RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Ana RR -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.4.2013 13:38:44)

Sve smo imale pregled pred otpust ali ja to ne racunam u ovu temu, taj pregled se podrazumeva.




caca81 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.4.2013 13:45:39)

I ja kada pročitam prvi pregled posle porođaja, pomislim na onaj pregled kada idete kod svog ginekologa posle mesec dana od porođaja, a onaj pregled u porodilištu pred otpust i ne računam, mada eto to je ustvari prvi ginekološki pregled posle porođaja. Ja sam se porodila u Frontu, oba puta sam imala ranu, a pregled nisam ni osetila. Zaista nežni i uviđajni doktori, ljubazni i smireni.




Figaro88 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.4.2013 19:20:33)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Sve smo imale pregled pred otpust ali ja to ne racunam u ovu temu, taj pregled se podrazumeva.

E onda sam isla posle dve nedelje kod ginekologa prvi put.Rana me je bolela uzasno i dobila sam jako visoku temperaturu.Posle toga sam isla svaki dan da mi ciste ranu,posto sam imala infekciju,to ciscenje me bolelo vise od svega vezanog za porodjaj........




sneza24 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (17.4.2013 19:56:32)

Evo je tema...
Ja sam posle oba porođaja radila papa test posle 6 meseci.




Rosita -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (18.4.2013 9:23:45)

Ok, meni je dr pogledala ranu i skinula konce 4 nedelje od porodjaja, tj juče. Ostao je jedan končić, ne znam zašto, rekla je da je bolje da se taj sam resorbuje, ako ne da dodjem opet. Nije me pregledala ručno. Doduše, kad legnem stomak mi je bukvalno uvučen pa je možda odokativno videla da je materica ne mestu, to ja samo pretpostavljam i verovatno lupetam. Elem, rekla da dodjem za papu i ostalo 6 meseci nakon porođaja pa se ja zapitah nije li to dug period i da l biste vi išle ranije, makar i privatno?




Sanja90 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (18.4.2013 9:43:55)

Ja ne bi isla ranije,pa valjda ti doktori znaju zbog cega to govore,ja sam oba puta isla posle 6meseci,meni drugi put nisu ni radili kolposkopiju jer mi je trudnoca isla jedna za drugom pa je sve to vec radjeno...ipak je jos uvek rano,nemoj da brines,zar je bilo malo onog ceprkanja dok si se poradjala i posle toga[sm=smiley36.gif],nek ti se telo malo odmori.




Ana RR -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (18.4.2013 11:28:56)

Za mene je 6 meseci mnogo, možda je u državnoj službi drugačija procedura, ne znam jer nisam nikad bila kod njih, ali 6 meseci je stvarno dug period.




mali_mis -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (29.8.2013 9:40:55)

Bila sam juce, posle 11 nedelja nakon porodjaja. Nije me nista bolelo, a bilo mi je pomalo frka da ce boleti. Rane zarasle, sve ok [sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (30.8.2013 15:23:16)

Drage zene, da li je neka od vas koristila jod povidon vaginalete za vreme dojenja? Ginekolog mi je prepisao, ali je mm isao po nalaze pa gde ce on sve da pita, u uputstvu pise da se ne preporucuju jer navodno preparat prolazi u mleko? A ja treba da istrosim 2 kutije i da dodjem ponovo na pregled zbog neke promene na grlicu (rekla je da nije nista strasno, pa zbog toga na brinem, papa je dobar).




New Mom -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (16.7.2014 15:28:47)

Juce sam odradila prvi pregled. Manuelno i UZ. Blago mi je upaljen grlic, ali dr misli da je posledica porodjaja i da ce se smiriti. Za 2 meseca kontrola kad cu raditi i Papa test (on uvek insistira da prodje neki period od porodjaja pre tog testa).




