RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:44:38)

BM tri pelene sam joj nocas promenila a dve su procurele, pojim je ko konja[sm=jezicek.gif]. Imam brufen ali ga nikad nismo koristili. Od lekova je za sad eto koristila samo eferalgan pu pu pu da ne ureknem. Tusiranje kao da nam napravi vece zlo iskreno, mada je tusiram jer znam da treba. Krene da se trese kao prut pa valjda ne zna sta je snaslo i onda je samo tako golisavu prislonim uz sebe da se smiri i tako nas dve golisave posle tusiranja[sm=smiley36.gif] (e da nije zaboravila da je sisala ljubila mi sise ahahahah a ne sisa vec vise od tri meseca)

Mislis da mozda prvo probam brufen pre cepica?




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:44:38)

i da,sto rece big mum,malo je raskomoti,neka pije vode sto vise ako hoce....mada,citala sam da hoce temp i od zuba,ali ne znam da li toliko visoka ide.




big mum -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:45:37)

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

znas kako ja cak umocim cepic u pavlovicevu kremu da sto ti kazes sklizne ali ona redovno njace kad joj to radim jos joj pridrzim guzove bar minut (tako mi je rekla dr jos davno da radim) i iskreno uvek skine cepic temperaturu a sto kazes sirup sporo skine a brzo krene da raste tako da nije ni 4 sata mirna tj mozda je samo nekih pola sata do sat bez temperature i onda opet krene da raste. A kad kazem da cu odmah cepic na temp npr 38,5 krenu svi da kritikuju "Na tu temperaturu se ne daju cepici bla bla bla". Tacno da covek nije pametan.

A koliko tvoj Boza im kg? Moja D ima 13



I nemoj davati čepić,probaj sa tuširanjem.Svoju djecu stavim u krilo,sjednem na rub kade i polako ih polijevam.Tako jedno 10 min.Uvijem u peškir osušim i lagano obučem.Pratim temp.Ako raste čepić,ako ne reaguje onda sirup.






Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:48:47)

vidim sad da joj polako raste temperatura. Spava. Da li da je budim. I koliko da cekam da "poraste" temperatura pa da je budim. Kapiram da ima sad negde 37 sa nesto malo ostavila bih je da se odmori malo da spava.




big mum -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:53:40)

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

BM tri pelene sam joj nocas promenila a dve su procurele, pojim je ko konja[sm=jezicek.gif]. Imam brufen ali ga nikad nismo koristili. Od lekova je za sad eto koristila samo eferalgan pu pu pu da ne ureknem. Tusiranje kao da nam napravi vece zlo iskreno, mada je tusiram jer znam da treba. Krene da se trese kao prut pa valjda ne zna sta je snaslo i onda je samo tako golisavu prislonim uz sebe da se smiri i tako nas dve golisave posle tusiranja[sm=smiley36.gif] (e da nije zaboravila da je sisala ljubila mi sise ahahahah a ne sisa vec vise od tri meseca)

Mislis da mozda prvo probam brufen pre cepica?



Brufen se daje sat ili dva ako čepići ne reaguju.Moj S.ima 13 kg i dajem mu one od 200mg.A brufena 7ml.Uzmeš onu manju špricu od 10 ml.navučeš i daš.Ako se protivu začepi joj nos i u ugao usta što bliže grlu.Moraće progutati.
I nema veze što se trese nije to ništa strašno ,jer tako tjelo reaguje na snižavanje/povećanje temperature.To samo izgleda strašno.

Temp od 37 ne treba snižavati,jedino ako prelazi 38.5.Tuširanje-čepići-brufen.Tim redom.




