A sad je baš u pitanju knjiga "šta da očekujete dok čekate bebu?" a ja sam tu zapsivala neke detalje vezano za prethodne trudnoće, a koji mi sada trebaju....[sm=zz_mad1.png]




branki* -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (10.11.2014 6:53:07)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

[sm=zz_furious.gif] Mrzim kad pozajmim nekome knjiu, a taj neko mi je ne vrati!

ja mrzim kad nekom bilo sta pozajmim,a taj mi ne vrati.nije mi problem bio nikad da dam,ali,naravno da ocekujem da vrati posle.a,ne,oni se prave ludi,a meni glupo da trazim.ili trazim,pa me opet zavlace.




choopa choops -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (10.11.2014 22:24:23)

branki u pravu si potpuno [sm=smiley20.gif] ne kapiram takve ljude...

Meni je problem što sam zaboravila kome sam je dala. A nekako, sve druge knjige mogu kupiti, ali u ovoj sam zapisivala bitne stvari u vezi djece [sm=smiley13.gif] Baš sam [sm=smiley35.gif]




Buba Mira -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (10.11.2014 22:33:37)

Pa objavi na fb: ako sam nekome od fb frendova dala knjigu, nek je vrati, čmičak će mu izaći [sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (10.11.2014 22:47:23)

Nije loša ideja...sačekaaću još koji dan glupo mi da ih isprozivam, možda se sjetim, nije bilo puno trudnica poslije mene, a kojima sam mogla da dam. Pa ću da pitam prvo jednu po jednu, pa ako kažu da nije, onda ću da opletem po FB [sm=hudicek1.gif][sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 0:22:00)

Ja sam se danas baš iznervirala na roditeljskom.Kod nas škola ima problema sa psima lutalicama, i sada pošto su oni navodno nemoćni da reše taj problem, onda mi roditelji treba da smislimo neko rešenje a do tada treba da se potpišemo da smo saglasni da naša deca mogu ići sami kući.Taj problem je prisutan već godinama i umesto da se neko iz mesne zajednice ili sa nekog drugog nivoa angažuje,mi roditelji sada treba od dece da pravimo debile koji će se samo vozikati u kolima.A ja se toliko trudila da kod njih izgrađujem samouverenost i samostalnost.Na stranu to što i ja i mm radimo a sami smo i stvarno neznam kako da se organizujem da bi decu ispraćala u školu i dočekivala ih...u jednom trenutku sam se loše osećala jer ispalo je da niko ne želi da pušta svoju decu da sama idu kući,a ja sam baš u problemu šta sada raditi.Ovamo insistiraju da deca što više pešače i da se osamostaljuju a sada traže telohranitelje za svako dete.Možda ja pogrešno razmišljam,ali ja mislim da taj problem treba da se reši na nivou škole a ne da se sve svali na roditelje,ima nas dosta koji radimo i nemamo koga da čeka i odvodi decu




Kata90 -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 11:42:46)

vikiveki.........upravu si skroz,ne mogu da verujem da skola nista ne preuzima.....a jeste probali obratiti se toj mesnoj zajednici?mislim skupa roditelja,nekako mora da se nadje resenje za to......




pipi_coco -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 11:48:44)

Ooooooooooj iznervirah se od ranog jutra na poslu [sm=zz_timebomb.gif] , pa se jos i posjekla po prstu dok sam otvarala konzervu tune za dorucak, pa me boliii [sm=zz_cry.gif]

Vikiveki .... ma slaba vam je fajda od obracanja mjesnoj zajednici, nego vi se obratite direktno opštini i to jednim oštrim dopisom, neka se pobrinu za sigurnost djece u svom gradu kao što su i dužni, ha ja.




wivern -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 11:49:42)

Muka mi je vise od drzavne otimacine nasih para. Pa drzava ce na trudnicama i porodiljama zaraditi lepe pare kad ima otme solidarne poreze i kad udari ova novo smanjenje. Pa da li je moguce da cemo sedeti skrstenih ruku i cutati dok na otimaju pare. [sm=zz_banghead.gif][sm=smiley35.gif] I ne treba da okrecemo glavu na drugu stranu ako nama nije skinut porez, treba svi zajedno na ulice pa da vidis. A ne da svi izadju i protestuju kad je parada ponosa, pa gde ste sada da se busate u porodicu i porodicne vrednosti.




