RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


minavb -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (4.9.2012 23:42:34)


IZVORNA PORUKA: Tash

Uf bre ništa ne kapiram. Sutra ću da googlam, i ja bih morala u krevet. Ako neko nađe link gde su pobrojane namirnice ono: skrob: to i to, UH: to i to... neka mi ga šibne, jer ja ništa ne kapiram to što si mi citirala Nedjo. [sm=smiley13.gif]

tesko da ces naci takav spisak. Mozes naci prehrambene tablice, u kojima pise sta koja namirnica sadrzi. Postoji neki uprosceni spisak na bilderskom forumu, pa cu jednog lepog dana da vam ga iskopiram.




Modessty -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (4.9.2012 23:42:45)


IZVORNA PORUKA: bubulence

deluje komplikovano u pocetku ali nije...
kod mene je ovako: meso jedem samo sa salatom, krompir samo sa salatom, grasak samo sa salatom.i to je to...
mlecno unosim samo za dorucak i to je uglavnom sa ovsenim pahuljicama, uzine su mi vockice ili badem.



eh konačno malo dobrog starog srpskog jezika [sm=smiley36.gif] jedino sam tebe razumela!




minavb -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (4.9.2012 23:43:37)

IZVORNA PORUKA: bubulence

deluje komplikovano u pocetku ali nije...
kod mene je ovako: meso jedem samo sa salatom, krompir samo sa salatom, grasak samo sa salatom.i to je to...
mlecno unosim samo za dorucak i to je uglavnom sa ovsenim pahuljicama, uzine su mi vockice ili badem.


Odlican 5[sm=smiley1.gif]
Onda vam ne trabju nasa objasnjenja[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (4.9.2012 23:45:12)

Da li ovsene pahuljice kuvate ili samo potapate u mleko? Mina, idi bre spavaj, zapitkivaću ja i sutra. [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (4.9.2012 23:45:34)

[sm=smiley31.gif] Tash
ova 'dijeta' je stvarno odlicna, nikada ne budete gladni a vec prvog dana osecate neko olaksanje.
meni je samo problem sto sam 2 nedelje disciplinovana pa se onda previse opustim. ali ovih dana se ponovo bacam na zdravu ishranu




bubulence -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (4.9.2012 23:47:13)

jeeee, konacno i ja da budem od koristi [sm=smiley1.gif].
ovsene pahuljice samo potopim u jogurt i ostavim 3-4 min pa onda jedem




Anoniman -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (4.9.2012 23:47:56)

Mina nije u tome stvar, stvar je samo u tome da shvatim šta sa čime ne ide, tj, koja namirnice spada u koju grupu. Kad to shvatim, razumeću uvodne postove ovakvih tema. Kapiram ja da tebi nije jasno kako meni ništa nije jasno (auuuu ala ga sročih), ali jbg, znači, ništa mi nije bilo jasno, tj, nisam znala da li mi je jasno ili nije, a ustvari sam koliko toliko skapirala, što i napisah negde pre. [sm=smiley1.gif] Užas, idem da spavam.




MicinaMama -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (4.9.2012 23:49:18)

ja bas i ne vodim mnogo racuna o tome koju namirnicu da jedem i kada,ali sam u zadnje vreme pocela da jedem svega po malo,tako i ovde u fr serviraju....npr: salata+malo testenine sa mesom+komad sira+nekakav jogurt ili casa mleka i na kraju zavrsim sa vockicom....ma i previse mi doje i kada svega po malo uzmem....zadovoljim sve ukuse i nema da mi se brzo trazi nesto da jedem...mogu vam reci da sam se porodila pre 11 dana a od poroda mi je spalo vec 11kg (ukupno sa bebom i svim ostalim),naravno uz sve to i dojim.