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:55:04)

ja bih je pustila da spava,ali pipaj i proveravaj kakvo je stanje.




bubulence -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:55:32)

iskustva su razlicita... moras pratiti kako tvom detetu najvise odgovara.
npr mi smo Emi probali sve sirupe, paracetamol i panadol ne rade apsolutno nista. znaci ni za stepen joj ne spuste. jedino brufen spusti ali npr sa 40,1 na 39.7... sto je skroz nedovoljno. tako da nam uglavnom cepic pomaze. hvala Bogu, od proslog maja nije imala T.
a kada mi neko kaze da cekam da predje 38,5 da bi dala bilo sta ja dobijam rogove. iz prostog razloga sto je Ema samo jednom imala T 37,nesto. svaki drugi put primetim da je topla, izmerim i T bude oko 37,5 npr a posle samo 10 min se penje na 40, pa i preko toga... a sirupu treba oko 45 min da pocne da deluje, znaci od te price nema nista. i pored cepica se njoj cesto popne bar na 39 pa onda pocne polako da se spusta...




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:58:34)

Aha e hvala na odgovoru. Super iste su kilaze pa je i ista doza, mada ja uvek za svaki slucaj procitam uputstvo. Tako sam joj na silu nocas davala sirup, i onda zacepim nos da proguta. Mm kaze da sam uzasna, a ja mu kazem "kako mozes keru da das tabletu i da mu guras u grlo a detetu ne mozes a ovo je pod moranje jer je za njeno dobro?" ma samo mi pravi mm dodatni haos jedva sam cekala da ga otpratim na posao da ga se resim jer frkise stalno nesto.

Ma ja verujem kad ustane da ce biti cila i vesela. Jutros je igrala uz muziku. Superiska je ona samo eto temperatura je smlati pomalo




bubulence -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:58:37)

e da, i mi nju tusiramo da bi spustili T a onda kada smo zavrsile u bolnici jedan doktor kada je cuo sta sam radila rekao je da sam nemajka i da mi treba oduzeti dete sto je tusiram pod visokom T!!! e sada, ko je lud nemam pojma [sm=zmeden.gif]




big mum -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 9:03:14)

IZVORNA PORUKA: bubulence

e da, i mi nju tusiramo da bi spustili T a onda kada smo zavrsile u bolnici jedan doktor kada je cuo sta sam radila rekao je da sam nemajka i da mi treba oduzeti dete sto je tusiram pod visokom T!!! e sada, ko je lud nemam pojma [sm=zmeden.gif]



Ovo prvi put čujem,moraš rashladiti što veću površinu tijela a to je najbolje tuširanjem.Kod nas u Hitnoj skidaju sa mješavinom vode i alkohola.Utrljvaju jedno 20 min i onda uviju u vlažnu plahtu.

Mi Lj biće to dobro samo je prati.




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 9:03:44)

e pa to ti pricam bubulence oni bre nisu normalni svako razlicito prica.

Ne budim je jer mislim da treba da odmara ali sam na prethodnoj strani videla da je Torbica napisala da ne treba pustiti da spavaju pod temperaturom pa me zanima koja je to granica kad da je budim??? D jako lose podnosi temperaturu. Na njenog tatu je. Ja cak nikad ni nemam temperaturu a budem nekad bolesna ko ker. Ona se trese, bunca, trza i td. Najvecu je imala do sad 39,4. I ja sam je tad isto tusirala pa bas zato kazem da sam napravila vece zlo jer se tacno videlo da je organizam bio u soku, ali probacu sad ovako zajedno sto kaze BM sa njom da je stavim u krilo pa da je tusiram. Tako cemo. Mada je po meni tusiranje za temperature do 38, preko toga tusiranje joj nikad nije pomoglo (mislim nikad za eto ovih njenih godinu i po koliko je puta imala temperaturu preko 38)


Znam to za mesavinu vode i alkohola, ali meni rekose bilo koji sapun da uzmem nema veze jer ima svaki sapun neki procenat alkohola pa da je trljam sapunom

i jos da dodam ne volim da je vodim lekaru prosto jer oni roditelje uvek gledaju kao debile i kazu ti samo radite sve sto ste do sad. Ja samo zovem dr ili cak nekad ni dr vec Halo bebu (cak su me iz Halo bebe zvali da pitaju kako je Dunja. Zamislite?)




bubulence -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 9:07:50)


