RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Ana RR -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (24.2.2014 16:09:14)


IZVORNA PORUKA: Ushtipak
tehnicar Marko me je obucio oko presvlacenja.


Čuveni Marko [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] bolji je od svih sestara zajedno [sm=smiley1.gif]




Schmizla -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (7.3.2014 9:59:04)

Jel moze neko da mi posalje na pp gde sada privatno radi Dr. Ljubica Simonovic ?




Ushtipak -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (14.4.2014 20:04:12)

Evo mene sa novim iskustvom iz Misovica. I prvi put sam bila zadovoljna, a sad sam prezadovoljna. Iako sam otisla na zakazan carski rez i prvi porodjaj je bio cr, dr Radunovic koja je bila dezurna pitala me da li zelim da probam prirodno, posto su mi krenule jake kontrakcije i ja sam pristala. Porodjaj je bio bezbolan, opusten, maksimalno strucno i pazljivo obavljen od strane ginekologa, babica i anesteziologa, bolove nisam imala, sacekal su strpljivo da se otvorim do kraja i da se beba spusti iako je bilo tri ujutru, niko me nije pozurivao da guram prerano, niti bilo sta slicno. Beba je izasla iz tri napona, a epiziotomija mi je dva sava. Pritom su bebine mere 3920 gr i 56 cm, a meni je to bio prvi vaginalni porodjaj i sitna sa zena. sto samo govori da je najbitnije ko te poradja i kako. Da ne pominjem da sam se osecala kao covek, i kao srecna buduca mama, svi oko mene nasmejani, pustili mi laganu muziku na radiju, ugasili mi svetlo ako hocu da spavam, na Vi se obracaju... Eto, svima zelim svoj porodjaj! [sm=smiley1.gif]




Marisha427 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (3.6.2014 22:22:33)

Porodila sam se tamo 13.05.14. I mogu samo sve najlepse da kazem. Nijedan dinar nikome nisam davala iako sam bila spremna. Ali posto nisam odavde nisam znala kako i kome treba da dam da bih sebi osigurala "smestaj". Prirodno sam se poradjala, nisam htela ni epidural niti bilo koju stimulaciju ali sada razumem zasto u ovoj zemlji retko ko prolazi bez toga. Kao da si u vojsci, ne smes ni u wc da odes, ni vode da popijes, ni labello da poneses, lezis zakacena za ctg i gledas u plafon nasamo sa bolom. Nisam to ocekivala. Znam za takozvano "slobodno ponasanje" u porodjaju, samomasazu, aktivno kretanje i poze koje doprinose otvaranju kao i vodenjak koji u toku kretanja stvara pritisak na grlic i polako ga otvara. Sva znanja morala sam da zadrzim za svoje uspomene jer ovde lezis na ledjima i ludujes:)
Ali sa porodilistem to nema veze jer je takva praksa i to je to.
Inace, odnos je bio kao da sam cerka direktora porodilista. Hvala doktoru Rajku Nikitovicu sto me je primio i porodio. U stvari, nije tu bio samo on - i doktor Djekic i jos neke doktorke i babice. Osecala sam kao vip osoba - bilo je oko 10 ljudi kad je beba "izasla". I svi su gledali dete tako ushiceno i odusevljeno kao da to vide prvi put u zivotu. Dok je bolelo tesili su me, drzali ruku, gledale u oci... Nemam reci. Hvala.
Na porodjajnom je lepo, imala sam srece da upadnem u dvokrevetnu sobu sa drugorotkom pa bilo je ok. Jedino ... TOLIKO paznje:) Kao da se plase da ne ubijem slucajno svoje dete. Vrata ne smes da zatvoris. Kad sam se prvi poradjala kod sebe u zemlji niko mi nije dolazio niti proverao na svaki minut sta radim, ne jedem li nesto slucajno, ne spavam li sa bebom, da nemam slucajno svoje papuce ili cebence za dete:) Ali dobro, moram da postujem red i ovu paznju. Malo je tesko kad ti ne dozvoljavaju da zatvoris vrata cak ni nocu, da ugasis svetlo, kad moras da ustajes u 5 da bi sestra zategla carsav na krevetu, kad nocu sestre pricaju i smeju se toliko glasno... Kao da su na svadbi pored trubaca... A ne u porodilistu sa umornim zenama, kojima sve boli i koje i bez toga ne mogu da zaspe. Ali sve u svemu je dobro, cisto, lepo i prijatno. Mnogo sam zahvalna svima!!!




