RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


mali_mis -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 7:21:26)

Jutro mame [sm=kava.gif]
Moje dete se juce probudilo u 13h [sm=smiley29.gif] Naravno da nije poslepodne spavao, zaspao oko 22h, znaci ako spava po 12 sati, probudice se oko 10.




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 7:23:52)

Dobro jutro mame. Moja nikad nije bila spavalica i nikad nece ni biti na mene je i nemam pravo zalbe[sm=jezicek.gif]. Tesko zasppi, ne voli da spava i relativno kratko uvek spava, tj ukupan broj sati sna joj je uvek ispod proseka za njenu zivotnu dob. Takvo dete i ja tu nista ne mogu.

Ona mi i dalje ima temp ali je ok i nije visoka ali je obaram cim dodje do 37,7 ili 38 da nam se ne bi ponovilo ono od pre par nedelja kad su joj noge poplavele. Vesela je ako je ne "diramo" tj ne teramo da pije i jede hehehe..

Bice danas lep dan i toplo cak 15 stepeni najavili samo da nemamo temp pa da mozemo da budemo malo duze napolju jer kad ima temp izvedem je na svega 15 min.

Pozdravljam vas mame a posebno ove koje se muce sa kakom i grcicima[sm=smiley36.gif].




branki* -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 7:30:16)

evo i mene...boza moj ode u obdaniste,ja sa bebom sama,trenutno je u krevecu..noc bila ok,budila se da sisa samo i malo je nosila,nije bilo vristanja.ona pocne da vristi i kad joj se spava,a ne ume sama da se uspava,pa postaje nervozna,to sam primetila.
bice i ovde lep dan,cini mi se...




bubulence -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 7:39:39)

Dobro jutro i od mene.
Von videcemo hoce biti spavalica, nadam se da hoce. Wiv i M je prve dve nedelje samo spavala a sada je znala dugo da bude budna. Juce je ceo dan prespavala i jutros u 4 se probudila vesela. Sva sreca mm je sinoc rano zaspao, naspavao se pa je preuzeo i izveo u dnevnu spbu. Oko pola 7 je opet sikila i evo sada spava. Mm odveo Emu da ponove bris nosica a ja pijem kafu u miru i tisini [sm=bravo.gif]




ivaMark -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 7:59:31)

Zdravo mame [sm=smiley1.gif]

J spava a malog ljuljam nogom i sedim za kompom [sm=smiley1.gif]

Moji su spavali prvih mesec dana po celi dan, budili se za cokanje samo....

Auto nam je kod majstora, svasta mu menjamo...





wivern -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 7:59:35)

Eheeej
Evo i mene

[img]http://www4.slikomat.com/13/0302/hs5-121d9c.jpg[/img]

Ja pijem kaficu uz glava,ramena, kolena i stopala [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 8:06:42)

Dobro jutro,mi smo jutros do pola 8 spavale.I sinoć se vrtila i plakala ali nije se budila.Nešto ili sanja ili će opet neki zubić.




ivaMark -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 8:06:48)

Joj Viw, nwmoj to....ja sam na dijeti [sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 8:15:08)

Ivo ovo je ona dijeta sa kafom [sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 8:16:36)

jutro! moje "spavalice" spavaju! uh,nocas me je zezala do pola 2..mislim da je muce zubi,sisa i onda gura ruke i besni[sm=smiley13.gif],bas nas je namucila sinoc,i mm je uspavljivao,pa ja,pa opet sisa [img]http://yoursmiles.org/tsmile/sleep/t2215.gif[/img]
Danas T nije otisla u vrtic,icicemo u setnju,lep je dan!




ivaMark -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 8:21:57)

E Viw, onda daj duplu [sm=smiley36.gif]

Von i moj malac zaspao oko ponoci.... ali on ne place, samo kulira i smeje se [sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 8:23:58)

ivamark,i moja prica,pa besni na zube,pa place,pa cici[sm=smiley36.gif].pa se vrti,spava joj se ali se ne predaje!
ja mislim one spavaju,a one pricaju! ulazim u sobu,a T mi kaze,mama nas dve pricamo@!




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 8:27:24)

Dobro jutro! Moja Sofija jos uvek spava, a zaspala je u pola osam. Samo mi je mahnula, legla je na stomak i zatvorila okice. Tako svako vece.
Uzela sam da citam dok se ne probudi. Kasnije na posao. Mogla bih u medjuvremenu da je prosetam. T je u vrticu.
Pozdrav za sve mamike




ivaMark -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 8:31:17)

Von, jesu vec krenuli zubici?

Srcka mala, prica sa sekom [sm=smiley27.gif]




daca77 -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 9:24:43)

Jutro, mame!!!
Moja se probudila tek u pola 5 da je dojim...nesto se bas uspavala i nije skontala da je gladna[sm=smiley1.gif]




QueenJ -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 9:26:34)

Jutro! I mi smo se nešto sinoć mučili sinoć. Teško je zaspala, tek oko 23h, ali zato kada je zaspala... [sm=bravo.gif] Jutros do 6h, sikola, pa nastavila do malo pre. Sad će doručak. Nešto mi kašljuca. [sm=zmeden.gif]




Trcosava -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 9:53:06)

Propade temorija mm o paracetamolu [sm=smiley36.gif]

sinoć od kupanja pa do 12 nije hteo da zaspi - muče ga grčevi, creva šta li - uglavnom oko 12 je sisao i koma jutros do 7! Ostavila sam ga u krevetu da zaspi, da ja stignem da se istuširam i operem kosu i operem sudove. Sad sam sve o obavila i taman mu vreme da ga budim da jede. Nću ga puštam da spava koliko hoće, ali preko dana na 3 sata mu dajem da jede. Praktično preskoči jedan obrok noću. Nekad se i probudi, ali sad već ređe. Ja sam zadovoljna.