IZVORNA PORUKA: big mum

IZVORNA PORUKA: bubulence

e da, i mi nju tusiramo da bi spustili T a onda kada smo zavrsile u bolnici jedan doktor kada je cuo sta sam radila rekao je da sam nemajka i da mi treba oduzeti dete sto je tusiram pod visokom T!!! e sada, ko je lud nemam pojma [sm=zmeden.gif]



Ovo prvi put čujem,moraš rashladiti što veću površinu tijela a to je najbolje tuširanjem.Kod nas u Hitnoj skidaju sa mješavinom vode i alkohola.Utrljvaju jedno 20 min i onda uviju u vlažnu plahtu.

Mi Lj biće to dobro samo je prati.


i ja sam tada prvi put cula, mi smo nju prvo odveli u dz gde je sestra skinula i pocela da je poliva i rashladjuje kao sto sam i ja radila kod kuce, a kada smo stigle u bolnicu dr se derao kao lud na nas i kasnije rekao da je zbog toga i dobila upalu pluca. mada mi je druga dr rekla da to nema veze sa upalom pluca jer je ona upalu dobila ranije a T se pojavila bas iz tog razloga.




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 9:09:52)


IZVORNA PORUKA: big mum

IZVORNA PORUKA: bubulence

e da, i mi nju tusiramo da bi spustili T a onda kada smo zavrsile u bolnici jedan doktor kada je cuo sta sam radila rekao je da sam nemajka i da mi treba oduzeti dete sto je tusiram pod visokom T!!! e sada, ko je lud nemam pojma [sm=zmeden.gif]



Ovo prvi put čujem,moraš rashladiti što veću površinu tijela a to je najbolje tuširanjem.Kod nas u Hitnoj skidaju sa mješavinom vode i alkohola.Utrljvaju jedno 20 min i onda uviju u vlažnu plahtu.

Mi Lj biće to dobro samo je prati.

e,vidis i meni mama ovo kaze da je nama radila,a nama ovde kazu nikako alkohol.




vonavoj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 9:11:20)

tusiranje i jeste sok za organizam,moja uvek urla..ja nekako natopim pelenu i drzim na rucicama,nogama,da se rashladi.
ali svako dete drugacije podnosi temperaturu i lekove..
znam da ne sme kosa da se pere,hladi glava,a zaovu je dr napusavao,odakle vam to,pa glava treba da se hladi[sm=zmeden.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 9:11:26)

ja sam joj nocas cak nakvasila carapice rakijom pa sam je zezala "Piiii ala ti smrde noge" pa je i ona mirisala i kaze piiiii heheheh...Meni su rekli niposto cist alkohol vec tako mesavina ili rakija


sad da dodam i za glavu, i meni rekose da glava treba da se hladi




Peace* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 9:34:23)

Ja isto znam da glava treba da se hladi.
Meni rekoše da se kreće od vode koja odgovara detetu, pa se postepeno smanjuje temp vode na normalno.
Ono što ne kapiram je, u zimskom periodu, šta radim sa tom mokrom kosom? Kažu "Pa šta si napravila ako osušiš fenom?" , Pa nemam pojma šta sam napravila, ali ne može u sred zime sedeti mokre glave.
Ja mojima mnogo češće napunim nekih 5cm vode u kadu, onakve kakva njima odgovara, i posednem ih unutra. Uzmem posudu, i polivam ih. Polijem pa ostavim koji min, pa polijem pa ostavim koji min. Rekoše mi da je poenta da voda isparava sa tela i time oslobađa tel.temp, a ne da voda kojom polivam bude hladna.

iz prostog razloga sto je Ema samo jednom imala T 37,nesto. svaki drugi put primetim da je topla, izmerim i T bude oko 37,5 npr a posle samo 10 min se penje na 40, pa i preko toga...


Isto je bilo kod Luke kad je bio mali. Sad je drugačije, jer sam reaguje kada ima temp, dođe i kaže "Boli me glava", ja odmah merim temp, i uglavnom je to oko 38. Na Brufen spada brzo.