Anoniman -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (5.9.2012 8:45:21)

1. SKROB
- krompir, pirinač, kukuruz, testo, sve leguminoze tj mahunarke (boranija, grašak, pasulj, sočivo, bob)
- jedu se do 15h
- jede se sa vlaknima

2. VLAKNA
- ostalo povrće, dakle salate, kelj, prokelj, tikvice, brokoli, karfiol
- može da se kombinuje sa svim drugim namirnicama

3. VOĆE
- jede se minimum 1h pre obroka tj 2h posle obroka, do 200g dnevno
- sušeno voće je prepuno šečera

4. PROTEINI
- namirnice životinjskog porekla - meso, jaja, sir, riba
- Mogu da se kombinuju sa drugim proteinima ili sa vlaknima

DORUČAK: integralni hleb sa ella sirom; omlet sa povrćem ili salatom; pahuljice sa jogurtom
RUČAK: bareni krompir sa salatom; pirinač sa povrćem; kupus sa mesom (slatki ili kiseli); testenina sa povrćem i paradajz sosom; tikvica punjena dinstanim mlevenim mesom; tikvica punjena pirinčem i rendanom šargarepom i gljivama; bećar paprikaš sa mesom; španat; riba sa salatom; salata od pasulja, luka i paradajza; grašak dinstan na crnom luku sa tomatelom...
VEČERA: riba sa salatom; meso sa salatom; sir/kiselo mleko/jaje sa salatom

Burek sa sirom ima 600 kalorija na 100g, dakle jedan burek od oko 250 g ima kalorija kao 3kg pasulja. Samo jedna čaša voćnog soka ima oko 100 kcal, što je kao da ste pojeli 3 mandarine. O cake keks ima 577 kcal na 100g, ako neko živi u zabludi da su takvi keksići dijetalni, a recimo svinjski but, 100g, ima 168 kcal. Dakle, to što na kutiji piše dijetalno, to može da znači da je samo malo smanjen šećer u odnosu na redovan proizvod.




Anoniman -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (5.9.2012 9:31:30)

1. SKROB
- krompir, pirinač, kukuruz, testo, sve leguminoze tj mahunarke (boranija, grašak, pasulj, sočivo, bob)
- jedu se do 15h
- jede se sa vlaknima

2. VLAKNA
- ostalo povrće, dakle salate, kelj, prokelj, tikvice, brokoli, karfiol
- može da se kombinuje sa svim drugim namirnicama

3. VOĆE
- jede se minimum 1h pre obroka tj 2h posle obroka, do 200g dnevno
- sušeno voće je prepuno šečera

4. PROTEINI
- namirnice životinjskog porekla - meso, jaja, sir, riba
- Mogu da se kombinuju sa drugim proteinima ili sa vlaknima


Ti si duša, hvala ti! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bubulence -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (5.9.2012 13:03:29)

evo moj danasnji meni, da me mina isravi ako gresim a ostalima da dam predlog...
dorucak: kuvano jaje (2 kom), krastavac i paprika
uzina: kruska
rucak: filet soma, kuvani karfiol i sargarepica, salata paradajz
druga uzina ce verovatno biti jabuka oko 15h i za veceru cu munuti jedan jogurt jer radim poslepodne ...

sutra cu za rucak grilovati belo meso, od povrca imam brokoli pa cu jos nesto uz to i naravno brdo salate...




Lana88 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (6.11.2012 19:06:28)

Probala sam razne dijete i mogu vam reci da sam najzadovoljnije Mediteranskom.

Mislim da ona zadovoljava sve potrebe organizma adekvatnim kombinovanjem namirnica razlicitih vrsta. Ne znam kakva su vasa iskustva...

Za reklamiranje se obratite Dunji RR.




Olga75 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (18.1.2013 18:38:29)

davno niko nije pisao
a ja cu da se hvalim [sm=smiley36.gif]
od septembra do januara sam skinula 10 kila [sm=sloncek.gif]
jeste da je stres pomogao ali sad mogu da obucem neke stvari koje maltene ni pre trudnoce nisam mogla [sm=smiley36.gif]




adulence -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (19.1.2013 13:18:47)

ja svakako ne smem na dijetu,jer dojim,ali zelim da konacno sredim svoju ishranu.da ne jedem sve sa svacim itd...volela bih kada bi ova tema ponovo zazivela da razmenjujemo dnevne menije...




branki* -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (19.1.2013 13:30:10)

olga,samo se hvalis[sm=jezicek.gif]ako,ako,i treba[sm=bravo.gif]




Jole84 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (24.1.2013 23:12:52)

Ja počinjem od sutra [sm=bravo.gif]




Sanchy -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (24.1.2013 23:49:14)

Mogu da ih kombinujem kako god pa cak i da jedem minimalno po obroku,posle trudnoce,kilogrami da odu neceeee..




