RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


isidora88 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (25.3.2015 21:46:43)

dunjci koji je to krem? [sm=smiley1.gif]
bravo za kile, jos malo i nestalo[sm=bravo.gif]




World -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (25.3.2015 21:52:07)

dunja, moram te razocarati, ali ti slatkisi sa stevijom ti nisu nista bolji od obicnih.. u najboljem slucaju stave nekoliko procenata stevije i nakrkaju nekog secera, tako da ti je to samo marketinski trik... redovno nailazim i na zasladjivace od 'stevije' koji sadrze maks. 2% stevije.. procitaj na deklaraciji sastav..




dunja RR -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (25.3.2015 23:59:01)

Evo ga Krem KLIK
Evo sastav KLIK

Ima i ovaj drui Crunch KLIK

Meni su oba super ukusna.

World, molim te za tumačenje, ja ič pojma nemam [sm=smiley36.gif]

Jedino što znam da mesec dana ne jedem slatkiše, ali kada god oset_im potrebu za slatkim, uzmem ovaj krem. Smršala sam 6 kg.
Ovaj krem mi izaziva krčkanje u stomaku, i povremeno imam dijareju. A stomak kažem obavezno krčka i mam gasove posle ovog krema. Stolicu obavezno, mada i inače imam dobar metabolizam i ečstu stolicu, ali ovaj krem me olisti skroz, kao klistir, ali stvarno. Na njemu i piše da ima laksativno dejstvo, e sada nemam pojma od čega.




World -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (26.3.2015 1:19:04)

prvo, ja ne vjerujem da industrijski proizvod moze biti dobar ikako [sm=smiley1.gif]

ovo sto si stavila je samo tablica sa nutritivnim vrijednostima, a pogledaj sastojke na kojima pise sta su stavili, vjerujem da ima sojinog lecitina, margarina i kojecega, a mozda mrvicu stevije.. ne znam, to nagadjam, a sama procitaj na kutiji...
pise da nema dodanog secera, medjutim polioli (40 g na 100) su alkoholni seceri, ima ih nekoliko vrsta, obicno se koriste u svim onim namirnicama 'bez secera'.. cinjenica je da nemaju kalorija ili imaju sasvim malo pa se koriste kao 'zdravi' zasladjivaci, nizak glikemijski indeks itd, ali koliko znam jedino su ksilitor i eritritol kao neka 'sigurnija' varijanta, iskljucivo u malim kolicinama, mada ni to nije dovoljno ispitano.. sto se mene tice ja ne bih nista od toga koristila.. a druga stvar je sto nisu napisali koji poliol (mozda to imas u sastojcima npr. maltodekstrin, maltitol i sl.) kad pogledas na kraju stevija ti tu ne igra nikakvu ulogu.. i to sto trcis u wc je upravo zbog poliola koji nekom duzom i cestom upotrebom mogu i ostetiti crijeva..

ako ti je bas stalo do zdravog krema napisacu ti recept u nekoj tamo temi ako imamo.. [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (26.3.2015 1:46:40)


Hoću draga, napiši mi negde recept za zdravi krem, hvala ti punoo!




Figaro88 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (26.3.2015 15:22:32)

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Moj dorucak za ovo jutro se sadrzi od : 2 kuvana jaja [sm=smiley36.gif]( samo belanac) i parce Tonus hleba....

To ti je bas malo,zasto ne celo jaje?Ja jedem kolicinski malo ali ovo je i za mene premalo.Pojedem npr-kuvano jaje,dve kriske tonusa sa humusom ili ajvarom,ili dva jaja,maslac,tonus,mladi luk.
Dunja probaj ovaj-krem




dunja RR -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.3.2015 0:34:59)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo ga Krem KLIK



Sastav: Zaslađivač (Maltitol), biljno ulje, obrano mleko u prahu, biljna mast, kakao prah sa redukovanim sadržajem masti, lešnik pasta, emulgator-sojin lecitin, aroma, zaslađivač (steviol, glikozid). Sadrži prirodno prisutne šećere.

World, ovako piše, kako ti ovo izgleda?




