RE: Kaali klinika (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


plašljiva -> RE: Kaali klinika (14.12.2012 23:44:44)

Neni 7 Hvala na odgovoru, idem na još jednu IUI ovog meseca ukoliko neuspe već u januaru, februaru (u zavisnosti od vremena) planiram posetu Segedinu.
Dunja puno ti hvala na svemu što si pisala ovde, da nije tebe ništa nebi znala o klinici Kali, toliko si nam svojim iskustvom približila sve to da koliko primećuješ sve nas više ima koje se priključujemo poseti toj klinici i tvom doktoru. Veliki pozdrav. Devojke srećno svima......da nam svima uspe....




oberon -> RE: Kaali klinika (15.12.2012 16:17:02)

Hvala vam svima, sada mi je jasno. Stvarno ste neverovatni i mnogo ste mi pomogli. Ukoliko mi opet nesto bude nejasno, ja cu vas opet pitai...[sm=smiley1.gif]




labradorka -> RE: Kaali klinika (20.12.2012 19:14:00)

Devojke,dali znate koja je cena Menopura i Cetrotide u Madjarskoj i dali mogu da se kupe bez recepta?Pozz..




_Maki_ -> RE: Kaali klinika (23.12.2012 9:08:32)

Ja samo da se javim, posle nekoliko neuzvraćenih mailova, mm i ja smo odustali od Segedina.

Dr je odmah odgovorio na moj prvi mail, na drugi gde sam ga zamolila da mi pošalje cenovnik i opiše proceduru na kraju nisam dobila odgovor ni posle tri maila gde sam ga podsećala da nam odgovori. Na kraju sam poslala četvrti mail moleći ga da nam odgovori, da bismo došli početkom januara na konsultacije, a VTO radili u februaru, na šta je on u jednoj kratkoj rečenici odgovorio da nam je zakazao konsultacije za 4. januar u 11:15h (što nam inače ne odgovara), a od dodatnih informacija ništa [sm=smiley13.gif]. Zamolila sam ga da nam pomeri konsultacije za subotu 5. januar, na šta je kratko odgovorio da mu subota ne odgovara, i tu se naša komunikacija završila [sm=smiley13.gif]

Dr je verovatno zauzet i nema vremena da odgovara na mail-ove, ali bile su nam potrebne dodatne informacije da bismo se definitivno odlučili za Kaali, a to nismo dobili.

A vama devojkama koje radite u Kaali klinici od srca želim uspešnu VTO, u njihovu stručnost i posvećenost ne sumnjam, mi se eto nismo mogli sporazumeti [sm=rozica.gif]




nadjaiboka -> RE: Kaali klinika (23.12.2012 15:43:36)


IZVORNA PORUKA: _Maki_

Ja samo da se javim, posle nekoliko neuzvraćenih mailova, mm i ja smo odustali od Segedina.

Dr je odmah odgovorio na moj prvi mail, na drugi gde sam ga zamolila da mi pošalje cenovnik i opiše proceduru na kraju nisam dobila odgovor ni posle tri maila gde sam ga podsećala da nam odgovori. Na kraju sam poslala četvrti mail moleći ga da nam odgovori, da bismo došli početkom januara na konsultacije, a VTO radili u februaru, na šta je on u jednoj kratkoj rečenici odgovorio da nam je zakazao konsultacije za 4. januar u 11:15h (što nam inače ne odgovara), a od dodatnih informacija ništa [sm=smiley13.gif]. Zamolila sam ga da nam pomeri konsultacije za subotu 5. januar, na šta je kratko odgovorio da mu subota ne odgovara, i tu se naša komunikacija završila [sm=smiley13.gif]

Dr je verovatno zauzet i nema vremena da odgovara na mail-ove, ali bile su nam potrebne dodatne informacije da bismo se definitivno odlučili za Kaali, a to nismo dobili.

