Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


mama ivane -> Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (10.5.2018 12:30:30)

U potrazi sam za nekom djetom ali da stvarno radi svoj posao imam 90 kg a ide leto volela bih da skinem sto pre pomozite[sm=smiley19.gif][sm=sloncek.gif]




vocicana -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (13.5.2018 14:22:29)

Mama Ivane, pa nema nista duso sto ce ti dati ne znam kakve rezultate, naime, najbolja I jedina prava dijeta je ne jedes nista posle 18 h iprobusiti kasiku, kada je najsladje prestani, pojedi pola of onoga sto inace jedes.




IvanaSK RR -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (13.5.2018 17:43:38)

Dzabe i ako ne jede posle 18h ako do tada unese mnogo kalorija. Najbolje bi bilo da vidi koliko je njenom organizmu potrebno dnevno kalorija unese i da unosi oko 500 manje. Izbaciti hleb, gazirano, slatkise, grickalice i ubaciti fizicku aktivnost.
Naravno, ima i dijeta sa kojima moze smrsati. Samo mora pronaci koja joj odgovara.




Duškić -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (7.6.2018 14:40:21)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Dzabe i ako ne jede posle 18h ako do tada unese mnogo kalorija. Najbolje bi bilo da vidi koliko je njenom organizmu potrebno dnevno kalorija unese i da unosi oko 500 manje. Izbaciti hleb, gazirano, slatkise, grickalice i ubaciti fizicku aktivnost.
Naravno, ima i dijeta sa kojima moze smrsati. Samo mora pronaci koja joj odgovara.


[sm=zz_banghead.gif][sm=zz_banghead.gif][sm=zz_banghead.gif]




MimaKos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (7.6.2018 14:44:02)

Ovo sa pola obroka od onog sto sipamo i ne jesti posle 18 je provereno tacno, i uopste nije lako, ja sam oko 20 h najgladnija..




mama Jo -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (7.6.2018 15:00:56)

To definitivno zavisi od organizma. Ako neko ima ozbiljan problem ili je ozbiljno resio da smrsa, mozda je najbolje potraziti savet od nutricioniste.




IvanaSK RR -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (7.6.2018 15:10:47)

Pa evo ja sam smršala 3 kg za dva meseca računajuci kalorije. Nije to nesto mnogo brzo, ali meni je ok jer ni nemam nesto previse viska.
Nisam se mnogo opterecivala, ima dana kada i brljavim... I da, pomalo i trcim i radim vezbice.




MimaKos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (7.6.2018 23:22:06)

Nutricionisti su mojoj sestri uzeli 200 e za dva meseca, jos joj pisala od pileta mleko da kupi bukvalno, klopa samo vrh, za nista stvarno, smrsala 5 kg i to izgleda vodu samo izbacila.. Ne nasedajte na te fore, dok ne smanjis kolicinu i ne povecas aktivnost, dzaba sve..




mama Jo -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 0:42:59)

Ja imam savrseno iskustvo sa nutricionistima. Nisu to nikakve fore, kad ljudi znaju da rade svoj posao.




mama Jo -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 6:42:06)


IZVORNA PORUKA: MimaKos

Nutricionisti su mojoj sestri uzeli 200 e za dva meseca, jos joj pisala od pileta mleko da kupi bukvalno, klopa samo vrh, za nista stvarno, smrsala 5 kg i to izgleda vodu samo izbacila.. Ne nasedajte na te fore, dok ne smanjis kolicinu i ne povecas aktivnost, dzaba sve..


Moram samo da dodam da postoje ljudi koji zaista imaju ozbiljan problem sa gojaznoscu, sto spada u domen hormonskih poremecaja. Nema sta da se smanji kolicina, i probusi kasika... ne treba tako povrsno gledati. U tom slucaju zaista je potrebno izvrsiti razne analize da bi se problem otkrio i lecio.




Misha i Ljisha -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 7:19:32)

ja mogu da busim kasiku do mile volje [sm=smiley13.gif] na bolnickoj dijeti C/2 nisam grama smrsala za mesec dana a neko bi se istopio. Prosto bez svoje terapije jako jako tesko to ide . A terapiju cu dobiti tek kad prestanem sa dojenjem[sm=smiley13.gif]




IvanaSK RR -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 8:50:09)

Ljiso, ti pij sto vise vode, izbaci slatkise, grickalice i testo. Znacice ti sigurno. Makar se neces gojiti.




