RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Trcosava -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 8:01:35)

Jutro i od mene. Pridružujem se grupi mama čija deca kidisu na sisu. Ovaj je sinoć bio tako nervozan, da nisam znala šta da radim. Prvi put mi je palo i adaptirano na pamet. Od podneva ga nešto muči, po pola sata visi na sisi, a uveče krene da vuče pa pusti pa se dere, pa opet vuče i tako u krug. U 1 je zaspao i spavao do 7 jutros. Sisao 15 min i eno ga, nastavio da spava. Kapiram da je gladan budio bi se i noću?

Kod nas danas sunce. Hladno, možda gatpopodne izvedem malo.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 8:05:38)

Branki moj ti je predlog da uvijes bebu kao nekad kako su nase bake uvijale. Bice joj toplo, a ujedno umirice joj se grcevi. I malo ce duze da spava. Probaj tako. Zao mi je da se mucis, a mozda ovo upali.
Pre neki dan sam isla sa decom kod drugarice koja ima bebu decaka i devojcicu od 3 godine. Koliko sam bila, a bila sam prilicno dugo ona njega sve vreme drzala. Cim ga spusti on place. A za dojenje da ne pricam. Na kraju sam ga uzela da je odmenim. Ona kaze tako radi ceo dan. Poludece vise.
Mi smo juce proveli bas lep dan. Dosla na pauzu. Imala sam cetiri sata. Odveli decu na Srebrno jezero. Sofija juce ceo dan nije spavala. Ne znamo zasto. Uopste nije plakala
Sad se probudila, ali se pravim blesava. Mozda produzi. .




daca77 -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 8:43:24)


IZVORNA PORUKA: branki RR

ni moja nece vodu,ja sam cak napravila adaptirano mleko,nan,pa sam joj i to nudila posle sisanja,ali nije htela uopste.kad je uhvati to,nece ni cuclu..hoce samo sisu za utehu,ali onda ide mleko,a nju zbog stomaka to zeza jer je muci ver,pa s nervira i opet u vrisak.to je strasno koliko moze da se dere.ja sam cak mislila da odem do bolnice do ove nase dr da joj ispipa stomacic ili da makar se izrazgovaram.
imam 2 teorije kad tako kidisu na sisu i vriste,mozda nijedna nije tacna...
1.je da tad nisu gladne uopste,nego da traze sisu kao utehu,a onda krene mlako i one se nerviraju jer su site i onda dodatno opterecuju stomak ,a vec ih zezaju grcevi,pa se jos vise nerviraju i vriste.
2.je da su gladne,ali ne mogu da sisaju jer kako pocnu da vuku,zeza ih stomak i grcevi,pa se onda nerviraju.


Branki, ne znam sta da kazem, ali bez obzira na teorije, one vriste...evo mm mi salje sms i pominje mi adaptiranoi mleko, jer je on nocas najvise nadrljao s bebom.




ivaMark -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 8:56:19)

Zdravo mameee [sm=smiley1.gif]

Zene, nadam se da ce vase bebe uskoro da vas puste malo na miru... Nemam pojma sta moze biti to plakanje ali moja J je imala par dana fazu kada se nervirala jer ide mleko a ona hoce samo da drzi sisu u ustima [sm=smiley36.gif]

J jos spava, a mali uziva u njihalici i sarmira me da ga uzmem... Nema sanse [sm=smiley36.gif]

Cekam hleb da se ispece pa da doruckujemmmmmmmmmmm........

Daco, koliko sam ispratila tvoja bebana lepo napreduje....e sada, ako je gladna valjda ne bi napredovala[sm=zmeden.gif] neka me neko ispravi ako gresim




branki* -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:02:29)

daco,ja u ocaju ponudih ad mleko,ali nije htela uopste ni da povuce flasicu,nema sanse..
ivamark,i ja nekad imam utisak da hoce samo da j drzi u ustiama i tako se uspavljuje.
sanjice,mi je nocu motamo u cebence,probacu cvrsto da je stegnem,nervira me sto je kod nas u stanu pretoplo.
evo,malo pre mi se uspavala u krilu i ja je spustila i evo je budna.a




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:09:19)

I kod nas je pretoplo. Gasimo radijatore. Uzmi neki tanji prekrivac.
Ivo lepo te je videti. [sm=smiley1.gif]
Sofija je produzila da spava.