Nego počeo zub da me boli. Za vađenje mi osmica gornja, a zubara se plašim više nego porođaja bez epidurala [sm=jezicek.gif] Prošli put kad sam vadila gornju osmicu (sa sve anestezijom) sam se toliko ufrketisala da ni kap krvi nije bilo posle vađenja. A moram pod stavkom hitno da odem da ga izvadim.

I taaaako.... Vidim svi su bili manje više dobri noćas [sm=smiley1.gif]




Kata90 -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (2.3.2015 16:30:14)

Vece mame,samo sto vec ne padne mrak i ova kisa smara strasno......jedva cekam da dodje lepse vreme,sta cinite?[sm=smiley1.gif]
ja taman krenula da skidam lak,i da sredim malo nokte a O se probudi......
frizerka mi je trudna,pa nikako da dodje da me osisa[sm=zmeden.gif]




daca77 -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 7:06:33)

Jutro, mame!!!
Kako ste spavale nocas? Mene moja beba unisti...od 14h je krenula da vristi, najpre zbog grceva, a onda ne znam razlog i non stop je trazila da sisa i tako do ponoci. Jos imali goste, sestra i zet mm iz Grcke i ovaj zet, inace dr koji zna onako da prica srpski mi samo govori kako je ona gladna...a beba cele sake gurna u usta. Sta se desava, nemam pojma?![sm=smiley13.gif]




serpica -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 7:11:12)

Daco jel joj ponudis vodu posle podoja? Ne mora da znaci,ali kazu ako beba posle podoja pije dosta vode,gladna je,probaj da vidis,[sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 7:12:57)

daco,ja ne znam sta se desava,ali ako ti je za utehu da nisi usamljena i moja je juce bla haos.prvo je stalno trazila da se nosi,inace vristi.ja nosim i nosim i uspava se ona i nastavim i dalje da nosi da ucvtsti san i kad je spustim,za 5 min evo je budna.ajde sto je budna,nego ona bude ok 15 min,i onda u vrisak.i sve ponovo.a,sinoc je bila katastrofa..podojim je u 9 i dam mm da je uspava.ona je vristala do 11.na kraju ustanem ja,opet joj dam sisu,malo sisala i uspavala se.strah me vise uhvatio kad treba da je spustim u krevetac,a ne mogu da nosim po ceo dan.i to kad place,qaj da place malo,nego vristi.i ne prestaje ni kad je nosis dok je to ne prodje..evo je pred zoru se napinjala u snu,isprdela,iskakila 2 put ,sad spava mirno,videcemo..




daca77 -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 7:17:14)

Serpi, juce joj nisam davala vodu, a ranije kada bi se ovako ponasala jesam i nije je htela...
Branki, kao da sam ja pisala post...razlika je sto cim je spustis u krevetac za maxpar min.se budi i odmah vristi kao da je neko dere.




branki* -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 7:26:44)

ni moja nece vodu,ja sam cak napravila adaptirano mleko,nan,pa sam joj i to nudila posle sisanja,ali nije htela uopste.kad je uhvati to,nece ni cuclu..hoce samo sisu za utehu,ali onda ide mleko,a nju zbog stomaka to zeza jer je muci ver,pa s nervira i opet u vrisak.to je strasno koliko moze da se dere.ja sam cak mislila da odem do bolnice do ove nase dr da joj ispipa stomacic ili da makar se izrazgovaram.
imam 2 teorije kad tako kidisu na sisu i vriste,mozda nijedna nije tacna...
1.je da tad nisu gladne uopste,nego da traze sisu kao utehu,a onda krene mlako i one se nerviraju jer su site i onda dodatno opterecuju stomak ,a vec ih zezaju grcevi,pa se jos vise nerviraju i vriste.
2.je da su gladne,ali ne mogu da sisaju jer kako pocnu da vuku,zeza ih stomak i grcevi,pa se onda nerviraju.




mali_mis -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 7:54:01)

Jutro mame [sm=kava.gif]
A. je opet terorisao sa uspavljivanjem, oko 1 je zaspao.
Ja sam juce bila sva bljak, bilo mi je fino dok je bilo suncano, i bas sam bila lepo raspolozena, ali kako se naoblacilo, neko fuj raspolozenje me spopalo. Smucila mi se kisa. Jos su za vikend najavili neki sneg.




emicaa -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 7:58:02)

Jutro žene,T je skroz loše spavala,probudila se u pnoć pa je do pola 3 spavala na meni,ja na stomaku a ona se prebacila preko ledja.Kad se probudila u pola 3 zaspala je tek oko 4,stvaim je opet kod sebe a ona me otjera sa ćošak kreveta i još se zalijepi za mene,zdrobljena sam.
Branki jesi li je vodila pedijatru zbog tog vrištanja?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>