Maslacak15 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (19.7.2014 18:11:13)

u pravu je doktor. Mora da prodje 3m minimum od porodjaja da bi se radio Pap test. Hormonske promene u trudnoci izazivaju same po sebi promene epiteliuma cervixa tako da tesko ispravno potumaciti nalaze.




pari -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (20.7.2014 19:23:09)

Ja ću ići u utorak na prvi pregled kod moje dr, to će biti nekih 11 dana posle porođaja...Ja nemam epiziotomiju, ali imam dve kopče jer mi je malo pukla međica...




pari -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (25.7.2014 12:00:35)

Ispostavilo se da imam ešerihiju koli u brisu lohija...uzimam antibiitike i na uz je dr videla u materici još neki sadržaj pa mi je dala neki lek koji radi na izbacivanju toga...
Je l' neko imao slično iskustvo?




dunja RR -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (25.7.2014 14:24:08)

Pari, kako su ti ustanovili ešerihiju?

Ja sam danas bila na prvoj kontroli, sve je ok. Papu i kolpo mi dr. zakazao za mesec i po dana.




pari -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (26.7.2014 11:04:51)

čim sam legla na ginekološki sto, dr mi je rekla da misli da imam neku bakteriju jer se osećao neki specifičan miris...uzela mi bris lohija i posle dva dana iz laboratorije stigli rezultati da imam ešerihiju...nadam se da će proći od ovih antibiotika koje uzimam...




dunja RR -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (24.9.2014 8:32:25)

Ja bila jutros rano na kolposkopiji i brisevima, u bolnici. Rezultati briseva će biti za dve-tri nedelje, a kolposkopija je ok, kaže dr. da je grlić super, nestala ranica.




serpica -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (24.9.2014 8:35:36)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja bila jutros rano na kolposkopiji i brisevima, u bolnici. Rezultati briseva će biti za dve-tri nedelje, a kolposkopija je ok, kaže dr. da je grlić super, nestala ranica.




Dunjci [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Klarita -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (24.9.2014 10:57:16)

Jos nisam otisla[sm=smiley9.gif]
Dunjci super za ranicu [sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (24.9.2014 13:21:31)

IZVORNA PORUKA: Klarita

Jos nisam otisla
[sm=smiley9.gif]
Dunjci super za ranicu [sm=bravo.gif]


Ja to sve školski, kada mi doca kaže, ubeležim i pojavim se [sm=smiley1.gif]
Ne mogu, jedna briga i obaveza manje. Mrzim kada mi stoje obaveze iznad glave, proganjaju me [sm=smiley36.gif]




mirkam -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (24.9.2014 13:27:00)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Jos nisam otisla[sm=smiley9.gif]
Dunjci super za ranicu [sm=bravo.gif]

Isto [sm=smiley9.gif]




Vekilica2 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (25.9.2014 14:05:30)

Dva puta porodjena u dvije godine, dva carska reza. Oba puta su mi prvi pregledi bili zakazani mjesec dana nakon porodjaja.




mali_mis -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (25.9.2014 15:29:09)

Ja nisam otisla na drugi, upucace me ginekolog [sm=smiley36.gif]
A na prvi sam otisla 2 meseca posle porodjaja.




Mala Elena -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (25.9.2014 16:15:01)

Ja sam isla mesec ipo dana nakon porodjaja i doktorka mi rekla da mi je materica u takvom stanju kao da sam se porodila pre 6 meseci! Kaze uglavnom su male mrsave zene opasnice -vestice , brzo se oporave [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (25.9.2014 16:19:42)

Išla sam 45 dana posle porodjaja,sve je bilo super,sad idem opet u novembru nekad na redovnu godišnju kontrolu.




mati -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (25.9.2014 23:29:43)

Ja sam skidala konce iz vise puta... I jednom prilikom dok sam lezala vidim dr uzima spekulum(mozda tri ned od porodjaja) i onako sva uplasena "necete valjda to da gurate sad", ona se zena nasmeja i kaze " ma necu neko mi navika da ga uzimam".
Kad moram sve da vidim...
Cini mi se da je vise stresan psihicki nego fizicki taj prvi pregled.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>