mica984 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (4.6.2014 21:21:37)

Zdravo svim mama i budućim mama!
Vodim trudnoću kod dr Dragana Antića, vrlo je štur na rečima kad je sve ok..a u trenutku kad sam imala krvarenje (u IV mesecu) bio je jako ljubazan, i stvarno se potrudio da mi objasni o čemu se radi i da me umiri.
Sad sam u 31 nedelji, a juče mi je na pregledu rekao da do termina idem u DZ na preglede..malo mi je to neobično..
Pročitala sam ovde na forumu da u DM ne rade CTG ambulantno, pa zato šalju u DZ
Zanimam me da li neko zna da li dr Dragan Antić uopšte radi porođaje? Ako je neko ima iskustvo s njim na prirodnom porođaju, značilo bi mi da pročitam koju reč [sm=smiley1.gif]





Cakana84 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (9.7.2014 11:51:42)


IZVORNA PORUKA: mica984

Zdravo svim mama i budućim mama!
Vodim trudnoću kod dr Dragana Antića, vrlo je štur na rečima kad je sve ok..a u trenutku kad sam imala krvarenje (u IV mesecu) bio je jako ljubazan, i stvarno se potrudio da mi objasni o čemu se radi i da me umiri.
Sad sam u 31 nedelji, a juče mi je na pregledu rekao da do termina idem u DZ na preglede..malo mi je to neobično..
Pročitala sam ovde na forumu da u DM ne rade CTG ambulantno, pa zato šalju u DZ
Zanimam me da li neko zna da li dr Dragan Antić uopšte radi porođaje? Ako je neko ima iskustvo s njim na prirodnom porođaju, značilo bi mi da pročitam koju reč [sm=smiley1.gif]





Nemam iskustva sa porođajima, ali iz nekog drugog razloga sam bila baš kod Antića. Jedan je od najboljih doktora, radi porođaje kao i njegova žena koja radi na patologiji trudnoće ( mislim da ona radi samo sa trudnicama, o njoj sam čula sve najbolje). Jeste štur na rečima, kada je sve u redu i nema potrebe da priča nepotrebno i dodatno zbunjuje. Ako nešto nije u redu, ne brini rećiće vrlo jasno. Ima privatnu kliniku koju ne reklamira i neće te slati u istu, što je vrlo fer i pošteno.

Nadam se da ti ovaj odgovor još uvek znači. ;)




cilence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (4.8.2014 4:43:41)

Zdravo devojke, nova sam na forumu, ali dugo pratim desavanja.
Trudna sam, 12 nedelja, druga trudnoca.
Prvu sam vodila u Misovicu, kod Maje Antic. Sve pohvale i za porodiliste i za nju. Interesuje me da li Dragan Antic radi privatno? i naravno, gde? da li imate neki kontakt?




Cakana84 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (4.8.2014 10:13:12)


IZVORNA PORUKA: cilence

Zdravo devojke, nova sam na forumu, ali dugo pratim desavanja.
Trudna sam, 12 nedelja, druga trudnoca.
Prvu sam vodila u Misovicu, kod Maje Antic. Sve pohvale i za porodiliste i za nju. Interesuje me da li Dragan Antic radi privatno? i naravno, gde? da li imate neki kontakt?




Radi privatno, na Autokomandi. Mislim da njegova zena vise ne radi privatno.




xxxyy -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.9.2014 13:31:37)

Cao svima,

Da li bi mogla da napišeš ime ordinacije u kojoj radi Dragan Antić ili neke bliže parametre pa da pokušam preko googla? Hvala




xxxyy -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.9.2014 13:36:18)

Ako ne možeš preko foruma mogu ti napisati meil adresu pa da mi pošalješ ime ordinacije. Mene je Antić porodio pre dve godine i zadovaljna sam sa njim, sad imam neki ginekološki problem teško mi je državno doći do njega pa bi mi BAŠ značilo da pronađem gde privatno radi zato što imam poverenja.