Ne budim je jer mislim da treba da odmara ali sam na prethodnoj strani videla da je Torbica napisala da ne treba pustiti da spavaju pod temperaturom pa me zanima koja je to granica kad da je budim???


Moja mama koja je dr tvrdi isto to. S druge strane, moje iskustvo je drugačije. Ako im ne dam da spavaju kad sam im dala brufen, temp spada mnogo sporije. Ako zaspu kad popiju sirup, pokrila / ne pokrila, za nekih 30-45min se preznoje i temp spadne.




bubulence -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 9:40:36)


IZVORNA PORUKA: Peace*


Moja mama koja je dr tvrdi isto to. S druge strane, moje iskustvo je drugačije. Ako im ne dam da spavaju kad sam im dala brufen, temp spada mnogo sporije. Ako zaspu kad popiju sirup, pokrila / ne pokrila, za nekih 30-45min se preznoje i temp spadne.


ovo je potpuno logicno jer temperatura tela i inace spada u toku spavanja...




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 10:00:41)

probudila se, temperatura ravno 37. Proslo je 4 sata od sirupa a nije porasla temperatura. Uf valjda nece ni rasti, neka danas i bude oko 37 a sutra dace bog da mi je ko nova. Nemam pojma sta ju je snaslo




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.8.2014 6:04:36)

i dalje se borimo sa temperaturom. [sm=smiley13.gif] Inace nikao joj zub, donja trojka a ova druga donja je nabubrila posteno. Da li je koincidencija ili ne ne znam. U svakom slucaju bas se muci.Mm na poslu. Nas dve solo. Tako nam je i najbolje. Inace evo resila sam dacu joj cepic stvarno ne znam koji mi je vrag zasto te cepice tako odlazem kad vidim da joj sirup ne pomaze???




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.8.2014 6:06:49)

ih,bre,ljiso[sm=smiley13.gif]pa,kolika joj je temp?




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.8.2014 6:10:17)

isla je i nesto malo preko 39 ali samo u dva navrata, vrti se uglavnom oko 38 sa nesto. Ali ona bas lose podnosi tu temperaturu. Da je ok ne bih davala nista ali evo trza se u snu, trese se, bunca i td. Preko dana je ona ok ali vidim da ne moze nocu to da izgura




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.8.2014 6:12:33)

joj,mukica mala[sm=smiley13.gif]bas bzv...ja bih dala cepic...




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.8.2014 6:15:27)

juce sam je tusirala kao sto rece BM meni u krilu, drzale smo temperaturu stalno na oko 37 sa par stepeni ali kako je doslo vece.... Jao ljudi moji imam eto i taj brufen al ja kad procitam nezeljena dejstva dodje mi bre da se besim. Mislim ok svaki lek ima nezeljena dejstva ali kod brufena je bogme to podugacak pasus.




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.8.2014 6:22:17)

i da juce ceo dan nije spavala[sm=smiley13.gif], nece pa nece pa nece. Umiri se budu joj oci na pola koplja ali jok nije htela da spava. Kapiram da je jos i dodatno premorena pa joj raste i zbog toga temperatura plus i zbog toga lose spava. A jos plus i zubi. Mislim bas je snaslo




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.8.2014 6:34:06)

MiLj, bas mi je zao sto se tako mucite... valjda ce brzo proci. Htedoh samo da kazem da nekoj deci odgovara a nekoj ne odgovara Eferalgan, T radi bez greske, malom drugaru ne pimaze uopste. Njemu mama daje brufen i temp ode kao rukom. Slazem se da brufen ima veliku listu efekata, ali brate mili ne nalivas je ti njime svaki dan u velikim kolicinama. To sto ce ga popiti ponekad joj nece skoditi.
I da dodam, alkohol nikako ne treba koristiti za skidanje temp. I dete ne bi trebalo tusirati, nego staviti u kadicu u kojoj je voda malo hladnija od detetove temp pa vodu postepeno rashladjivati.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>