QueenJ -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:22:24)

Dobro jutro, mamice! Sve će to proći, pa će vam i nedostajati. I mi smo imalu tu fazu, samo što E, hvala Bogu, nije vrištuljica, nego je samo kenjkala. A i naučila je da se sama uspava. [sm=bravo.gif]
Mi smo juče lutali celo po podne i baš nam je bilo fino. Malo smo zakasnili na drugu turu spavanja, pa smo i noćno morali da pomerimo za 21.30-22h. A bili nam i kumovi.
Ona je sad sikila, eno je na podu, igra se, ja pijem kafu. I dalje kašljuca i povremeno se čuje kao da hrče, ali lepo jede i raspoložena je. I nosić sam joj jutros aspirirala. Ne bih da je vodim u DZ jer je ludnica, mislim da bi mogla samo nešto još gore da pokupi. [sm=zmeden.gif]
Davaću joj čajić i bebi sol i aspirirati češće, tapkati po leđima da sadržaj izađe itd...
Slažete se?




Trcosava -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:27:52)

Branki, ja sam upravo skontala da su grčevi u pitanju. Budi se na 2 sata, sisa - zaspi i eno ga opet stenje u krevetu. Mleka imam, jer je sisao 10 min i stisnem dojku, a ono štrca - dakle nije gladan i imam mleka - jednostavno grčevi. A sinoć mi jeste ispraznio dojku do max, obe tačnije jer je na sat vremena urlao
što u rukama, što na sisi (tj nju je razvlačio na sve strane), što kad leži, što kad ga nosaš. Grčevi. Proći će.
Skuvala sam sad kim. Popodne ću mu dati linex i ja ću ga popiti




daca77 -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:31:26)

IZVORNA PORUKA: ivaMark


Daco, koliko sam ispratila tvoja bebana lepo napreduje....e sada, ako je gladna valjda ne bi napredovala[sm=zmeden.gif] neka me neko ispravi ako gresim

Ivamark, za sada skolski napredujemo i zato niko ne obraca paznju na nasu kuknjavu.
Trco, a i bebi dajes Linex?
Nama ni Enterokind ne pomaze [sm=zmeden.gif]




QueenJ -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:44:11)

Daco, ja sam prvo probala sa enterokindom, homeopatskim kapima, kao zdravije, bla, bla... Ali ništa nam nisu pomgle. Bio gaia malo, ali espumisan bio spas, iako sam od njega bežala... Isprobaj svašta. Čak sam i ja pila hipp čaj za dojilje. I da, termofor nam je bio spas!




daca77 -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:48:55)

QueenJ, sve sam to isprobala i nista...jedino je termoform malo smiri.




QueenJ -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:52:06)

Jao, pa ne znam šta da ti kažem... Izdrži još malo, bliži se 3. mesec, proći će. [sm=smiley31.gif] [sm=smiley27.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:52:46)

Daco sta jedes tokom dana? Mozda je bas nesto smeta sto unosis.
QueenJ mozes da joj dajes caj od belig sleza ako hoce da pije. Mojoj dajem i super prodje. U dom zdravlja nemoj da ides.




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:53:52)

jutro! samlevena sam! sinoc me tresla groznica,pa temp.38,grlo me bolelo..uzas! mm se uspavao u dnevnoj,a ja sama sa decom tako bolesna,sreca da su obe rano zaspale i dobro spavale..
daco,moras duzi period da joj dajes bilo sta od lekova,vec si odustala od enterokinda[sm=smiley36.gif]
Ako vam je za utehu i moja T je bila isto takva 5 meseci,njoj je samo espumisan pomagao,a urlala je dan -noc,a evo je sad divno dete!




daca77 -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:57:08)

Von, nisam odustala...steta da se baci cela bocica[sm=smiley1.gif]
Sanjice, ja sam zaboravila sta je kupus, pasulj, grasak, boranija, jelo sa zaprskom, zimnicu i ostsale kisele stvari i sl. Jedem baren krompir, sargarepu, pirinac, proso i meso-samo kombinujem i to je to.