TUTI FRUTI -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (21.9.2014 14:29:11)

Drage buduce mame,

Zelim da podelim sa vama moje misljenje o ovoj bolnici.Pokusacu da budem sazeta.Lezala sam na odeljenju patologije tri nedelje.Imala dosta vremena da sve sagledam.Samo reci hvale za osoblje(osim servirki) i uopste odeljenje.Leze po dve u sobi,kupatilo imate ssoje i sve je cisto.Posteljina se menja skoro svaki dan (mislim).Sestre i lekari i organizacija posla je samo za pohvalu.Smeta jedino taj "vojni"rezim.Posete su u trpezariji,mogu da vam donesu samo fabricki upakovanu hranu.ne smete van hodnika da promolite nos.

Porodjajne sale su vrhunski opremljene.Postoje tri,sto znaci tri porodjajna kreveta koja su odlicana.Epidural dobijete bez problema ukoliko nema kontraindikacija za to.Osoblje u sali je osrednje ljubazno.Recimo neka dobra 3.

Muke pocinju kada vas spuste na akusersko odeljenje na drugom spratu.Imala sam utisak da su svi koji rade tu po nekoj kazni.Proveravaju non stop sta radite,a da vam uzmu bebu i puste malo da dodjete sebi nepada im na pamet.(oko uzimanja bebe,jos cu pricati)Obucavaju vas odmah da povijate dete ali ne i kako da ga dojite.Sestre bahate i ne kulturne kao i lekari pedijatri.Jedan dan zbog kvara autoklava ,deca nisu imala dohranu do pet sati popodne.Nisu imali cim da sterilisu kasicice.To je bilo po nalogu jednog pedijatra.i jos jedno ruzn iskustvo koje cu mozda ispricati drugi put.Placuci sam napustila kliniku. Ne odgovram vas od porodjaja u ovoj bolnci.Vise je razloga za nego protiv.Ovo sto sam napisala je cinjenicno stnje na akuserskom odeljenju na koje dolaze zene koje se prirodno(vaginalno porode)Iskustvo koje sam ja dozivela na tom odeljenju,malo ko je.

Sve pohvale za dr.Maju Antic i za osoblje sa patologije na celusa gl.sestrom Gocom.




bokica4242 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (4.11.2014 14:15:44)

Pozdrav svima
Planiram da se porodim u Misovicu za mesec dana,pacijent sam dr Rodic od pocetka i ona mi je ok.Htela bih da ona prisustvuje porodjaju.Interesuje me da li treba da je castim ili sta vec da bih obezbedila tamo mesto posto mi je trudnoca rizicna...Bojim se da se zena ne uvredi....Ima li neko iskustva sa njom po tom pitanju?




xxxyy -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (7.11.2014 10:58:33)

Cao svima,

Porodila sam se u Mišoviću pre dve godine i dva meseca i što se tiče porodjaja zadovoljna sam. Sada sam ponovo u drugom stanju i planiram ponovo da se porodim u DM. Mene sad zanima da li je neko kod njih vodio trudnoću i radio aminocintezu?




Anarunika -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (2.1.2015 15:56:47)

Da li neko ko se skoro porađao u DM može da mi kaže šta je sve potrebno poneti u porodilište? Da li i dalje dele spavaćice i većinu opreme ili se nešto promenilo? Od mene sve pohvale za DM i odeljenje ptologije trudnoće i sa prvim i sa drugim detetom (2009. i 2011.) Nadam se da ću i ovaj put upasti tamo.

P.S: I prvi i drugi carski rez mi je radio Dr Ilija Golubović.




adulence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (6.3.2015 13:56:46)

jel se neko skoro poradjao u misovicu?ja jesam pre malo vise od dve godine i sada planiram opet,pa reko da cujem sveza misljenja...