A vama devojkama koje radite u Kaali klinici od srca želim uspešnu VTO, u njihovu stručnost i posvećenost ne sumnjam, mi se eto nismo mogli sporazumeti [sm=rozica.gif]



Registrovala sam se na forum samo da bih ti odgovorila na post. Dr. Zadori jednostavno ne odgovara na mejlove i to je jedini problem kod njega. Sa druge strane sve potrebne informacije mozes dobiti telefonom i jako je ljubazan i dobro zna engleski tako da ti savetujem da ga pozoves i pitas sve sto te interesuje. Najbolje vreme za zvanje je izmedju 12 i 1. Ja sam u avgustu iz istih razloga odustala od ove klinike ali je mm pozvao telefonom i saznao sve sto nas je zanimalo pa sam se predomislila. Jednostavno ako zanemaris nemogucnost komunikacije preko mejla sve ostalo sa doktorom ide super. VTO mi na zalost nije uspela ali cu ponovo raditi tamo iz dva razloga jedan zato sto sam zadovoljna doktorom i drugi je svakako cena.

VTO (ISCI metoda) + svi hormoni i vitamini su me izasli oko 1800 e. ISCI metodu mi nije dodatno naplatio iako je ima u cenovniku :-) Mi smo putovali iz Beograda na svaki pregled posto nam je tako bilo zgodnije nego da tamo budemo 15 dana koliko je potrebno, a procedura je sledeca:

Nakon prvih konsultacija doktor ti odredi protokol i dogovorite se kad je zgodno poceti. On uglavnom moze vec sledeci mesec. Prvi pregled sa UZ bude 3. dan od pocetka stimulacije i pole po dogovoru svaki drugi ili treci dan. Mi smo isli 8 puta posto mi dugi protokol nije odgovarao pa mi se produzio ciklus, ako budes imala srece mozda tebi bude manje. Ukoliko putujete mozete da se dogovorite da krv dajes u toku dana a da rezultate i dozu hormona saznas sutradan telefonom da ne bi tamo dolazili u 8 jer je veliko maltretiranje kretati na put u 4h.

Jos jedan razlog sto ti nije odgovarao ovih dana je sto je na odmoru od 15.12.-3.1.

Nadam se da sam ti malo pomogla ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :-)




nadjaiboka -> RE: Kaali klinika (23.12.2012 15:45:32)


IZVORNA PORUKA: labradorka

Devojke,dali znate koja je cena Menopura i Cetrotide u Madjarskoj i dali mogu da se kupe bez recepta?Pozz..


Na zalost ne znam cene ali lekovi ne mogu da se kupe bez recepta




dunja RR -> RE: Kaali klinika (23.12.2012 17:23:58)


IZVORNA PORUKA: nadjaiboka

Dr. Zadori jednostavno ne odgovara na mejlove i to je jedini problem kod njega. Sa druge strane sve potrebne informacije mozes dobiti telefonom i jako je ljubazan i dobro zna engleski tako da ti savetujem da ga pozoves i pitas sve sto te interesuje. Najbolje vreme za zvanje je izmedju 12 i 1.


Dobrodošla! Tako je, i ja sam to pisala, najbolje je nazvati. Ja ne znam da li inače doktori odgovaraju na mailove, ne bih rekla, čak bih rekla da je on još i dobar. Mada, ja nekako uvek zovem oko 15.00. Kada si ti radila? Ja sam u oktobru, i nije uspelo, ali planiram opet u Szeged.





_Maki_ -> RE: Kaali klinika (24.12.2012 0:16:34)


IZVORNA PORUKA: nadjaiboka

Nadam se da sam ti malo pomogla ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :-)


Jesi, hvala ti mnogo na detaljnom odgovoru. I Dunja je već pisala o ceni postupka i samoj proceduri, ali sam želela da neke osnovne informacije dobijem i od doktora, što mislim da je očekivano, Segedin nije baš blizu, a i put i konsultacije koštaju. Takođe, klinika koja želi da privuče pacijente iz inostranstva mora da ima uređen način komunikacije preko e-mail-a, makar osnovne stvari poput cene i toka postupka.

I dalje mislim da je klinika Kaali odličan izbor i zbog kvaliteta usluge i zbog cene. Ne znam, možda nam to opet bude opcija [sm=smiley1.gif]




nadjaiboka -> RE: Kaali klinika (24.12.2012 11:06:06)

Dunja hvala na dobrodoslici ja sam radila u septembru i nadam se da cu ponovo u februaru. Htela sam ja i pre ali mi se ciklus poremetio pa nisam uspela pre njegovog odmora. Mozda se sledeci put sretnemo [sm=smiley1.gif]

Maki potpuno te razumem, ja sam stalno govorila da je vto dovoljno stresna i bez doktora koji ne odgovara na mejlove. Najvise me je nerviralo sto mi na mojih pet pitanja odgovori u jednoj recenici ali kasnije je zaista super pa sam mu to zaboravila...











