RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: deciji kasalj (18.1.2012 9:11:23)

T vec kasljuca mesec i po ,  jedno vreme je bio bas jak, proslo je al opet se povremeno nakaslje .....sirupa nam je vise preko glave!




Jele -> RE: deciji kasalj (18.1.2012 13:46:06)

IZVORNA PORUKA: isidora88

mateja opet kaslje[sm=smiley19.gif]
malo slinavi i bas jako kaslje,ali nije onako produktivan kasalj,vec nekako suv ali grozno zvuci,kao lavez psa ili tako nekako[sm=smiley13.gif]
ne znam sta da radim,za sad nema temperaturu,malo je nervozniji,rastu mu neki zubici ali u principu je ok,jede solidno ali to bih rekla da je zbog zubica jer je jos re par dana poceo malo da brljavi sa jelom.


Ako zvuči kao lavež, mogao bi biti laringitis, ne znam.... Zaviri malo u tu temu... Nama su inhala cije bile spas.




Jele -> RE: deciji kasalj (18.1.2012 13:47:24)

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Da li je iko koristio Altiprim sirup za kašalj? Ima posebno za odrasle, posebno za decu. Meni ga je preporučila koleginica, zato što može da se koristi i kod suvog i produktivnog kašlja. Gledala sam sastav, sadrži beli slez, timijan i jagorčevinu. Beli slez je za smirivanje, jagorčevina za iskašljavanje, a za timijan ne znam.


Nama ga je dr preporučila kada je Strahinja imao laringitis. Mislim da smo pili jednom dnevno, ali on je tada bio mali...




AndreaK -> RE: deciji kasalj (1.2.2012 12:36:39)

Andrej je pre desetak dana imao napade kaslja, a najvise nocu... sto smo mozda i ocekivali obzirom da je krenuo u vrtic, ocigledno da bez toga ne moze.... no, na svu srecu , pocelo jedan dan, sutradan se pojacalo, uzela sam rotkvu i davala mu tri puta na dan, uz to jos i meda, c vitamin u vidu praha... dan dva nakon toga se vratio u normalu...nije izostajao iz vrtica ni jedan dan.

Mislim da sam otkrila odlican lek ali i preventivu protiv kaslja...nadam se da me nece izneveriti.




bebać -> RE: deciji kasalj (14.3.2012 17:18:15)

Dali ste koristile dječije sirupe Nodi? Mi smo juče uzeli od jagorčevine...Sergej kašlje treći dan i totalno ga 'skljokalo', imao je i T, ja sam htjela da uzmem prospan znam provjereno da je dobar, ali on napao na Nodija kad je vidio u apoteci[sm=smiley29.gif]

dali ste koristile, iskustva, pomažul šta?




Sanjica26 RR -> RE: deciji kasalj (16.3.2012 21:59:29)

Dobili palitrex zbog crvenog grla. Sutra peti dan kako ga pijemo. Krenulo na bolje, a od danas gore. Jedva se sad uspavala. Izgleda je bas boli i vise kaslje. Od kako se razbolela dajem joj broncamil. Sutra kad bi je odvela opet bi joj dali neki antibiotik. Ne mogu da verujem kako joj brzo pada imunitet zbog zubica. I izasla su joj u medjuvremenu dva zubica.




pepeljuga -> RE: deciji kasalj (17.3.2012 0:02:44)

Mi vec neko vreme pijemo Altiprim deciji sirup, cim malo kasljucne (a to je skoro stalno zbog vrtica) ja mu dam ovaj sirup. Skroz je prirodan, cini mi se da mu ublazava kasalj. Ja sam skoro pila Altiprim za odrasle i bas mi je pomogao pa sam odlucila da probam i njemu da dam.




madre -> RE: deciji kasalj (20.3.2012 21:27:53)

kako detetu olaksati suuuv kasalj? bogdan je vec nekoliko dana bolestan, temperatura ne pada ispod 38.2, samo ide gore. a danas je poceo da kaslje i to ne zaklapa usta? pijemo sirup od belog sleza. kuvala sam mu serbet ali nikako nije hteo da ga popije, ovih dana prakticno nista i ne jede... sve to nekako podnosi, ali taj suvi kasalj ga urnise. kako da mu pomognem? umoran je od nespavanja, temperatura ga iscrpela... bas je zeznuto[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
edit: stavila sam u sobu ciniju sa vodom i glavicu crnog luka podeljenu na pola...




Anoniman -> RE: deciji kasalj (20.3.2012 21:56:10)

Bili ste kod dr? Visoka temp i kašalj "ne zatvara usta" ide uz Laringitis. I od adekvatne terapije dete bude bolje časkom.

Inače, suv kašalj deci lečim inhalacijama 1ml fiziološkog + 0,5ml Pantenola.




madre -> RE: deciji kasalj (20.3.2012 22:42:32)

bili smo juce, ali tada je kasalj bio skroz drugaciji! u pravu si, cak je juce bio i promukao, a danas je manje. sutra idemo na kontrolu pa cemo da vidimo. inhalirali smo ga danas samo fizioloskim...
joj, tash, svasta ga napalo, sad cu u alegijama ili ekcemima da ispisem nesto, pa pogledaj molim te.
zbog te konstantne temperature, dr. nam je rekla da vadimo krv (leukocite) da vidi da nije neka infeksija u pitanju...