Misha i Ljisha -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 10:43:49)

Ivana zbog dojenja gledam sto zdravije i redovnije da jedem. Evo dorucak beskvasni hleb sunka paradjz i paprika. Ne mnogo kolicinski. Uzinam skoro uvek banane. Bogate secerom i energijom zbog mleka. Vode se nalivam pijem caj od piskavice. Takodje ako ne jedem beskvasni hleb onda jedem palentu sa jogurtom. Rucam redovno.

E sad bilo je dana da P ne ispustam iz ruku pa jedem s nogu i jedem gluposti. Pojedem keks jer treba mleko da mi nadodje a ne mogu sebi nista da spremim.

Takodje skoro redovno potapam lan u jogurt. PA i to cesto sa palentom a ne sam jogurt.
Onako relativno zdravo se hranim i "pravilno" ne grickam. Evo sinoc su mm i D jeli cips, ja nisam uzela nijedan. Ja ako grickam to su lesnici, orasi, bademi i kikiriki. Trudim se stvarno. Ali sam bas u depresiji jer je leto a ja nemam nista da obucem [sm=smiley13.gif] i ako mogu da obucem izgledam kao slonica




IvanaSK RR -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 10:51:54)

Ja sam zadnjih mesec, dva svasta nesto iscitavala o ishrani, kalorijama... Budala[sm=smiley36.gif]
Samelji lan i ujutru popij sa casom jogurta dve kasike. Mnogooo dobro za probavu. Sa bananama nemoj da preterujes (prosecna banana ima oko 100 kalorija). Ni sa bademima, lesnicima, znas da su bas kaloricni.
Ne znam da li pijes limun, grejp zbog dojenja, ali su jako dobri. Vitamin C pomaze u mrsavljenju..
Naravno da se desi da pojedes bilo sta, imas malu bebu [sm=smiley1.gif]
Ne padaj u depresiju, ako mozes uvedi onu vožnju biciklom ili neke vezbice kuci. Ima na you tube super aplikacija i od po petnaest, dvadeset minuta... (i ja skinula i radim).
Pitanje je koliko ce ti pomoci jer ne pijes terapiju, ali ces se sigurno mnogo bolje osecati.




Misha i Ljisha -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 20:18:55)

Ajd bas posalji to sa yt [sm=smiley36.gif] u pp.

Ne jedem citruse zbog P. Ne usudjujem se. A ovo kostunjavo ne jedem svaki dan. Jwdino sto jedem svaki dan je pod obavezno jedna banana a nekad i dve. Tj nekad su mi obe uzine banana.
Ja se toliko znojim da prosto ne znam kako se ne istopim[sm=smiley36.gif]
Tecnosti ne na litre vec na galone pijem.
Sto caj sto voda jogurt supe i td. Kad god ne znam sta bih ja popijem casu vode.




MimaKos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 20:22:59)

Mama Jo, ja sam imala hormonski poremecaj i problem sa stitnom zlezdom, ali ne znam kakve to veze ima sa nutricionistom... Mene je endokrinolog lecio i izlecio, hormonskim terapijom... to se ne resava dijetom nikakvom..




Misha i Ljisha -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 20:36:49)

Mimakos ja imam metabolicki sindrom. Odnosno nivo insulina utice na ceo metabolizam. I kad kazem ceo mislim ceo. Hormoni ostsli pobrljave. Izuzetno tesko mrsavljenje organizam stslno misli da je u stsnju gladi i skladisti skladisti i skladisti.




MimaKos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 20:40:28)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Mimakos ja imam metabolicki sindrom. Odnosno nivo insulina utice na ceo metabolizam. I kad kazem ceo mislim ceo. Hormoni ostsli pobrljave. Izuzetno tesko mrsavljenje organizam stslno misli da je u stsnju gladi i skladisti skladisti i skladisti.