Kata90 -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 11:53:51)

Tako je wiw na zalost........[sm=zmeden.gif] samo kradu......




Misha i Ljisha -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 12:43:39)

[sm=zz_banghead.gif] SVE ali SVE od slatke zimnice mi je prokislo. Neverovatno. Odlepila sam. Sok od ziove, kompoti, sok od jagode, od visnje i td i td. Je*ala me zdrava hrana bez konzervansa, zasto sam cackala mecku i pokusavala bez konzervansa sve da napravim????? Zasto? Sad cemo da jedemo sipak a da sam bar u pola tegli stavila konzervans nesto bi imali za zimu, ovako mogu samo suze da ronim i da se nerviram. Plus moje utroseno vreme, novac, trud, sve otislo do djavola. Ju jako sam se iznervirala onako do suza.

I ovo vreme blesavo, u spajizu se naravno ne greje ali je ocito toplo, kaze mi eno mama da joj je paprika pocela crneti. Kod mene jos nije i nadam se da nece. Inace cu stvarno odlepiti.

ionako stalno mozgam i brinem sta cemo jesti, jedina mi valjda briga u zivotu to, ionako nemamo novaca, i sad jos sve to...[sm=smiley13.gif]. Znaci treba me lepo upucati.




jess021 -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 12:54:54)

MiLj, to je strasno. Ne znam sta bi ti rekla. Mogu samo da zamislim kako ti je.




Brand new mama -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 13:04:05)

MiLj bas mi je zao. Da je samo "krenulo" rekla bih ti da prekuvas, ali ako je skroz kisela...U principu-ako pravis bez konzervansa,obavezno duze kuvaj...sto je opet manje vise bez veze,jer unistavas vitamine. Moja mama je uvek te sokove u koje nije ubacivala konzervans ubacivala ili u podrum koji je bio uvek leden ili zamrzivac(u plasticnim flasama,naravno).A ova godina je sa vremenom prolupala.




branki* -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 13:05:04)

uh,ljiso,bas steta vala[sm=smiley13.gif]stvarno...
wiv,ja nisam u toku,opet neko odbijanje ili smanjenje ,pretpostavljam[sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 13:12:57)


IZVORNA PORUKA: Brand new mama

MiLj bas mi je zao. Da je samo "krenulo" rekla bih ti da prekuvas, ali ako je skroz kisela...U principu-ako pravis bez konzervansa,obavezno duze kuvaj...sto je opet manje vise bez veze,jer unistavas vitamine. Moja mama je uvek te sokove u koje nije ubacivala konzervans ubacivala ili u podrum koji je bio uvek leden ili zamrzivac(u plasticnim flasama,naravno).A ova godina je sa vremenom prolupala.

Srecom pa nekom ludom srecom jedan deo soka od visanja smo tako u zamrzivac i sok od malina ali ja nemam sanducar pa sam to stavila kod moje mame u zamrzivac. Sve bih ja turila u sanducar samo da ga imam. Ma najzalije mi je kompota od tresanja iskreno. A tu se tresnje prakticno ni ne kuvaju vec se pelivaju a kad smo ga probali bio je sjajan i sad da otvorim teglu imam sta da vidim krennulo sve da penusa da vri alkohol prakticno i krenem tako sve redom da otvaram i imam sta da vidim. Srecom sok od bagrema smo popili a i stvarno dosta soka od zove ali taj sok od zove mi nije jasan pa tu ima tona secera kako je on uskisao??? Nisam pametna majke mi. Odlepila sam.

I sad da kuvam pilav i ispadne mi kesa sa pirincem na pod evo skupljala sam sad zrno po zrno[sm=zz_banghead.gif]




Peace* -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 13:21:26)

MiLj [sm=smiley31.gif] Baš mi je žao.




Misha i Ljisha -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 13:25:40)

i valjda je ovo treca i poslednja stvar za danas. Laki se upravo otkinuo sa lanca, rucak ne mogu tek tako da ostavim na sporetu pa ne mogu sad da idem da ga vijam a kad D ustane moramo da se zurimo na rodj, valjda ga nece kola na drumu strefiti i valjda nece otici do komsija da nam pravi probleme[sm=zz_banghead.gif]

Hvala vam mame[sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Tema za istresanje negativne energije - XI deo (13.11.2014 13:27:45)

e,pa ljiso,ti da zavrsis sa baksuzlucima za ovaj period,dosta je![sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>