Olga75 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.1.2013 11:10:38)

evo ja i dalje kombinujem [sm=smiley36.gif]
nisam se merila vec dve nedelje , cekam vikend pa da se obradujem [sm=smiley36.gif]
Sanchy , posle dojenja sam se samo ugojila i duuuugo su mi kile stajale a stomak ko u sestom mesecu i onda su krenule polako
kako stvari stoje na leto cu moci da se setam u dvodelnom kupacem ( za strije me boli uvo ) [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.1.2013 11:15:36)

Oldži zaista sjajno izgledaš (videh Oldži na RR Deda mrazu) [sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.1.2013 11:20:03)

Dunja , sad kad se vidimo prvo ces da se pitas : ko je ova ribetina [sm=smiley3.gif]
zezam se [sm=smiley36.gif] ali sam stvarno smrsala bez neke gladi
kad konacno u glavi resis da je beli lebac samo ukusan ali da ti ne treba vise od pola za sitost , kad izbacis " pa stetu " i ne pojedes ostatke smokija , strudlica ili cega god , malo postujes kombinaciju odose kile
sad je na redu da ubacim ozbiljnije vezbanje od setnje i par trbusnjaka dok skupljam kocke i bockalice
ma na ribu cu se napravim kad vam kazem [sm=jezicek.gif]




dunja RR -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.1.2013 11:43:10)

[sm=smiley36.gif] samo napred Oldži [sm=bravo.gif]




Sanchy -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.1.2013 14:48:55)

Olga ja hleb jedem integralni ,kao sto ti kazes,pola parceta za rucak i celo za dorucak,,,mpastete ne jedem,virsle,suhomesnato nista od toga...evo na primer moj jucerasnji jelovnik..za doracak parce integralnog hleba sa ajvarom,rucak dve kutlace graska sa pola parceta integralnog hleba ,za veceru solja jogurta sa semenkama bundeve..jedini greh je red crne cokolade sto sam smazala[sm=smiley1.gif] ali sve u svemu ovo sto sam pojela je minimalno i odprilike takva mi je svakodnevna ishrana ali 10 kg viska ne mrdaju ...sad sam uzela vitalis slim ne mogu vise da cekam da krenu da padaju jer mi ishrana niti je kaloricna niti je obimna..




Olga75 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.1.2013 14:59:32)

Sanchy , to stvarno nije kolicinski puno ali leguminoze , tj grasak se ne jede sa zitaricama
znaci taj hleb ne bi trebao da se kombinuje
slazem se , meni je neverovarno da pojedem grasak + meso bez hleba ali tako sam jela
a jos mi je neverovatnije da pojedem pasulj corbu bez hleba , ko da nisam jela ali moze [sm=smiley36.gif]




Lu -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.1.2013 15:14:59)

Bravo Olgić[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Sanchi budi dosljedna i vidjećeš rezultate, ali ovaj način ishrane treba da ti pređe u naviku[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Ja recimo nisam dobila ni grama kako sam počela kombinovati namirnice, mada sam se ja davno prije 6 godina odrekla kruha.
Meni je sve savršeno bez njega, bolje šnicla bez kruha nego obrnuto[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
E a sad jedan primjer, od Božića sam bila dobila 3,5-4 kg ali potpuno svjesno i namjerno, jela sam u neograničenim količinama a o kolačima da ne pričam, ono baš sam sebi dala oduška a i muž me bodrio, govorio mi da izgledam premršavo i da bi se trebala udebljati.
Međutim, često mi je naveče bila muka jer nisam navikla na toliko hrane i jednostavno sam osjetila potebu da prestanem ( a i nestalo kolača)[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] , da bi se sa starim načinom ishrane vratila na staru kilažu.
To je onaj jo-jo efekat samo u obrnutom smislu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Edit: Htjela sam reći da se ponekad mogu napraviti izleti sa hranom ali je bitno da se vratimo starom načinu ishrane[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Sanchy -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.1.2013 15:28:53)

Ja se ne gojim ali mi se ni kilogrami ne gube ,,,slazem se da grasak i hleb ne ide ali pola parceta integralnog pa to je smesno na dve kutlace graska ..neko bi se srusio koliko je to malo,a moja kuma jede kao dva muskarca zajedno a ko prut je e to me najvise nervira[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>