Razumem, ja sam sa hipotireozom dodala, kao slon sam bila, ali Ljiso, jel moze tebi nutricionista tu da pomogne nesto?? Ja na to mislim, da ljudi daju debele pare za nesto sto mogu na netu da nadju, ako se potrude malo.. Mozda gresim, ali iz sestrinog iskustva, a kod te zene ide pola bg-a, cista premandacija i bacanje para..




Misha i Ljisha -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 20:47:25)

Da sad se lako nadju takve info. Slazem se. No bolnicke dijete i preporuke se razlikuju pomalo od onog na net




MimaKos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 20:52:23)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Da sad se lako nadju takve info. Slazem se. No bolnicke dijete i preporuke se razlikuju pomalo od onog na net

Sigurno je tako, i da se ogradim, stvarno nisam mislila na ljude sa zdravstvenim problemima, vise na ono, kako da skinem pred leto, aj daj nekog nutricionistu.. Odrali je ko mladog majmuna (moju sestru)pisali meni sa pticjim mlekom koji dnevno bude 30 e, a nista skinula nije, samo vodu izbacila..




mama Jo -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 22:05:35)

Ljisho, zao mi je sto se mucis stvarno sa tim...

MimaKos, verovatno da ima i toga... ja ne znam iz licnog iskustva stvarno, znam da je jedan nutricionista zaista pomogao mojoj drugarici. Ona je samo sklona gojenju, brzo se ugoji a tesko skida kg, i jako vi da jede 😀
Znam da nije silne pare dala na preglede, a dobila je plan ishrane, cak i plan vezbi - vadila krv, jos neke analize radila (drzavno)... i dok se pridrzava stvarno smrsa neverovatno.




IvanaSK RR -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 22:16:27)

Pa devojke, nije svaki nutricionista isti. Neki su kupili diplomi, neki stvarno rade svoj posao kako treba.
Ljiso, pisem ti.




Duškić -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 22:38:36)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja sam zadnjih mesec, dva svasta nesto iscitavala o ishrani, kalorijama... Budala[sm=smiley36.gif]
Samelji lan i ujutru popij sa casom jogurta dve kasike. Mnogooo dobro za probavu. Sa bananama nemoj da preterujes (prosecna banana ima oko 100 kalorija). Ni sa bademima, lesnicima, znas da su bas kaloricni.
Ne znam da li pijes limun, grejp zbog dojenja, ali su jako dobri. Vitamin C pomaze u mrsavljenju..
Naravno da se desi da pojedes bilo sta, imas malu bebu [sm=smiley1.gif]
Ne padaj u depresiju, ako mozes uvedi onu vožnju biciklom ili neke vezbice kuci. Ima na you tube super aplikacija i od po petnaest, dvadeset minuta... (i ja skinula i radim).
Pitanje je koliko ce ti pomoci jer ne pijes terapiju, ali ces se sigurno mnogo bolje osecati.




Ja sam pila neko vreme balans i mleveni lan i stvarno radi.[sm=smiley36.gif]




MimaKos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (8.6.2018 22:47:01)

Ma kao i u svemu.. ima pozitivnih i negativnih primera.. na svom primeru mogu samo da kazem da je najvise upalilo puno vode, ne jesti posle 6 uvece i jaca fizicka aktivnost..




vocicana -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (9.6.2018 8:15:28)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

To definitivno zavisi od organizma. Ako neko ima ozbiljan problem ili je ozbiljno resio da smrsa, mozda je najbolje potraziti savet od nutricioniste.

Odoste mnogo daleko, u probleme ozbiljne zdravstvee. nema jela posle 18 h i prepoloviti porcije, kao sto je Ivana dodala, bez slatkisa i gaziranog, gricke out i rezultati su tu za nekih mesec dva. Samo bez ozbiljnijih restrikcija, zbog ugrozavanja drugih rezervi. A ono peglanje na gr i miligram hleba salate glposti, s tim da obavezno pola namirnica ne znam sta su i nisu dostupne, klasicno zamlacivanje.
Dijabeticari su jedno, stitna zlezda drugo, sve to je nesto levo kada se hoce kilaza dole, a ovde pricamo o zenicama koje hoce da normalno skinu mini viskove.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>