RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Anoniman -> RE: deciji kasalj (1.10.2011 15:28:24)

Ja mislim da ispod godine ne idu oni sirupi (žirafa ili koji već, mi sad koristimo prospan), ali mislim da možeš čaj od belog sleza.




isidora88 -> RE: deciji kasalj (2.10.2011 8:17:01)

danas je kasalj jos gori,kaslje kao magarence[sm=smiley13.gif] mislim da ima slajma ali ne zna da iskaslje[sm=smiley19.gif]
kupila sam fitobalm gel i sirup od belog sleza jer caj nece. nadam se da ce pomoci




bokicans -> RE: deciji kasalj (2.10.2011 8:30:07)

Isi to je virus sigurno ,jer sada vlada takav sa suvim kasljem,Ako imas inhalator inhalira ga fiziološkim rastvorom,tapkaj ga po ledjima da malo se odlepi slajm,digni uzglavlje i stavljaj fizioloski  bez obzira da li ima nesto u nosicu ili ne.Bice bolje vec sutra.I moji evo vec drugi put kaslju




isidora88 -> RE: deciji kasalj (2.10.2011 8:53:02)

nemam inhalator[sm=smiley13.gif]moracu da kupim cim bude plata.
stavljacu mu fizioloski u nosic za svaki slucaj,nadam se da se stanje nece pogorsati




Irence -> RE: deciji kasalj (2.10.2011 14:38:51)

Isidora,moja Jeca je kasljala 15 dana i nista joj nije pomoglo dok nismo krenuli na inhalacije.




pepeljuga -> RE: deciji kasalj (2.10.2011 15:06:35)

Da li je neko davao detetu Gutov sirup? Preporucio nam pedijatar, nisam nasla u tri apoteke (rekose mi da cu pre naci u prodavnicama zdrave hrane nego u apoteci), ja prvi put cujem, sad googlam da je to sirup od bokvice. Je l' ima neko iskustva?!




bokicans -> RE: deciji kasalj (2.10.2011 16:31:27)

Sirup od bokvice je bio u tempu da se uzme ,samo ne znam da li bas taj .




*Alexx* -> RE: deciji kasalj (16.11.2011 15:46:08)

Da li je iko koristio Altiprim sirup za kašalj? Ima posebno za odrasle, posebno za decu. Meni ga je preporučila koleginica, zato što može da se koristi i kod suvog i produktivnog kašlja. Gledala sam sastav, sadrži beli slez, timijan i jagorčevinu. Beli slez je za smirivanje, jagorčevina za iskašljavanje, a za timijan ne znam.




Ana RR -> RE: deciji kasalj (16.11.2011 15:47:57)

Ja sam pila taj za odrasle (logično [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) i super mi je pomogao. Ne znam da li ti taj podatak nešto znači ali ajde da podelim [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Olga75 -> RE: deciji kasalj (9.1.2012 9:41:28)

zvercica je sinoc pocela da kaslje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
nije strasno cesto ali je kasalj onaj produktivni





AndreaK -> RE: deciji kasalj (9.1.2012 12:54:52)

nisam prelistavala postove, mozda je vec neko spominjao ovo kao prirodnu alternativu protiv kaslja...ja sam davala Andreju... i dok je to pio nije imao nikakvih problema sa kasljem...i vec neko vreme smo uspesno bez ikakvih simptoma prehlade... evo recepta...(kopirano onako kako me je meni stiglo)

"Vrlo efikasno i oprobano. Ako dete treba dosta iskasljati, kupite, ima na pijacama sada, CRNA ROTKVA, najbolje kupiti sto vecu, dobro oprati i odstraniti vrhove (koren i gornji zeleni deo), ne guliti rotkvu, nikako. Potom kasicicom izdubiti rotkvu u sredini i napraviti casicu u njoj u koju svake veceri staviti po jednu punu kasicicu meda. Do jutra ostaviti da odstoji.Svako jutro pre dorucka dati detetu da popije. Ukus je prijatan, sok rotkve nije dovoljno jak da bitno promeni ukus meda. Najbolje da je med domaci, prirodan, ne iz samoposluge. Ja sam ovo redovno koristila dok mi je cerka bila mala...Deluje, bez ikakvih terapija lekovima. Istu rotkvu mozete koristiti danima, dok god ima soka u njoj (pratite kolicinu tecnosti svako jutro), ne trebate je drzati u frizideru, moze i na sobnoj temperaturi, ali je bitno da je uvek pokrivena..."





AndreaK -> RE: deciji kasalj (9.1.2012 12:57:11)

gustina tecnosti je bas kao da je sirup u pitanju, moze da se napuni spric i da detetu...Andrej ga nije odbijao, cak ga je sam trazio [sm=smiley1.gif]




Mamica Gaga -> RE: deciji kasalj (9.1.2012 13:11:30)

mi deci dajmo kada kaslju, caj od lukovine ili karamel mleko...provereno pomaze....nikola je kao mali dok nije posao u predskolsko muku mucio s kasljanjem....uglavnom je pijo navedeno, eventualno prospan sirup....naravno ukoliko to ne pomogne za 2-3 dana onda kod dr....i naravno ako nema temp.




