RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Sarav -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (26.10.2017 16:18:13)

Ja sam oba puta dosta popucala, pa mi je šiven grlić, vagina i epiziotomija i uz toliko konaca taj spekulumom mi stvarno nije trebao[sm=zz_er_what.png]




isidora88 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (26.10.2017 16:22:54)

Ja sam posle prvog porodjaja imala epiziotomiju, nije bila velika, ali me je uzasno bolelo, i na prvi pregled sam isla tek posle par meseci, nisam mogla ni da zamislim da me neko pipne posle onakvog porodjaja. Posle drugog porodjaja sam bila kao nova, bukvalno kao da se nisam porodila.




Sarav -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (26.10.2017 16:26:16)

Meni sad drugi put čim su skinuli konce mislim da sam procvetala[sm=smiley36.gif] odmah sam sedela "turski". Mada, starije dete mi je bilo u bolnici pa nisam više ni razmišljala o oporavku, po ceo dan sam bila u pokretu.




Srecko47E -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.11.2017 23:32:37)

Meni je prva kontorola bila posle 10dana.
Zbog revizija rane




Mala Elena -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.11.2017 7:54:19)

Meni nakon sest nedelja.




MamaNecaVo -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (13.11.2017 12:20:33)

Mene je prvi pregled toliko boleo da je to bilo uh.




mama Jo -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (13.11.2017 12:23:43)

Nakon mesec dana sam bila na kontroli zbog mastitisa, pa sam celokupnu kontrolu obavila... onda sam posle tri meseca otisla da odradim papa test i bilo je problema... hpv...




MamaNecaVo -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (13.11.2017 12:59:38)

Sto znaci redovno kontrolisanje.
Unam masu zena koje posle porodjaja uopste ne odi na kontrolu ili kontrol.




Srecko47E -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (1.12.2017 0:38:32)

Nakod 14 dana od porodjaja.




dunja RR -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 18:15:49)

Ja odradih juče, UZ i ručni pregled, u bolnici, sve ok, zakazao mi dr. kolpo i papa za 2 meseca.

Reče mi dr, mogu odnosi ali samo sa zaštitom, nije mi jasno zašto, možda zbog potencijalne trudnoće? Ako je to, možda je dr zaboravio da nemam jajovode, ili postoji drugi razlog, infekcija, ali ne znam zašto bi to bio razlog hm .. mada se ne sećam da je tako bilo nakon prošlog porođaja. Ne stigoh da ga pitam, bukvalno mi je u hodu to rekao i uleteo u lift, žurio na operaciju.




lesli -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 21:52:20)

Dunja, koliko je proslo od porodjaja?Mozda se grlic i materica nisu skroz vratili u prvobitno stanje, pa zato? 
Mene ce moja dr u top da ubaci kad se nakanim da odem. UZ sam odradila nakon mesec dana od porodjaja, ali mi je rekla papa i kolposkopija kao i tebi, za 2-3 meseca. Od tada, evo prodje, 6 meseci 😬




MasnaMasnica -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 21:53:44)

Moja sestra nije slavno prosla na prvom preglefu  posle porodjaja. Pre 10 dana su joij operisali tumore  i uklonili oba jajnika.😞





nata11 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 22:01:31)

Ajoj Masnice sto se ona namuci 😔😔


Nadam se da je OK bakon svega. Bar je lepotan pored nje. 💞




MasnaMasnica -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 22:06:03)

Namuci se i to bas.😞 Videcemo. Sutra stizu rezultati biopsije.





nata11 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 22:15:30)

Kako je bebac izgurao dok su bili odvojeni? Ili je bio pored nje? 





MasnaMasnica -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 22:21:57)

Pa bila je od 26.3 do 1.4 u bolnici bez njega. Njega su cuvale bake i deda i tata i tetka u BG. Dobro je izdrzao. Mali je.





mama Jo -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 22:23:49)

Masnice, bas mi je zao. Nadam se da ce rezultati biti u redu.
Meni je posle prvog porodjaja prvi pregled pokazao los papa test, pa sam radila testiranje na hpv i opet bili losi rezultati, izbegla sam biopsiju ali od tada moram cesce da idem na kontrole... ja bih vam savetovala da odete sto pre posle porodjaja...




jess021 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 22:49:03)

Masnice, iskreno se nadam da ce sve biti dobro. 





Sanjica26 RR -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (8.4.2019 22:54:53)

Bas mi je zao[sm=smiley19.gif]
Iskreno se nadam da ce rezultati biti dobri.




dunja RR -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.4.2019 0:07:25)


Proslp je mesec i 8 dana, dr rekao da je sve ok, da se normalno ponasam. Ja za odnose nisam ni pitala, neko eto on u hodu rece to za zastitu. A pre mesec dana jpš, kada sam skinula konce, sestra mi rece da mogu odnosi normalno. Les, ja sve školski odrađujem što se tiče pregleda, kad mi kažu, dodjem. 
IZVORNA PORUKA: lesli

Dunja, koliko je proslo od porodjaja?Mozda se grlic i materica nisu skroz vratili u prvobitno stanje, pa zato? 
Mene ce moja dr u top da ubaci kad se nakanim da odem. UZ sam odradila nakon mesec dana od porodjaja, ali mi je rekla papa i kolposkopija kao i tebi, za 2-3 meseca. Od tada, evo prodje, 6 meseci 😬






pari -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.4.2019 7:19:52)

Ja sam bila na pregledu posle porodjaja ali ne mogu da se set_im da li sam radila papa test...Morala bih i ja opet, kad se vratim verovatno...iako sam htela da pitam i za neke pilule koje mogu uz dojenje...




MasnaMasnica -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.4.2019 7:53:05)

Hvala. Videcemo danas. Ona je prosto ogorcena na svoju doktorku vazi za velikog strucnjaka,i znala je njenu istoriju boledto da ni jefnom u toku trudnoce nije trazila papa test ili tumor marker. A moja sestra je takva da je posle operacije pre 5 gidina isla na sve kontrole cak i kod ginrkologa na 4 meseca.


Ja sam npr . otisla tek sada kada se njoj ovo desilo na kontrolu posle 3 porodjaja, sve nesto bitnije ,prece, kada je D imao 6 neelja zavrsili u bolnici i od tada odlazem. Dok sa posle prvog i drugog isla nakon 6 nedelja i na 6 m.




Maslacak15 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.4.2019 9:04:32)

joj masnice[sm=smiley13.gif]. ma gde je dobro zene, kakvo crno dobro, niko ne uklanja jajnike zeni od 25 godina tek tako. Nista tu pap test promenio nebi, on je iskljucivo i samo specifican za rak grlica. a sto se ostalih markera tice pitanje je gde su bili i pre trudnoce, kako se nista nije videlo na UZ. Ali kako god malo bi to sta promenilo a ne verujem da bi ona htela da abortira. Budi hrabra masnice, jako mislim na vas, bas sam potresena.




emicaa -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.4.2019 9:08:28)

Masnice zao mi je sto je tako.Strasno




eca89 -> RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja (9.4.2019 9:17:12)

Masnice, mnogo mi je zao. Dr uopste ne bih komentarisala, eto😡!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>