palcicanora -> RE: Kaali klinika (26.12.2012 18:46:28)

Pozdrav svim devojkama!
Ukratko i mi imamo problem i trazimo pogodnu kliniku da uradimo vto. Slazem se sa tobom da niko ne odgovara na mejlove i zbog tog razloga sam otpisala kliniku Kaali.
Lepo je sto je jeftnije ali sta ja imam od toga? Citala sam vase poruke i vidim da vam nije uspelo iz prve. Ja (kao i vi) zelim da uspe iz prve. Ako imate neku preporuku ili kritiku za neku drugu kliniku u inostranstvu pisite molim vas.









neni7 -> RE: Kaali klinika (27.12.2012 15:45:10)

nemam iskustva sa drugim klinikama ali mislim na osnovu više iskustava sa vto koje sam čula ili pročitala da je ta borba kod nekog kraća kod nekog duža ali u svakom slučaju neizvesna,neko zatrudni iz prvog neko iz petog pokušaja, neko od silnih stimulacija ostane trudan prirodno. sve klinike imaju svoje procente uspešnosti i nema garancije za uspeh iz prve. u svakom slučaju moj izbor je klinika kaali.
hvala nadjaiboki na informaciji da je dr na odmoru.
svim devojkama želim srećnu novu godinu sigurna sam da sve imamo istu želju ya sledeću godinu i naravno želim da nam se ostvari!




neni7 -> RE: Kaali klinika (5.1.2013 14:12:52)

samo da javim da sam bila u segedinu, treba da pijem lindynete jos par dana a onda krećem sa stimulacijom. bila sam malo zbunjena kada sam videla sve one inekcije koje treba da primim. prvo sam mislila da ću moći sama sebi da dajem ali nema šanse, stvarno sam kukavica i divim se dunji za koju sam čitala da je sama sebi davala.
pitanje za devojke koje su već prošle sve ovo, da li ste dobijale suprefact,merional i gonal odjednom?




dunja RR -> RE: Kaali klinika (5.1.2013 14:18:19)


IZVORNA PORUKA: neni7

samo da javim da sam bila u segedinu, treba da pijem lindynete jos par dana a onda krećem sa stimulacijom. bila sam malo zbunjena kada sam videla sve one inekcije koje treba da primim. prvo sam mislila da ću moći sama sebi da dajem ali nema šanse, stvarno sam kukavica i divim se dunji za koju sam čitala da je sama sebi davala.
pitanje za devojke koje su već prošle sve ovo, da li ste dobijale suprefact,merional i gonal odjednom?



Nisam mila to si za nekog drugog čitala, ja sam išla svako jutro u Dom zdravlja. Ali ne zbog straha od bola, nego sam želela da mi neko stručan to odradi, sumnjala sam da joj to mogu kako treba, i da ću negde zeznuti pa neće uđi doza kako treba. To je bio moj trip .. Jednom sam trebala u busu da dam injekciju, ali je to bilo zaista neizvodljivo, te sam ipak primila tog dana na klinici, kada sam stigla u Szeged. I bolje je što nisam dala tada sama sebi jer mi je baš tog dana smanjio dozu, zbog dobre reakcije na hormone..

Sve injekcije sam primala jednu za drugom, znači odjednom, samo nisam imala gonal, već samo suprefact i merional.

Srećno mila!




neni7 -> RE: Kaali klinika (5.1.2013 15:16:03)

e sada si me malo utešila, već sam mislila da jedino ja ne smem to da uradim i ja se isto plašim da li će lek iscureti i da li ću dobro odmeriti i slično
šta ima novo kod tebe?




dunja RR -> RE: Kaali klinika (5.1.2013 15:19:42)

Ja se spremala za Szeged, ali me pozvaše sa konzorcijuma privatnih klinika prošle nedelje, javiše da sam upala u grupu preko tendera za privatne klinike. Izabrala sam kliniku, poslala im mail, sada čekam da mi jave kada krećem sa postupkom, rekli su da nema čekanja. Bila sam na pregledu prošle nedelje kod moje doktorke, sve je u redu, kaže da imam fore (nije se još vratila endometrioza), tako da bi bilo sjajno da uđem u postupak recimo u februaru, to bi mi bilo idealno :)




neni7 -> RE: Kaali klinika (5.1.2013 15:34:51)

sjajno!
nadam se da će nam ova godina svima biti uspešna!