Olga75 -> RE: deciji kasalj (9.1.2012 13:29:38)

evo i ja sam se dala u narodnu medicinu :
isekla sam jedan crni luk i zalila ga medom , sad bi on trebalo da pusti sok pa to da procedim i dodam sok od jedne narandze i onda kasicicu - dve par puta na dan
to mi rece komsinica danas pa cu da probam ne kosta me
a crnu rotkvu cu da pogledam sutra na pijaci pa i to da probam ako bude trebalo




minna -> RE: deciji kasalj (9.1.2012 17:23:52)

Ajde pa javite kakvi su rezultati sa ovim narodnim varijantama pa da se i ja bacim na to ako uspeva.
Mada smo kupili inhalator prosle nedelje da ne bismo isli svaki cas u dz i cini mi se da je malo bolje





Olga75 -> RE: deciji kasalj (10.1.2012 10:21:37)

nista joj se ne svidja taj sirup sto sam pravila , jedva  sam joj juce dala dve kasicice a danas nece ni pod razno
dajem joj sirup od jagorcevine , kaslje i cini mi se da iskasljava ali ne pljune nego proguta [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley11.gif[/image]




Olga75 -> RE: deciji kasalj (11.1.2012 12:34:10)

i dalje kaslje , vec cetvrti dan [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
nije to neki strasan kasalj , mozda se zakaslje 3 - 4 puta u toku 24 sata ali je gadno za slusati [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
i jos uvek ne pljune nego proguta [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley11.gif[/image]




new nick -> RE: deciji kasalj (11.1.2012 12:42:08)

Moje dete je pocelo sa promuklim kasljem 31.decembra. Nikako nije mogao da se iskaslje. Napravila sam sirup od zutog secera, zalfije i lovorovog lista... Obozava ga, samo vice "oce jos, oce jos!". Posle tri dana kasalj je lepo sazreo i uspeo je da ga izbaci, tj. da ga proguta [sm=smiley11.gif]
Kada smo otisli na kontrolu doktorka je pitala da li mu dajem nesto od sirupa, i bila je zadovoljna kad sam joj rekla za domaci sirup.




dacica -> RE: deciji kasalj (13.1.2012 1:16:00)

dali neko zna gde u Beogradu moze da se kupi koziji loj..hvala




Tea2 -> RE: deciji kasalj (13.1.2012 11:18:28)


IZVORNA PORUKA: dacica

dali neko zna gde u Beogradu moze da se kupi koziji loj..hvala

Zasto bas kozji ?

Ja sam jos prosle godine nasla na netu i narucila jazavicji,stajalo je u frizideru i tek sam pre desetak dana to mazala na krpu i stavljala deci.
Kupila sam crnu rotkvu i dajem im taj sirup....




Olga75 -> RE: deciji kasalj (13.1.2012 12:17:42)

evo mi se vratili od dr
kaslje jos uvek , nije to preterani kasalj ali mi se cini da vec dugo traje , dr je poslusala , sve ok , grlo i usi ok tj . vidi se da je virusna inf i od th i dalje : sirup za iskasljavanje , operil , tantum , narodna medEcina moze tj . onaj luk i med , cajevi , toaleta nosica i eto
ako ne prodje za tri - cetiri dana ponovo kod nje




AndreaK -> RE: deciji kasalj (15.1.2012 0:25:02)

joj Olga, to kad krene cini se da nikad nema kraja...Andrej se bas bio patio, rekla bih da mu ni antibiotik nije pomogao, a pio ga je, zatim nekoliko sirupa al slaba vajda... tek kad smo par dana redovno davali sirup od rotkve njemu bilo bolje i pio ga je bas dugo, cini mi se da sam 3-4 rotkve iskoristila, a jedna nam je trajala oko nedelju dana...

tih dana sam gledala koje su mi alternative pa sam ono sa lukom odmah odbacila jer bi meni bilo muka od njega[sm=smiley11.gif] a ne njemu...ovako rotkvu je bas obozavao...
a nista lakse, napravi se rupa na njoj sipa kasika meda ujutru i uvece se vec daje, pa se odmah doda kasika meda odstoji do ujutru i eto nova doza...nekad i u toku popodneva bude soka pa napunim spric i dam i tad... kolicine neogranicene...mada ne duze od 3 nedelje...




Olga75 -> RE: deciji kasalj (15.1.2012 11:43:13)

kasalj nam se smirio ali ja sam danas ipak kupila crnu rotkvu , spremila sam je i sad cekam uvece da pusti sok
inace zvercica obozava luk , jede ga skoro kao jabuku kad joj dodje ali ovaj sirup , cim vidi kasiku pocinje da naplakuje i da se grabi za usta
ista prica i sa tantum verde , kad joj ne treba prverne celu kucu da ga nadje a kad treba onda bezi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




isidora88 -> RE: deciji kasalj (17.1.2012 23:56:29)

mateja opet kaslje[sm=smiley19.gif]
malo slinavi i bas jako kaslje,ali nije onako produktivan kasalj,vec nekako suv ali grozno zvuci,kao lavez psa ili tako nekako[sm=smiley13.gif]
ne znam sta da radim,za sad nema temperaturu,malo je nervozniji,rastu mu neki zubici ali u principu je ok,jede solidno ali to bih rekla da je zbog zubica jer je jos re par dana poceo malo da brljavi sa jelom.




*Alexx* -> RE: deciji kasalj (18.1.2012 8:47:39)

Daj mu biljni sirup za suvi kašalj. Mislim da je beli slez za to, ali daće ti već u apoteci. Ja sam Andreju davala iz one familije gde su Žak, Beba i ostala družina, ne sećam se koji je za suvi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>