World -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.3.2015 9:40:58)

evo upravo sam naisla na OVAJ clanak, pisu o stetnosti secernih alkohola...
maltitol spada u te... biljno ulje je obicno sojino (ja sam strogi protivnih soje i bilo kakvih proizvoda), a pored toga je rafinisano.. sojin lecitin je sam po sebi otpad.. zasladjivac je ok, ali kao sto rekoh vjerovatno su ga stavili truncicu, tako da nema nista od tog blagotvornog dejstva.. prirodno prisutne secere ne mogu komentarisati, ne znam odakle su ga dobili..


evo o SOJI






jabudic -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.3.2015 9:53:32)

Ja sam ovoj kombinacijom super smrsala posle 2. porodjaja, nekih 9kg za 3 nedelje, mislim.
Da dodam da ja stvarno brzo mršavim.
I dugo sam održaval tu kilažu, dok me prošle godine u februaru nije drmnuo neki hormonski poremećaj, tada sam se malo ugojila, ali sam se vratila na ljeto.




Bibilib -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.3.2015 10:51:41)


IZVORNA PORUKA: Figaro88

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Moj dorucak za ovo jutro se sadrzi od : 2 kuvana jaja [sm=smiley36.gif]( samo belanac) i parce Tonus hleba....

To ti je bas malo,zasto ne celo jaje?Ja jedem kolicinski malo ali ovo je i za mene premalo.Pojedem npr-kuvano jaje,dve kriske tonusa sa humusom ili ajvarom,ili dva jaja,maslac,tonus,mladi luk.
Dunja probaj ovaj-krem

Pa u zumancu ima masnoće,zato ga ne Jedem a bude mi dovoljno jer u 12h pojedem uzinu a to je jabuka... A juće sam za doručak Jela ajvar sa nekim tonus pločicama...




World -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (28.3.2015 20:57:59)

treba da izbacis ugljene hidrate, a ne masnoce iz ishrane, ako hoces da smrsas...




Figaro88 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (3.4.2015 22:12:15)

Te tonus plocice su pune margarina,ja nisam znala pa sam ih cesto kupovala-kao zdrave su,kad ono [sm=smiley36.gif]Ti isto kao i MM,hocu da ga zadavim,za deset dana skinuo je 8kg,nista nejede[sm=smiley13.gif]A to nije zdravo uopste,bas brinem.Jos radi fizicki i psihicki jako naporan posao.Sad ga teram da jede cela jaja,maslac,mladi sir,semenke,bademe,zitarice.Odusevljen je prosom[sm=smiley1.gif]I opet gubi kg.




Jole84 -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (4.4.2015 23:45:26)

Žene pišite šta jedete na temi "dijetalni meni" molim vas [sm=bravo.gif] Treba mi ideja, naročito za večeru...nisam smršala ali mi je malo splaso stomak, dobila sam elana [sm=smiley1.gif]
Jabudić svaka čast, 9kg auuuu [sm=bravo.gif]




Modessty -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (17.4.2015 14:28:56)


IZVORNA PORUKA: cipiripi

kod ljudi koji boluju od stitne zlezde svaka promenau tom smislu nije dobra,
mogu samo blage korecije da se primene
dok ne sredis stitnu tj dok je ne dovodes u normalnu, ne smes da drzis bilokakve dijete..

tako dr kazu..



iju! ja ovo tek sad pročitah! Nije mi palo na pamet do sada da mogu da imam probleme! Meni su samo rekli da ne smem da se izgladnjujem, tj da nije dobro da preskčam obroke i da pregladnim.




Modessty -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (17.4.2015 14:32:03)

Da pitam i ovde jer mi u hrono niko nije odgovorio na pitanje:

Dakle molim vas prostim srpskim jezikom objašnjenje šta su ugljeni hidrati, šta belančevine, šta proteini?
Meso su proteini? [sm=zmeden.gif]




jocajaca -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (17.4.2015 14:57:42)

Ugljeni hidrati su ti: slatkiši, žitarice, tjestenina, voće
Proteini I bjelačnevine su ti isto to ti je meso, jaja




kornita -> RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja (21.8.2015 7:32:49)

Ја лично користим производе за мршављење Липовон. За мене је ово веома добар производ!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 61 62 [63]