palcicanora -> RE: Kaali klinika (7.1.2013 20:04:00)

Srecan Bozic svim devojkama! Nadam se da ce nam doneti ono sto najvise zelimo.
Dunja ako nije tajna za koju si se kliniku odlucila? I isto pitanje za Maki.
Ja jos istrazujem. Svela sam na dve tri klinike, ali prihvatam svaki savet. Kod nas je problem spermogram, a ni kod mene nije bas sve sjajno.




dunja RR -> RE: Kaali klinika (7.1.2013 20:26:27)

Sve najbolje mila!

Imaš pp ..




mihi -> RE: Kaali klinika (7.1.2013 21:23:36)

Dunja[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Mozda ti je ovde manje stresno ipak si kod kuće.




dunja RR -> RE: Kaali klinika (7.1.2013 21:50:39)

Mihi, u pravu si, i ja se nadam da će laganije da prođe sve [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




17 joka -> RE: Kaali klinika (21.1.2013 20:21:11)

Dunjice  ovaj  put  ce biti  uspesno

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]  jako  i   vec  se  radujem




neni7 -> RE: Kaali klinika (10.2.2013 14:57:47)

Dugo me nije bilo pa evo malo opširnijeg izveštaja iz Segedina.
Stimulaciju sam počela 11.01. i trajala je deset dana, dr je mislio da će biti kraća ali folikuli su se sporo razvijali. Primala sam suprefact,gonal i merional. Bilo je 6 folikula i koliko sam shvatila otprilike sve žene su imale toliko. Gužve su tamo ogromne ali se opet sve rešava relativno brzo. Aspiracija je bila 23.01. i izdvojeno je 4 jajne ćelije od kojih su se 3 oplodile. Metoda je bila IVF. Dva embriona su bila odličnog kvaliteta i ona su vraćena tri dana kasnije. 12 dana nakon toga beta hcg 42, zrnce nade za mene ali beta hcg posle dva svega 22, što znači najverovatnije biohemijska trudnoća, još se nisam čula sa dr jer sam rezultat dobila kasno sinoć.
Ipak bez obzira na sve moji utisci o klinici su dobri i nameravam za par meseci da probam još jedanput kod njih.
Što se tiče cena mi smo postupak platili 1200 eura(IVF +assisted hatching koji nam nije dodatno naplaćen) lekovi i vitamini 650 eura, hotel 5 dana smeštaj+doručak 250 eura, put oko 200 eura(četri puta smo išli)
Ako nekog interesuju još neki detalji rado ću odgovoriti.
Inače ceo postupak sam podnela veoma dobro, skoro nikakvih smetnji nisam imala i mislim da je vrlo dobro to što dr ne ide na veći broj folikula i što se koristi mnogo suplemenata sve vreme.
Dunja,Nadjaiboka, Oberon i sve devojke koje kreću u nove pokušaje, želim vam mnogo sreće i da nas obradujete sa lepim vestima.
Takođe bih htela da zahvalim svima koji su pisali na ovom forumu, verujte mi išla sam vašim stopama i mnogo su mi značili neki detalji.
puno poljubaca svima





dunja RR -> RE: Kaali klinika (10.2.2013 15:33:51)


IZVORNA PORUKA: neni7

Bilo je 6 folikula i koliko sam shvatila otprilike sve žene su imale toliko.



Neni mila, jako mi je žao što nije uspelo, biohemijska, kao i kod mene.

A za broj folikula sam i ja pisala isto, imam utisak da Zdori prosto ide na manji broj i na kvalitet.

Želim ti od srca da sledeći put bude uspešno, i hvala ti što si sa nama podelila svoju priču [sm=smiley31.gif]




17 joka -> RE: Kaali klinika (27.2.2013 19:22:49)

Dunjice  znas  li  koliko  u  Madjarskoj   zenice  imaju  prava  na  besplatnu  VTO?

ja  cu do  jeseni  dobiti  njihove  papire  nadam  se pa  da i  tu  nesto  uradim[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dunja RR -> RE: Kaali klinika (27.2.2013 23:52:48)

Joko mila, koliko se sećam imaju prava na 5 pokušaja, ali ne znam koji su uslovi.
Srećno!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>