Anarunika -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (6.3.2015 20:42:15)

Sad videh da nisam podelila svoje treće iskustvo iz Dr DM. Kao i prethodna dva puta zadovoljna sam i ovaj put.
Organizacija same bolnice pravi malo pometnju,ali doktori su i dalje dobri, požrtvovani,sestre su ok,hoće da pomognu. Oprema se od 2009. ofucala, česme u kupatilu ne funkcionišu najbolje, zidovi su malo propali,ventilacija nije najbolja.Naravno, uvek se nađe neko manje simpatičan ali sve u svemu prošla sam sasvim ok. Kuhinja isto nije loša, ja sam jela sve redom, mada sam primetila da su mnoge trudnice negodovale, stvarno ne znam zašto. Bilo je i ribe, i šnicli i griza i povrća i dezerta.
Carski rez mi je i ovaj put radio Dr Ilija Golubović i uradio ga je odlično! Pedijatrijske sestre pokazuju porodiljama kako da doje i da se izmuzavaju i trude se da vas na ovaj ili onaj način podstaknu da dojite.
I ako je sve u redu puštaju sa carskog reza posle 4 dana.Pre otpusta vam skinu konce.
Eto tako.




Anarunika -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (6.3.2015 20:43:32)


IZVORNA PORUKA: Anarunika

Sad videh da nisam podelila svoje treće iskustvo iz Dr DM. Kao i prethodna dva puta zadovoljna sam i ovaj put.
Organizacija same bolnice pravi malo pometnju,ali doktori su i dalje dobri, požrtvovani,sestre su ok,hoće da pomognu. Oprema se od 2009. ofucala, česme u kupatilu ne funkcionišu najbolje, zidovi su malo propali,ventilacija nije najbolja.Naravno, uvek se nađe neko manje simpatičan ali sve u svemu prošla sam sasvim ok. Kuhinja isto nije loša, ja sam jela sve redom, mada sam primetila da su mnoge trudnice negodovale, stvarno ne znam zašto. Bilo je i ribe, i šnicli i griza i povrća i dezerta.
Carski rez mi je i ovaj put radio Dr Ilija Golubović i uradio ga je odlično! Pedijatrijske sestre pokazuju porodiljama kako da doje i da se izmuzavaju i trude se da vas na ovaj ili onaj način podstaknu da dojite.
I ako je sve u redu puštaju sa carskog reza posle 4 dana.Pre otpusta vam skinu konce.
Inače porodila sam se pre mesec dana.
Kada idete na pregled ili zakazivanje naoružajte se strpljenjem jer je gužva!!!
Eto tako.





futuremom1 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (7.4.2015 22:29:49)

Pozdrav svima, jel radio neko ogtt u DM?

ako mozete da mi kazete koliko se ostaje i kako to ide?




Ducke -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.12.2015 14:32:20)

Devojke, da li je neophodna analiza stolice pre porodjaja, samo to jisam uradila a ne znam imam li vremena do poridjaja posto svaki dan moze da krene. U prvoj trudnoci sam nosila rezultate ali mi ih niko nije trazio uopste. Ako moze sto pre mi odgovorite, da pozurim ako mora.




jekiki -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.12.2015 14:59:52)

U Misovcu jeste i to od skoro, a da li ce ti i trazti na uvid to zavisi od lekara koji te primi.




Ana RR -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.12.2015 15:14:06)

Meni nisu tražili, porodila sam se 2011. godine. Niti sam radila briseve, nisam imala ništa sem izveštaja svoje privatne doktorke.




Ducke -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.12.2015 15:19:09)

Moracu onda sutra da to resim, moj dr mi sigurno to nece traziti ali mozda ne bude on dezuran kad poodjaj krene. Moze li to da se uradi negde drugde ili vazi smo ako je iz Gradskog zavoda?




Ana RR -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.12.2015 18:15:09)

Stvarno ne znam, ja to nikad nisam radila.




adulence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.12.2015 20:22:18)

Ja sam privatno ti odradila...




Anarunika -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (11.12.2015 11:40:44)

Kada sam se ja išla na CR u Mišović u januaru,stolica nije trebala. Inače mi je ginekolog iz DZ dao upute za sve analize koje su mi potrebne i tu nije bilo koprokulture akose tako beše zove. Ne znam da li se u skorije vreme nešto promenilo. A analize možeš uraditi gde želiš,privatno ili u Zavodu...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>