QueenJ -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 9:57:28)

QueenJ mozes da joj dajes caj od belig sleza ako hoce da pije. Mojoj dajem i super prodje. U dom zdravlja nemoj da ides.

Hvala! Probaćemo. [sm=smiley31.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 10:01:30)

Daco ti si bas na strogom rezimu ishrane.
Von drmni jedan febricet.




branki* -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 10:02:27)

von,da brzo ozdravis,je l spala temp?
trco,i ja mislim da su grcevi,mislim sta drugo[sm=zmeden.gif]moja isto tako kad krene da razvlaci bradavicu nekad kao zvaku,sva sreca pa me prosao onaj bol.
daco,meni zaova kaze da je njena devojcica bila ista,po ceo dan i noc su je maltene nosali,a ONA VRISTALA od grceva,prva3 meseca grcevi,a druga 3 zatvor,tako da se patila sa njom 6 meseci[sm=smiley13.gif],kaze doslo joj da skrene vise..nista nije pomagalo,dok nije sve to sazrelo.
ja bojanu pokusavala 2,3 put da spustim,budi se..sad sam je opet uspavala i spava na meni,bar tako nek odspava..
queen,ne bih ni ja isla u dom zdravlja..eventualno neki biljni sirup da joj das,ja dr zovnem tel za te neke bezazlenije stvari.
von,naravno da nam jeste za utehu,lakse je psihicki kad znas da je neko uspesno sve to prebrodio [sm=smiley1.gif]




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 10:05:01)

nocas sam popila rapidol,sad panadol..a sama sa njih dve[sm=smiley29.gif]
branki,5-6 meseci ce brzo proci[sm=jezicek.gif]




branki* -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 10:06:59)

haha,ja imam da guram jos 4 i po meseca[sm=jezicek.gif]




New Mom -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 10:09:50)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Jutro i od mene. Pridružujem se grupi mama čija deca kidisu na sisu. Ovaj je sinoć bio tako nervozan, da nisam znala šta da radim. Prvi put mi je palo i adaptirano na pamet. Od podneva ga nešto muči, po pola sata visi na sisi, a uveče krene da vuče pa pusti pa se dere, pa opet vuče i tako u krug. U 1 je zaspao i spavao do 7 jutros. Sisao 15 min i eno ga, nastavio da spava. Kapiram da je gladan budio bi se i noću?


Smanjen protok, radi kompresije dok sisa.




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 10:11:01)

Samo! Evo je moja u njihalici udara nogama iz sve snage i gleda Nodija![sm=smiley36.gif]
A Tika se igra sa barbikama!




New Mom -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 10:11:50)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Branki, ja sam upravo skontala da su grčevi u pitanju. Budi se na 2 sata, sisa - zaspi i eno ga opet stenje u krevetu. Mleka imam, jer je sisao 10 min i stisnem dojku, a ono štrca - dakle nije gladan i imam mleka - jednostavno grčevi. A sinoć mi jeste ispraznio dojku do max, obe tačnije jer je na sat vremena urlao
što u rukama, što na sisi (tj nju je razvlačio na sve strane), što kad leži, što kad ga nosaš. Grčevi. Proći će.
Skuvala sam sad kim. Popodne ću mu dati linex i ja ću ga popiti

A za ovo ću ti doći u SLO, malo po dupetu. (a rekoh ti već u kakvom sam stanju, pa proceni).




branki* -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 10:14:52)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Samo! Evo je moja u njihalici udara nogama iz sve snage i gleda Nodija![sm=smiley36.gif]
A Tika se igra sa barbikama!

von,i uspe da joj crtani odrzi paznju,joki mislim?




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/15 [chat] (3.3.2015 10:21:39)

pa kao drzi joj paznju,gleda i prica sa tv-om[sm=smiley36.gif]
Tako je i T,sad je manijak za crtace,moze dugo da ih gleda!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>