Anoniman -> RE: deciji kasalj (21.3.2012 9:22:24)

Koliko se ja razumem u KS (a to nije mnogo), povišeni MON ukazuju na infekciju (nekada sam znala više nisam sigurna, u zavisnosti šta je povišeno, zna se dal je virusno ili baketerijski, i AKO se dobro sećam, povišeni MON su bakterijski), no, to ne menja na stvari da su vam EOS malo iznad gornje granice. 




Olga75 -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 10:07:15)

zvercica kaslje vec nedelju dana [sm=smiley13.gif]
onako lep produktivana kasalj
auskultacijom sve ok , grlo ok ali nos pun i kasljeeeeee
tako mi je vec dosta viruca i gluposti
dodje mi da je lepo drzim kod kuce do 18e




tammy.ka -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 10:35:13)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

zvercica kaslje vec nedelju dana [sm=smiley13.gif]
onako lep produktivana kasalj
auskultacijom sve ok , grlo ok ali nos pun i kasljeeeeee
tako mi je vec dosta viruca i gluposti
dodje mi da je lepo drzim kod kuce do 18e



Ista situacija...moja Anci vec nedeljama vuce...od suvog predje u produktivni i taman iskaslje sve, opet krene suvi...dobro je da bar nema temperaturu, al ovo stanje me vec nervira, strasno...ima li prevencije? ili da je drzim ''u kuci" sve vreme [sm=zmeden.gif]




tammy.ka -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 10:35:52)

inace ide u vrtic, ali malo malo pa izostaje zbog kaslja....




*Alexx* -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 10:37:40)

Prevencija je jesti balansirano i što češće prati ruke. Juče je bio u parku, pipao šta sve ne, i odjednom počeo da trpa ruke u usta [sm=zmeden.gif] Što znači da verovatno to radi i u vrtiću, ergo slinav nos i kašalj.




*Alexx* -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 10:38:50)


IZVORNA PORUKA: tammy.ka

inace ide u vrtic, ali malo malo pa izostaje zbog kaslja....


Meni je vaspitačica rekla sledeće: ako samo kašlje i slinavi, da ide u vrtić. Ako je toliko loše da kašlje non stop, da ima T, proliv - dakle, ako je baš bolestan, da tada ne ide.




Olga75 -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 10:39:53)

iskreno , nemam vise pojma [sm=smiley13.gif]
htela sam da joj dajem te sirupe za imunitet ali njena pedijatrica kaze da je to nepotrebno jer nije neka bolesljiva , u principu i nije ali kad ovako kaslje cini mi se da bih stvarno bila u stanju da je izolujem




Olga75 -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 10:57:37)

i moja ide u vrtic tako slinava
ali
koliko vidim ima roditelja , sadasnjih i buducih , koji planiraju da tuze roditelje koji salju bolesnu decu u vrtic pa mi frka , nije mi ozbiljna frka ali mi onako , sta ja znam [sm=smiley29.gif]




*Alexx* -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 11:21:08)


IZVORNA PORUKA: Olga RR
koliko vidim ima roditelja , sadasnjih i buducih , koji planiraju da tuze roditelje koji salju bolesnu decu u vrtic


Mooolim?! [sm=smiley3.gif]





Olga75 -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 11:23:38)

ma pusti [sm=smiley24.gif]




tammy.ka -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 13:32:18)

u sustini treba biti savstan, ni meni ne bi bilo prijatno da vidim mnogo bolesno dete u vrticu gde je moja...obicno kad malo kaslje ne pravim problem, al stanje se pre ili kasnije pokvari pa gledam da reagujem na vreme.




*Alexx* -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 13:47:42)


IZVORNA PORUKA: tammy.ka

u sustini treba biti savstan, ni meni ne bi bilo prijatno da vidim mnogo bolesno dete u vrticu gde je moja...obicno kad malo kaslje ne pravim problem, al stanje se pre ili kasnije pokvari pa gledam da reagujem na vreme.


Naravno da niko od nas neće da šalje skroz bolesno dete u vrtić, ali jbg, nekad nemaš izbora pa moraš da pošalješ dete u vrtić iako kašlje malo više. Ja sam jednom to morala da uradim, nije mi bilo prijatno, a šta sad [sm=smiley13.gif]




gagana83 -> RE: deciji kasalj (27.4.2012 14:04:31)

Ljudi bas znaju biti bezobrazni!
Ja imam tu srecu da mogu uvek da odsustvujem sa posla tako da dete nikad ne saljem bolesno u vrtic. Neki roditelji to ne mogu a nema ko da im pricuva decu. I sta onda. Verujem da nikom nije drago da posalje bolesno dete u vrtic, svaka majka bi volela da je ona uz svoje dete kad je bolesno.




magnetic -> RE: deciji kasalj (27.5.2012 22:47:03)

Dunja mi strasno kaslje vec vise od 2 nedelje.Prvo smo pili sirup od islandskog lisaja i aerius jer je dr. sumnjala na alergiju na ovo cvetanje,nakon toga smo se 3 dana inhalirali sa pulmikortom i fizioloskim ali i dalje pili sirupe.Dok sam je inhalirala kasalj se skroz smirio,a evo od juce opet poceo.




Snelle -> RE: deciji kasalj (29.5.2012 8:40:46)

Lana poslednjih meses dana svako jutro kad se probudi kašlje. I samo tada, tokom dana ništa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Prošle nedelje smo bili na sistematskom, pluća čista, grlo nije crveno....dakle, zdrava je. Ima li ko ideju šta može biti? Alergija [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>