|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Piletina sa mlincima
12.6.2011 17:31:50   
Ana RR
Mlinci se inače spremaju kao prilog nekom mesu, u Slavoniji ih obično ubace u onaj saft od mesa, dok ne omeknu. Ja sam volela kada mama peče meso u pekaču, bez ulja ili masti, samo malo vode, i onda mlince ubaci u taj sok koji je meso pustilo, mmmmmmm user posted image meso nisam ni jela u takvim slučajevima user posted image

Evo jedan receptić za piletinu (ili ćuretinu) sa mlincima

Pakovanje mlinaca (300g)
oko pola kg belog mesa
500g pavlake (ko voli neutralnu može pola-pola, ja je ne volim)
200-300 g trapista ili gauda sira
1 kocka za supu
začini

Meso iseckati na kockice, začiniti i propržiti u tiganju. Kada porumeni dodati pola količine pavlake (ja pospem i malo vlašca). Krčkati još malo.
Skuvati supu od kocke i prokuvati mlince na 5 minuta. Možete staviti malo ulja u vodu da se ne slepe. Velikom bušnom kašikom izvaditi polovinu mlinaca u vatrostalnu činiju (ili bilo koju drugu, ja volim da spremam u onim zemljanim), preko istresti meso i izrendati pola sira. Prekriti sa ostatkom mlinaca, preko njih premazati pavlaku i narendati ostatak sira. U pavlaku možete dodati malo mleka da bi se lakše razmazala. Peći dok ne dobije lepu zlatnu koricu.

Ja slažem ovako u tri reda (mlinci - meso - mlinci) jer mi veličina suda odgovara za takvo slaganje. Može i u više redova.

To je to, prijatno user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Piletina sa mlincima
12.6.2011 17:39:50   
Anoniman
Anci, ovo bas obecava. Ja bas volim curetinu sa mlincima (jedem mlince curetinu jedva) ali samo su u jednom restoranu u gradu za mene dobri. Bas cu da probam ovo kad se vratim sa odmora

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Piletina sa mlincima
12.6.2011 17:42:32   
Ana RR
Ja sam ih noćas sanjala koliko mi se jedu user posted image jedva čekam da se zapeče user posted image

Mišu, ova količina je nama za dva i po dana user posted image , tako da znajući tebe možeš slobodno da prepoloviš user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Piletina sa mlincima
12.6.2011 17:45:24   
Anoniman
Ma pozvacu goste, sad sam glupa za racunicu user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Piletina sa mlincima
12.6.2011 17:47:23   
Ana RR
user posted image a može i tako user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 10:56:57   
lanajelena
Konacno i moj doprinos kuhinji user posted image

Ovako ja spremam piletinu sa mlincima

400g pilećeg filea
1 kockica za supu
mali maslac
mlinci iz kese (nije potrebna cela kolicina)
neutralna pavlaka


U dublji tiganj
ubaciti malo ulja i malo vise vode (vode ide duplo od kolicine ulja ali ne previse)
file iseci na rezance ili kockice ubaciti u tiganj,dodati kockicu supe i maslac i ostaviti malo da krcka(ako zagori nije frka lepo je i tako user posted image ) mlince obariti u slanoj vodi,procediti i dodati u tiganj,preliti pavlakom da malo ukuva i lepo ruckati posle toga user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 10:58:13   
Anoniman
LJ, lepo zvuci-dok ne zagoriuser posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 11:00:42   
Ana RR
LJ, super recept user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 11:21:48   
Brand new mama
Obozavam mlinceuser posted image Skoro mi dodje da ih sama sad napravim.Ali ja pravim bas na seljacki nacinuser posted image Ispecem meso,mlince prelijem kipucom vodom,ubacim ih u masnocu i zapecem.Zelena salata i nista vise ti ne treba-jedno 5 danauser posted image ...a sad mi se jedu i zganjci

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 11:26:20   
Ana RR
BNM, ti kao da si slavonka user posted image (a možda i jesi, ne znam user posted image ) tako smo ih mi tamo spremali.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 11:26:57   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: verolino

LJ, lepo zvuci-dok ne zagoriuser posted image


Jednom mi zapeklo meso ali je bilo bas lepo,sta da radim kad je taj dan bila neka vazna tema aktuelna user posted image

E da moze da se doda i origano i ko voli slanije malo soli(ja ne dosoljavam nista)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 12:05:45   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: Ana RR

BNM, ti kao da si slavonka user posted image (a možda i jesi, ne znam user posted image ) tako smo ih mi tamo spremali.

Banijka,mila susjedouser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 12:07:11   
Ana RR
Eto user posted image znala sam ja user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 12:08:36   
Alexis79
Sta su tacno milinci?

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 12:11:28   
lanajelena
izgledaju kao tanke pecene kore ,ima da se kupe na pijaci gde se prodaju rezanci i u vecim radnjama gde je testo

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 12:28:35   
Verus
Anci, hajde stavi sliku tih mlinaca da vidim hocu li naci nesto slicn ovde: ili,ako nadjes kako se mese?  Moja svekrva to pravi, pa bih bas probala nesto mi se jeduuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 12:50:55   
lanajelena
user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Piletina sa mlincima
13.6.2011 12:55:24   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Anci, hajde stavi sliku tih mlinaca da vidim hocu li naci nesto slicn ovde: ili,ako nadjes kako se mese?  Moja svekrva to pravi, pa bih bas probala nesto mi se jeduuser posted image


Verka, nisam našla recept, ali možeš po ovome praviti KLIK

ili ako nećeš sa jajima KLIK

To su sastojci, samo ja ne znam mere po mom receptu (mislim da sam imala za manju ili veću količinu).


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Piletina sa mlincima
5.2.2012 18:32:21   
PoisonEve
Spremala sam pre neki dan, predivno je! Mislim da cu ovo jelo uvrstiti u redovan jelovnikuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Piletina sa mlincima
5.8.2012 12:49:27   
Snelle
Već dva meseca se kanim da ih napravim, a sve zato što po hiperkmarketima ne mogu da ih nađem. Jutros odem na našu pijacu i nađem ih. Peku se trenutno, jedva čekam da ih probam, ali miriiiiis, mmmmmm. Napravila sam malu dopunu, dok se piletina krčkala, ubacila sam i malo belog luka.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Piletina sa mlincima
5.8.2012 12:52:08   
minavb
Ja dodam gorgonzolu i bademe.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Piletina sa mlincima
5.8.2012 16:19:30   
red3lilu
U Univerexport-ovim radnjama može da se kupi testenina - Mlinci sa jajima, takođe je ima i u Ideinim radnjama...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Piletina sa mlincima
4.9.2012 17:01:30   
Jole84
Ja nigde ne mogu da nađem te mlince.A baš mi se jedu,zvuči ukusno.Gledaju me belo kad pitam-nikad čuli.
Jel postoji neki način da ih sama napravim?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Piletina sa mlincima
4.9.2012 17:03:45   
Sanjica26 RR
Jole, Ana je gore stavila linkove kako mozes sama da napravis mlince.user posted image Pogledaj po vecim marketima. Vi sigurno imate u Nisu dosta marketa.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Piletina sa mlincima
4.9.2012 17:08:37   
Jole84
Hvala Sanjice,evo sad baš videh.Nije komplikovano,ako ne nađem,napraviću domaće.
Gledala sam u Idei,Tempu,al pogledaću ponovo svuda user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here